Skocz do zawartości

Jak w UK zrobili porządek z fałszywymi oskarżeniami o gwałt


Mosze Red

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze kilka lat temu ilość fałszywych oskarżeń o gwałt w UK, w tym spraw wręcz kuriozalnych była przytłaczająca. 

 

Według różnych źródeł było to między 8,5 - 10% wszystkich spraw. 

 

Tradycją wśród brytyjskich mężczyzn było nagrywanie stosunków, żeby mieć dowód na wypadek fałszywego oskarżenia. 

 

Można powiedzieć, że fałszywe oskarżenia stały się popularnym "sportem" wśród brytyjskich pań. 

 

Patologia trwała wiele lat, ale w latach 2017 - 2021 stał się cud i na koniec roku 2021 przypadki fałszywych oskarżeń o gwałt stanowią 3% wszystkich zgłoszonych spraw, dla jasności jest to wartość typowa jeśli chodzi o fałszywe zgłoszenie przestępstw ogółem. Czyli fałszywe oskarżenia o gwałt zjechały do poziomu jak fałszywe oskarżenia np. o kradzież. 

 

Jak ucięto "modę" na wrabianie mężczyzn w gwałty?

 

W bardzo prosty sposób, pokazowe procesy i surowe kary, gdzie na poważnie wymiar sprawiedliwości wziął się za to w roku 2017.

 

https://www.theguardian.com/society/2017/aug/24/woman-jailed-10-years-false-rape-claims-jemma-beale 

 

https://www.bbc.com/news/uk-england-wiltshire-41692026

 

Takich spraw było więcej, pani z drugiego linku niedawno przegrała apelację :)

 

Spadła tez drastycznie ilość oskarżeń o gwałt ogółem, stąd można wnioskować, że tak naprawdę skala problemu była większa niż 10% i zmalała gdy została obarczona ryzykiem wieloletniej odsiadki.

 

Spadła też ilość fałszywych oskarżeń o przemoc domową. 

 

To pokazuje, że niektóre rzeczy się dzieją gdy jest na nie społeczne przyzwolenie, jak niskie kary lub brak kar, uprzywilejowanie jakiejś grupy, nie traktowanie poważnie problemów innej grupy itp.  

  • Like 23
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angole (szczególnie klasa polityczna) mają to do siebie, że dopóki nie ma "woli politycznej" są ślamazarni. Gdy jednak pojawi się "polityczna wola" do rozwiązania problemu, działają może nie szybko, ale efektywnie.

 

Mam nadzieję, że pojawi się w końcu "polityczna wola" rozwiązania narastającego od jakiegoś czasu problemu, którego kulminacja była kilka dni temu:

 

 

 

 

oraz wcześniej (w tym roku):

 

 

 

 

Edytowane przez oxy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/24/2022 at 10:25 AM, Mosze Red said:

Jeszcze kilka lat temu ilość fałszywych oskarżeń o gwałt w UK, w tym spraw wręcz kuriozalnych była przytłaczająca. 

(...)

Jak ucięto "modę" na wrabianie mężczyzn w gwałty?

 

W bardzo prosty sposób, pokazowe procesy i surowe kary, gdzie na poważnie wymiar sprawiedliwości wziął się za to w roku 2017.

(...)

Spadła też ilość fałszywych oskarżeń o przemoc domową. 

 

Można założyć, że te dwie rzeczy - fałszywe oskarżenia o gwałt i fałszywe oskarżenia o przemoc domową są związane. Właśnie dlatego, że są fałszywe, rzucane przez tę samą grupę ludzi (tu: kobiety) no i że względu na

 

On 8/24/2022 at 10:25 AM, Mosze Red said:

To pokazuje, że niektóre rzeczy się dzieją gdy jest na nie społeczne przyzwolenie, jak niskie kary lub brak kar, uprzywilejowanie jakiejś grupy, nie traktowanie poważnie problemów innej grupy itp.  

 

... na to "społeczne" przyzwolenie.

Czy ono jest tylko społeczne to ja bym się kłócił. Wiadomo, która grupa społeczna ma w tym interes (tu : kobiety,  jako beneficjent) wiadomo też, która ma interes w ukróceniu tego procederu (tu: mężczyźni, jako poszkodowani), sęk w tym, że kobiety same nie są władne tego wykorzystać - ktoś im musi pomagać. I  to ktoś władny wydawać wyroki. Ktoś mógłby powiedzieć, że takie jest prawo ale to nieprawda. Jest artykuł 233 kodeksu karnego, który za składane fałszywych zeznań przewiduje karę od pół roku do ośmiu lat.

Prawo jest tylko nikt go nie przestrzega. A od przestrzegania prawa jest tzw. "wymiar sprawiedliwości".

 

Tu wracamy do tego co powiedziałeś, albo czego nie powiedziałeś a  co można wywnioskować, że prawo w Wielkiej Brytanii się nie zmieniło tylko zaczęto je przestrzegać.

 

Teraz co zrobić żeby prawo było przestrzegane?

 

 

Możnaby przyjąć tezę o

On 8/24/2022 at 11:37 AM, oxy said:

Angole (szczególnie klasa polityczna) mają to do siebie, że (...) Gdy jednak pojawi się "polityczna wola" do rozwiązania problemu, działają może nie szybko, ale efektywnie.

 

Ale jest mały problem - to jest ultra, super, hiper poprawny politycznie kraj i ja tam tej "woli politycznej" nie widzę.

 

Może tak rzeczywiście jest ale gdzieś byłyby ślad. Jakaś przyczyna tego jest.

Bo to co obserwujemy to jest skutek a jaka jest przyczyna?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, wrotycz said:

Bo to co obserwujemy to jest skutek a jaka jest przyczyna?

Poddam myśl - coraz więcej urzędników w UK to osoby wyznające islam. Także w policji, przypuszczalnie - mieli ostatnio rożne akcje afirmacyjne, np. że musi zostać zatrudniony ktoś z "przedstawicieli mniejszości".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 8/30/2022 at 11:44 AM, Morfeusz said:

Ciekawe kiedy i czy w ogóle, polskie spermaristwo też się obudzi. 

 

Tu nie chodzi o spermiarstwo, tylko o tych którzy są od przestrzegania i tych od stanowienia prawa.

Ostatni przykład z fałszywym oskarżeniem matki przez córkę jest tego dowodem.

Prokurator zrobią co w jej mocy żeby skazać oskarżoną a nie żeby przeprowadzić śledztwo Ani tym bardziej dojść prawdy i sprawiedliwości.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

@Mosze Red 

Przejrzałem z grubsza tekst pod prowokacyjnym tytułem "nie zesrajcie się z domniemaniem niewinności":

https://krytykapolityczna.pl/kraj/domniemanie-niewinnosci-przemoc-seksulana-wobec-kobiet-wyjasniamy/

 

IMO sporo tu manipulacji i odbiegania od głównego wątku.

Może kiedyś będziesz chciał przejrzeć.

 

Tymczasem prewencyjne karanie na podstawie słów w praktyce:

 

PL

Cytat

 

Niesłusznie oskarżony, gwałcony w więzieniu przez psychopatę, uniewinniony. Żąda milionowego zadośćuczynienia

 

Gdy 13-letnia pasierbica poskarżyła się, że ją molestował, trafił do aresztu. Pozostał w nim także wtedy, gdy dziewczynka przyznała się do kłamstwa, napisała

list do prokuratury i sądu z prośbą, by uwolnić jej ojczyma. O tym, jakie Daniel Kasprzyk dostanie odszkodowanie, sąd zdecyduje we wtorek 21 lutego 2023.

 

https://tygodnik.tvp.pl/66373844/nieslusznie-oskarzony-gwalcony-w-wiezieniu-przez-psychopate-uniewinniony-zada-milionowego-zadoscuczynienia

 

 

UK

Cytat

Kobieta, która fałszywie twierdziła, że została zgwałcona przez wielu mężczyzn i przemycona przez azjatycki gang, została skazana na osiem i pół roku więzienia.

 

Eleanor Williams wywołała protesty w swoim rodzinnym mieście Barrow w Cumbrii po tym, jak opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia obrażeń, które

według niej powstały w wyniku pobicia. Ale Sąd Koronny w Preston usłyszał, że sama zadała rany za pomocą młotka.

22-letni Williams została uznany za winną wypaczenia wymiaru sprawiedliwości.

 

Podczas dwudniowego przesłuchania poinformowano, że trzej mężczyźni, których Williams fałszywie oskarżała przez trzy lata, próbowali odebrać sobie życie po tym, jak

zostali namierzeni i przeżyli „piekło na ziemi”.

 

Jeden z nich – Jordan Trengove – spędził 73 dni w więzieniu, dzieląc celę z skazanym przestępcą seksualnym po tym, jak został oskarżony w wyniku roszczeń Williamsa.

Byli na imprezie w marcu 2019 roku, kiedy została zabrana do domu po upojeniu alkoholowym.

Williams później twierdził, że pan Trengove zgwałcił ją tej nocy, a potem jeszcze dwa razy, twierdząc, że zaatakował ją i groził nożem.

Sąd dowiedział się, że kazał wymalować sprayem słowo „gwałciciel” na całym swoim domu.

[...]

Biznesmen Barrow Mohammed Ramzan, co do którego Williams twierdziła, że pracowała dla niego, został oskarżony o uwodzenie jej od 12 roku życia i wysyłanie jej do pracy w burdelach w Amsterdamie. Powiedział, że otrzymał „niezliczone groźby śmierci” w mediach społecznościowych.

Williams przekazała policji, że została zabrana do Blackpool przez pana Ramzana, gdzie powiedziała, że została zabrana pod różne adresy i zmuszona do uprawiania seksu z kilkoma mężczyznami.

Kiedy policja przeprowadziła dochodzenie, okazało się, że podróżowała samotnie do nadmorskiego miasteczka i zatrzymała się w hotelu, gdzie kupiła Pot Noodle w pobliskim sklepie, a następnie została w swoim pokoju, oglądając YouTube.

 

całość: https://www.bbc.com/news/uk-england-cumbria-64950862

 

Autorka tekstu z krytyki politycznej w dyskusjach na insta zbywa, że nie było badań na temat m.in. samobójstw po fałszywych oskarżeniach, więc to tylko dowody anegdotyczne bez większego znaczenia, nie ma

potrzeby zawracać sobie głowy tym zjawiskiem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dworzanin.Herzoga na szybko przejrzałem ten twór. 

 

Zemdliło mnie jak doszedłem, że tylko 2 - 10% oskarżeń o gwałt jest fałszywe. 

 

Manipulacja, 2 - 10% fałszywych oskarżeń o gwałt (w zależności od kraju) trafia do sądu.

 

Natomiast fałszywych oskarżeń o gwałt jest na potęgę w wielu krajach dobija to do 90% (jak dobrze pamiętam u postępowych sąsiadów Niemców jest to 84%).

 

Zwyczajnie mało Pań na tyle dobrze kłamie, żeby ich kłamstwa nie zostały zdemaskowane na etapie czynności prowadzonych przez policję/ prokuraturę. 

 

Natomiast biorąc porównanie jakościowe działania policji/ prokuratury w PL i tzw. państwach zachodnich można domniemywać, że spraw tego typu z fałszywego oskarżenia trafia na wokandę znacznie więcej i znacznie więcej nie kończy się dobrze dla pomówionego.

 

Że też wspomnę słynny kazus Brzytwiarza, który znakomicie obrazuje jak działają "muski" Pań, w pewnym momencie bycie ofiarą Brzytwiarza stało się modne i na posterunki policji waliły tłumy "zgwałconych" i "napadniętych" Pań :D 

 

Zacytuję tutaj policjanta, który prowadził sprawę:

 

 

Czyli nie było momentu przełomowego? Punktu zwrotnego wprost z sensacyjnych filmów?

Nasze podejrzenia skonkretyzowały się po zgłoszeniach z Krosna Odrzańskiego i Leśniowa. Gwałt jest sprawą bardzo wstydliwą. Jako policjanci często mamy problem z nakłonieniem ofiar do składania zeznań. Tu było wprost przeciwnie. Kobiety bez skrępowania nam opowiadały, później brylowały w mediach.

 

Zresztą @Enemy kiedyś popełnił wątek o tym wydarzeniu: 

 

 

Najlepsze były tłumaczenia Pań, które składały fałszywe zeznania, po tym jak sprawa się posypała:

 

- chciałam być w mediach

- chciałam współczucia bliskich

- chciałam uwagi

- sama nie wiem czemu to zrobiłam :D 

 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej skłaniam się do tezy że ten cały feminizm i mutacje to cel aby jak najbardziej skłócić społeczeństwo, nie tylko dlatego że dobrze zarabia się na wojnie płci, bo kobity są najlepszymi klientkami wszelkich firm, ale zauważcie że większość rewolucji była dziełem facetów, Jak już było naprawdę źle to mężczyźni przywracali porządek, robiąc wojnę płci mężczyźni nie mają o co walczyć i kogo bronić, powstanie więc idealny system przymusy, tyrania idealna, taki panaptykon, a później już nie będą się pieścić i konkretne obozy. Docelowo konfiskata majątków i czego się tylko da. A na końcu kto będzie wrzeszczał najgłośniej? A no Panie  że to faceci są winni że nie bronią ich przed nową tyranią.

 

Wogóle o poziomie tej gazetki świadczy artykuł:

Wszystkie jesteśmy Amber Heard – chociaż żadna z nas tego nie chce

https://krytykapolityczna.pl/swiat/wszystkie-jestesmy-amber-heard-maja-stasko/

 

 

Kto bardziej nie obrazi kobiety jak same kobiety, porównywać się do damy co walnęła kloca na łóżko i zrzuciła winę na psa yorka, no beka

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/24/2022 at 9:25 AM, Mosze Red said:

To pokazuje, że niektóre rzeczy się dzieją gdy jest na nie społeczne przyzwolenie, jak niskie kary lub brak kar, uprzywilejowanie jakiejś grupy, nie traktowanie poważnie problemów innej grupy itp.  

Czyli tak jak w Polsce. 

 

Może być memem przedstawiającym 1 osoba i tekst „JAK TY INŻYNIEREM CHCESZ ZOSTAĆ... BEZ PODSTAWOWEJ WIEDZY PACZAIM.PL በ KARDYNALE WYSZYŃSKIM”

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.