Skocz do zawartości

Jak przygotować się do światowego konfliktu?


ManOfGod

Rekomendowane odpowiedzi

Chińczycy przede wszystkim wywożą masowo surowce z Europy. Miliony ton stali i drewna jest cały czas transportowane do kraju środka. Oni się zabezpieczają już zawczasu. Gromadzenie surowców, uzależnienie od siebie większości świata, dość silna armia (plus ich liczebność), nie są tacy głupi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jak "masz" to zdywersyfikuj oszczędności/ulokuj część w rzeczach trzymających wartość,

- Jak nie "masz", ale masz np. domek na wsi to zrób zapas jedzenia/wody, zbuduj studnię i inne takie preperskie rzeczy,

- Jak mieszkasz w dużym mieście to tylko zapasy żywności/wody zostają.

 

  

5 godzin temu, yrl napisał:

Podobno chińczycy mają takie zaawansowane lasery, że USA nie podpłynie za blisko. 

A do 24.02.2022 Rosja była podobno drugą najsilniejszą armią świata. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Barry napisał:


Ale sprzedales wszystko bo boisz się konfliktu zbrojnego czy po prostu jesteś minimalistą? 
 

 

Jestem semiminimalistą. Zawsze to we mnie było, a teraz dojrzałem do tego całkowicie. Tak. Staram się mieć jak najmniej przedmiotów, ale te przedmioty, które mam to z reguły są wyokiej jakości i są ładne.

 

Bardzo interesuję się(między innymi*) geopolityką (zanim to było modne, choć ostatnimi czasy baaardzo pogłębiłem wiedzę) ekonomią ,historią, wojskowością, działaniem służb specjalnych  oraz psychologią. Wiadomix- To jest pewien "męski standard". Natomiast nie jest ostatnimi czasy standardem dogłębne zapoznawanie się z długimi, nudnymi materiałami. Czytanie różnych, nudnych książek, analiz itd- a ja to czynię. Generalnie ludzie czerpią wiedzę z tik-toka co bardziej szlacheccy z twitera.

 

I mając zaufanie do swojej wiedzy, na ten moment absolutnie nie spodziewam się, w dającej się przewidzieć przyszłości ani zagrażającego Polsce konfliktu zbrojnego ani kryzysu, który zresetowałby nas do epoki kamienia łupanego. Oczyszczająca recesja to max. Fakt wiele osób przyzwyczajonych do rozpustnego, konsumpcyjnego stylu życia wtedy dupsko zapiecze. Ja, który na codzień żyję bardzo ascetycznie najpewniej nawet tego nie odczuję.

 

Niemniej niezależnie od powyższego, wiem że nie mam szklanej kuli a wiedzę tylko tą którą mam. Mogę więc nie mieć racji. Dlatego też jestem stale przygotowany do konfliktu/superkryzysu. Jak? Głównie głowa. Liczyć możesz realnie tylko na swoją głowę i to co w niej masz.

 

Z całym brakiem szacunku do POPISu to uważam, że tzw wolnościowa/prawicowa trona internetu snuje katastroficzne wizje aby korzystając z psychologicznego mechanizmu obrony-ucieczki: 1. skupić uwagę użytkowników na ich treściach  2. przekonać do siebie potencjalny elektorat 3. świadomie lub nie szerzyć tworzoną na Kremlu dezinformację

 

Przykłady można mnożyć, ale pierwszy z brzegu: Wczoraj. Wielu powiązanych z w.w użytkowników twittera powielało zdjęcie rzekomych Ukrainek stojących w kolejce po jakiś zasiłek i że niby zaraz potem idą to wydać na ciuchy. Cel: Zniechęcić do uchodźców z Ukrainy, zdestabilizować Polskę wywołując napięcia na tle etnicznym. Rzut oka wystarczył mi żeby stwierdzić że nie są to żadne Ukrainki- Ukrainki tak nie wyglądają. Ubierają się inaczej i mają inną urodę. Mi to wyglądało na amerykanki i fotkę zrobioną jakieś 20 lat temu. Podrążyłem temat i okazało się, że to zdjęcie z przed paru lat pokazujące babki z zachodu w kolejce do kibla.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.