Skocz do zawartości

W Polsce gwałtownie rośnie liczba kradzieży. Efekt inflacji?


Patton

Rekomendowane odpowiedzi

11 minutes ago, tmr said:

nie umiem tego skomentować

80 000 hrywien to ok 10 000 zł

Było mówione ze szczytów władzy, że Polacy to słudzy narodu ukraińskiego (którego początki sięgają 120.000 lat wstecz, tak mają w podręcznikach do historii w szkołach). W związku z tym, logiczne jest że naród gorszy i mniej rozwinięty o nie tak heroicznej i długiej historii, musi obsługiwać interesy narodu lepszego, bardziej rozwiniętego i starszego, który dał ludzkości więcej. No chyba proste. 

 

PS. Poza tym, teraz nie jest czas by liczyć pieniądze i myśleć o finansach. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Miszka said:

Mnie pomysł na używanie

Używanie - zależy do czego. W I WŚ Brytyjczycy mieli tyle statków przestarzałych, że osadzali je na mieliznach jako nieruchome stanowiska artyleryjskie - plus obserwatorzy wysunięci. I wtedy w zależności od tego co podał obserwator, załoga walczyła albo zwiewała na ląd... To sam podejście pozwala przedłużyć "użyteczność" T-72... czy nawet T-34 - stanowisko osłonięte przed bronią małokalibrową. Natomiast na pole walki pancernej... cóż, zależy od zasobów przeciwnika.

 

13 minutes ago, zychu said:

Ale raczej nie będzie to coś, czego by nie wiedziano

Samolot potrzebuje lotnisko, ekipę serwisową, zapasy amunicji. Z tego wszystkiego, lotnisko nie ucieknie przed ostrzałem wroga.

 

1 minute ago, Miszka said:

Czy da się wtedy te elektrownie odbić piechotą z kałachami?

Pytanie można postawić inaczej - kontrolujesz przepływ energii... i co dalej?

Możesz zażądać złożenia broni... dostaniesz np 800 tysięcy, z miliona wydanych kałachów. Co dalej? Właśnie.

Możesz też po prostu poczekać i bronic elektrowni aż "ludność" zginie... ale wtedy, to wojna na zniszczenie.

 

Słupy WN - zakładając zrzucenie spec-grup, raczej nie będą wyposażone w czołgi. Tylko że bez czołgów, to piechota poradzi sobie z naprawą zniszczeń... bardzo wysokim kosztem, ale wykonalne. Dopóki masz coś co wykonuje dziurki w przeciwniku, to stanowisz zagrożenie.

 

Pojedyńczy cel typu przepompownia w miasteczku... masz 200 spec-grupę wroga na celu, i 20 tysięcy cywili którzy mają do wyboru zdechnąć, poddać się albo odbić cel. Szanse - niezerowe. Dodaj do tego kadrę - 20-30 oficerów, łączność plus kilka zestawów plot i ppanc, i nagle szanse rosną do osiągalnych. Wysokim kosztem, może nawet 1:20, ale - bez wody ani żołnierz, ani cywil długo nie powalczy.

Trudna kwestia ilu poświęcić, ilu uratować...

 

Samym istnieniem zagrożenia też walczysz - ilu zawodowych żołnierzy trzeba, by "pilnować" terenu nasyconego potencjalnie uzbrojonymi cywilami? A każdy taki żołnierz 100km od frontu, jest wyłączony z walki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Anonim84 napisał:

Po milionie złotych na głowę dla każdego Ukraińca proponuję, żeby im nawet nie przyszło do głowy opuścić kraju nad Wisłą. Mati z Prezesem mogą wydrukować dowolną kwotę.

Michał jest pod wrażeniem. Ale są bardziej pomysłowi ukrofile.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kespert napisał:

Pojedyńczy cel typu przepompownia w miasteczku... masz 200 spec-grupę wroga na celu, i 20 tysięcy cywili którzy mają do wyboru zdechnąć, poddać się albo odbić cel.

I wybiorą na ogół poddać się. Im bardziej zamożni, tym mniej skłonni do ryzykowania majątkiem i życiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Miszka said:

Innymi słowy. Np. Nie manipulowane propagandą społeczeństwo Rosji, gdyby mogło wybierać:

Prawie o to chodzi. Tylko że nie w pełni. Takie ruskie, musiałyby również sobie uświadomić, że w zasadzie popierając najazd, stawiają siebie samych w roli bandziora, złodzieja i najwyższej formy splugawionej kanalii, opowiadając się z rabunkiem i zniewoleniem innych ludzi, którzy mają pod groźbą pały i śmierci, pracować na ich rzecz. To najgorszy rodzaj splugawienia do jakiego może się posunąć konstelacja atomów przypominająca fizjologicznie człowieka, choć w żadnym stopniu nie zasługująca na jego miano. Tym samym stawiają się poniżej człowieczeństwa (wiem, wali Hitleryzmem na kilometr ;)) i jako złodzieje, kanalie i bandziory, powinni znaleźć swoje miejsce jest w obozach i izolatoriach, żeby będąc rakiem cywilizacji, samemu się świadomie wyeliminować, lub dobrotliwie doczekać kresu swoich dni. Zresztą obiektywnie patrząc, jako "cywilizacja Rusów" są kompletnie do niczego z przeważająco negatywnym wsadem w rozwój ludzkości. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje terapia dziecka z autyzmem? Psycholog: 500 zł miesięcznie, integracja sensoryczna – 750 zł miesięcznie, logopeda – 600 zł, elektrostymulacje – 350 zł za serię 10 zabiegów, turnus terapeutyczny – ceny od 6 do 12 tys. zł

 

Ot, tak kurwa wrzucam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Patton said:

Znam takiego który płacze że jego 5500 to mało.

Znajomym rata kredytu za dom skoczyła do 3500, 5500 to mało.

Chłop robi na magazynie/produkcji wrócił z pracy o 17, pomogłem mu z jedną rzeczą i na 2030 leci na nadgodziny.

Myszka nie pracuje ... .

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kespert napisał:

To sam podejście pozwala przedłużyć "użyteczność" T-72... czy nawet T-34 - stanowisko osłonięte przed bronią małokalibrową. Natomiast na pole walki pancernej... cóż, zależy od zasobów przeciwnika.

Gdzieś to już widziałem.

vk3001h_turret_1.jpg

Skuteczność na dzisiejszym polu walki, wg mnie mocno dyskusyjna.

 

44 minuty temu, zychu napisał:

Dlatego dziwi mnie, że nie praktykuje się już ewakuacji na DOL-e.

Skoro sam widziałem niedawno powstały odcinek koło Radomia (Na A4) to chyba jest to brane pod uwagę w naszej doktrynie wojennej?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Trevor napisał:

 

I to że się tu pożremy o to na tym forum cokolwiek zmieni? Ja już dawno przestałem próbować ludzi przekonać do tego co sam uważam. Muszą dostac po dupie i sami zrozumieć. W minioną niedzielę byłem u babci na imieninach i wujas który jak sie spotkaliśmy zimą w lidlu mi mówił że mam maseczke nosić dzisiaj mi sam mówi że to złe jest! Panie. Póki sam ktoś nie zrozumie to nie ma CHUJA nie da się przekonać. Ludzi można co najwyżej nakierować żeby sami sprawdzili. Nikogo do niczego nie przekonasz co najwyżej przytakną na zasadzie: a niech spierdala już albo co gorsza będą iść w zaparte i nic konstruktywnego z tego nie wynika. 

 

Tak będize kryzys. Rachunki za ogrzewanie to pół biedy. Tego ogrzewania może nie być albo moga byc przerwy w dostawach to samo z prądem gazem etc. I co? Do listopada 2023 nic nie zmienimy chyba że już tak nam pdopieprzą że nie będzie można przetrwać. Wtedy ludzie się rusza bo nie będzie wyboru. Innej opcji nie ma. 

 

Czyli skoro jest źle to mamy klaskać tym którzy chcą bybyło jeszcze gorzej? Skoro się pali to niech się pali dalej no bo co zrobimy, nie? A tacy pijarowcy mają za zadanie z oswajaniem ludzi z de facto działaniami na szkodę Polski i jego narodu. No ale niech się pali bo wszędzie się pali... Niesamowite w jakim jesteśmy miejscu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Libertyn said:

I wybiorą na ogół poddać się. Im bardziej zamożni, tym mniej skłonni do ryzykowania majątkiem i życiem.

I dlatego PiS tak dzielnie z zamożnymi walczy ;)

A poważniej, dla wroga nie ma znaczenia, czy broń odda 80%, czy 90%, czy 95%. Bo nie ma znaczenia czy na danym terenie "luf" pozostanie 200, 100 czy 50 tysięcy. I tak wtedy trzeba teren zabezpieczać wojskiem w ten sam sposób.

13 hours ago, Brat Jan said:

A gdzie najbezpieczniej to zrobić?

Najbezpieczniej może i tak, ale tam nie sprzedasz za tyle, co u nas - a i na paliwo coś trzeba policzyć (transporty nielegali nie kradną paliwa, zazwyczaj tez przestrzegają przepisów drogowych).

U nas i tak kupią. Ciekawe swoją drogą, jak 500+ wpłynęło na poziom paserstwa...

 

11 hours ago, Miszka said:

Skuteczność na dzisiejszym polu walki, wg mnie mocno dyskusyjna.

Nie mówię że to wunderwaffe, czy że można postawić naprzeciw Abramsów czy Leopardów. Wtedy to nieruchomy cel ćwiczebny...

Ale jak masz posterunek wartowniczy na skrzyżowaniu 200km za linią frontu, to lepiej postawić taką wieżyczkę, niż drewnianą budkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na W Polsce gwałtownie rośnie liczba kradzieży. Efekt inflacji?
  • 2 tygodnie później...

Niestety zastanawiam się po co się takich Gruzinów na przykład sprowadza. Mała nacja a jeszcze nic dobrego o nich nie przeczytałem. Jak nie morderstwo tej Polki w Łodzi i ukrywanie tego, wycinanie katalizatorów, kradzieże a nawet co słyszę jakieś próby wymuszenia haraczy. Coś czuję że z towarzystwem z Kaukazu jeszcze długo będziemy się męczyć

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.