Skocz do zawartości

W Polsce gwałtownie rośnie liczba kradzieży. Efekt inflacji?


Patton

Rekomendowane odpowiedzi

@Strusprawa1

No powiedz ile wam tam płacą? Czy to tak za frajer klepiecie uszami jak Polska się przewraca i wciskacie ten kit?

5 minut temu, Strusprawa1 napisał:
5 minut temu, spacemarine napisał:

 

No racja, brak węgla, gazu, oddane czołgi, sytuacja z Odrą, panika na rynku cukru, inflacja ponad 15% ale to antyszczepy nakręcają panikę

 

To Ławrow w grudniu 2021 roku tak dla jaj żądał od Amerykanów wycofania wojsk z krajów NATO, które weszły po 1997 roku? ;)
 

Oho, włącza się typowa prorosyjska narracja. 
ODDALIŚMY NAJLEPSZE CZOŁGI! O MATKO PRZENAJŚWIĘTSZA! SOWIECKI CUD TECHNIKI JEST PONAD NASZE TFU NIEMIECKIE LEOPARDY! 

Inflacja jest na całym świecie teraz - w każdym kraju. Także w twojej gazem i ropą płynącej Rosji. 

Tak, podkręcają panikę jak Bezi z agrounii pierwszego dnia wojny. 

 

Sam się ośmieszasz, jeśli myślisz że są tacy tutaj idioci i nie widzą prostych manipulacji jakie robisz to się głęboko mylisz, jesteś jednym wielkim źródłem beki

 

 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, spacemarine napisał:

Wy się śmiejecie ale ostatnio nasi majaczyli że wspólnie ze wschodnimi sąsiadami powstrzymywaliśmy sowietów...

Może bitwa pod Grunwaldem też

 

 Problem jest taki, że dzisiejszej ekipie, jest na rękę (i niestety wydaje się już wykonywać w tym kierunku pierwsze kroki) stan wojenny. Do tej pory, żaden nierząd takiego poziomu kompromitacji nie osiągnął. Byłby im potrzebny do tego, żeby zatrzymać ludzi, którzy by chcieli wyemigrować, to raz, żeby odroczyć wybory, to dwa...

 

1) Nie ma węgla. Ma być przywożony z Australii i Afryki, a tymczasem mamy rekordową wywózkę polskiego węgla za granicę (głównie Czechy i Ukr.)

 

2) Nie ma gazu. Ekipie PiS-wskiego (nie)rządu nie chciało się jechać do Norwegii, negocjować kontrakt przed wybuchłym w lutym konfliktem rusko-ruskim, kiedy taryfy mogłyby być przystępne. W następstwie czego, "premier" publicznie wk*rwił Norwegów, bredząc iż zarabiają na wyżej wspomnianym konflikcie i zachęcając młodych Polaków do de facto żebractwa. Efekt jest taki, że Polska jest ostatnia w kolejce i bardzo wątpliwe, że gaz popłynie do Polski w 2023. Tymczasem z Norwegią dogaduje się Ukraina i jeśli na nią popłynie norweski gaz, to popłynie, a jakże, "kobzą bałtycką" opiewaną przez "niezależne" media.

 

3) Do "kraju objętego wojną" pojechało ok 240k samochodów osobowych/cywilnych (wywiezionych głównie przez mężczyzn - tamtejszych poborowych), w wyniku czego w Polsce samochodów na rynku zaczęło brakować.

 

4) ściągnęli kilka mln ludzi bez sprawdzenia, często obarczając, opieką nad nimi, zwykłych szarych obywateli, którzy posiadając lokal mieszkalny/wolne pokoje wykazali się empatią. W wyniku tego - mieszkań/pokoi zaczęło brakować/ceny skoczyły horrendalnie w górę.

 

5) afera cukrowa - wywołana głównie przez media, podczas rekordowej nadprodukcji cukru.

 

6) afera odrowa, bo pierwsze kroki podejmują 2 tyg po pierwszych ostrzeżeniach i jest rodzina polityka PiS w tle.

 

7) Program 70% podwyżka dla posła+

 

😎 Ok 20% małych polskich przedsiębiorstw padło.

 

Po mojemu przebili już wszystkich. I AWS i SLD i PO i nawet powoli zaczynają przebijać komunę... Ewenementem jest ogromny strumień kasy płynący w stronę, nie wykazującą się nawet elementarną wdzięcznością. Tak, jak Ator Woźniak, stawia pytanie na końcu tego materiału: "Co bardziej szkodzi? Wojna i Putin, czy rządy PiS-u?" Po czym sobie sugestywnie odpowiada, że chyba jednak rządy PiS-u...

 

 

Dlatego, kto ma okazję, chyba powinien sobie znaleźć jakieś w miarę przytulnie miejsce za granicą...

  • Like 11
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Oho, włącza się typowa prorosyjska narracja. 
ODDALIŚMY NAJLEPSZE CZOŁGI! O MATKO PRZENAJŚWIĘTSZA! SOWIECKI CUD TECHNIKI JEST PONAD NASZE TFU NIEMIECKIE LEOPARDY! 

@Strusprawa1To był najlepszy możliwy deal. Oddać je do walki tam, gdzie będą się do tej walki nadawały dla tych co je umieją obsługiwać i mają części oraz warsztaty, by je naprawiać.

Leopardy to też był deal. Już teraz nie bardzo jest co z nimi robić. Modernizacja i utrzymanie kosztuje a wartość bojowa.... mmmmm taka sobie. Lepiej z pewnością niż post-sowiecki złom ale jednak.

 

Natomiast jak myślę o tych NAJLEPSZYCH czołgach i ich konstrukcji (cudowne automaty karuzelowe do ładowania i "latające wieże") to cieszę się, że wróciły tam, gdzie ich miejsce.

 

Kolejna sprawa. Jak się miała rzecz z "Naszymi" Mig'ami 29 2-3 lata temu? Nie było ich gdzie porządnie serwisować.

W dzisiejszych czasach mieć niemieckie czołgi a nie mieć do nich silników "bo coś"... no ja dziękuję. Byle pretekst i mieliśmy uziemione Migi, byle polityczna gra i możemy mieć unieruchomione leopardy.

 

Dziś nie jest problemem mieć czołg czy inną maszynę bojową. Dziś problemem jest móc utrzymać ją w sprawności bojowej.

Edytowane przez Miszka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zychu napisał:

@niemlodyjoda, gdy jeszcze dojdą negry i mahometanie, to będzie można spisać ten kraj na straty. Ja już spisałem, te głąby chcą budować potęgę na armii, a poddany będzie tę armię (nie tylko zresztą tę armię) utrzymywał, karmiony bzdurami jak to ruski chce zająć Warszawę.

 

Dlatego też najbliższy czas to "okienko" kiedy można się zorientować gdzie warto zorganizować sobie miękkie lądowanie w innym kraju - świat jest duży i różnorodny, jak komuś się chce pracować i ma łeb na karku to zawsze znajdzie sobie wygodne miejsce do życia.

 

Jeśli bonusy w postaci dynamicznego wzrostu gospodarczego + bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego + jednolitości etnicznej znikną z Polski - a właśnie się to dzieje - nie ma tu sensu dalej siedzieć.

 

+ dodajmy do tego ten "kwiatuszek":

 

Od 1 stycznia 2022 r. polscy przedsiębiorcy będą mogli korzystać z e-Faktury. Będzie to jedna z dopuszczalnych form dokumentowania sprzedaży obok faktur papierowych i już funkcjonujących w obrocie gospodarczym, faktur elektronicznych. Polska jako czwarty kraj w Unii Europejskiej wprowadza e-Fakturę.
Przedsiębiorcy ją wystawiający, dużo szybciej otrzymają zwrot VAT.
W styczniu 2022 r. rusza Krajowy System e-Faktur. Zmianie ulegnie m.in proces wystawiania oraz odbierania faktur, uproszczone i ulepszone zostaną przepisy dotyczące fakturowania. Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z usługi przechowywania i archiwizowania faktur. Krajowy Systemu e-Faktur umożliwi skuteczniejsze przeciwdziałanie nieprawidłowościom w obszarze podatków, nie tylko w zakresie podatku VAT, podatku akcyzowego ale również w podatkach dochodowych. W przyszłym roku korzystanie z systemu e-Faktur będzie dobrowolne. W 2023 r. planowane jest wprowadzenie powszechnego fakturowania elektronicznego w Polsce.

https://www.podatki.gov.pl/vat/wyjasnienia/od-1-stycznia-rusza-krajowy-system-e-faktur/

 

Nikomu nie muszę tłumaczyć, że wystarczy spiąć to z odpowiednim algorytmem i "kontrola" sama się zroganizuje.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Miszka napisał:

@Strusprawa1To był najlepszy możliwy deal. Oddać je do walki tam, gdzie będą się do tej walki nadawały dla tych co je umieją obsługiwać i mają części oraz warsztaty, by je naprawiać.

Leopardy to też był deal. Już teraz nie bardzo jest co z nimi robić. Modernizacja i utrzymanie kosztuje a wartość bojowa.... mmmmm taka sobie. Lepiej z pewnością niż post-sowiecki złom ale jednak.

 

Natomiast jak myślę o tych NAJLEPSZYCH czołgach i ich konstrukcji (cudowne automaty karuzelowe do ładowania i "latające wieże") to cieszę się, że wróciły tam, gdzie ich miejsce.

No tak, ale do głów nie wejdzie, że te czołgi właśnie powstawały do realizacji polskich interesów, a w naszym interesie jest zwycięstwo Ukrainy. 
A już kompletnie cudownie, że nie umierają w nich polscy żołnierze I O TO CHODZI. 

Masz rację.

Teraz, niemlodyjoda napisał:

nie ma tu sensu dalej siedzieć.

 

 

1 minutę temu, niemlodyjoda napisał:

bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego

Napisz mi proszę teraz poziom przestępczości w Polsce przed wyjechaniem naszych narodowych jastrzębi z Polski do Anglii, Holandii i Niemiec w latach '00 i teraz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Obliteraror napisał:

Miny dla ministrantów, wieże dla wierzących xD

 

A poważniej - tak. Polska dla Polaków. Podobnego hasła może się lękać jedynie apatryda, albo płatek śniegu po przyspieszonym kursie Wyborczej :)

Jak określić typa który wznosi takie hasła i nie robi nic by przyczynić się do ich realizacji? Bo działalność gospodarcza to jest też Kebs prowadzący przez Turka

1 minutę temu, Obliteraror napisał:

Podobno definiujesz się jako rasista ;) Ja się nie definiuję, bo Polska - prócz dla Polaków w moim przekonaniu jest dla każdego, kto tu zechce uczciwie pracować i wniesie swoją osobą i pracą coś pożytecznego do społeczeństwa.

Nawet jak to będzie dobry fachowiec, z portretem Bandery w mieszkaniu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

Od 1 stycznia 2022 r. polscy przedsiębiorcy będą mogli korzystać z e-Faktury. Będzie to jedna z dopuszczalnych form dokumentowania sprzedaży obok faktur papierowych i już funkcjonujących w obrocie gospodarczym, faktur elektronicznych. Polska jako czwarty kraj w Unii Europejskiej wprowadza e-Fakturę.
Przedsiębiorcy ją wystawiający, dużo szybciej otrzymają zwrot VAT.
W styczniu 2022 r. rusza Krajowy System e-Faktur. Zmianie ulegnie m.in proces wystawiania oraz odbierania faktur, uproszczone i ulepszone zostaną przepisy dotyczące fakturowania. Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z usługi przechowywania i archiwizowania faktur. Krajowy Systemu e-Faktur umożliwi skuteczniejsze przeciwdziałanie nieprawidłowościom w obszarze podatków, nie tylko w zakresie podatku VAT, podatku akcyzowego ale również w podatkach dochodowych. W przyszłym roku korzystanie z systemu e-Faktur będzie dobrowolne. W 2023 r. planowane jest wprowadzenie powszechnego fakturowania elektronicznego w Polsce.

https://www.podatki.gov.pl/vat/wyjasnienia/od-1-stycznia-rusza-krajowy-system-e-faktur/

Przecież to jest bardzo dobra wiadomość. 
Gdzie ty tu widzisz problem? Możesz wypełniać kwitki nie wychodząc z domu zamiast siedzieć w urzędzie w kolejce ze starymi dziadami. Serio - gdzie ty tu widzisz problem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Libertyn napisał:

Nawet jak to będzie dobry fachowiec, z portretem Bandery w mieszkaniu? 

Jakoś niemiecki napływ "siły kupującej" w Szczecinie w Castoramie czy Obi nikomu nie przeszkadza? Nie? Nie wsmak walić do nich za hitlerowców i obozy koncentracyjne bo kasę zostawiają.

 

Czy Ty serio myślisz, że przeciętny Ukrainiec przyjeżdża tu po to, żeby wieczorami po pracy modlić się do portretu Bandery i rozwijać nienawiść do polaków?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Edelgeist napisał:

 

 Problem jest taki, że dzisiejszej ekipie, jest na rękę (i niestety wydaje się już wykonywać w tym kierunku pierwsze kroki) stan wojenny. Do tej pory, żaden nierząd takiego poziomu kompromitacji nie osiągnął. Byłby im potrzebny do tego, żeby zatrzymać ludzi, którzy by chcieli wyemigrować, to raz, żeby odroczyć wybory, to dwa...

 

1) Nie ma węgla. Ma być przywożony z Australii i Afryki, a tymczasem mamy rekordową wywózkę polskiego węgla za granicę (głównie Czechy i Ukr.)

 

2) Nie ma gazu. Ekipie PiS-wskiego (nie)rządu nie chciało się jechać do Norwegii, negocjować kontrakt przed wybuchłym w lutym konfliktem rusko-ruskim, kiedy taryfy mogłyby być przystępne. W następstwie czego, "premier" publicznie wk*rwił Norwegów, bredząc iż zarabiają na wyżej wspomnianym konflikcie i zachęcając młodych Polaków do de facto żebractwa. Efekt jest taki, że Polska jest ostatnia w kolejce i bardzo wątpliwe, że gaz popłynie do Polski w 2023. Tymczasem z Norwegią dogaduje się Ukraina i jeśli na nią popłynie norweski gaz, to popłynie, a jakże, "kobzą bałtycką" opiewaną przez "niezależne" media.

 

3) Do "kraju objętego wojną" pojechało ok 240k samochodów osobowych/cywilnych (wywiezionych głównie przez mężczyzn - tamtejszych poborowych), w wyniku czego w Polsce samochodów na rynku zaczęło brakować.

 

4) ściągnęli kilka mln ludzi bez sprawdzenia, często obarczając, opieką nad nimi, zwykłych szarych obywateli, którzy posiadając lokal mieszkalny/wolne pokoje wykazali się empatią. W wyniku tego - mieszkań/pokoi zaczęło brakować/ceny skoczyły horrendalnie w górę.

 

5) afera cukrowa - wywołana głównie przez media, podczas rekordowej nadprodukcji cukru.

 

6) afera odrowa, bo pierwsze kroki podejmują 2 tyg po pierwszych ostrzeżeniach i jest rodzina polityka PiS w tle.

 

7) Program 70% podwyżka dla posła+

 

😎 Ok 20% małych polskich przedsiębiorstw padło.

 

Po mojemu przebili już wszystkich. I AWS i SLD i PO i nawet powoli zaczynają przebijać komunę... Ewenementem jest ogromny strumień kasy płynący w stronę, nie wykazującą się nawet elementarną wdzięcznością. Tak, jak Ator Woźniak, stawia pytanie na końcu tego materiału: "Co bardziej szkodzi? Wojna i Putin, czy rządy PiS-u?" Po czym sobie sugestywnie odpowiada, że chyba jednak rządy PiS-u...

 

 

Dlatego, kto ma okazję, chyba powinien sobie znaleźć jakieś w miarę przytulnie miejsce za granicą...

 

Panie przebili wszystkich razem wziętych, może oto chodzi by zrzucić władzę, trzeba ten mem zaktualizować

 

comment_ezhNFdCOlylSCnKFScZKuMzTEtbPQaPo

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Miszka said:

Czy Ty serio myślisz, że przeciętny Ukrainiec przyjeżdża tu po to, żeby wieczorami po pracy modlić się do portretu Bandery i rozwijać nienawiść do polaków?

 

Myślę że jest tu kilku forumowiczów co faktycznie myślą, że Ukraińcy za dnia napieprzają na budowie a w nocy kombinują jak zajebać nam Rzeszów. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RealLife napisał:

 

Myślę że jest tu kilku forumowiczów co faktycznie myślą, że Ukraińcy za dnia napieprzają na budowie a w nocy kombinują jak zajebać nam Rzeszów. 

 

 W Rzeszowie już jest ich podobno 50%, a we Wrocławiu 30%. I niektórzy z nich już mają zapędy, żeby były dwa języki urzędowe...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co więcej kradną, bo się coraz bardziej opłaca.

 

Przykłady z życia:

 

Znajomemu rolnikowi już jakoś z początkiem maja buchnęli kilkaset litrów diesla z ciągnika i zborników ustawionych na posesji (obkupiony w ropkę przed sezonem, wiec złodzieje doskonale wiedzieli, że znajdą łup, po który idą). Stuknęli tak jeszcze kilku okolicznych rolasów. Policjant który przyjechał, spisał protokół iii... stwierdził, żeby się do takich akcji przyzwyczaić, bo ludzie coraz biedniejsi, wiec będą podpierdzielać jedni drugim. Diesel szedł wtedy na 8 zł. Upłynnić paliwo w takich warunkach to kwestia godzin.

 

W miastach kradną na potęgę rowery i hulajnogi. W sumie kradli zawsze, ale teraz to jest jakaś plaga. To też wynik tego, że paliwo podrożało. Duża część społeczeństwa przerzuciła się na rowery czy hulajnogi elektryczne, żeby odciążyć budżet. Popyt wzrósł, legalna podaż nie bardzo, bo problem z dostępnością rowerów jest duży, wiec powiększył się lewy obieg.

 

Na lokalnej grupie fejsbukowej mojego osiedla, coraz więcej wpisów, że okradają klatki schodowe, mieszkania i garaże.

 

Póki co kradną, bo jest w tym po prostu pieniądz. Kradną drobne cwaniaczki i jednostki, które złodziejstwo mają we krwi.

 

Gorzej będzie jak zaczną kraść przeciętni ludzie, bo nie będą mieli innego wyjścia. Dylemat szaber, albo głód i nieogrzany kwadrat zimą, jest raczej jasny.

 

 

 

 

Edytowane przez Vlad_Lokietnichuk
  • Like 3
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RealLife napisał:

 

Myślę że jest tu kilku forumowiczów co faktycznie myślą, że Ukraińcy za dnia napieprzają na budowie a w nocy kombinują jak zajebać nam Rzeszów. 

Ten mem do tego pasuje jak ulał:

W6mi51a.png

1 minutę temu, Edelgeist napisał:

W Rzeszowie już jest ich podobno 50%, a we Wrocławiu 30%. I niektórzy z nich już mają zapędy, żeby były dwa języki urzędowe...

W Lublinie na moje oko jest 5%. 
Chyba, że żyjemy w alternatywnej rzeczywistości.

Aha i "podobno" to też mogę pisać powołując się na źródło rodzaju Kresy.pl

24 minuty temu, spacemarine napisał:

Wy się śmiejecie ale ostatnio nasi majaczyli że wspólnie ze wschodnimi sąsiadami powstrzymywaliśmy sowietów...

Nie no to jest spisek. Na pewno to nie miało miejsca. 
To, że tego nie wiesz oznacza, że to się nie wydarzyło. SKANDAL! HAŃBA! WSZĘDZIE CI UKRAIŃCY. 
A nie, czekaj...

S9VTnvo.png

Lfm8KnG.png

 

I jeszcze ty mnie oskarżasz o bycie płatnym agentem. xD

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Chyba, że żyjemy w alternatywnej rzeczywistości.

 

Aha i "podobno" to też mogę pisać powołując się na źródło rodzaju Kresy.pl

 

Tak żyjesz w alternatywnej rzeczywistości Struś, gdzie nie ma inflacji, jest pełno taniego węgla, gazu nie zabraknie w zimę i wszyscy głosują na obecną władzę, bo to kraj powszechnej szczęśliwości

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Ten mem do tego pasuje jak ulał:

W6mi51a.png

W Lublinie na moje oko jest 5%. 
Chyba, że żyjemy w alternatywnej rzeczywistości.

Aha i "podobno" to też mogę pisać powołując się na źródło rodzaju Kresy.pl

 

 Ta, na "twoje oko". A na moje oko, we Wrocławiu może być i z 50%. Z resztą, Lublin raczej chyba kiepsko stoi ekonomicznie, więc może ich tam nie ciągnie. A źródło, które głównie mam na myśli to niejaki Igor Isajew, który już powoli wysuwa na Fb takie postulaty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Edelgeist napisał:

3) Do "kraju objętego wojną" pojechało ok 240k samochodów osobowych/cywilnych (wywiezionych głównie przez mężczyzn - tamtejszych poborowych), w wyniku czego w Polsce samochodów na rynku zaczęło brakować.

A co? Lepiej jakby mieli kraść jak Polacy w Niemczech w latach '90?
Jednak zauważ, że po froncie także się tam jedzie samochodami.
Ale jak o sytuacji na froncie się g/wno wie i informacje bierze się ze źródeł prorosyjskich to tak już jest. 

Serio - co jest złego w tym, że wywożą zakupione samochody - potrafi mi ktoś wyjaśnić? 

Teraz, spacemarine napisał:

 

Tak żyjesz w alternatywnej rzeczywistości Struś, gdzie nie ma inflacji, jest pełno taniego węgla, gazu nie zabraknie w zimę i wszyscy głosują na obecną władzę, bo to kraj powszechnej szczęśliwości

Nie piszę, że to jest, ale że Rosja jest do pokonania. 
Ty wykazujesz się za to kompletnym brakiem wiedzy geopolitycznej, historią (idealny przykład z wojną polsko-bolszewicką), z ekonomią Rosji (masz ich za jakąś superpotęgę niepokonaną) i masz zakrzywiony obraz przez takich uszów.

1 minutę temu, Edelgeist napisał:

Ta, na "twoje oko". A na moje oko, we Wrocławiu może być i z 50%. Z resztą, Lublin raczej chyba kiepsko stoi ekonomicznie, więc może ich tam nie ciągnie. A źródło, które głównie mam na myśli to niejaki Igor Isajew, który już powoli wysuwa na Fb takie postulaty.

Jest zajebiście ekonomicznie (jak dla mnie). 

Przecież Igor Isajew to ruska onuca, która ma za zadanie wzniecać konflikty polsko-ukraińskie by takie osobniki jak Braun mieli argumenty, że olaboga Ukraińcy chcą przejąć Polskę. xD
Było mu już udowodnione powiązanie z rosyjskimi służbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Strusprawa1 napisał:

A co? Lepiej jakby mieli kraść jak Polacy w Niemczech w latach '90?
Jednak zauważ, że po froncie także się tam jedzie samochodami.
Ale jak o sytuacji na froncie się g/wno wie i informacje bierze się ze źródeł prorosyjskich to tak już jest. 

Serio - co jest złego w tym, że wywożą zakupione samochody - potrafi mi ktoś wyjaśnić? 

Nie piszę, że to jest, ale że Rosja jest do pokonania. 
Ty wykazujesz się za to kompletnym brakiem wiedzy geopolitycznej, historią (idealny przykład z wojną polsko-bolszewicką), z ekonomią Rosji (masz ich za jakąś superpotęgę niepokonaną) i masz zakrzywiony obraz przez takich uszów.

 

Struś ty powinieneś mieć osobny dział na forum obok Kononowicza, swoje uniwersum, twoje zacietrzewienie i nie rozumienie jak bardzo Polska jest zniszczona przez ostatnie działania, za to nasi wrogowie dali by naszym medale. Nikt tak jak obecni nie wyniszczyli i cofnęli nas o lata a niedługo o dekady i tacy jak ty jeszcze temu przyklaskują. I dodrukiem i kredytem mamy kupić broń jak gospodarka została zniszczona a to dopiero początek.

 

To jest niemożliwe co wypisujesz, albo:

- jesteś trollem i robisz to dla beki

- jesteś pijarowcem, a jak sam piszesz za frajer to też długo tłumaczy

- masz jakiś syndrom sztokholmski, im gorzej tym paradoksalnie bardziej ciebie to kręci

 

 

 

I najlepsze ci co wskazują na innych że są onucą sami działają na rzecz wroga przyklaskując rozwalanie Polski, to taka zasłona dymna, która już nie działa, ale przynajmniej została nam beka z tego pijaru, bo komuś obiecano że za to pijarostwo i to za frajer może coś dostanie w przyszłości.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Miszka napisał:

Czy Ty serio myślisz, że przeciętny Ukrainiec przyjeżdża tu po to, żeby wieczorami po pracy modlić się do portretu Bandery i rozwijać nienawiść do polaków?

Nie. Mi to wisi. Dla mnie liczy się to co reprezentuje jednostka w stosunku do mnie i mojego otoczenia. 
Ja też nie oczekuję przeprosin od Zelenskiego za Wołyń, ani też nie dostaję ataków paniki bo Ukrainiec gdzieś w PL coś zrobił.
Ja nawet rozumiem dlaczego Bandera jest tak popularny

Ale @Obliteraror nie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Edelgeist said:

W Rzeszowie już jest ich podobno 50%, a we Wrocławiu 30%. I niektórzy z nich już mają zapędy, żeby były dwa języki urzędowe..

 

W zasadzie jeden  Ukrainiec tak mówi - Igor Isajew, Bułgar po ojcu.  Z nim były problemy od lat. Nie wiem co z nim zrobić. Ja bym go za pomocą służb specjalnych dostarczył na Ukrainę i udawał głupiego że nie wiadomo skąd się tam wziął a następnie zagadał z tamtejszymi wojskowymi że trzeba go powołać do armii i na front. 

 

Słowianie się integrują na emigracji. Widać to w każdym kraju do którego emigrują. Miliony Polaków za granicą nie stworzylo nigdzie silnej diaspory (może poza Chicago kiedyś, ale to raczej liczna niż silna). Podobnie niczego silnego nie stworzą Ukraińcy w Polsce ani żadnym innym kraju. 

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał:

Ale wy łapiecie totalne odklejki czasem. Zanim wojny nie było, mieliście tu ogrom Ukraińców i nikt praktycznie z was o nich nigdy nie wspominał. XD 

 

 Nieprawda. Był "ogrom", ale było z 2 razy mniej. A 2x jednak robi różnicę. Dwa, wspominał, wspominał. Zwłaszcza, ten, kto miał okazję szukać pracy przed AD 2014, jak i po...

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, spacemarine napisał:

 

Struś ty powinieneś mieć osobny dział na forum obok Kononowicza, swoje uniwersum, twoje zacietrzewienie i nie rozumienie jak bardzo Polska jest zniszczona przez ostatnie działania, za to nasi wrogowie dali by naszym medale. Nikt tak jak obecni nie wyniszczyli i cofnęli nas o lata a niedługo o dekady i tacy jak ty jeszcze temu przyklaskują. I dodrukiem i kredytem mamy kupić broń jak gospodarka została zniszczona a to dopiero początek.

Jestem zdumiony w jakiej bańce twoi podobni żyją. 
Coś w rodzaju "cały świat istnieje by nas rypać w tyłek, a życie polega na dekonspiracji i obwinianiu każdego. Kto więcej obwini i zdekonspiruje - ten wygrywa". 
No tak, k/rwa, jesteśmy dużo bardziej rozwinięci niż za komuny, ale nikt nas tak nie cofnął o lata, bo tak powiedzieli w filmikach buldupiących o Balcerowiczu z jakiegoś bieda-filmiku prawicowego "niezależnego" kanału. Komedia jakaś. xD
Ta gospodarka według takich jak ty jest upadła od 30 lat, ale jednak gdy spojrzy się na zewnątrz, to nie wygląda tak jak ci mówią. Jak to możliwe?!

 

 

10 minut temu, spacemarine napisał:

To jest niemożliwe co wypisujesz, albo:

- jesteś trollem i robisz to dla beki

- jesteś pijarowcem, a jak sam piszesz za frajer to też długo tłumaczy

- masz jakiś syndrom sztokholmski, im gorzej tym paradoksalnie bardziej ciebie to kręci

Ktoś się z Tobą nie zgadza, to musi być spisek, głupek, pijarowiec, musi mieć syndrom sztokholmski. 
Spytam teraz ciebie - co ci obecna postawa dała? Co osiągnąłeś w życiu? Czy stworzyłeś jakikolwiek projekt, z którego byłeś dumny? Bo ja nie znam nikogo, kto by stworzył cokolwiek z postawą, która polega na obsraniu każdego, udawaniu, że wszystko wie się najlepiej, na tym, że cały świat się uparł, aby nas zniszczyć i my możemy tylko narzekać i obwiniać siebie nawzajem. 

Oczywiście niedobra pisać o tym, że Polacy także dali swoje cegiełki nieposiadając dzieci przez ostatnie lata, a także, że Ci, którzy najwięcej na Ukraińców narzekają sami wyjeżdżali na zachód do pracy. 
Nie, o tym niedobra mówić. To niewygodne i psuje narracje. Kto psuje narracje ten jest agent i pijarowiec. Tego nie lubimy, bo psuje obraz, że to inni nas zniszczyli, a nie my sami.
 

14 minut temu, spacemarine napisał:

I najlepsze ci co wskazują na innych że są onucą sami działają na rzecz wroga przyklaskując rozwalanie Polski, to taka zasłona dymna, która już nie działa, ale przynajmniej została nam beka z tego pijaru, bo komuś obiecano że za to pijarostwo i to za frajer może coś dostanie w przyszłości.

Nie no spoko. Jasne, przyklaskuję rozwalanie Polski, tak było. :D
To jak odklejony jesteś, to jest niesamowite. 
Najpierw zaprzeczasz faktowi historycznemu, że 102 lata temu byliśmy sprzymierzeni z Ukraińcami (i jeszcze pisząc, że to mainstreamowa kłamliwa propaganda XDDD), a teraz pozjadałeś wszystkie rozumy jakbyś wiedział co jest dla Polski najlepsze. 

Tak, najlepsze dla Polski jest ruska okupacja i tani gaz oraz ropa dla nas. Jebać suwerenność!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RealLife napisał:

Słowianie się integrują na imigracji. Widać to w każdym kraju do którego imigrują. Miliony Polaków za granicą nie stworzylo nigdzie silnej diaspory (może poza Chicago kiedyś, ale to raczej liczna niż silna). Podobnie niczego silnego nie stworzą Ukraińcy w Polsce ani żadnym innym kraju. 

Chyba że ich do tego zmusimy swoją postawą.
Niektórzy już im szlifują noże do urojonej rzezi.
 


Jaka polityka polska doprowadziła do rzezi Wołyńskiej? 
Mianowicie taka która zepchnęła Ukraińców do rangi obywateli drugiej kategorii i ich szykanowała.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Jestem zdumiony w jakiej bańce twoi podobni żyją. 
Coś w rodzaju "cały świat istnieje by nas rypać w tyłek, a życie polega na dekonspiracji i obwinianiu każdego. Kto więcej obwini i zdekonspiruje - ten wygrywa". 
No tak, k/rwa, jesteśmy dużo bardziej rozwinięci niż za komuny, ale nikt nas tak nie cofnął o lata, bo tak powiedzieli w filmikach buldupiących o Balcerowiczu z jakiegoś bieda-filmiku prawicowego "niezależnego" kanału. Komedia jakaś. xD
Ta gospodarka według takich jak ty jest upadła od 30 lat, ale jednak gdy spojrzy się na zewnątrz, to nie wygląda tak jak ci mówią. Jak to możliwe?!

 

 

Ktoś się z Tobą nie zgadza, to musi być spisek, głupek, pijarowiec, musi mieć syndrom sztokholmski. 
Spytam teraz ciebie - co ci obecna postawa dała? Co osiągnąłeś w życiu? Czy stworzyłeś jakikolwiek projekt, z którego byłeś dumny? Bo ja nie znam nikogo, kto by stworzył cokolwiek z postawą, która polega na obsraniu każdego, udawaniu, że wszystko wie się najlepiej, na tym, że cały świat się uparł, aby nas zniszczyć i my możemy tylko narzekać i obwiniać siebie nawzajem. 

Oczywiście niedobra pisać o tym, że Polacy także dali swoje cegiełki nieposiadając dzieci przez ostatnie lata, a także, że Ci, którzy najwięcej na Ukraińców narzekają sami wyjeżdżali na zachód do pracy. 
Nie, o tym niedobra mówić. To niewygodne i psuje narracje. Kto psuje narracje ten jest agent i pijarowiec. Tego nie lubimy, bo psuje obraz, że to inni nas zniszczyli, a nie my sami.
 

Nie no spoko. Jasne, przyklaskuję rozwalanie Polski, tak było. :D
To jak odklejony jesteś, to jest niesamowite. 
Najpierw zaprzeczasz faktowi historycznemu, że 102 lata temu byliśmy sprzymierzeni z Ukraińcami (i jeszcze pisząc, że to mainstreamowa kłamliwa propaganda XDDD), a teraz pozjadałeś wszystkie rozumy jakbyś wiedział co jest dla Polski najlepsze. 

Tak, najlepsze dla Polski jest ruska okupacja i tani gaz oraz ropa dla nas. Jebać suwerenność!
 

 

No beka sama beka, jesteś trollem i nic więcej

Edytowane przez spacemarine
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na W Polsce gwałtownie rośnie liczba kradzieży. Efekt inflacji?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.