Skocz do zawartości

Czy używacie jakichkolwiek kosmetyków do twarzy?


Peter Quinn

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Bracia, 

Pytam z ciekawości, ponieważ mam problem ze świecącą tłustą skórą na twarzy, zwłaszcza latem. Nie używam niczego dodatkowego po porannym prysznicu, po prostu przecieram się ręcznikiem, układam włosy i "gotowe". 
Może jednak powinienem coś robić z tą swoją mordą czy to tylko wymysły? 

Używacie czegokolwiek do codziennej pięlęgnacji lub/i podczas jakichś eleganckich wyjść? 

Laska to wiadomo - puder nałoży, umaluje się i jest zrobiona, a facet to właściwie nie wiem co jeszcze miałby robić ze swoim ryjkiem poza ogarnięciem głowy u dobrego fryzjera i zarostu samemu lub u barbera. 

Tak się głowie, bo za kilka tygodni mam kolejne wesele i nie wiem, czy coś sobie nie zaaplikować. 

Edytowane przez Peter Quinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Peter Quinn zmienił(a) tytuł na Czy używacie jakichkolwiek kosmetyków do twarzy?

Krem micelarny do mycia, potem tonik i jakiś krem, na lato obowiązkowo z filtrem. 

 

Przejdź się do kosmetyczki, ale takiej lepszej, i niech zrobi Ci oczyszczanie twarzy i przy okazji zaproponuje kosmetyki odpowiednie dla Ciebie. Najlepiej jak trafisz do takiej, co ma kosmetyki bez marży, bo czasami kremy za 300 zł moja mi po 100 zł sprzedaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Chcni said:

Wyeliminowałeś z diety słodycze, fast foody, przetworzone żarcie i inny syf?


Słodycze wyeliminowałem na maksa kilka lat temu, jem jedynie gorzkie czekolady i dobrej jakości kremy czekoladowe, miody etc. 
Dużo owoców i warzyw. 
Stety niestety fastfoody zdarza mi się zjadać w pośpiechu, bo żadna Himalajka nie gotuje. ;) 

Myślę, że po prostu u mnie to kwestia genetyczna albo jakoś nadczynność, przez co bardziej się pocę, szybciej spalam kalorie etc. 
Mam taką cerę odkąd pamiętam. 

 

29 minutes ago, Gremlin said:

Żel do wszystkiego od Adidas a do tego od Tołpy (jest w Rossmann):

węglowy peeling i żel nawilżający.

 

Uprzedzam tylko, że to wkurza (ludzi), bo daje widoczny efekt - wyglądam zdrowo i na wypoczętego 😅


https://tolpa.pl/men-pure-weglowy-peeling-oczyszczajacy-przeciw-zaskornikom-100-ml-tme052?gclid=Cj0KCQjwgO2XBhCaARIsANrW2X2UW6UKBGQJ-43BfQHDZQmrNQdQsAcRNPBwmvlESK4dqpKIzQE_d30aAnDDEALw_wcB 

 

Coś takiego? Mówisz, że czujesz różnicę? 

Edytowane przez Peter Quinn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłusta i świecąca skóra wymaga raczej uzupełnienia diety anieżeli jakiś kremów.

 

Na skórę pozytywny wpływ ma napewno ograniczenie słodyczy. 
 

Ja np. jak zjem za dużo słodyczy mam na drugi dzień sporo łupieżu- dlatego staram się ograniczać ale wiadomo- niestety nieraz się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5f76fbb3d970b.png1af8200fb9fbe780fbe5e8102d8570f1b66a1369

U mnie z ryjem jest trochę odwrotna sytuacja, bo moja skóra ma tendencję do nadmiernego wysuszania. W celu zapobiegania, stosuję duet powyższych dwóch specyfików, które kosztują śmieszne pieniądze (coś około 20-25 zł za oba - to prawie tak, jakbym ukradł), a morda dzięki nim jest gładka jak atłas. Choć oba mają właściwości nawilżające i pewnie można je też z powodzeniem stosować osobno, to w mojej ocenie lepiej sprawdza się ich tandem, a to z bardzo prozaicznej przyczyny - olej z awokado, choć świetnie nawilża, to jednak jebie trupem. Ciężko mi ten zapach znieść, dlatego maskuję go masłem shea, które też nawilża, a na dodatek ma niezwykle kojący, kakaowy zapach. 

 

Specyfików ,,chemicznych" nie stosuję, bo do efektów, jakie uzyskuję powyższymi, nie mają po prostu startu. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Peter Quinn napisał:

Czołem Bracia, 

Pytam z ciekawości, ponieważ mam problem ze świecącą tłustą skórą na twarzy, zwłaszcza latem. Nie używam niczego dodatkowego po porannym prysznicu, po prostu przecieram się ręcznikiem, układam włosy i "gotowe". 
Może jednak powinienem coś robić z tą swoją mordą czy to tylko wymysły? 

Używacie czegokolwiek do codziennej pięlęgnacji lub/i podczas jakichś eleganckich wyjść? 

Laska to wiadomo - puder nałoży, umaluje się i jest zrobiona, a facet to właściwie nie wiem co jeszcze miałby robić ze swoim ryjkiem poza ogarnięciem głowy u dobrego fryzjera i zarostu samemu lub u barbera. 

Tak się głowie, bo za kilka tygodni mam kolejne wesele i nie wiem, czy coś sobie nie zaaplikować. 

Niedrogie i dobre składowo kosmetyki których sam używam (a serio mam suchą i wybredną skórę na kosmetyki)

 

https://naturasiberica.com.pl/pl/products/naturalny-pobudzajacy-zel-do-mycia-twarzy-dla-mezczyzn-bear-hug-natura-siberica-men-851.html mycie twarzy rano gdy wstanę i przed pójściem spać

https://naturasiberica.com.pl/pl/products/naturalny-tonizujacy-krem-do-twarzy-dla-mezczyzn-wolf-power-natura-siberica-men-849.html nakładasz rano po umyciu twarzy 

https://naturasiberica.com.pl/pl/products/naturalny-przeciwzmarszczkowy-krem-do-twarzy-dla-mezczyzn-bear-power-natura-siberica-men-848.html nakładasz wieczorem po umyciu twarzy

https://naturasiberica.com.pl/pl/products/naturalny-liftingujacy-krem-pod-oczy-dla-mezczyzn-eagle-look-natura-siberica-men-847.html ten jak masz ekstra kasę, rano i wieczorem nakładasz pod oczy ale najpierw któryś z tych wyżej.

 

Jak wcześniej nie miałaś "skin care routine" to uwierz że po tygodniu będzie różnica diametralna. Do tego oczywiście dobra micha, aktywność fizyczna, dobry sen, używki w śmietnik itd.

 

 

 

2 godziny temu, Gremlin napisał:

Żel do wszystkiego od Adidas

To jest najgorszy syf takie wynalazki nie mówiąc o składzie xD  (na 1 miejscu w składzie SLS)

Edytowane przez bassfreak
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krem Nivea na czoło i skórę wokół oczami przed spaniem. Mam suchą skórę i to też powoduje u mnie częste zapalenie spojówek (według okulisty). Dodatkowo oprócz kremu, rano krople Hyabak do oczu (po jednej kropli w oko) i jest spokój na cały dzień.

Cytat

 

 

Miało być skórę wokół oczu ;), teraz zauważyłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam z kosmetyków linii Natura Siberica i szczerze mogę polecić. Po kilku tygodniach stosowania zauważyłem pierwsze zmiany na plus. To co dla mnie istotne, to przyjemnie pachną (przynajmniej w moim odczuciu) bo czasem trafia się na krem czy jakiś żel i działanie niby ok, ale coś nie tak z zapachem i nie mogę tego zdzierżyć. Szkoda, że Rossman postanowił wywalić markę ze swoich sklepów. Niedługo może być problem z dostępności, podobno wycofują się z Polski bo nikt nie chce brać ze względu na nazwę marki. Wszyscy myślą, że firma z Rosji, a w rzeczywistości to estońska marka. Wydaje  mi się, że jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny jest to jedna z lepszych ofert na rynku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kobieta z ktora mieszkam jest Makeup artist, o miedzynarodowej renomie, zna sie na skorze i pielegnacji. Poradzila tak

1. Uzywaj codziennie np wieczorem przed snem WODY MICELARNEJ (np takiej jak ponizej):

2. Krem nawilzajacy ja mam clinique.

Efekt taki ze nie mam zadnych problemow skornych, tak jak wczesniej czulem z powodu golenia szczypanie podbrodka i szyi - teraz tego nie ma.

Wiec polecam. Nie zaluj na kosmetyki, TWARZ MASZ TYLKO JEDNA !

Najlepsze wody micelarne na rynkuClinique Men's Skin Care | John Lewis & Partners

Edytowane przez OGÓR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrzuciłem wszystkie płyny i żele do mycia twarzy i kąpieli i już od dawna korzystam tylko z mydła z Aleppo; jest to dwu składnikowe mydło z oliwy z oliwek i olej laurynowego (ważne żeby celować w jak największą zawartość laurynowego, ja mam 60%). Doskonale oczyszcza skórę, pozostawia ją napięta. Polecam spróbować. 

I raz na jakiś czas nakładam na 20min maseczkę z glinki czerwonej. 

I tyle. 

Reszta to dieta i odpowiednia regeneracja. 

Edytowane przez PoProstuMarek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.