Skocz do zawartości

Sprzedaż działki - pomysły gdzie i jak się reklamować


Spokojnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci, mam pytanie: chcę się pozbyć działki zabudowanej, kupiona kilka dobrych lat temu jako inwestycja z pomysłem na dom spokojnej starości. Temat upadł, a tylko stoi i się marnuje.

 

Budynek dosyć duży, jutro jadę po dokumentację do architekta, który zajmował się tematem - żebym wszystko ładnie opisał w ogłoszeniu. 

 

Może tam powstać:

- dom spokojnej starości 

- hotel z restauracją

- budynek mieszkalny na wynajem lub dla pracowników 

- jakieś nieuciążliwe usługi 

 

Działka na wsi, blisko miasta, wartość z zabudowaniami ~400k.

 

Kiedyś interesowałem się tematem właśnie domu spokojnej starości, były jakieś dofinansowania, ogólnie biznesplan pokazał że temat mocno na czasie + opłacalny. Plus że to wioska spokojna, blisko większego miasta.

 

Poza ogłoszeniem na OtoDom itp. serwisach na płocie wrzucę wielkie ogłoszenie, że każdy kto będzie przejeżdżał z daleka będzie widział. 

 

Pytanie gdzie to reklamować jeszcze? Pisać do firm w regionie które mają jakieś domy spokojnej starości? Ma ktoś jakieś doświadczenie, albo pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- unikaj podpisywania umów na wyłączność. Bardzo, bardzo ostrożnie.

- dodaj plan w PDFie nawet uproszczony działki i budynku do każdego maila

- możesz wysłać do agencji, większość ma kontakt z ludźmi, którzy dysponują gotówką - nie podpisuj umów na wyłączność!

- z mojego doświadczenia wynika, że otodom  jest popularny, ale wśród osób, które chcą się zorientować w cenie. Daj wszędzie gdzie możesz, kup osobną kartę sim i ewentualnie telefon (to w sumie 50 zł). Ludzie wchodzą tam gdzie są przyzwyczajeni anonse, adresowo.

- wejdź do KRSu i popatrz po adresach developerów z twojego województwa, powysyłałbym 

- wysłałbym też do dużych firm piszących projekty pod dotacje szczególnie jak jesteś z regionu gdzie takie mogą się trafić,. Jak ktoś chce wziąć dotację 8 mln i ma włożyć 2 mln, to jest prawdopodobne, że dysponuje gotówką, którą pożyczy kuzynowi na zakup, a potem wynajmie od niego nieruchomość.

- dowiedź się wszystko co może być na plus, na wsi inaczej płaci się podatek, więc to może być nawet zachęta do przeniesienia produkcji. Może działka może być potraktowana jako siedlisko (tu zależy dużo od gminy) wtedy przyszłe podatki będą symboliczne

- nie zakładaj, że kupi to ktoś na dom spokojnej starości, może potencjalny kupiec zobaczy coś zupełnie innego w tej działce - ośrodek jogi, leczenia alkoholizmu albo super innowacyjną produkcję na uboczu. Wbrew pozorom dla wielu firm to może być dobra lokalizacja jeśli jest dojazd i parking. Dowiedź się czy można podciągnąć światłowód. 

- rozklej po tablicach ogłoszeniowych (tak nadal istnieją)/sklepach po okolicznych gminach

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.