Jump to content

Jak przygotować się do światowego konfliktu?

Recommended Posts

33 minuty temu, Trevor napisał:

Składałem przysięgę wojskową i mnie ona obowiązuje i póki co uważam że dane słowo trzeba honorować ale kurwa o co ja mam tu walczyć.

U mnie to samo.

• Like 2
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Narzekasz. Mogło być o kleju w żołądku, kopaniu w jądra, lasce z workiem stomijnym albo 2652 odcinek "skończyłem 30stkę i żadna mnie nie chce" bądź "Ona się do mnie uśmiechnęła a jest samotną mad

Po takim wstępie myślałem że bierzesz ślub.

Ja na spokojnie, spalę dobre cygaro, szampan, i ze spokojem jak Jezus powiem: przybijajcie!

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Tam raczej będzie batalia na morzu i w powietrzu przecież USA ma najlepszą marynarkę wojenną do tego lotniskowce.

Podobno chińczycy mają takie zaawansowane lasery, że USA nie podpłynie za blisko. 

Chińczycy przede wszystkim wywożą masowo surowce z Europy. Miliony ton stali i drewna jest cały czas transportowane do kraju środka. Oni się zabezpieczają już zawczasu. Gromadzenie surowców, uzależnienie od siebie większości świata, dość silna armia (plus ich liczebność), nie są tacy głupi.

• Like 1

- Jak "masz" to zdywersyfikuj oszczędności/ulokuj część w rzeczach trzymających wartość,

- Jak nie "masz", ale masz np. domek na wsi to zrób zapas jedzenia/wody, zbuduj studnię i inne takie preperskie rzeczy,

- Jak mieszkasz w dużym mieście to tylko zapasy żywności/wody zostają.

5 godzin temu, yrl napisał:

Podobno chińczycy mają takie zaawansowane lasery, że USA nie podpłynie za blisko. 

A do 24.02.2022 Rosja była podobno drugą najsilniejszą armią świata. ;)

20 godzin temu, Barry napisał:

Ale sprzedales wszystko bo boisz się konfliktu zbrojnego czy po prostu jesteś minimalistą? 

Jestem semiminimalistą. Zawsze to we mnie było, a teraz dojrzałem do tego całkowicie. Tak. Staram się mieć jak najmniej przedmiotów, ale te przedmioty, które mam to z reguły są wyokiej jakości i są ładne.

Bardzo interesuję się(między innymi*) geopolityką (zanim to było modne, choć ostatnimi czasy baaardzo pogłębiłem wiedzę) ekonomią ,historią, wojskowością, działaniem służb specjalnych  oraz psychologią. Wiadomix- To jest pewien "męski standard". Natomiast nie jest ostatnimi czasy standardem dogłębne zapoznawanie się z długimi, nudnymi materiałami. Czytanie różnych, nudnych książek, analiz itd- a ja to czynię. Generalnie ludzie czerpią wiedzę z tik-toka co bardziej szlacheccy z twitera.

I mając zaufanie do swojej wiedzy, na ten moment absolutnie nie spodziewam się, w dającej się przewidzieć przyszłości ani zagrażającego Polsce konfliktu zbrojnego ani kryzysu, który zresetowałby nas do epoki kamienia łupanego. Oczyszczająca recesja to max. Fakt wiele osób przyzwyczajonych do rozpustnego, konsumpcyjnego stylu życia wtedy dupsko zapiecze. Ja, który na codzień żyję bardzo ascetycznie najpewniej nawet tego nie odczuję.

Niemniej niezależnie od powyższego, wiem że nie mam szklanej kuli a wiedzę tylko tą którą mam. Mogę więc nie mieć racji. Dlatego też jestem stale przygotowany do konfliktu/superkryzysu. Jak? Głównie głowa. Liczyć możesz realnie tylko na swoją głowę i to co w niej masz.

Z całym brakiem szacunku do POPISu to uważam, że tzw wolnościowa/prawicowa trona internetu snuje katastroficzne wizje aby korzystając z psychologicznego mechanizmu obrony-ucieczki: 1. skupić uwagę użytkowników na ich treściach  2. przekonać do siebie potencjalny elektorat 3. świadomie lub nie szerzyć tworzoną na Kremlu dezinformację

Przykłady można mnożyć, ale pierwszy z brzegu: Wczoraj. Wielu powiązanych z w.w użytkowników twittera powielało zdjęcie rzekomych Ukrainek stojących w kolejce po jakiś zasiłek i że niby zaraz potem idą to wydać na ciuchy. Cel: Zniechęcić do uchodźców z Ukrainy, zdestabilizować Polskę wywołując napięcia na tle etnicznym. Rzut oka wystarczył mi żeby stwierdzić że nie są to żadne Ukrainki- Ukrainki tak nie wyglądają. Ubierają się inaczej i mają inną urodę. Mi to wyglądało na amerykanki i fotkę zrobioną jakieś 20 lat temu. Podrążyłem temat i okazało się, że to zdjęcie z przed paru lat pokazujące babki z zachodu w kolejce do kibla.

• Thanks 1
  • 5 weeks later...
  • Similar Content

• By Iceman84PL
      Temat dodaje w rezerwacie bo sprawa też dotyczy kobiet.
      Otóż według nowej ustawy o obronie ojczyzny z dnia 11.03.2022 roku kobiety, które ukończyły 18 lat do 60 roku życia będą poddane zakazie opuszczania kraju z wydłużeniem do 63 lat jeżeli owe kobiety
      mają stopnie w służbach mundurowych jako podoficerowie i oficerowie.
      Obowiązek ten nie będzie dotyczył kobiet w ciąży, sześć miesięcy po porodzie oraz tych, które mają pod opieką dzieci do 8 roku życia, ciekawe czy będzie też to dotyczyć mężczyzn opiekujących się
      lub samotnie wychowujących? Zwolnieni również będą mężczyźni z kategorią E czyli trwale niezdolni do służby oraz tacy, którzy są po 63 roku życia.
      Wychodzi na to, że państwo PiS dąży do równouprawnienia a raczej mobilizacji kobiet do posiadania dzieci i rodzin bo bezdzietne kobiety nie będą miały taryfy ulgowej😁
      Może też dochodzić do tak kuriozalnych przypadków, że w czasie konfliktu na granicy matka z dzieckiem wieku 9 lat będzie cofnięta do walki a dziecko zabrane przez organizacje humanitarną na teren innego kraju.
      Oczywiście będzie gro przypadków gdy oboje rodziców będzie musiało zostać co za tym idzie niepełnoletnie dzieciaki też bo raczej nie będą chętne na rozłąkę bez mamy czy taty.
      To co zafunduje władza Polakom w razie wojny to katastrofa demograficzna.
      Pomijam fakt czy jest słuszność działania rządu PiS w sprawie kobiet, które mają wąskie gardło reprodukcyjne i w takich wypadkach jednak powinny mieć przywileje bo rodzą dzieci czyli przyszłe pokolenia,
      ale podkreślam tylko te, które chcą mieć dzieci bo w przypadku takich okazów jakie dzisiaj mamy czyli korpobiurw, Juleczek, feministek, które ani myślą zakładać rodzin i rodzić dzieci to jak
      najbardziej niech też walczą i bronią ojczyzny bo w końcu chciały równouprawnienia😉 
      Oczywiście nie wiadomo jak to będzie egzekwowane w razie realnego konfliktu i czy jakimś rozporządzeniem nie będzie to zmienione.
      Wychodzą kolejne smaczki jakoby pod koniec zeszłego roku były ćwiczone ewakuacje vipów z rodzinami na Okęciu czyli jak to bywało w przeszłości szczury będą uciekać pierwsze z okrętu.

Dodaje analizę Atora i filmik suwerennego, wiem dla wielu to nierzetelne i niemiarodajne źródła, ale oni podpierają się prawdziwą ustawą, która można znaleźć na stronie sejmowej i nie jest to lipa.

Skoro nawet gazeta wyborcza zamieszcza artykuł to musi być coś na rzeczy.
      Ustawa o obronie ojczyzny weszła w życie. Czy kobiety w razie wojny pójdą do wojska? (wyborcza.pl)

Tutaj macie link pdf. ustawy o obronie ojczyzny, który można pobrać.
       Ustawa z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (sejm.gov.pl)

A jak wy się na to zapatrujecie bracia i siostry?
    • By Gixer
      W świetle dzisiejszych wydarzeń zacząłem rozważać ucieczkę z tej krainy. Obawiam się że tu już nigdy nie będzie spokoju. Najpierw Ukraina potem reszta krajów nadbałtyckich a Niemcy dogadają się z Ruskimi. Polska wróci na pozycję z czasów PRL. 

Myślę o tym żeby sprzedac dobytek, będzie tego z 1mln zł i gdzieś wyjechać. 

Mój angielski jest na podstawowym poziomie ale myślę że szybko by się poprawił. Najchętniej uciekłbym do Hiszpanii że względu na pogodę i ludzi. Rzecz w tym że nie wiem czy tam sobie poradzę ze znalezieniem pracy. Czy poprostu będę tam klepał biedę i cierpiał z samotności. Moja praca ogólnie to Elektryka. Nie jestem jakims tytanem pracy. Po rodzicach mam nieruchomości które zarabiają i żyje sobie wygodnie dzięki nim. Nie mam żony ani dzieci. Nawet w sumie żadnej dziewczyny na stałe.
      Nigdy nie byłem za granicą w celach zarobkowych, boję się że się nie dogadam czy nie odnajdę... 

Macie jakieś rady, podpowiedzi? Co byście zrobili w mojej sytuacji? 

• By deleteduser125
      https://www.facebook.com/1421797348053344/posts/3284635675102826/

No to jakie będą następne typowania, Panowie? 
      https://youtu.be/vEE_vS6aeMQ
    • By Trevor
      Witam Panowie,

Jak wiadomo ostatnimi czasy w mediach głównego ścieku sporo jest straszenia wojną z Ukrainą. Od 2014 roku śledzę ten konflikt (jak pozostałe z mniejszym lub większym natężeniem- takie hobby). Przedstawię powody dla których uważam że nie bedzie wojny na dużą skalę. 

W sieci pojawiają się liczne informacje dotyczące budowy bazy wojskowej w Mielcu. Faktycznie wyglada na to że amerykanie sprowadzają tam sprzęt wojskowy w dosyć dużej ilości: 

W jedenastu województwach Polski mają odbyć się ćwiczenia z przerzucania wojska na wschodnią granicę Polski. Są to ćwiczenia międzynarodowe w których prym wieść mają Polacy, Brytyjczycy i Amerykanie. 

Liczne agrania z sieci pokazuja transporty kolejowe dużych ilości amerykańskiego sprzętu, od wozów Bradley, czołgi Abrams po różnego rodzaju ciężarówki. 

Polecam w tym wypadku przygasić ułańską fantazję i pomyśleć chwilę co idzie na tych wagonach. Czołgi transportery opancerzone, sanitarki etc. Co NIE idzie na tych wagonach? Amunicja, środki opatrunkowe, namioty, agregaty i cała logistyka potrzebna do prowadzenia wojny. To jest jeden z pierwszych powodów dla których uważam że to są gry pozoracyjne mające sprawdzić zachowanie się społeczeństw w przypadku tak duzych manewrów. Oczywiście same manewry też mają swój cel wojskowy - sprawdzenie możliwości przerzucania sprzętu na dalekie odległości w Polsce i prawdopodobnie zostawienie tu sporego kontyngentu na bliżej nieokreślony czas. 

Co do samej Ukrainy. Od 2014 roku kiedy to miały tam miejsce największe bitwy np pod Debalcewem czy pod Ługańskiem i Donieckiem notorycznie dochodziło do wzajemnych ostrzałów artyleryskich i łamania kolejno podpisywanych rozejmów czy zawieszenia broni. W mediach przez długie lata była o tym cisza, a dzisiaj robią z jednego ostrzału wielkie halo. Znaczy ktoś ma w tym coś do ugrania i od tego jak bardzo ludzie dadzą się na to nabrać zależy jak sprawy potoczą się dalej. 

Mówi się że Ukraina bardzo zmodernizowała swoje siły zbrojne, ich przemysł zbrojeniowy działą sprawnie i produkuje średnio o 2/3 więcej sprzętu wojskowego niż polski przemysł zbrojeniowy. Widać na rozmaitych materiałach 
      jakościową zmianę jeśli chodzi o wyposażenie osobiste żołnierzy.

Do tej pory jeśli chodzi o wyposażenie osobiste przodowały głównie jednostki ochotnicze typu Azow broniące położonego na południu Mariupola. Armia natomiast długo pozosawała w tyle. To się zmeiniło. Pamiętacie jak wyglądali żołnierze którzy stali naprzeciw wojskom rosyjskim na krymie? Przypomnę:

Brak materiałów dotyczących wprowadzania na stan nowego uzbrojenia podawanych w wiadomościach świadczy o pewnego rodzaju blokadzie informacyjnej którą Ukraińcy sprawnie prowadzą w internecie. 

Polecam tą stronkę jeśli chodzi o śledzenie tego co się dzieje w sprawie Ukrainy. Można tam podejrzeć sporo ciekawych infromacji choć jak ze wszystkim trzeba mieć na uwadze pewien spory margines na wątpliwości tego co jest podawane bo jak wszędzie prawda miesza się z dezinformacją, propagandą, i jawnymi kłamstwami. 

https://liveuamap.com/pl

Zapraszam do dyskusji.
    • By Iceman84PL
      To co wczoraj przeczytałem wręcz mnie zamurowało.
      Polscy podatnicy głównie mężczyźni będą utrzymywać imigrantów w Polsce.
      Przypominam, że według GUS inflacja w Polsce jest na poziomie 9,2% jednak te dane mogą być zakłamane i może już być nawet liczba dwucyfrowa.
      Nie dość, że państwo ma problemy w każdej sferze życia a władza nakłada to nowe podatki, daniny by łatać dziury w tym papierowym z dykty kraju
      to jeszcze mamy przygarniać miliony imigrantów z Ukrainy i ich utrzymywać - SKANDAL!
      Tak to jest jak do rządzenia biorą się kobiety, które chętnie będą przepierdalać pieniądze podatników, zwłaszcza mężczyzn.

Wobec możliwej wojny na Ukrainie, Polska szykuje się na przyjęcie uchodźców.
      Minister Marlena Maląg poinformowała, że jej resort przygotowuje „drugą linię frontu”, która zapewni wsparcie finansowe uchodźcom, w tym 500+ na dzieci.

Szefowa MRiPS Marlena Malagą w rozmowie w Programie I Polskiego Radia stwierdziła, że jej resort „przygotowuje przede wszystkim tę drugą linię frontu” w razie przybycia do Polski uchodźców z Ukrainy.
      Wskazała, że ministerstwo przejmuje wsparcie dla tych osób wtedy, gdy „już znajdą się w Polsce, kiedy już będą mieli status uchodźcy nadany przez Urząd ds. Cudzoziemców”.
      „Realizowane to wsparcie jest poprzez powiatowe centra pomocy rodzinie” – podkreśliła.
      Maląg dodała, że resort w nadchodzącym czasie planuje spotkania z powiatowymi centrami, by „przypomnieć tworzenie indywidualnych programów integracji, które dla takich osób są przygotowywane”.
      Finanse dla uchodźców
      Maląg wskazała, że dla uchodźców z Ukrainy zapewnione będzie stosowane zabezpieczenie finansowe, nauka języka polskiego czy objęcie pomocą psychologiczną.
      Dodała, że uchodźcy mogą być objęci takim samym socjalnym wsparciem jak Polacy. Mowa tutaj m.in. o świadczeniach „Rodzina 500 plus” i rodzinny kapitał opiekuńczy.

– To jest potrzebne w takim trudnym czasie, kiedy takie osoby znajdą się w naszym kraju. Musimy być przygotowani na najtrudniejszą sytuację, chociaż nikt z nas nie chciałby,
      aby do takich zdarzeń doszło – podsumowała w Polskim Radiu Maląg.

"Druga linia frontu". Minister Maląg szykuje 500+ i inne socjalne zapomogi dla uchodźców z Ukrainy - NCZAS.COM
      Prezydent Duda zakłada masowy napływ uchodźców z Ukrainy. Prosi też o życzliwe przyjęcie obcych wojsk w Polsce - NCZAS.COM
      GUS podał "oficjalną" inflację w styczniu. Tragedia - NCZAS.COM

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.