Skocz do zawartości

Proszę o wsparcie finansowe, by utrzymać nasze forum


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Netflix czy inne rozrywki są płatne w necie po 20-30 zł i więcej. Tematyczne grupy, które mają wartościowa treść często są płatne. Proponuję aby w te tematu uderzyć i żeby dostęp do forum wiązał się z płatna subskrypcją w kwocie właśnie np 20zł.

 

W miarę możliwości wróciłbym do częstszych lajvów i spróbował nawiązać współpracę z jakimś znanym youtuberem.

 

Dzięki temu, zawsze jakieś pieniądze dodatkowo wpadną:) ja tez, gdy tylko moja sytuacja się poprawi coś dorzucę od siebie.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przelew to - bądź co bądź - wysiłek. Trzeba zalogować się do banku, sięgnąć po telefon... tak więc abonament to świetny pomysł i w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, by po prostu ustawić przelew cykliczny. Plus łatwiej co miesiąc dać 2-10 zł niż raz 50 zł. To jak rzucić na tacę, z tą różnicą że pieniążki (chyba) nie pójdą na głupoty. ;) 

 

Z tą tacą to w sumie całkiem zabawne, można by zrobić takie odznaczenie "zasłużony parafianin", czyli ktoś kto przez pewien dłuższy okres cyklicznie wpłacał jakąś niewielką kwotę która dla nikogo nie będzie problemem. Zastanawiam się jedynie czy niewielka kwota nie będzie uznana za szyderę, ale gdyby tylko 20% forum ustawiło coś takiego to już kwota byłaby niemała.

Pytanie czy nie będzie z tym więcej roboty, ale jak burza mózgów to burza mózgów, rzucam pomysł, który mi wpadł.

 

Kolejny pomysł - wszystkie opcje forum (czat itp.) po uiszczeniu określonej wpłaty. Ja np. jestem 5 lat na forum, a nie nabiłem 250 wpisów. 

Edytowane przez Syfik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie tak w drodze do wiejskiego sklepiku po bułki, przyszło do głowy, żeby Marek porozumiał się z wydawnictwami wartościowych z naszej perspektywy publikacji i włączył je do swojej księgarni za prowizję, poszerzając im odbiorcę. Nie znam kompletnie tego rynku, ale myślę że do zrobienia. I wówczas najpierw rozbudowuje swoją księgarnię i jego książki niosą cudze książki a cudze książki niosą jego książki. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Iceman84PL napisał:

 

Świetny pomysł.

 

Trzeba zrobić w końcu forum płatne, jest tutaj masa wiedzy, informacji, materiałów i ludzi, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami.

Myślę, że 10 zł miesięcznie nie będzie dla wszystkich wydatkiem nie do przejścia ba ja bym zrobił minimum 25-50 zł.

Zobacz ilu tutaj ludzi z własnymi firmami, dobrymi zarobkami a ani grosza nie dali od siebie WSTYD panowie.

Wpłacają zazwyczaj najbiedniejsi i Ci, którzy chcą się odwdzięczyć za pomoc, wsparcie, które Marek wcześniej nam okazał.

Dodatkowo kto nie chce zapłacić to won z forum i kasowanie kont. Bo po co nam ludzie, którzy tylko biorą a nic nie dają od siebie?

Oczywiście jest masa biednych ludzi, ale przynajmniej działają na forum by je rozwijać wtedy takim można by było iść na rękę.

W trudnych czasach nie ma sentymentów pora sprawdzić ilu faktycznie porządnych ludzi jest na forum a ilu jest poukrywanych pasożytów.

 

Utrzymanie forum kosztuje i każdy powinien mieć tego świadomość.

Chcecie mieć miejsce, w którym można spędzić miło czas, w doborowym towarzystwie, znaleźć wsparcie, pomoc, rozwiązania?

To pora za to płacić! Bo każdy twórca bierze za swoją pracę odpłatę i to jest normalne.

Nic na tym świecie nie ma za darmo a my mężczyźni powinniśmy być solidarni z innymi i pomagać sobie nawzajem.

Dzisiaj Marek potrzebuję pomocy być może jutro ty użytkowniku forum.

Kto wam pomoże w trudnych chwilach? mamy tylko siebie nie zapominajcie o tym.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dział płatny, połowę forum przenieść za paywall, 10 zeta na mc, stówa rocznie, no serio to jest do zrobienia. Bo ja wole mniej ludzi no i wiadomo Barry i inne uciekinierki z rezerwatu nie będą przecież płacić i spamować kukoldztwem. Np dział listów, historii, dać pierwszy post za free, a reszta za paywallem. Pamiętajmy że datek to tez odsianie ludzi, jakaś selekcja, a jak komuś się należy za zasługi to moderzy mogą mu dać pół roku w randze podziękowania za rozwój forum.

 

A odnośnie kryzysu to dopiero najgorsze nas czeka.

 

Nie bać się zrobić płatnego forum, pamiętacie grono? Czemu było niszowe i popularne bo było elitarne, na zaproszenia, jak zrobili otwarte to był koniec. Stówa czy dwie rocznie to nie jest majątek dla dorosłych facetów.

 

Nie bawić się w książki innych na swoim sklepie bo marże są niskie raczej z sprzedaży takowych i skanibalizuje zyski.

 

Dodać odznakę albo jakiś profit za recenzję książek Marka w sieci ;) No k..a jest kilka tysięcy nas tutaj...

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Marek za to, że jesteś od tylu lat. Z chęcią dokonam wpłaty.

Też jestem za pomysłem dotyczącym płatnej subskrypcji. Można podzielić na miesięczne, kwartalne i roczne. Roczna oczywiście najwyższy rabat. Tak jak na innych portalach i aplikacjach. Coś w stylu 10 zł miesięcznie, a jak za rok klient zalewa z góry to np 90 zł. Plusem takiego rozwiązania jest to, że taki firewall w postaci subskrypcji z pewnością odsieje większość hejterów. Moim skromnym zdaniem to droga ku wyższej jakości forum.

Wszystkiego dobrego

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło tiplym, ale to jakieś dziwne, więc niedługo przeleję normalnym przelewem

1 minutę temu, TasteThePain napisał:



Też jestem za pomysłem dotyczącym płatnej subskrypcji. Można podzielić na miesięczne, kwartalne i roczne. Roczna oczywiście najwyższy rabat. Tak jak na innych portalach i aplikacjach. Coś w stylu 10 zł miesięcznie, a jak za rok klient zalewa z góry to np 90 zł. 

10 zł za miesiąc(120zł rocznie)

25zł za kwartał(100zł rocznie)

80zł za rok

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie rozumiem, dlaczego nie ma reklam na forum. Ja wiem, że Marek się tak kiedyś zadeklarował, ale jak go sytuacja zmusza, to naprawdę w czym problem? My Cię nie skrytykujemy za to, tylko hejterzy. Ale oni i tak Cię krytykują bez względu na to, co byś nie zrobił. Co więc szkodzi?  

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem przed chwilą na statystyki forum.

Mamy 11 tys. zarejestrowanych użytkowników, z czego najwięcej było zalogowanych jednocześnie 6 tys. osób.

Przy założeniu, że każdy z aktywnych użytkowników wpłaci rocznie na rzecz forum 50zł, to przy tych 6 tysiącach jest to 300 tys. przychodu.

Odejmując od tego podatki, to myślę, że Marek już nigdy nie musiałby się prosić o pieniądze.

 

Czytając niektóre tematy, wielu użytkowników chwali się, że bardzo dobrze zarabia.

Ja nie mam jakichś wielkich przychodów, ale korzystam z forum praktycznie codziennie i szczerze pisząc, to głupio mi byłoby, żebym cały czas korzystał z tej wiedzy na krzywy ryj.

 

Dlatego drobny apel: niech każdy czytelnik forum w sercu zobowiąże się do aktywnego wspomagania idei tego miejsca. Niech wpłaci nawet te 50zł raz na rok za korzystanie z dobrodziejstw tego miejsca. To niewielka kwota, ale jeśli będzie nas 10 tys. to już się rocznie uzbiera ładna suma.

 

Wiecie przecież, że Marek tego nie przepuści na głupoty.

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem płatnego dostępu do forum. Czemu? Bo za ceną powinna iść jakość. Gadamy tu o życiu, nie dzielimy się trudno dostępną wiedzą techniczną czy know-how.

 

Forum może utrzymywać się poprzez reklamy i nie ma w tym nic złego.

 

Co do pozostałej działalności to robimy się trochę na zbyt hermetyczni. Instagram, TikTok, Shorty YT cz Rolki na Facebooku to jest obecnie najbardziej wzięty format. I są tam obecni inni redpilowcy. Treść nie obroni się sama, tu potrzebny jest marketing.

 

  • Like 9
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie poszedł przelew. Sam miałem ostatnio spore wydatki, ale od dwóch dyszek nie zbiednieję. 

 

Pomysł z abonamentem na forum jak najbardziej na plus, 20-25 zł na miesiąc, myślę że jest w finansowym zasięgu każdego. W przypadku wykupienia subskrypcji od razu na rok lub pół jakiś rabat. 

Przez reklamy na forum i YT też nikt tutaj nie powie, że się sprzedałeś. 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, dopowiem jeszcze coś, ale jest to niestety dołujące więc czytacie na własną odpowiedzialność 

 

 

Moim zdaniem zachód, a szczególnie polska, to bardzo kiepska audiencja na takie przedsięwzięcia. Nie dość że ludzie mają już mocno wyprane mózgi i trzeba z tym walczyć n a każdym kroku, to działasz również przeciwko systemowi, jesteś więc z góry skazany na porażkę. Mało kto tutaj w ogóle chce Ciebie słuchać. Spróbuj na Białorusi. Lub gdzieś indziej :P tam gdzie w populacji tkwi wola walki, gdzie jest obecna energia która można nakierować w fajnym kierunku. W Polsce ludzie się już poddali, bagno w którym tu tkwicie jest zbyt ciężkie. 

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty kryzysu gospodarczego niestety odbijają się na wszystkim, także na prowadzeniu forum bo firmy przerzucają koszty na konsumenta.

 

Dam przykład, ostatnio zmieniła się taryfikacja opłat serwerowych u dostawcy, forum korzystało z najwydajniejszej opcji + wszystkie dodatki typu najlepszy pakiet ochronny ddos itd. co nie było i tak tanie. 

 

Teraz opłata wzrosła co kwartał o 300 PLN +vat.

 

Do tego nowa formuła rozliczeń za wsparcie techniczne się zmieniła i podskoczyła o 600 PLN rocznie + vat.

 

No i tutaj macie już skok z dnia na dzień praktycznie o 2200 rocznie, a serwer to tylko jedna ze składowych funkcjonowania forum.

 

Dochodzą jeszcze abonamenty na silnik forum + abonament za support (za ten ostatni też zapowiedziano podwyżki). 

 

Do tego jest kilka dodatków/ pluginów płatnych, które wprowadzono dla wygody użytkowników forum bądź ze względów bezpieczeństwa, w ciągu ostatniego roku. Nie będę się rozdrabniał ale średnio każde tego typu rozwiązanie kosztuje w granicach 100 - 120 USD rocznie, z tego się zbiera pond 700 USD., czyli kolejne 3100. 

 

Do tego koszty obsługi technicznej/ pracownika IT jeśli trzeba zrobić coś czego nie obejmuje support hostingu lub twórców silnika. 

 

Dzięki tym wszystkim wydatkom forum działa dobrze i od lat nie było większej ryfy.

 

Podsumowując w 2022 w porównaniu do roku poprzedniego koszt funkcjonowania forum podskoczył realnie o 6-7 k PLN.

 

Zresztą zawsze coś MK dokładał żeby to wszystko działało, a kasa którą dokładał pochodziła ze sprzedaży książek, a datki na forum nie zapewniały pokrycia pełnych opłat.

 

Ale teraz problemy się nawarstwiają, wzrost kosztów, spadek sprzedaży książek, ogólne pogorszenie sytuacji życiowej Polaków, co również przełożyło sie na spadek ilości i wielkości dotacji. 

 

 

Osobiście też jestem przeciwnikiem wprowadzania płatnych treści na forum, wystarczy że sama możliwość pisania wiąże sie z niewielką dotacją, co jest znakomitym systemem anty trollowym.

 

Natomiast kwestie reklamowe, nowy patronite czy wejście w tik tok to są kwestie jak najbardziej do ogarnięcia.  

 

   

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów ode mnie. Może nie będzie lukierkowo, ale szczerze.

Wszystkie poniższe tezy proszę traktować jako wyraz moich subiektywnych przekonań. Nie jestem medioznawcą ani specjalistą od kreowania wizerunku.

Opinie nie są podyktowane żadną ukrytą motywacją poza chęcią wypowiedzenia się celem ulepszenia tego miejsca. Nie są podyktowane osobistą sympatią lub antypatią do żadnej osoby.

Piszę je jako człowiek anonimowy, zatem nie mam ani obaw co do tego, co szczerze piszę, ani względu na nagrody, pochwały czy kary.

Mam lat 41, jestem ojcem dwojga nastolatków i nadal mężem, w wyjątkowo nieudanym małżeństwie, za to wielce cieszący się z dzieci i rodzicielstwa. Życie w tej sferze lata temu mnie boleśnie doświadczyło, co było motywacją szukania wiedzy, historii mi podobnych i tak trafiłem na forum. Światopoglądowo zdecydowanie laicki, liberał z silna nutą niektórych nowych idei lewicowych, takich jak kontrola urodzeń (a niech będzie  nawet, że depopulacja) i nacisk na ochronę środowiska, choćby i kosztem czegoś. Majątkowo - powiedziałbym klasa średnia, ale według opinii włodarzy  i autorów naszego rodzimego Nowego Ładu, krezus, którego można łupić ile wlezie. Z kobietami doświadczony, liczba partnerek (niepłatnych) dwucyfrowa, wielu prawie nie pamiętam. O kobietach sądzący, że ani wszystkie kurwy, ani wszystkie anioły - ot, istnienia takie jak my, ze swoimi uwarunkowaniami. I że każda może być dobra dla kogoś - i ta młoda, i ta starsza, i z miseczką F i z niebieskimi włosami. 

 

Zastrzegam, że żadnych książek M. Kotońskiego nie czytałem, nie słuchałem też audycji. Niezaprzeczalnie jednak doceniam to, że stworzył, wraz z innymi, taką platformę wymiany wiedzy, doświadczeń i opinii. 

 

Według mnie formuła forum jako skupionego wokół M. Kotońskiego i personalnie z nim powiązanego jest wyczerpana i się nie skaluje.

1) zdarza się quasi kult jednostki, afirmowanie go, choćby żartem jako guru, co nie sprzyja szerokiemu identyfikowaniu się przez innych, mniej radykalnych, użytkowników z forum.. Istnieje szereg wolnych duchów, które nie potrzebują przywództwa, wskazywania jedynie słusznej drogi itd.

2) M. Kotoński jest tylko człowiekiem (nie umniejszając mu jego zasług i zalet) i, udzielając się pod własnym imieniem i nazwiskiem, udostępnił część swojej osobowości, przeżyć i danych. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, na jakie problemy z wypróżnianiem cierpi, z kim i jak mieszka itp. Jest to zupełnie zbędne.

3). Nawracające i zbytnie (moim zdaniem) epatowanie przez M. Kotońskiego aspektem przeżytych doświadczeń z hejterami (mniejsza już o ich format, bo są to ludzie o małej estymie) wciąga niejako uczestnika forum w prywatne konflikty i przeżycia M. Kotońskiego, tworzy system podziału my-oni, syndrom oblężonej twierdzy.

 

Jeżeli dostęp do forum miałby być płatny, to lepiej (moim zdaniem) aby takie miejsce było skupione bądź wokół bytu prawnego (na przykład stowarzyszenia, spółki) niźli wokół jednej osoby. 

To pozwoliłoby na:

- trasparentność zarządzania (wybór władz)

- transparentość kosztów utrzymania (serwery, wynagrodzenie personelu, zarządu etc.).

 

Oczywiście pozostaje druga strona medalu - co użytkownik miałby otrzymywać za odpłatność? W końcu płaci się za coś. Innymi słowy, w myśl starej zasady do ut des, płaci się i wymaga. 

Jeżeli byłaby płatność, to warto płacącego przyciągnąć:

a) jakością

b) prawami.

ad a) jakość wymagałaby odpowiedzialności i weryfikowalności wypowiedzi. Jeśli ktoś wypowiada się w sprawach eksperckich (na przykład z zakresu budownictwa, udziela porady prawnej, diagnozy medycznej) to powinna być możliwość weryfikowania jego rzeczywistej wiedzy i podstaw ku temu (czy są to porady i opinie kumoszek na runku, czy też kogoś, kto zajmuje się tym zawodowo). Co więcej, błędne porady i wykazanie niedorzeczności, nieprawdziwości przekazanej "wiedzy" powinno być karane, a osoba tak postępująca wykluczana ze społeczności.

Tak samo wzrosnąć musiałaby tak samodyscyplina, jak i przede wszystkim rola moderacji i wpływ społeczności na zjawiska takie jak hejt, szkalowanie, nagonki na użytkowników za poglądy odbiegające od "jedynie słusznych". Z tym łączy się  - niestety lub stety - tolerancja i akceptacja dla wielości poglądów i postaw życiowych. Czyli trzeba się liczyć z tym, że mogą się rejestrować i wypowiadać nie tylko wielbiciele kobiet, romantycy i panowie nieprzekonani co do makiawelicznej natury ogółu przedstawicielek płci pięknej, ale i obrońcy praw zwierząt, zwolennicy lewicowych czy komunistycznych koncepcji, Żydzi (zwani tutaj z nieznanych mi powodów 7ydami), homoseksualiści, aktywiści LGBT,.

ad b) płacący będzie oczekiwał jakiegoś traktowania: co najmniej poszanowania jego wolności do wypowiedzi oraz szacunku a także prawa do niezwłocznego, profesjonalnego i obiektywnego załatwienia jego sprawy przez władze forum. 

 

Brak rozwiązania tych kwestii - według mnie - powoduje, że forum nie wyjdzie z niszy i bycia identyfikowanym głównie przez pryzmat wypowiedzi radykalnych.

Pozostanie sferą opinii, historii o różnej dozie autentyczności, przepychanek słownych i tym podobnych zjawisk. 

 

 

 

 

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spacemarine napisał:

Dział płatny, połowę forum przenieść za paywall, 10 zeta na mc, stówa rocznie, no serio to jest do zrobienia. Bo ja wole mniej ludzi no i wiadomo Barry i inne uciekinierki z rezerwatu nie będą przecież płacić i spamować kukoldztwem.

 

Zobacz dwa lata temu wprowadzono na forum obowiązkową jednorazową opłatę za korzystanie w postaci 25 zł co poskutkowało tym, że hejterzy przestali zakładać troll konta.

Dlatego w przypadku stałej opłaty w zależności dla biednych powiedzmy 10 zł miesięcznie dla pozostałych 25 zł sprawiło by stały dopływ gotówki forum, pozbycie się elementu pasożytniczego,

zmniejszenia ilości ludzi na forum czym forum stałoby się bardziej elitarne, zwarte, wyselekcjonowane bo powinniśmy iść na jakość nie ilość.

Dzięki stałej grupie osób z forum powiedzmy 200 osób co dzień swoja praca, zaangażowaniem, pomocą, czasem, energią, wpłatami, radami zaowocowało pierwszym miejsce w manosferze jako forum

męskie. Czyli sukces zależał nie od ilości ludzi tylko pewnej grupy, która wniosła jakość i była cały czas aktywna.

Co do trolli i rezerwatek no cóż może w końcu spełniłby się sen nie jednego usera z forum gdy pewnego dnia po niezapłaceniu wiele z tych kobiet i trolli by zniknęło.

Czyli w pewien sposób by był pożytek z obowiązku wpłat bo tak jak dobrze rozumujesz wielu z nich by nie zapłaciło.

 

Myślę, że powinniśmy zostać przy obecnej formie wpłat znajdującej się po prawej stronie forum z napisem podaruj gdzie tylko wystarczyłoby dodać info, że np. do 20 każdego miesiąca

należy uiścić wpłatę w przeciwnym razie dane konto, które tego nie zrobi będzie zbanowane.

Ale to już w gestii Marka i moderatorów czy taka forma by im odpowiadała.

To taki luźny mój pomysł.

 

2 godziny temu, horseman napisał:

Jestem przeciwnikiem płatnego dostępu do forum. Czemu? Bo za ceną powinna iść jakość. Gadamy tu o życiu, nie dzielimy się trudno dostępną wiedzą techniczną czy know-how.

 

Na forum masz jakość i nie znajdziesz drugiego takiego miejsca gdzie praktycznie poza stosowaniem się do regulaminu możesz robić co chcesz. 


Takiej wiedzy, informacji, rad, rozwiązań nie otrzymasz na żadnym forum czy stronach w internecie jak tutaj.

Wiele osób uratowało czas, energię, zdrowie, życie, pieniądze dzięki forum i osobom niosącym pomoc, rozwinęło się do tego stopnia, że zmieniają swoje życie na lepsze.

Popatrz na wpis Reda i wyliczenia ile kosztuje utrzymanie forum i nie są to małe kwoty.

Wielu userów zarabia dobre pieniądze, większość pracuje, ma oszczędności więc 25 zł miesięcznie to chyba nie jest żaden problem?

A jeżeli chcemy mieć swoje miejsce na ziemi to wato by wspólnie o te miejsce zadbać.

Dzisiaj nasz brat Marek potrzebuje pomocy może jutro to ty będziesz jej potrzebować i gdzie z tym pójdziesz?

A tak na forum zawsze znajdziemy wspólnie rozwiązanie bo po to to forum zostało stworzone.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych różnych platform streamingowych mam wykupione tylko na Amazonie za 49 zł miesięcznie. A dlaczego? Bo po 1 jestem skąpy, po 2- za rok płacę tyle ile za miesiąc na takim netflixie a po 3 płacę raz na rok i mam spokój, nie muszę pamiętać o wpłatach. Gdyby forum miało być płatne to fajnie jakby była możliwość jednorazowej wpłaty na rok. Dla mnie nic by się nie zmieniło bo staram się przynajmniej raz w roku kupić coś ze sklepu. Czy to nagranie czy książkę i mimo że nie odsłuchuję to wiem że kasa idzie na forum. Wydaje mi się że duża miesięczna opłata raczej zwinie zamiast rozwijać forum. Pamiętam jak była dyskusja o opłacie za rejestracje i ciężko uwierzyć że to już 2 lata minęło. Ale czas zapierdziela. 

 

Można by pomyśleć o reklamach. Zawsze to jakiś grosz. Nie bardzo rozumiem jak wejście na Tik Tok miałoby się przełożyć na kasę (nie znam się na tym) ale Marek mógłby robić jakieś live na których można wpłacać dotacje. Powiedzmy raz w tygodniu gra w jakąś grę i rozmawia z ludźmi. Na twichach widziałem że niektórzy niezłą kasę z tego ciągną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Casus Secundus napisał:

Według mnie formuła forum jako skupionego wokół M. Kotońskiego i personalnie z nim powiązanego jest wyczerpana i się nie skaluje.

1) zdarza się quasi kult jednostki, afirmowanie go, choćby żartem jako guru, co nie sprzyja szerokiemu identyfikowaniu się przez innych, mniej radykalnych, użytkowników z forum.. Istnieje szereg wolnych duchów, które nie potrzebują przywództwa, wskazywania jedynie słusznej drogi itd.

2) M. Kotoński jest tylko człowiekiem (nie umniejszając mu jego zasług i zalet) i, udzielając się pod własnym imieniem i nazwiskiem, udostępnił część swojej osobowości, przeżyć i danych. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, na jakie problemy z wypróżnianiem cierpi, z kim i jak mieszka itp. Jest to zupełnie zbędne.

3). Nawracające i zbytnie (moim zdaniem) epatowanie przez M. Kotońskiego aspektem przeżytych doświadczeń z hejterami (mniejsza już o ich format, bo są to ludzie o małej estymie) wciąga niejako uczestnika forum w prywatne konflikty i przeżycia M. Kotońskiego, tworzy system podziału my-oni, syndrom oblężonej twierdzy.

 

Ad1. - po pierwsze miejsce to należy do Marka Kotońskiego, jest jego pomysłem, jego realizacją, jego formą promocji. MK zarządza tym miejscem a od dłuższego czasu udziela się sporadycznie. Na jego pracy powstało to miejsce z niszowego forum gdzie na początku przyszło kilka osób i się rozrosło do dzisiejszych rozmiarów. Forum robi największy ruch w polskiej manosferze i to wszystko zasługa ciężkiej pracy MK.

 

Ad2. - czyli każdy ma prawo podzielić się swoimi problemami, a założyciel forum nie? Ponadto MK zbudował to miejsce właśnie dzięki otwartości, a nie funkcjonując jako coach z internetów, o którym nikt nic nie wie.

 

Ad3. - to już dawno nie są prywatne konflikty, bo ci ludzie obrażali wielu uczestników forum, wymyślając na ich temat niejednokrotnie niestworzone historie. Dodatkowo niektórzy grożą pozbawieniem życia np.

 

 

Godzinę temu, Casus Secundus napisał:

Jeżeli dostęp do forum miałby być płatny, to lepiej (moim zdaniem) aby takie miejsce było skupione bądź wokół bytu prawnego (na przykład stowarzyszenia, spółki) niźli wokół jednej osoby. 

To pozwoliłoby na:

- trasparentność zarządzania (wybór władz)

- transparentość kosztów utrzymania (serwery, wynagrodzenie personelu, zarządu etc.).

 

Czy uważasz że MK odda dorobek swojego życia i pozwoli tym zarządzać innym? 

 

Do tego postulujesz  wprowadzenie etatyzmu, który podniesie koszty prowadzenia działalności. 

 

Jaki wybór władz, jakie zarządzanie? :D 

 

To jest forum internetowe, a nie korporacja.  

 

Na dodatek tu jest wszystko transparentne, na forum masz na belce dotacje, MK publikował na FB dokumenty między innymi z kontroli skarbowych gdzie były podane zyski za poszczególne lata.

 

Godzinę temu, Casus Secundus napisał:

ad a) jakość wymagałaby odpowiedzialności i weryfikowalności wypowiedzi. Jeśli ktoś wypowiada się w sprawach eksperckich (na przykład z zakresu budownictwa, udziela porady prawnej, diagnozy medycznej) to powinna być możliwość weryfikowania jego rzeczywistej wiedzy i podstaw ku temu (czy są to porady i opinie kumoszek na runku, czy też kogoś, kto zajmuje się tym zawodowo). Co więcej, błędne porady i wykazanie niedorzeczności, nieprawdziwości przekazanej "wiedzy" powinno być karane, a osoba tak postępująca wykluczana ze społeczności.

 

No jak to sobie wyobrażasz, osoby będą występować z imienia i nazwiska i narażać się na to co na powyższym filmie, na szczucie w internecie  i życiu prywatnym?

 

Dodatkowo kto będzie weryfikował tą wiedzę ekspercką, konsylium złożone z innych ekspertów czy zespół fact checkerów od siedmiu boleści jak na FB?

 

Anonimowość jest podstawą funkcjonowania forum internetowego, tak samo jak prawo do dysponowania tą anonimowością lub rezygnacji z niej jest indywidualnym prawem każdego forumowicza. 

 

Wprowadzając wszelkie mechanizmy odzierające z tej anonimowości uderzasz w samo serce tworu jakim jest forum internetowe. Szczególnie, że poruszane tu są liczne wątki prywatne, osobiste, wstydliwe itp.

 

 

Co do jakości to to forum jest już jakością samą w sobie (brak realnej konkurencji w manosferze) i wartością do zmonetyzowania w różnych formach, szkoda tylko że MK ma przed tym moralne opory. 

 

 

1 godzinę temu, Casus Secundus napisał:

ak samo wzrosnąć musiałaby tak samodyscyplina, jak i przede wszystkim rola moderacji i wpływ społeczności na zjawiska takie jak hejt, szkalowanie, nagonki na użytkowników za poglądy odbiegające od "jedynie słusznych". Z tym łączy się  - niestety lub stety - tolerancja i akceptacja dla wielości poglądów i postaw życiowych. Czyli trzeba się liczyć z tym, że mogą się rejestrować i wypowiadać nie tylko wielbiciele kobiet, romantycy i panowie nieprzekonani co do makiawelicznej natury ogółu przedstawicielek płci pięknej, ale i obrońcy praw zwierząt, zwolennicy lewicowych czy komunistycznych koncepcji, Żydzi (zwani tutaj z nieznanych mi powodów 7ydami), homoseksualiści, aktywiści LGBT,.

 

Przecież wszelkie przejawy braku kultury, wyzwiska, ataki personalne w zależności od ich natężenia są prostowane. Począwszy od upomnienia, poprzez "dywanik" u moda na PW, warny i na banach skończywszy.

 

My tolerujemy wszystkie poglądy nie zdarzyło się, że ktoś został usunięty za bycie romantykiem, lewicowcem, prawicowcem, LGBTowcem i inni owcy z powodu swoich poglądów lub skłonności.

 

Natomiast dziwnie się składa, że wszelcy "owcy" podczas dyskusji i konfrontacji z faktami przeczącymi ich wizji świata najczęściej wybuchają niekontrolowaną agresją i zaczynają ubliżać innym użytkownikom i to jest przyczyna częstego wylatywania z forum osób o innych poglądach. Nie są to ich poglądy tylko ich sposób funkcjonowania w społeczności. I to piszę na podstawie realnych doświadczeń jako wieloletni moderator. 

 

 

1 godzinę temu, Casus Secundus napisał:

ad b) płacący będzie oczekiwał jakiegoś traktowania: co najmniej poszanowania jego wolności do wypowiedzi oraz szacunku a także prawa do niezwłocznego, profesjonalnego i obiektywnego załatwienia jego sprawy przez władze forum. 

 

No to odnośnie wolności wypowiedzi sparafrazuję Elizę Michalik, jak toksyczny delikwent dostaje bana na forum to nie jest mu odebranie wolności słowa, bo może sobie dalej swoje opinie i tezy swobodnie głosić, tylko gdzie indziej, skoro nie potrafi tego robić kulturalnie w tym miejscu :)

 

 

 

 

@Tajski Wojownik z tego co się orientuję to w Leżajsku można odebrać przelewy Western Union w kilku placówkach, w tym na ulicy gdzie mieszka Marek są dwie. 

 

Wbij na stronę WU i zobacz placówki na Mickiewicza w Leżajsku. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach nic nie ma za darmo. Dlatego tym bardziej takie miejsce jak to również nie powinno. Porównując z innymi tworami często ,,ściekowymi",  które zarabiają na siebie nie małe sumy oraz biorąc pod uwagę zasób tutejszej wiedzy, historii i przemyśleń użytkowników należy się odpowiednio cenić. Prawda jest taka, że niektórym to miejsce uratowało życie, zdrowie, finanse oraz szacunek do samego siebie.

 

- Być może jakaś forma reklam nie jest złym pomysłem np. reklamy przeznaczone typowo dla mężczyzn.

- Ograniczenie treści dla nie zarejestrowanych użytkowników np pełny dostęp do działu ,,Świeżakownia" by dalej pomagać i przestrzegać lecz resztę działów tylko widoczne nagłówki z możliwością wejścia zalogowanemu użytkownikowi.

- Składka roczna przedłużająca dostęp do konta na następny rok z minimalną kwotą lecz uwzględniająca możliwość wpłaty wyższej kwoty dla chętnych ,,ku chwale".

 

W tym momencie to jest trochę takie leczenie zachowawcze i łatanie skutków, a nie przyczyny. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze gdyby Marek działał jak rożni coachowie to pewnie byłby milionerem wciskając jakieś programy: "Hiper Facet Alfa" i podobne bzdety, a mówienie jak jest, prawdy to w tym kraju tylko w zęby można dostać.

 

Np taki bożyszcz wielu gówniarzy Andrew Tate sprzedaje kursy handlu na amazon (dropshipping), inwestowania w crypto i podobne bzdety za 50$ miesięcznie, wielu sprawdziło te treści i to kompilacja darmowych często bzdur z neta, na sam Tate nawet w tych webinarach nie uczestniczy i gość ma płatnych ponad 100k userów:

 

 

Odnośnie donejtów w prawej belce widać spadek, ostatnio to może dwa na miesiąc, nie oszukujmy się niewiele,  teraz wpłaciłem przez onlyfans puchacza z linka i warto by pomyśleć nad jakimś mechanizmem rocznej subskrypcji? Nawet nie chodzi o otrzymanie specjalnych treści, może jakaś specjalna odznaka: "Suporter forum" widoczna przy każdym poście takiej osoby. Gdy będzie gotowe masowy mailling do wszystkich zarejestrowanych (prócz zbanowanych), a co, przecież to utrzymanie forum i mi wiele osób tutaj pomogło.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.