Skocz do zawartości

Proszę o wsparcie finansowe, by utrzymać nasze forum


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Mosze Red said:

Realnie z tej opłaty jest +/- 200 PLN miesięcznie na czysto. 

Ale to jest opłata jednorazowa więc jak jest 200 na miesiąc to nie tak źle.

Może jakby była odnawialna co roku to by przynosiło większe zyski?

 

Nie jestem marketingowcem, ale wprowadzanie rzeczy zniechecających do forum takich jak przymus płacenia za forum (tzn. czytania, pisanie mozna uznać za coś ekstra) lub wprowadzenie reklam* to raczej złe pomysły.

 

* jeśli byłby uciążliwe, to że jakeś banery lub grafiki byłyby tu czy tam jest dalej okej

Edytowane przez eknm2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego abonamentu za forum, to zabije to miejsce, wystarczy, że jest rezerwat - cichy morderca.

 

Te cegiełki do kupowania to jest to!  

Jesteś kozak to będziesz pamiętał aby kupić!

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL Zapału Ci nie brakuje, ale branie mnie na poczucie winy nie zadziała i jest poza sednem problemu. Bo to czy ja wpłacę 50 zł, czy nie, w perspektywie roku nie ma znaczenia. Znaczenia ma natomiast to jakie decyzje podejmie Marek odnośnie dalszego rozwoju forum i zarabiania na nim. Jeśli Marek podejmie decyzję błędną, forum padnie, dochodów nie będzie i generalnie niczego nie będzie. Ważniejsze niż jednorazowe załatanie dziury w budżecie jest podzielenie się wiedzą i pomysłami, które sprawią, że w przyszłości tych dziur łatać nie będzie trzeba, bo ich nie będzie.

 

Ale ponieważ napisałeś tyle nie zgadzając się ze mną, pozwolę sobie odpowiedzieć szerzej. 

15 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Tak to proponuje zrobić test i pójść do sklepu, urzędu, przedsiębiorstw, polityków czy zwykłych ludzi i załatwić coś za darmo,

wziąć za darmo, skorzystać z usług za darmo😆

Proszę cię nie pisz czegoś takiego bo zakrawa to o śmieszność.

Zróbmy test, tym razem bardziej pasujący do sytuacji. Wejdź na losowe forum, onet, reddit, garsoniera, cokolwiek i zobacz ile zapłacisz za możliwość czytania. Porównywanie forum działającego w internecie do urzędu działającego w realnym świecie jest niewłaściwe. Te miejsca mają skrajnie inny model funkcjonowania, ofertę, metody zarabiania, czy wreszcie możliwości zmuszania ludzi do płacenia. Płacisz w urzędzie, bo musisz (jeśli nie, państwo nakłada kary, których jeśli nie płacisz wchodzą Ci na pensję, a potem idziesz do więzienia). Ile osób musi czytać forum? Ile osób zdecyduje, że chce je czytać w ciemno? Łatwo jest wejść i się wciągnąć, ale jeśli musisz najpierw zapłacić, to już się 2 razy zastanowisz.

Gazety poszły tą drogą, masz 15% artykułu, reklamy i płać jeśli chcesz czytać więcej. Gazety upadają masowo, czasy się zmieniły. Kiedy stoisz przed wyborem zapłacenia za wiedzę, albo kliknięcia wstecz i wybrania drugiego wyniku w wyszukiwarce, nie oszukujmy się, wybierzesz to drugie.

 

15 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Barierą nie do przejścia było by dla ciebie 10-25 zł miesięcznie?

Kolejna sprawa masz pojęcie i dochodzi do ciebie ile utrzymanie takiego portalu kosztuje?

Zdajesz sobie sprawę ile pracy ktoś włożył w stworzenie takiego miejsca gdzie wiedzę, informacje, pomoc, rozwiązania masz za darmo?

Dla mnie nie. Jednakże jak było powiedziane wyżej, ad personam nie ma sensu. Jak @Mosze Red napisał, dało się zwiększać zyski z forum i produktów bez wprowadzenia subskrypcji w 2019, Zmieniło się to, że hejterzy się zaktywizowali i ludzie mają mniej pieniędzy po pandemii i przy inflacji. Znaczy to, że projekt zarabiał, ale przestał. Trzeba odnieść się do problemu negatywnego PR przez hejterów i mniejszej skłonności ludzi do szastania pieniędzmi. Hejterów mamy kilku/kilkunastu (nie śledzę zbyt blisko sprawy), oddanych ludzi na forum jest co najmniej kilkuset. Jeśli zaczniemy w zorganizowany i metodyczny sposób równoważyć negatywne komentarze hejterów, w krótkim czasie przykryjemy ich czapkami. Jeśli chodzi o drugi problem, zmniejszonej zasobności portfeli wszystkich, można produkty lepiej reklamować, zmniejszyć cenę, dodać więcej produktów do sklepu, dodać niezależną od portfeli ludzi metodę zarabiania (reklamy). A jeśli chodzi o takie miejsce z wiedzą za darmo, takich miejsc jest mnóstwo. Wikipedia chociażby, wiele wartościowych kanałów na YT, blogi, co tam jeszcze.

 

16 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Gdy brat Marek prosi o pomoc w trudnych dla każdego czasach to ty się odwracasz plecami?

Gdzie pójdziesz jak to ty tej pomocy będziesz potrzebował? założysz sobie konto na zrzutka.pl?

Przecież w Polsce pomaga się tylko dzieciom i kobietom a mężczyzn ma się tam gdzie nie dochodzi słońce.

Dlatego mężczyźni powinni być ze sobą solidarni i wzajemnie się wspierać.

Chcesz mieć miejsce, do którego będziesz wracał, gdzie miło można spędzić czas, gdzie można realnie poprawić swoje życie

a szkoda Ci 10 zł miesięcznie?

Znów przebrzydłe ad personam, ale cóż tam. Powtarzam, dobre decyzje są warte potencjalnie nieskończoną ilość pieniędzy, a moje 50 zł to tylko 50 zł. Kiedy potrzebuję pomocy pracuję więcej, chwytam się fuszek i zarabiam jak umiem. A przede wszystkim kombinuję jak nie znaleźć się w sytuacji kiedy tej pomocy będę potrzebował. Jednorazowe wsparcie nie rozwiąże problemu, problem wróci za jakiś czas. Lepiej go rozwiązać teraz, tak żeby nie wrócił już (miejmy nadzieję) nigdy.

 

16 godzin temu, Iceman84PL napisał:

My na forum nie potrzebujemy 11 tyś kont z czego 90% jest nie aktywnych.

Lepiej mieć zwartą, wyselekcjonowaną grupę a nowi, którzy będą chcieli tu przyjść lub sytuacja zmusi i tak przyjdą i wpisowe zapłacą.

Zapominasz o nieznanej mi ilości osób niezarejestrowanych, które tu przychodzą i dalej budują społeczność choćby mówiąc o tym innym. Na dodatek, sugerujesz, że lepiej jest mieć 1100 użytkowników aktywnych i koniec, nic więcej, niż 1100 aktywnych i 9900 potencjalnie aktywnych. To nie jest organizacja paramilitarna, że potrzebujesz ludzi oddanych sprawie, elitarnych, wyszkolonych i gotowych do działania. Na stronie internetowej chcesz mieć jak największy numerek przy liczbie odwiedzeń strony, bo to definiuje jej wartość, nie oddanie poszczególnych członków. Dlaczego? Gdyż działa efekt kuli śnieżnej. Każda osoba, która mówi o forum napędza nowych użytkowników, którzy podają to dalej i przyciągają kolejnych. Na dodatek forum z miesięczną liczbą odwiedzeń w setkach tysięcy pozycjonuje się lepiej i przyciąga uwagę innych social mediów, które przyciągają kolejnych chętnych do dołączenia. Najtrudniej jest zdobyć pierwszy tysiąc fanów, potem miliony nie są już tak trudne, a cofnięcie się w tej drodze z 11 000 do 1100 jest strzałem w stopę.

 

16 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Coś Ci zobrazuję na portalu już nie istniejącym samiecweb.pl ja, kilku braci i jedna rezerwatka przez dwa lata czynnego udziału 

sprawiliśmy że portal miał czwarte miejsce w manosferze jako portal newsowy.

W 2021 roku forum braciasamcy.pl było na pierwszym miejscu jako forum męskie w manosferze przy udziale aktywnych użytkowników

na poziomie mniej więcej 200 osób dziennie.

Jak myślisz ilość ludzi sprawiła, że odnieśliśmy sukces czy może jakość?

Jaki sukces? Portal samiecweb.pl nie istnieje. Portal upadł, bo nie przyciągnął nowych użytkowników. kilka osób piszących non stop nie zastąpi ciągłego przypływu nowych, poza tym nie przekłada się w żaden sposób na sprzedaż w sklepie. Chcesz tworzyć sztuczny ruch, tylko po to, żeby potem powiedzieć, że nastukałeś postów na 4 miejsce w polskiej manosferze? Przecież ta manosfera jest maleńka, wszyscy mają w nosie mężczyzn w Polsce. Forum także potrzebuje pomocy, gdyby tak nie było, nie było by tego wątku. Forum odniosło sukces częściowy, przy dużym nakładzie pieniędzy i pracy Marka. Można by mówić o sukcesie, gdyby forum przynajmniej zarabiało na siebie i rosło w zadowalającym tempie. Jeśli musisz dokładać do biznesu, to sorry, ale to nie tak powinno działać. Po owocach ich poznacie.

 

16 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Dlatego jest w końcu moment by sprawdzić z kim mamy do czynienia i kto pokarzę klasę.

Nie odmówię sobie. Ja ją pokarzę. Będę ją lał pasem i patrzył czy równo puchnie.

 

@Marek Kotoński Cieszę się z decyzji o reklamach, tylko uważaj żeby nie przesadzić. Wiele osób odkliknie jeśli zobaczy wielką wyskakującą, animowaną, głośną reklamę na całą stronę (patrz interia, onet itd.). Gustownie gdzieś z boku czy od czasu do czasu między postami powinno dobrze działać. Ludziom najłatwiej odkliknąć z pierwszej strony, jak już wejdą w temat i zaczną czytać parę reklam ich nie odstręczy. Mam szczerą nadzieję, że Ci się uda z... ze wszystkim w sumie. 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzesiek napisał:

Bo to czy ja wpłacę 50 zł, czy nie, w perspektywie roku nie ma znaczenia.

 

Jak rocznie?

Gdyby był płatny portal musiałbyś płacić miesięcznie.

Gdyby to było minimum 10 zł to na rok wychodziło by 120 zł.

I to tylko od jednej osoby.

Zapytam wprost wpłaciłeś chociaż te 50 zł?

 

7 godzin temu, Grzesiek napisał:

Kiedy potrzebuję pomocy pracuję więcej, chwytam się fuszek i zarabiam jak umiem. A przede wszystkim kombinuję jak nie znaleźć się w sytuacji kiedy tej pomocy będę potrzebował. Jednorazowe wsparcie nie rozwiąże problemu, problem wróci za jakiś czas. Lepiej go rozwiązać teraz, tak żeby nie wrócił już (miejmy nadzieję) nigdy.

 

To nie jest jednorazowe wsparcie.

Jak będzie forum płatne to będzie stały dopływ gotówki.

Niech nawet zostanie i płaci od 200-500 osób po 10 zł miesięcznie

i Marek w ciągu miesiąca ma 2000-5000 zł.

W skali roku to 24000-60000 tyś.

 

7 godzin temu, Grzesiek napisał:

Portal upadł, bo nie przyciągnął nowych użytkowników.

 

Portal upadł bo ludziom bo poza grupą osób pomagających w jego tworzeniu nie chciało się nawet

napisać jednego komentarza i dać czterech reakcji więc o czym tu mowa.

Czyli najlepiej nich ktoś robi i dokłada a reszta przyjdzie na gotowe.

 

7 godzin temu, Grzesiek napisał:

Zapominasz o nieznanej mi ilości osób niezarejestrowanych, które tu przychodzą i dalej budują społeczność choćby mówiąc o tym innym.

 

Tak właśnie to widać pełno kont deleteuser, konta, które od kilku lat są nieaktywne, czytelnicy czyli podglądacze i Ci co zostali banowani.

Realnie aktywnych kont jest 10% max a działających regularnie jeszcze mniej.

Sztuczne pompowanie ilością nic nie da bo to się nie przekłada na aktywność.

Co do rozszerzania informacji o forum tak mówią o nas te osoby niezarejestrowane, ale nie w pozytywnie tylko negatywnie robiąc filmiki

ośmieszające, fora, na których po nas jadą czy artykuły jak na wp gdzie wściekłe kobiety i hejterzy szaleli.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o opanowanie emocji, ten wątek powstał żeby doraźnie pomóc MK i projektowi, którym jest forum, a nie w celu toczenia wojenek.

 

Mile widziane też dobre pomysły na przyszłość.

 

Nie chcemy, żeby temat przerodził się w wojnę między zwolennikami i przeciwnikami płatności ...

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpłaciłem 100 bezpośrednio na konto, ale ponawiam prośbę aby w sklepie były cegiełki na konkretne wartości lub sam ktoś może wpisać, dobrze aby była opcja płatności blikiem np. przez wykorzystywany tpay na samczeruno.

 

Albo np. możliwość dokupienia "lajków" na forum bo czasami Bracia tak się rozkręca, że nie nadążam dawać i szybko się kończą ;)

 

Dużo osób ma podpięta kartę pod Allegro, tam co prawda prowizja jest ~10% ale to też może być dodatkowy kanał sprzedaży książek.

 

Reklamy też by mi nie przeszkadzały, ale można by to rozszerzyć i dać możliwość wykupienia "bez reklam". 

 

Podsumowując moje propozycje:

- cegiełki z możliwością płatności blikiem/karta (anonimowość, która może być kluczowa dla niektórych, co się jeszcze wahają)

- rozbudowanie forum o funkcje typu extra ilość like do kupienia 

- zautomatyzowana sprzedaż książek/publikacji przez allegro 

- reklamy na forum i np. możliwości pozbycia się ich przy wykupieniu jakiegoś pakietu extra 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dołączam się do wsparcia, kilka Twoich książek kupiłem już wcześniej (bo czytam Was od ok. roku), ale zmotywowałeś mnie do rejestracji i dotacja też poleciała na konto :)

 

Jeśli mogę coś doradzić, to śmiało leć z reklamą, nie krępuj się. Ja kiedyś miałem również forum i byłem idealistą, brak reklam itp. Moje forum dziś nie istnieje a konkurencyjne z nachalnymi reklamami i tragicznym przez to UI i czytelnością - ma się świetnie do dziś. Fora powoli umierają i są niestety wypierane przez social-gówna, także ja trzymam kciuki i również jestem za opłatami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Iceman84PL napisał:

To nie jest jednorazowe wsparcie.

Jak będzie forum płatne to będzie stały dopływ gotówki.

Niech nawet zostanie i płaci od 200-500 osób po 10 zł miesięcznie

i Marek w ciągu miesiąca ma 2000-5000 zł.

W skali roku to 24000-60000 tyś.


Moim zdaniem to błędna koncepcja. Forum płatne co miesiąc spowoduje, że towarzystwo stanie się hermetyczne, osoby spoza będą się bardziej czepiać: "a to te samce, co się liżą po jajkach i sobie lajki dają nawzajem".

W rezultacie coraz więcej osób zacznie odchodzić (zacznie znikać dopływ gotówki), nowych ze względu na opłaty nie będzie przybywać (brak nowych środków), poprawi się może jakość ale rozmowa z tymi samymi osobami cały czas po pewnym czasie przestaje być zabawna i rozwijająca. Przewiduję, że po pewnym czasie forum w takim stanie upadnie (brak kasy i forum = najgorzej). Zwłaszcza w obliczu rozwijających się social mediów.

Portal samiecweb był dobrym pomysłem ale jakby to jeszcze jakoś rozwinąć, dodać i tam reklamy (które by utrzymywały nie tylko forum ale sam portal) zrobić coś w rodzaju takich męskich social mediów. Może prędzej. Połączyć to z krókimi filmikami na tiktoku czy instagramie - te rolki teraz są popularne.

Nadal uważam, że reklamy (nie jakieś mega nachalne, ale takie jedna-dwie między postami plus coś na stronie głównej nie zawadzi a pieniążki się będą zgadzać. Myślę, że to rozwiązanie będzie dobre na początek a później można pomyśleć o kolejnych krokach. Osoba Marka i to co przekazuje ma potencjał, trzeba go tylko odpowiednio "ubrać" w tych social mediach.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzone z blogowego świata rozwiązanie zarobkowe, czyli artykuły sponsorowane na forum powiązane ze sprzedażą prowizyjną różnych produktów, które pasują braciom. Można się porozumieć w tym zakresie z różnymi partnerami. Artykuły, materiały sponsorowane nie muszą zaburzać w ogóle wartości wizualnej forum. Oddzielny dział z monitorowaniem statystyk.

 

Popularni blogerzy w taki sposób zarabiają. Albo bracia dodani na listę mailową i tam informacje od partnerów o promocjach, różnych usługach i tak dalej. Druga sprawa, że nad takimi treściami reklamowymi ma się największy wpływ i tematycznie można dopasować do forum.

 

Zrobiłem dotację.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał jeszcze w warunkach rejestracji jak jest mail powitalny info, nie tylko przywitanie się i avatar, ale prośba o dodanie recenzji na lubimyczytac jak się przeczytało jakąś książkę, nie ma co się chamować, te małe rzeczy się dodają z biegiem czasu. Ba mailing puścić nawet, odcedzić nieaktywne konta i puścić maila wszystkim z prośbą o donejt na rzecz forum  plus recenzje.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Portal upadł bo ludziom bo poza grupą osób pomagających w jego tworzeniu nie chciało się nawet

napisać jednego komentarza i dać czterech reakcji więc o czym tu mowa.

Czyli najlepiej nich ktoś robi i dokłada a reszta przyjdzie na gotowe.

Portal upadł, pisało na nim kilka osób, a nikomu innemu się nie chciało. Coś poszło bardzo nie tak, ten system nie działa. Gdyby to było dobre, portal działałby dalej, a tego wątku by nie było. + Nie musisz pytać, spójrz przy nicku czy wpłaciłem pieniądze. Nie udzielam się tu, żeby się bronić od oskarżeń/oskarżać jakąkolwiek konkretną osobę, tylko żeby uzyskać zadowalający efekt końcowy dla przyszłości forum, do którego mam sentyment.

 

6 godzin temu, masculum napisał:

Moim zdaniem to błędna koncepcja. Forum płatne co miesiąc spowoduje, że towarzystwo stanie się hermetyczne, osoby spoza będą się bardziej czepiać: "a to te samce, co się liżą po jajkach i sobie lajki dają nawzajem".

W rezultacie coraz więcej osób zacznie odchodzić (zacznie znikać dopływ gotówki), nowych ze względu na opłaty nie będzie przybywać (brak nowych środków), poprawi się może jakość ale rozmowa z tymi samymi osobami cały czas po pewnym czasie przestaje być zabawna i rozwijająca. Przewiduję, że po pewnym czasie forum w takim stanie upadnie (brak kasy i forum = najgorzej). Zwłaszcza w obliczu rozwijających się social mediów.

Dokładnie tak. Trzeba w pierwszej kolejności zadbać o nowych użytkowników. Podobają mi się niektóre pomysły tutaj, w szczególności wejście na inne popularne social media, reklamowanie się gdzie się da i budowanie rozpoznawalności (może jakaś firma PR?), opcja wyłączenia reklam za drobną opłatą, opcje premium (więcej lajków, nieskończone edytowanie postów itp.).

 

Stosując się do prośby, powiedziałem co myślę i na tym skończę. Mam wrażenie, że mój punkt widzenia został pozytywnie przyjęty, a przynajmniej zauważony przez osoby decyzyjne i to mnie satysfakcjonuje. Mogę się jeszcze na koniec zobowiązać do wyłączenia adblocka na forum jeśli reklamy nie będą zbyt napastliwe. Z ciekawością czekam na rozwój sytuacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzesiek napisał:

Portal upadł, pisało na nim kilka osób, a nikomu innemu się nie chciało.

Niestety. Nikomu się nie chce napisać o interesujących rzeczach, działać w swojej instytucji i ku swemu interesowi, to jak ludziom może się chcieć walczyć w swoim interesie? Byłem na protestach w Warszawie i blokowałem orlen, 0 wsparcia wśród znajomych i rodziny. M.in. dlatego ten kraj jest dla mnie skreślony, i mam gdzieś już czy paliwo będzie po 5 czy po 50zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by się zastanowić ten pomysł z abonamentem by wyłączyć reklamy jest niezły co wspomniał jeden brat, dać reklamy googla na górę i np co 10-ty post + info pod reklamą, "wpłać cegiełkę na forum aby pozbyć się reklam" i niech Marek sobie zarabia, każde przedsięwzięcie ma cel ekonomiczny i nie ma co za to przepraszać. Takie forum kfd czy sfd zawalone są reklamami i zrobili biznes wokół forum.

Właściwie to najlepsze z oby skrajnych koncepcji połączone w jedno, pełny dostęp do forum ale są reklamy, nie chcesz zapłać rocznie 100 czy 200. Nie chcesz to są reklamy i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ustawiłem przelew cykliczny - 10pln co 1mies. na forum.

Czy powinna być oplata miesięczna czy roczna? - do ustalenia.

 

2) Jestem przeciwny wprowadzeniu cenzury na forum.

 

Treści na forum to "prawdziwa kopalnia wiedzy ", ponieważ 'mówi się tu jak wygląda prawdziwe życie '.

 

Ocenzurowanie forum, może i sprawiłoby, że liczba użytkowników drastycznie by wzrosła (przekładając się na potencjalną zyskowność z reklam) natomiast wtedy braciasamcy.pl przypominałoby już bardziej mainstreamowe forum.

 

Reasumując - byłbym ostrożny przed pchaniem się do 'mainstreamu' za wszelką cenę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem swoją cegiełkę. W sumie zrobiłem to, do czego powołałem swoje konto tutaj, czyli w celu pomocy, tak wstawiłem się na wezwanie zakładania kont i mediów, tak teraz by trochę pomóc. W tym smutnym jak dupa świecie, dobrze czasem wejść tutaj... I w sumie też negatywów naczytać:D Nie no dobrze, że takie miejsce istnieje. Swojemu synowi na pewno pokazał bym książki Marka i społeczność jaką zgromadził.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.