Skocz do zawartości

Stawy, maź stawowa, zmęczenie stawów profilaktyka i regeneracja


Mmario

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio czuję że moje stawy są jakieś zmęczone, jakby osłabione. Lekka sztywność z rana, w jednym miałem jakby lekka blokadę jak wstawałem z toalety, ból przez dwa dni, USG i ortopeda obstawia łękotkę, będzie rezonans. Kolano nie boli, ale trzeszczy przy chodzeniu po schodach, co gorsza drugie kolano też jest ogólnie jakoś tak zmęczone, czasami coś tam skrzypnie, przyglądałem się innym stawom na siłowni i bark czasem też coś tam skrzypnie lub delikatnie przeskoczy. Znacie coś na mąż stawową? Wzmocnienie stawów? Oczekując na rezonans poje roztwór allnutrion collagen pro, collagen msn i witaminą c kwas hialuronowy w skrócie. Wiem że efekty nie będą ja już. Brał ktoś zastrzyki z kwasu w kolana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje siebie z innego tematu:

 

Cytat

Z suplementów polecam na stawy, kości i ogólnie na stan szkieletu i skóry: siarka (msm), krzem (ziemia okrzemkowa), bor (boraks albo suplement), witamina c z flawonoidami, salceson. Od biedy można dorzucić chondroitynę i glukozaminę, wiem, że one są przepisywane właśnie na takie bóle ale nie mam zbyt dużo info o ich skuteczności.

Dodałbym do tego rosół na tłustych częściach zwierzaków (przede wszystkim łapki kurze czy coś ze skórą), szpik kostny też chyba ma kolagen i w sumie całą masę innych rzeczy, jeden z najlepszych produktów spożywczych ever. No i oczywista sprawa, witamina D3 + K2MK7, to właściwie podstawa. O ruchu chyba nie muszę wspominać.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PoProstuMarek napisał:

Wywary z kości wołowych codziennie 

W 100% zgadzam się z tym co napisali bracia wcześniej ewentualne zamienniki:

Kurze łapki - super na stawy (o ile znajdziesz gdzieś w sklepie ...) a poza tym dobrze przyrządzone są po prostu super,

ewentualnie zimne nóżki wieprzowe w galarecie - jw. dobrze przyprawione potrafią być wręcz uzależniające :)

 

Edytowane przez oxy
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 12.08.2022 o 16:44, Mmario napisał:

Brał ktoś zastrzyki z kwasu w kolana

Jestem po pierwszym zastrzyku lekka poprawa ale czeka mnie kuracja w sumie trzech zastrzyków. Koszty duże ale na zdrowiu się nie oszczędza. Koledze to pomogło ale tak jak lekarz mówił jak stawy zaczną się sypać to już do końca życia ma się problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piascledine to mi lekarz zaproponował. Lek ma dobre opinie. U mnie też mało co pomaga. Wypiłem wiadra kolagenu i innych wynalazków i problem cyklicznie wraca a komfort życia spada. Zobaczę kupiłem. Efekt pewnie po jakimś czasie. Zastrzyki z kwasu w kolano nic nie pomogły. Oczywiście na terapie też się wybieram.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maVen napisał:

Piascledine

Zobacz co ten preparat zawiera a później idź do sklepu zielarskiego i zobacz ile przepłacasz ;)

 

Kupujemy te dwa oleje i pijemy po łyżce stołowej 2x dziennie, nie zaszkodzi a pomóc może.

 

Witaminy w dużych dawkach D3+k2mk7, d3 2x dziennie k2 raz dziennie. Można kupić na www.podkowa.eu bo w aptekach to jakiś żart 2000 jednostek d3.

 

Skorupki jaj, umyć, wyprażyć, zmielić - google pomoże. Dorzucamy do posiłków, kawy, źródło wapnia i wielu niezbędnych elementów w dobrych proporcjach.

 

Kolagen - napisano wyżej, z pożywienia.

 

No i dieta, organizmowi trzeba dostarczyć pożywienia, ale nie utyć, większa masa dobija stawy.

8 godzin temu, maVen napisał:

Zastrzyki z kwasu w kolano nic nie pomogły.

Najpierw zastrzyki później endoprotezy, a potem problemy z tymi protezami. Tak kończą ludzie na NFZ.

 

 

To ciekawe:

https://pulsmedycyny.pl/niemiecki-sposob-na-regeneracje-zuzytej-chrzastki-stawowej-877007

 

Widział ktoś kulejących polityków?

Edytowane przez Imiennik
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Imiennik napisał:

Najpierw zastrzyki później endoprotezy, a potem problemy z tymi protezami. Tak kończą ludzie na NFZ.

NFZ prędzej nogi wyciągnę niż się tam dostanę takie kolejki. Społeczeństwo się starzeje wiec tego typu lekarze mają co robić. Prywatnie to lekarz nawet skierowania nie daje na jakieś prześwietlenie etc tylko od razu daje propozycje zastrzyku z kwasu ( jedna dawka za 600 zł lub 3 w odstępach 2 tygodniowych za 200 zł )
 

A co @Imiennik sądzisz o Structum

11 godzin temu, Imiennik napisał:

Kolagen - napisano wyżej, z pożywienia.

W odżywkach dla sportowców nie polecasz ?

11 godzin temu, Imiennik napisał:

Zobacz co ten preparat zawiera a później idź do sklepu zielarskiego i zobacz ile przepłacasz

Dzieki kolego otworzyłeś mi oczy :) już upatrzyłem i zamówiłem. Oszczędzam 50 % i mam na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maVen napisał:

A co @Imiennik sądzisz o Structum

Chondroityna ma skuteczność na poziomie placebo.

 

Godzinę temu, maVen napisał:

W odżywkach dla sportowców nie polecasz

Mogą coś dać, ale najlepsze suplementy to naturalne suplementy. 

 

Mogę dodać że po zastosowaniu moich rad dwie osoby odczuły ulgę ze stawami, jedna w podeszłym wieku. Ta druga usłyszała od ortopedy że nic się nie da zrobić, proszę uważać na staw i chodzić na rehabilitacje, u tej drugiej osoby było widać znaczną poprawę.

 

Godzinę temu, maVen napisał:

Dzieki kolego otworzyłeś mi oczy

Nie ma za co, zdrówka!

 

Warto czytać co lek zawiera a potem poczytać o tych substancjach. Medycyna to zwykły biznes.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Siemano .

 

Niestety i u mnie stawy zaczynają "dokazywać" przed zmianą kodu na 4 z przodu:/

Od dłuższego czasu wyciskanie żelastwa skutkuje bólem i dyskomfortem. 

 

Postanowiłem to zbadać i wczoraj wykonane RTG przyniosło takie oto wnioski :

 

"Osteofit w okolicy nadkłykciowej kości ramiennej po stronie przyśrodkowej. Staw łokciowy lewy i prawy
bez zmian ogniskowych i pourazowych. Szpara stawowa zachowana. powierzchnie stawowe
gładkie.
Do korelacji klinicznej i ew. dalszej diagnostyki."

 

Także póki co na poniedziałek umówiona wizyta u fizjo i pewnie kilkutygodniowa przerwa w treningu siłowym.

Feler taki ,że akurat sezon letni coraz bliżej.

Zostaje na szczęście basen i spacerki :)

 

Od pocżątku marca stosuje maść przeciwzapalną i łykam kolagen .

Opaski uciskowe na łokieć pozwalają dokończyć sesje.

Niestety ból powraca jak bumerang.

Nie chciałbym zaognić sprawy dlatego szukam rozwiązań.

 

Kilka ciekawych pomysłów znalazłem w tym wątku.

Szczególnie ten ze skorupkami jaj.

Nie znaju;)

Dziękuję.

 

Liczę ,że

być może któryś z Was tu obecnych.

Mierzył się juz z tematem osteofitów i mógłby podzielić się swoim doświadczeniem.

Albo mamy na pokładzie wybitnych ortopedów bądź fizjoterapeutów.

🤔

Who knows.

 

Taka cenna wiedza zostaje tu przecież na lata i może posłużyć kolejnym potrzebującym.

😊

 

Dobrego dnia Byki .

💪🤟

Edytowane przez RabarbaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/12/2022 at 4:44 PM, Mmario said:

Znacie coś na mąż stawową?

 

BHP.

Ja rozjebałem chrząstkę stawową, bo potrafiłem siedzieć trzy godziny przed komputerem, a potem iść pobiegać ze skrajnie napiętą głową boczną czworogłowego. Dysbalans w utrzymaniu rzepki doprowadził do 2/3 stopnia degeneracji chrząstki.

Najszybsza metoda to zastrzyk z kwasu hialuronowego, kupowałem coś w aptece Rosa, tylko trzeba uważać, bo efekt nie jest stały, a może też wystąpić stan zapalny.

Na zwichnięty staw dużego palca u stopy dostałem kiedyś to:

https://www.ceneo.pl/86304997;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&gclid=EAIaIQobChMI_NXB-qyD_gIV1eJ3Ch2HBQUxEAQYASABEgK6MfD_BwE

 

Przy okazji polecam ćwiczenia wzmacniające VMO:

 

oraz rolowanie czworogłowego, ale tylko głowę boczną. Ulga natychmiastowa. Rolery można znaleźć na pierwszej lepszej siłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.