Skocz do zawartości

Skąd ludzie mają kasę? Polska podobno taka biedna - moje obserwacje


bassfreak

Rekomendowane odpowiedzi

@Libertyn jak zwykle banialuki opowiadasz. Programowanie to wieloletnia nauka algorytmów i struktur danych, nie nauczysz się tego na kursie z Udemy za 50 zł, ani nawet na takim za $500. To jest wieloletnia praca własna - żadnych dróg na skróty tu nie ma...

Edytowane przez SamiecGamma
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SamiecGamma napisał:

@Libertyn jak zwykle banialuki opowiadasz. Programowanie to wieloletnia nauka algorytmów i struktur danych, nie nauczysz się tego na kursie z Udemy za 50 zł, ani nawet na takim za $500. To jest wieloletnia praca własna - żadnych dróg na skróty tu nie ma...

Pytanie w ilu miejscach naprawdę musisz wykorzystywać algorytmy. Zwłaszcza jako front end.

No i raczej junior od początku nie musi się nad tym zastanawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SamiecGamma napisał:

 

Frontend to skrypciarska klepanina, a nie żadne poważne programowanie. 

Jeszcze powiesz że to nie jest IT?

 

1 minutę temu, viko napisał:

@Libertyn piszesz, że masz znajome programisty. A w jakich technologiach programują?

Python

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Libertyn napisał:

Jeszcze powiesz że to nie jest IT?

 

Jest, ale to dużo bardziej lajtowe IT niż programowanie systemowe czy robienie gier. Do klepania formatek frontendowych rzeczywiście wiedza algorytmiczna nie jest potrzebna, ale nie nazywaj tego poważnym programowaniem. Kwestia definicji.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2022 o 12:08, Kespert napisał:
W dniu 24.08.2022 o 19:12, Maszracius_Iustus napisał:

subsydiarność rządowa moim marzeniem

Tego słowa mi brakowało. Pozwoliłem sobie go użyć w odpowiedziach.

To ostatni mój post w tym temacie i gwoli ścisłości nie tego słowa było potrzeba a i zaszła mała pomyłka bo opisywałeś subsydiowanie a nie subsydiarność o tu wujek gogel pomaga https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_pomocniczości

 

Subsydiowanie to przelewanie z jednego kubka do drugiego a subsydiarność to zagadnienie czysto z teorii organizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, KolegiKolega napisał:

Bo myślenie to ciężka praca. Wolą coś lżejszego, na przykład napierniczać na rowerku po mieście 1500 km miesięcznie jako kurier.

Wiele osób na temat tego czemu nie zaczną podwyższać swoich kwalifikacji pod kątem pracy związanej z myśleniem mówiła mi, "dla mnie to nudy" :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nowy00 napisał:

Wiele osób na temat tego czemu nie zaczną podwyższać swoich kwalifikacji pod kątem pracy związanej z myśleniem mówiła mi, "dla mnie to nudy" :D

 

No bo ludzie wolą narzekać, zamiast zakasać rękawy i wziąć się ostro do pracy. Jeśli chodzi o zdobywanie wiedzy, to nigdy nie było tak "łatwych" czasów jak dzisiejsze. Pamiętam jak zaczynałem uczyć się na początku lat 90 programowania. Zdobycie materiałów nie było łatwe - trzeba było kombinować i zamawiać książki z zagranicy, ceny dla wielu były zaporowe. 10 lat później i sytuacja bardzo drastycznie się zmieniła, a dziś jest wręcz bajkowa - cała wiedza dostępna jest w internecie za darmo. Tylko ludziom jakoś się nie chce po nią sięgnąć, a potem narzekają, że zarabiają średnią krajową. 

 

Możliwe, że dla niektórych dziwnie to brzmi w kontekście tego, o czym pisałem wcześniej, że do tego zawodu trzeba mieć predyspozycje. Ale też spektrum zajęć i specjalizacji w IT jest mnóstwo. Poważne programowanie (z obowiązkową znajomością matematyki, algorytmów i struktur danych) to tylko jedna z opcji. Można być administratorem, pracować w supporcie itp. Każda z tych dróg może prowadzić do zadowalającego życia, również na poziomie finansowym, tylko trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, byc systematycznym i zmotywowanym.

 

Ale - wiadomo - łatwiej jest się zalogować na forum i przelewać nań swoje żale.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Maszracius_Iustus said:

i zaszła mała pomyłka bo opisywałeś subsydiowanie a nie subsydiarność o tu wujek gogel pomaga https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_pomocniczości

Pozwolę sobie wkleić część przytoczonego linka: "W praktyce oznacza to akceptację interwencjonizmu państwowego...".

Jeśli to była omyłka, to zaiste bardzo mała ;)

3 hours ago, SamiecGamma said:

Jeśli chodzi o zdobywanie wiedzy, to nigdy nie było tak "łatwych" czasów jak dzisiejsze.

Patrząc na historię ostatniego tysiąca lat, "bezpłatne szkolnictwo" to efemeryda - chwila ulotna. Nawet jeśli chodzi o tak podstawowe sprawy jak nauka czytania i pisania.

To co dostajemy "za darmo", przestajemy doceniać.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2022 o 15:33, bassfreak napisał:

ako że codziennie podczas pracy jako kurier rowerowy mam kontakt z masą ludzi bo krążę od Sopotu po Gdańską starówkę do tego bywam i na nowych i starszych osiedlach nasuwa mi się pytanie: skąd ludzie mają tyle kasy?

Większość na kredytach siedzi proste.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Druid napisał:

Większość na kredytach siedzi proste.

Dodatkowo zdaje mi się jak obserwuje duża część Polaków upodobała sobie styl życia: zastaw się a postaw się. Często taki człowiek wyda całą swoją wypłatę w ciągu miesiąca na

a) ciuchy z Calvina Kleina

b) coweekendowe odwiedziny starbucksa nie szczędząc sobie w menu

c) inne prestiżowe miejsca

w celu stawienia fotki na social media jakie wystawne życie się ma - taka moja obserwacja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna rzecz.

Jeśli wiesz, że za tydzień coś będzie kosztowało półtora raza drożej kupujesz to, choć z kasą masz cienko.

Nie dotyczy to wszystkiego, ale to zrozumiały mechanizm.

Popatrzcie jak się wszyscy budują choć materiały drogie a brygad szuka się ze świecą.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.