Skocz do zawartości

Skażona Odra rtęcią to nie ma winnych - źle posegregowane śmiecie to mandacik


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Krugerrand napisał:

Nie zrobili tego też Niemcy, bo to Niemcy, oni swoje przeżyli w trakcie II wojny.

Dokładnie!

Niemcy zawsze są najbardziej poszkodowani, w czasie wojny skrzywdzili ich Naziści a teraz Polaczki cały czas coś knują i trują, cała nadzieja w Donaldzie.

Edytowane przez Ace of Spades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rnext napisał:

@SamiecGamma wkłady węglowe przeznaczone są głównie do usuwania podstawowego "uzdatniacza" wody jakim jest chlor. To że przy okazji robią całą kupę innej roboty (nawet usuwają zanieczyszczania mechaniczne dzięki kosmicznej porowatości) to niby bonus. Metale ciężkie nie są dla węgla akt. żadnym przeciwnikiem. Jedna uwaga - lepiej wymieniać częściej niż "on time". W.A. można "regenerować" w pewnym stopniu, poprzez gwałtowną zmianę pH wody. Ale oznacza to, że to co "zebrał" - od razu odda. Tak że nie przeginajcie z brakiem wymian wsadu. 

To nawet by do niego pasowało :D


sprawdziłem kilka wyrywkowych filtrów węglowych i widnieje w nich często taka informacja 

 

"Filtr nie jest przeznaczony do filtracji mikrobiologicznej, dlatego nie należy filtrować wody skażonej lub niewiadomego pochodzenia ani spożywać nawet po przegotowaniu”.

 

O ile filtr może być przydatny to ja bym nie ryzykował spożywania wody np. z Odry bo mam filtr. Mam wystarczająco swoich problemów, po co kusić los?

Edytowane przez Szczery Człowiek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rnext napisał:

Może nieco obok tematu, przypomnę tylko o tym, o czym piszę od wielu lat - filtrujcie w domu wodę spożywczą. W naszym bantustanie, zanim się dowiecie, że płynie jakiś szajs z kranu, to na przykładzie zamiatania pod dywan skażenia Odry, dowiecie się o tym na "Świętego Nigdy". 

 

Pytanie tylko jak filtrować, bo dzbanek srity  miałem to później wyczytałem że te węglowe filtry też uwalniają jakiś syf do wody. To akurat dobry temat, bo też są mikroplastiki itd np wytrącające się z butelek, ponoć kilka mc po produkcji już to się dzieje, a jak butelki są na słońcu to już wogóle.

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy ponad 30-stu lat z ręką na sercu mogę powiedzieć. To jest najgorszy rząd od 1989 r. Kur.wa nawet rząd Jaruzelskiego wprowadził ustawę Wilczka. Jedyne co dobrze wychodzi pisiorom  to rozdawanie socjalu z pieniędzy podatników. A jeśli chodzi o arogancję i butę to już dawno przegonili PO.

Łajba właśnie idzie na dno. Tak że ratuj się kto może :).

 

 

10 godzin temu, DOHC napisał:

Nie wyobrażam sobie przyszłości w Polsce.

 

Też nie. Tak że w przyszłym roku planuję stąd wyjechać.

Edytowane przez Baca1980
  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończy się tak że Niemcom zapłacimy odszkodowanie jeszcze, to będą jaja, my za II Wojnę nic , ale za głupotę naszych bekniemy.

 

Kto wie może wprowadzą jakiś podwyższony stan, wojenny? By odwlec wybory i trzyma ludzi za twarz.

 

Zauważcie że za tą katastrofę nie oskarżyli onuc i wschodnich krajów, więc niejako potwierdza kto jest za to odpowiedzialny...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Rnext said:

niewiele poza cząsteczkami samej H2O przeciśnie się przez membranę osmotyczną.

 

Podobno (?) również niewiele z tych dobrych minerałów się przeciśnie przez coś takiego. Woda oligoceńska rulez raz na tydzień z baniakami

17 minutes ago, spacemarine said:

mikroplastiki itd np wytrącające się z butelek, ponoć kilka mc po produkcji już to się dzieje, a jak butelki są na słońcu to już wogóle.

 

Mikroplastik jest już wszędzie, najgorsze są butelki z wodą robione z recyklingowanego (jest takie słowo?) plastiku, najszybciej się rozpada i uwalnia ten syf do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy to nie jest celowo rozdmuchany temat/temat zastępczy. Wczoraj byłem nad Odrą (właściwie mieszkam przy Odrze) i nie widziałem niczego nadzwyczajnego. Jedynie sporo tego zielonego pływa (sinice to chyba się nazywa). Ryb żadnych nie widziałem, ale łabędzia widziałem, kaczkę widziałem, czaplę widziałem. A, że ryby w sierpniu padają, to ogólnie jest normalne z powodu braku tlenu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Szczery Człowiek said:

Filtr nie jest przeznaczony do filtracji mikrobiologicznej

No bo węgiel akt. do tego nie jest. Jest do zanieczyszczeń chemicznych.

 

1 hour ago, spacemarine said:

Pytanie tylko jak filtrować, bo dzbanek srity  miałem to później wyczytałem że te węglowe filtry też uwalniają jakiś syf do wody.

Jak pisałem wcześniej - "regenerują" się pod wpływem gwałtownej zmiany pH wody i zrzucają do niej to co oddały. Dlatego dmuchając na zimne, wymieniać je trochę częściej niż się zaleca. A jak filtrować? No cóż, sam jestem zwolennikiem "osmozy". Jak ktoś ma mało miejsca, jest świetne rozwiązanie w postaci filtrów Morion Aquaphor. Mieliśmy taki na Żoliborzu właśnie przez wzgląd na jego kompaktowość bo akurat miejsca było jak na lekarstwo. Teraz zdemontowany, bo chata poszła pod najem i jakoś dla żadnego najemcy to nie było istotne (lekki szok, zwłaszcza w kwestii jaj z Czajkami), więc założyłem że i tak by o niego nie dbał.  

Co do butelkowanej wody - nie uznaję w innych okolicznościach niż podróż czy nagły przypadek. Ale to z mnóstwa powodów, nie tylko ze względu na mikroplastik. Wiele razy pisałem. 

 

1 hour ago, Baca1980 said:

Z perspektywy ponad 30-stu lat z ręką na sercu mogę powiedzieć. To jest najgorszy rząd od 1989 r. Kur.wa

To nie jest rząd, to plaga egipska, największe nieszczęście jakie mogło spotkać nasz kraj w tych czasach. 

 

42 minutes ago, yrl said:

Skandal co tam się wyprawia. Ciekawe jakie będą długotrwałe skutki dla środowiska. 

Dla nich ważniejsza jest bezkarność, którą gwarantuje władza, od rządzenia per se. 

 

1 hour ago, spacemarine said:

Kto wie może wprowadzą jakiś podwyższony stan, wojenny? By odwlec wybory i trzyma ludzi za twarz.

Technicznie rzecz biorąc, Odry już nie ma. Na długo. No, do pływania barkami to jeszcze. 

  • Like 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zatarra napisał:

DreamTeam tego "rzontu" koncertowo zawala wszystko czego normalny człek zdrowo myślący nigdy by nie zawalił! no chyba ze by miał we krwi co najmniej 5 promili!

 

To już zakrawa na zdradę stanu! Ta niekompetencja kmiotów sprawi ze dostąpimy nie zaszczytu (chociaż z naszej perspektywy może być to zbawienie) rozbiorów tego pierdolnika. Jpdle!

 

O czym ty w ogóle piszesz przecież to polski prywaciarz pewnie wyborca konfederacji doprowadził do katastrofy ekologicznej, a nie rząd. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Baca1980 napisał:

To wszystko  Wina Tuska

 

Tuska, Niemca, Prywaciarza i Putina.

 

@Kespert - KGHM - KGHMem rządzi PiSda więc jeśli to ma coś z ta firmą wspólnego to politycznie, to gówno, mocno ochlapie rząd.

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania jest taka sama jak w przypadku wybuchajcych składów amunicji na Ukrainie i w Rosji. Nikt nie podniósł sprawy zanieczyszczenia Odry mimo że sprawa trwała od 5 miesięcy bo umowczeni w tym byli politycy lub ich rodziny/znajomi ewentualnie mocne wały z firmami które kryli politycy. Żyjemy w państwie mafijnym w którym obecna mafia weszła w fazę schyłkową w której nie bardzo jest już co kraść i kogo eksploatować. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Otrzymaliśmy oficjalnie od strony niemieckiej aktualne wyniki badań wody. Nie stwierdzono obecności rtęci. Analizy po obu stronach granicy wykazują wysokie zasolenie. W Polsce trwają kompleksowe badania toksykologiczne. Poinformujemy o kolejnych wnioskach - napisała Anna Moskwa na Twitterze.



https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-niemcy-oficjalnie-przeslali-badania-w-odrze-nie-ma-rteci,nId,6218585

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.