Skocz do zawartości

20-ty stopień zasilania


Zatarra

Rekomendowane odpowiedzi

AD. 2022/23 - przychodzi zima. W bloku wyłączają ogrzewanie, ciepłą wodę i światło. Towarzysz .......... namawia lokatorów, by trzymać się solidarnie, razem, po czym przenosi się do willi byłej żony. Pozostali mieszkańcy...

 

 

Jutro i do końca weka ma być upał podchodzący pod 30 st. Ogrzewajmy się w promieniach słońca bo zima....

może wyglądać jak powyżej ale bez szczęśliwego zakończenia ;)

 

Jak myślicie towarzysze? Jak to będzie?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zatarra napisał:

się do willi byłej

Tow Jan Winnicki to jednak fachowiec jest i jego Żaba też.

15 minut temu, cst9191 napisał:

doraźnie dogrzać

Oby demografia skoczyła do góry.

Mało nas do pieczenia chleba, znaczy płacenia na ZUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma być, dołożę do pieca drewna, zrobię sobie „herbatkę”, zapale cygaro i w pompie wszystko. Sąsiedzi nagle sobie przypomnieli, że mają lasy własne, a i stary niegazowy piec wciąż w niejednej kotłowni jest. 
A w bloku? A kogo to z rządu interesuje, najwyżej starsze osoby będą zamarzać albo dogrzewać się w komunikacji miejskiej. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Zatarra said:

Jak myślicie towarzysze? Jak to będzie?

 

Podobnie jak w zeszłym roku. Różnica będzie w rachunkach, które juz teraz są wyższe. Nikt nie zamarznie w domu, nikt nie umrze. Gazu nie braknie. 

 

Chyba że opozycja celowo uśmierci jakaś babkę i będzie fapować się tematem do wiosny. 

 

 

  • Like 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RealLife napisał:

 

Podobnie jak w zeszłym roku. Różnica będzie w rachunkach, które juz teraz są wyższe. Nikt nie zamarznie w domu, nikt nie umrze. Gazu nie braknie. 

Tylko czy tą różnicę udźwignie starszy człowiek mający skromną rentę bądź emeryturę?  Z tą komunikacją nie żartowałem, w Anglii były już przecież takie przypadki w tym roku, że starsi dogrzewali się w komunikacji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOHC Też to słyszałem jak z mównicy sejmowej mówił, że prądu w gniazdkach nie zabraknie. 

A przecież jak Sasin powie to tak będzie😆

Zawsze jeszcze zostaje stara, sprawdzona metoda ogrzewanie z kobitkami pod kołderką😁

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, RealLife said:

Gazu nie braknie. 

Przecież już brakuje. Nasze zakłady azotowe wstrzymały właśnie produkcję nawozów, tłumacząc jedwabnikowi oficjalne stanowisko, że za drogi gaz. A jego po prostu nie ma. W Baltic Pipe jak przewidywałem że będzie gwizdać wicher, tak gwiżdże. Ty naprawdę jesteś aż tak odklejony (bo że PiS jest, to mnie nie dziwi, ale tam mało kto ma choć pół baku rozumu)? 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Rnext said:

Przecież już brakuje. Nasze zakłady azotowe wstrzymały właśnie produkcję nawozów, tłumacząc jedwabnikowi oficjalne stanowisko, że za drogi gaz. A jego po prostu nie ma. W Baltic Pipe jak przewidywałem że będzie gwizdać wicher, tak gwiżdże. Ty naprawdę jesteś aż tak odklejony (bo że PiS jest, to mnie nie dziwi, ale tam mało kto ma choć pół baku rozumu)? 

 

To są twoje przypuszczenia, domysły. Grupa Azoty wydała oficjalny komunikat że gaz jest za drogi i produkcja im sie nie spina kosztowo (wzrost ceny z 72 euro/MWh do 276 euro). Ty zaś twierdzisz że największa spółka chemiczna w Polsce okłamuje swoich akcjonariuszy, klientów, dostawców i pracowników podając fałszywy powód. 

 

Baltic Pipe zacznie przysyłać gaz 1 października, w tym roku zapewne w 1/3 swoich możliwości. Kolejne kontrakty są negocjowane. 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Trevor napisał:

Ja to w sumie troche kisnę z tego szumnego "Baltic Pipe". Cała ta sytuacja to jest tragikomedia a ja zamierzam się smieąc póki nie zamarznę w lutym :P

 

No wiesz, jak wytrzymasz do lutego to damy kolejne dwa tygodnie i wiosna. ;)

Edytowane przez Zatarra
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rnext napisał:

Przecież już brakuje. Nasze zakłady azotowe wstrzymały właśnie produkcję nawozów, tłumacząc jedwabnikowi oficjalne stanowisko, że za drogi gaz. A jego po prostu nie ma. W Baltic Pipe jak przewidywałem że będzie gwizdać wicher, tak gwiżdże. Ty naprawdę jesteś aż tak odklejony (bo że PiS jest, to mnie nie dziwi, ale tam mało kto ma choć pół baku rozumu)? 

A napisałeś do kolegów z Norwegii żeby się podzieli? 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rnext napisał:
10 godzin temu, RealLife napisał:

Gazu nie braknie. 

Przecież już brakuje. Nasze zakłady azotowe wstrzymały właśnie produkcję nawozów, tłumacząc jedwabnikowi oficjalne stanowisko, że za drogi gaz. A jego po prostu nie ma. W Baltic Pipe jak przewidywałem że będzie gwizdać wicher, tak gwiżdże. Ty naprawdę jesteś aż tak odklejony (bo że PiS jest, to mnie nie dziwi, ale tam mało kto ma choć pół baku rozumu)? 

 

Nie siej defetyzmu. ;)

Przestali cennik publikować by rolników nie w.....ć Każdy chętny na zakup dostanie na miejscu wycenę i tyle. :P

A nawet jeśli te wieści rozsiewane przez wrogów ojczyzny byłby prawdą, to realizujemy (my i ejwropa) plan B - plan który z sukcesem został wdrożony na sri lance. 

Ale to przez przypadek. Mniej zużywać będziemy zasobów gazu, wungla, itd... za to będziemy zdrowsi, szczuplejsi i z uśmiechem na gębie będziemy w.....ć robaki wysokobiałkowe zgodnie z planem wuja klausa.

 

 

Edytowane przez Zatarra
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.