Skocz do zawartości

Ukraińcy biją i terroryzują polskich kierowców


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Gixer napisał:

Ciekaw jestem co mi odpowiedzą.

To ja ci odpowiem. Gówno.

 

Zadowolony? Dostaniesz odpowiedź wymijającą która znaczy mniej więcej tyle co powyżej. Ale kasę będą nadal z jedwabnika ciągnąć. Obudź się człowieku.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Druid napisał:

Rosja zaatakowała Ukrainę, ale jaki miały w tym udział USA, elity ?

 

Mówi ci coś pojęcie doktryna wojenna pana Brzezińskiego? 

Jest to jedna z doktryn wojennych USA na nowe stulecie, w której  jest opisane

jak to USA pod fałszywa flagą musi sprowokować i wciągnąć w lokalny konflikt Rosję

co ma miejsce, najlepiej rękami Polaków tylko tutaj nie wiem czy opatrzność nad nami

czuwała czy wpływowy polityk światowy a może świadomość Polaków by po raz pierwszy

pilnować własnych interesów i nie pchać się do nie swojej wojny.

Jak na razie oszczędzono Polaków i naszą rolę przejęli Ukraincy, szczerze mówiąc lepiej dla nas.

Po kilkuletnim konflikcie zostanie zawarty pokój i Rosja osłabiona walkami i stratami 

będzie musiała zawrzeć sojusz z USA dzięki czemu będą razem mogli zabrać się za Iran czy Chiny.

Co będzie to czas pokarze.

 

18 godzin temu, Druid napisał:

Banderyzm w Ukrainie jest mniejszością

 

Mylisz się.

Banderyzm na Ukrainie jest powszechny, w szkołach uczy się już małe dzieci z takiego podręcznika.

Nie zastanawiałeś się dlaczego władze na Ukrainie nie potępią Bandery, nie zburzą jego pomników

i czemu ukry mają ból tyłka, że Polacy 11 lipca pamiętają o zbrodniach ich przodków?

No widzisz gdyby ktoś nie miał nic do ukrycia, szczerze przeprosił by za zbrodnie i zadość uczynił

w naszym kierunku można by było mówić o jakiś relacjach natomiast na chwilę obecną to nasi wrogowie.

 

DSC_0173-1.jpg

 

18 godzin temu, Druid napisał:

Tak z głową, że Niemcy z gazem i węglowodorami są jeszcze w większej dupie od Polski, są uzależnieni bardziej od nas, są na kagańcu Putina, ich cała gospodarka, zakręcą gaz całkowanie, to co zrobią ?

 

Tutaj chodzi o to, że Niemcy przyjęli tylko kilkaset osób tak samo Wielka Brytania dosłownie 50 osób,

Hiszpania odmówiła przyjmowania tak jak i reszta zamożniejszych państw.

Każdy patrzy na swój interes i jednak wszystkim jest na rękę by Ukrainy nie było.

Co do surowców nie bój nic Niemcy z Rosja to starzy znajomi, robią nawet teraz interesy tak jak i Francja

i zobaczysz, że im niczego nie zabraknie.

A Polska unosząc się jak zwykle honorem i mesjanizmem zapłaci za to najbardziej z reszta jak zawsze to bywało w historii.

 

18 godzin temu, Druid napisał:

co będzie Polska z tego miała,

 

My jako Polacy nic z tego nie będziemy mieli, raczej rozwałkę społeczeństwa, gospodarki, upadku firm, straty przez ludzi majątków,

inflację, bezrobocie i wszechobecną biedę.

Nie chcemy opuścić tego kraju to nam w tym dopomogą.

Lecz to niewielka strata przynajmniej razem spotkamy się w innym kraju gdzie w końcu Polaka będą traktować jak człowieka a nie niewolnika.

 

18 godzin temu, Druid napisał:

szkoda, wielka szkoda, że nie powstała Rzeczpospolita 3 narodów oraz to, że przed wojną nie mieli swojej autonomii i nie poszerzono Polskiej granicy bardziej na wschód .

 

Szczerze nie interesuje mnie Ukraina i ich historia.

Poczytaj sobie wspomnienia kresowiaków jak w latach 20 XX wieku na 20 lat przed rzeziami na Wołyniu, Podolu, Pokuciu, Małopolsce wschodniej

nawet Ukrainki lubowały się w mordowaniu Polaków.

Z historii też pamiętasz, że nas nie raz najeżdżali i nie chodziło im o nic dobrego w stosunku do Polaków.

 

18 godzin temu, Druid napisał:

Tamtejsze elity doskonale wiedziały, że nie mamy na kogo liczyć.

 

Praktycznie od 300 lat Polska jest na kolanach.

Zaczynając od sprzedajnej szlachty, zniewieściałego króla Poniatowskiego, po głupie, bezmyślne powstania

jak styczniowe, listopadowe czy warszawskie, zabory, okupacje na własne życzenie bo Polacy zamiast używać rozumu i

kalkulować zyski i straty to z kosami rzucali się na armaty, z kamieniami na gniazda karabinów maszynowych czy pogłaskanie po głowie,

rozłożenia czerwonego dywanu z orkiestrą i pierwsi wchodziliśmy do nie swoich wojen ponosząc klęskę za klęską i straty, które odczuwamy

po dziś dzień. Dzisiaj Polacy w większości są tacy sami, mesjanizm i romantyzm na pierwszym miejscu i oddawanie wszystkiego za wszelka cenę.

Nawet jeszcze niedobitki pokolenia kolumbów mówią wprost obecni Polacy to cień dawnego narodu Polskiego.

 

19 godzin temu, Druid napisał:

Przecież większość z nich dobrze mówi po Polsku, albo rozumie Polski. 

 

Niestety tak nie jest, co ja zauważyłem i nie tylko ja a wielu Polaków to to, że ukry się nie asymilują, w pracy wykonują połowicznie robotę

zazwyczaj na odpierdol, tworzą własne grupki, mówią po swojemu po naszemu to tylko dzień dobry, do widzenia, przepraszam i przekleństwa.

Coraz częściej wychodzą na jaw fakty o kradzieżach i przestępstwach Ukrainców, które władza ukrywa przed Polakami.

Sama buta ukrów, przeświadczenie, że im się należy oraz nienawiść do Polaków widać gołym okiem.

 

19 godzin temu, Druid napisał:

A wiesz jaka jest bieda, zarobki na Ukrainie, tam  ludzie umierają z głodu.

 

To nie znaczy, że u nas maja kraść.

Niech się biorą za robotę, płaca podatki a nie jak teraz wszystko maja za darmochę.

Ja jako Polak nie mam takich przywilejów jak darmowa służba zdrowia, darmowa nauka na kierunkach gdzie się płaci,

darmowe przejazdy pociągami, komunikacja miejską, wszelkie socjale, zapomogi czy mieszkania.

Ty jako Polak w innym kraju sam musisz o siebie zadbać bo wszyscy maja cię w głębokim poważaniu.

Nie ma nic za darmo nie pracują na dobro wspólne.

Kto nie pracuje ten nie je proste.

 

19 godzin temu, Druid napisał:

Z których jedno ma rozbudowane wojska rakietowe posiadające głowice atomowe dalekiego zasięgu.

 

I co z tego nikt Polski konwencjonalnie nie zaatakuje.

Dlaczego bo nie po to UE wydała miliardy euro na infrastrukturę i budowę montowni w PL by teraz ktoś miał to niszczyć.

Niemcy chcą robić interesy z Rosją co i Polsce się opłaci a nasz kraj jest uważany jako państwo tranzytowe z szybkim

przemieszczaniem się towarów, zasobów ze wschodu na zachód oraz najtańsza siłą roboczą.

Nikt nie ubija kury, która znosi złote jaja.

12 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Widzę mamy tu pseudoznawcę od strategii.

 

Przecież wszyscy na forum wiedzą żeś troll.

Twoje zdanie w ogóle się tutaj nie liczy.

Wszyscy mają z ciebie bekę. 

A te swoje wywody zatrzymaj dla siebie.

 

  • Like 7
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Iceman84PL said:

Niech się biorą za robotę, płaca podatki a nie jak teraz wszystko maja za darmochę.

Ja jako Polak nie mam takich przywilejów jak darmowa służba zdrowia, darmowa nauka na kierunkach gdzie się płaci,

darmowe przejazdy pociągami, komunikacja miejską, wszelkie socjale, zapomogi czy mieszkania.

Ty jako Polak w innym kraju sam musisz o siebie zadbać bo wszyscy maja cię w głębokim poważaniu.

Nie ma nic za darmo nie pracują na dobro wspólne.

Kto nie pracuje ten nie je proste.

Oni są pożyteczni, by twoja złość szła na nich, nie na tych którzy z tego żyją.

Z socjalu żyją tysiące urzędników i politycy który mają pretekst do opodatkowania pracowitej części społeczeństwa.

To jest dziel i rządź. W PRL wrogiem był bogat(szy), obrotny (spekulant). Teraz będzie to imigrant. 

Gdy ty się wkurzasz na nierobów na socjalu nie widzisz tysięcy pracowników ministerstwa czy PUPów (21 tysięcy).

 

Problemem nie są ci którzy korzystają z okazji a ci którzy tworzą i żyją z tego systemu.

 

https://www.gov.pl/attachment/3f51cf25-d019-4ae6-a073-9a81bee93a7a#:~:text=łącznie w powiatowych i wojewódzkich,osób w końcu 2019 r. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Co będzie to czas pokarze.

Doktrynę Brzezińskiego słyszałem, jak będzie miało USA jakieś korzyści, żeby Rosję zjednać przeciwko Chinom, bez wahania wydadzą Ukrainę na pastwę Putina.

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Nie zastanawiałeś się dlaczego władze na Ukrainie nie potępią Bandery, nie zburzą jego pomników

Bo musieliby się rozliczyć z kawałem swojej , trudnej historii. Lepiej opierać swoją państwowość na Petlurze niż na Banderze, gdyby Piłsudski słuchał Petlury, komunizm w Rosji nie przetrwałby.

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Banderyzm na Ukrainie jest powszechny, w szkołach uczy się już małe dzieci z takiego podręcznika.

Władzę Polskie powinny pójść o krok dalej, wy kończycie z kultem Bandery, my z kultem Marszałka Piłsudskiego, wbrew pozorom Piłsudski wyrządził bardzo dużo złego, ale nie wolno o tym głośno mówić, ważne , że chociaż Zychowicz zaczyna o tym mówić.

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

na chwilę obecną to nasi wrogowie.

ale nie wyrzadzili Polsce aż tyle krzywd co Ruscy.  Nasza szlachta też ich bardzo źle traktowała, władzę II RP, zdrada Ukraińców w traktacie Ryskim.

 

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Każdy patrzy na swój interes i jednak wszystkim jest na rękę by Ukrainy nie było.

UE warta jest tyle, co papier toaletowy.

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

A Polska unosząc się jak zwykle honorem i mesjanizmem zapłaci za to najbardziej

Popatrz geopolitycznie, USA, UK chcę za wszelką cenę osłabić Niemcy w Europie, więc wspiera Ukrainę, Polskę, żeby dokopać Ruskim

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Szczerze nie interesuje mnie Ukraina i ich historia.

Ale ich historia to także część historii polski.

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Z historii też pamiętasz, że nas nie raz najeżdżali i nie chodziło im o nic dobrego w stosunku do Polaków.

Powstanie Chmielnickiego, Rabacja Chłopska, czy nawet Koliszczyzna.

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Praktycznie od 300 lat Polska jest na kolanach.

Prócz II RP.

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

pokolenia kolumbów mówią wprost obecni Polacy to cień dawnego narodu Polskiego.

z tym to jest prawda, wielu Polaków ma tak wyprany łep, że to jest coś strasznego, sami rzuciliby się do paszczy Lwa, gdyby nadarzyła się okazja.

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Sama buta ukrów, przeświadczenie, że im się należy oraz nienawiść do Polaków widać gołym okiem.

Nie wszyscy, ale też są tacy, którzy nas nienawidzą. Za całokształt. Za to, ze mamy lepszą historię, jesteśmy zamożniejsi, lepiej wykształceni etc..

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Niech się biorą za robotę, płaca podatki a nie jak teraz wszystko maja za darmochę.

Darmochę, to już się to kończy, wielu Ukraińców sumiennie pracuje, sam widzę na własne oczy.

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

laczego bo nie po to UE wydała miliardy euro na infrastrukturę i budowę montowni w PL by teraz ktoś miał to niszczyć.

Myślisz, że Putin przejmowałby się takimi rzeczami, jak z nikim się nie liczy ? Jakby najechał Polskę, albo zrobił jakiś zamach w Polsce za pomocą służb.

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

I co z tego nikt Polski konwencjonalnie nie zaatakuje.

Całe te sojusze UE, NATO jakby przyszło co do czego, jest to nic nie warte, pomyśl, jakby Ruscy najechali teraz Polskę, to Bundeswehra, Niemcy będą walczyć, ginąć za Polski Gdańsk ? Albo jakby zaczęli Ruscy taranować ogrodzenie na granicy, Niemcy wysłaliby tysiące swoich żołnierzy na Polską granicę, trzymaliby się z dala. Niemcy dobrze pamiętają Stalingrad, Kursk jak dostali w pysk od Ruskich. Dodatkowo Rosja to gigantyczny rynek zbytu dla Niemiec, więc od razu wywiesiliby biała flagę i ogłosili neutralność.

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Nikt nie ubija kury, która znosi złote jaja.

Mylisz się.

Dla Rosji tez jesteśmy kura znoszącą złote jaja i co ? Putin ubija ta kurę.

Edytowane przez Druid
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Przecież wszyscy na forum wiedzą żeś troll.

Twoje zdanie w ogóle się tutaj nie liczy.

Wszyscy mają z ciebie bekę. 

A te swoje wywody zatrzymaj dla siebie.

Czyli stwierdzasz, że jestem świadomym inaczej myślącym, który wyłączył TV i internet i włączył myślenie?
 

To dosłownie ty bazując na tym co wczesniej napisałeś. xD
O8JEcmE.jpg

 

10 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Mówi ci coś pojęcie doktryna wojenna pana Brzezińskiego? 

Jest to jedna z doktryn wojennych USA na nowe stulecie, w której  jest opisane

jak to USA pod fałszywa flagą musi sprowokować i wciągnąć w lokalny konflikt Rosję

co ma miejsce, najlepiej rękami Polaków tylko tutaj nie wiem czy opatrzność nad nami

czuwała czy wpływowy polityk światowy a może świadomość Polaków by po raz pierwszy

pilnować własnych interesów i nie pchać się do nie swojej wojny.

Powtarzasz jak papuga po Jabłonowskim bez żadnego zastanowienia. Zero samodzielnego myślenia.
Parę pytań:

1. Czy Rosja ma ambicje imperialne?
2. Czy Rosja nam sprzyja?
3. Czy chcemy mieć wolne suwerenne państwo wolne od wpływów rosyjskich?
4. Czy jakby Ameryka nie istniała, to też byś na kogoś innego zwalał winę, że Rosjanie zachowują się jak zwierzęta zniewalając pobliskie sobie narody?

A co do Brzezińskiego:
Z8MQs8S.png

10 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Szczerze nie interesuje mnie Ukraina i ich historia.

Poczytaj sobie wspomnienia kresowiaków jak w latach 20 XX wieku na 20 lat przed rzeziami na Wołyniu, Podolu, Pokuciu, Małopolsce wschodniej

nawet Ukrainki lubowały się w mordowaniu Polaków.

Z historii też pamiętasz, że nas nie raz najeżdżali i nie chodziło im o nic dobrego w stosunku do Polaków.

Jak cię nie interesuje, to po jakiego ch się na te tematy wypowiadasz? 

Mądrzysz się na tematy nie mając elementarnej wiedzy. Znasz tylko wiedzę polskich propagandystów, których książki się idealnie sprzedają o Wołyniu i są zajebane po brzegi w księgarniach nie mając całościowego obrazu co przez setki lat polska szlachta odkurwiała na Ukrainie. 

Masz, ustawiłem ci godzinę.

 

Aha, i jakbyś nie wiedział, to w 1921 Polacy wyruchali w Rydze Ukraińców. Oni na marne umierali za wspólną wolność, ale tą odzyskaliśmy tylko my. No smutno mi bardzo, ale nie przedstawiasz całości wydarzeń, a te są potrzebne. Historycznie Polacy (sam z życia to wiem) zawsze widzieli Ukraińców jako podludzi i parobków, dlatego też zawsze historycznie boli gdy wymordują 30 razy mniej Polaków niż wielce szanowne pany Niemcy, do których jeździ się zbierać szparagi w lecie. 

10 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Ja jako Polak nie mam takich przywilejów jak darmowa służba zdrowia, darmowa nauka na kierunkach gdzie się płaci,

darmowe przejazdy pociągami, komunikacja miejską, wszelkie socjale, zapomogi czy mieszkania.

Przecież każdy może korzystać z darmowej służby zdrowia i które kierunki są płatne dla Polaków, które są darmowe dla Ukraińców? Co ty w ogóle wygadujesz? 

Ślepo powtarzasz to co Grande w swoich filmach skłamał.

A w sumie dam przetłumaczone:
kKv6yPz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest tutaj wpisów antyukraińskich, co dziwi bo myślałem, że macie trochę szersze horyzonty tego co się dzieje. Wchłonięcie i asymilacja takiej ilości uchodźców jest z pewnością trudne dla naszego państwa, ale jak by to nie brzmiało, ja widzę wiele korzyści. 

Jak dobrze pójdzie to poprawi nam się demografia, rynek matrymonialny, być może zahamujemy na pewien czas proces starzenia się społeczeństwa. Ktoś gdzieś wrzucał, że w określonych przedziałach wiekowych napływ sięga do 10%. Np. dzieci w wieku 0-4, 5-8 itd. Pewnie część wróci, ale część zostanie. 

Kolejna sprawa, to geopolityka. Przekonuje mnie pogląd, że gdyby Rosji łatwo poszło z Ukraińcami, to kolejni w kolejce są Bałtowie, Finlandia i pewnie Polska. 

Piłsudski kiedyś powiedział, że w Rosji nawet anarchiści są imperialistami. Prof. Wieczorkiewicz powiedział kiedyś, że Rosjanie imperializm wyssali z mlekiem matki. Być może niewielu zdaje sobie sprawę, czym jest imperializm w wydaniu rosyjskim. Moim zdaniem byłby to powrót do czegoś w rodzaju PRL czy Księstwa Warszawskiego. A więc my byśmy w jakiś sposób sobą administrowali, ale nie mielibyśmy suwerennej armii czy polityki zagranicznej. Słowem, nasz rozwój zostałby zahamowany. Pytaniem otwartym byłoby czy zostałoby to zrobione z wykorzystaniem wojny czy nacisku politycznego. Mnie to po prostu przekonuje. Dlatego pomimo tych niedogodności związanych z sytuacją wojenną na wschodzie, lepiej, aby to oni walczyli niż my. Anglicy przez wieki walczyli z Francuzami. Francuzi przez wieki walczyli z Niemcami. Zapewne w społeczeństwie każdego z tych krajów jest jakiś odsetek ludzi którzy nie znoszą sąsiada zza miedzy, ale generalnie współpracują ze sobą. Konsultują się w różnych sprawach. Są sojusznikami gospodarczymi czy militarnymi. Myślę, że RP, Ukraina być może kiedyś Białoruś będzie kiedyś w takim właśnie sojuszu. Musimy tylko do tego dojrzeć, po obu stronach granicy. 

No chyba, że ktoś tutaj ma inne zdanie, potrafi przedstawić inne argumenty: chętnie go wysłucham. 

 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2022 o 17:29, Rnext napisał:

Dzicz to dzicz, zabużańska, azjatycka.

Nawet liczni polscy wielcy przyjaciele nie są w stanie przykryć ponurej rzeczywistości "wielkiej przyjaźni i braterstwa".

Jak to pisałem? Uratuj żmiję zimą...? No właśnie.

Dedykuję wideoblog Uszi'ego wszystkim judaszo-trollom, może oprzytomnieją (wątpię, jak ktoś ma fistaszki z kompostem zamiast mózgu).

 

 

Zarówno Uszi jak i wy złapaliście zarzutkę:

 

Cytat

Nie jest prawdą, że polscy kierowcy przewożący pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie, w drodze powrotnej są bici i atakowani przez Ukraińców, a tak sugeruje sprawdzany tweet. Zarówno Straż Graniczna, polska policja, jak też Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce nie odnotowały takich incydentów, ani zgłoszeń od ewentualnych poszkodowanych. Prawdą jest natomiast, że polscy kierowcy wracający do Polski pustymi samochodami muszą stać po stronie ukraińskiej w gigantycznych kolejkach razem ze swoimi ukraińskimi kolegami, co wywołuje frustrację. Do sprawdzenia trafił wpis opublikowany 28 sierpnia 2022 r. na Twitterze o następującej treści: „Wdzięczność Ukraińców za pomoc im okazywaną nie ma granic: Ukraińcy demolują nasze samochody i wybijają szyby. Polscy kierowcy są bici! Wszystko dzieje się za cichym przyzwoleniem polskich władz bo przecież Ukraińcy walczą za nas!?”.

 

Informacja o rzekomych atakach na polskich kierowców na Ukrainie i niszczeniu ich samochodów, od dwóch dni krąży w sieci i jest upowszechniana na kontach rozpowszechniających często rosyjską propagandę. Wpisy zawierają informacje nieprawdziwe, których nie potwierdziła żadna ze służb, do których powinni się zgłosić ewentualni pokrzywdzeni. Rosyjska propaganda wykreowała fake newsa na podstawie tekstu opublikowanego na portalu onet.pl, który ukazał się 27 sierpnia a dotyczył gigantycznych kolejek na granicy polsko-ukraińskiej. W publikacji nie ma wzmianki o rzekomych pobiciach polskich kierowców i niszczeniu ich samochodów przez Ukraińców. Takie incydenty sugeruje jedynie niejednoznaczny, a tym samym wprowadzający w błąd tytuł tego artykułu. Od kilku tygodni, na przejściach granicznych z Ukrainą tworzą się gigantyczne kolejki, po tym, gdy strona ukraińska podjęła kontrowersyjną decyzję i zlikwidowała osobny pas do obsługi samochodów wracających do Polski bez załadunku, czyli najczęściej transportów humanitarnych.

 

Te puste pojazdy od 28 lipca stoją w jednej kolejce z załadowanymi. Powoduje to tworzenie się na granicy po stronie ukraińskiej zatorów, które w ostatnich dniach sierpnia urosły nawet do 30 km. Sytuacja wywołuje frustrację wśród kierowców, zarówno polskich, jak ukraińskich. „Wiemy, że narasta nerwowość, i trudno, żeby było inaczej, kiedy trzeba stać na granicy w kolejce sięgającej tygodnia bez wody, dostępu do toalety czy artykułów żywnościowych. Wiem, że zdarzały się słowne konflikty, ale nie jest prawdą, że dochodziło tam do fizycznego ataku na polskich kierowców. Nie słyszeliśmy o żadnym przypadku pobicia, czy zniszczenia samochodu” – podkreśla Anna Brzezińska-Rybicka, rzecznik prasowy Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.

 

Tymczasem w sieci szerzą się wpisy o rzekomych ukraińskich atakach na polskich kierowców, pobiciach i niszczeniu ich samochodów. Doniesienia te nie mają żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. „Nigdy nie słyszałem o tym, aby napadnięto i pobito polskiego kierowcę jadącego z transportem humanitarnym na Ukrainę ani o zniszczeniu, uszkodzeniu czy rozbiciu przez Ukraińców samochodu, którym był przewożony taki transport, a jeździli tam nasi pracownicy i sam byłem także osobiście. My zresztą przyjęliśmy zasadę, że dary Caritasu na Ukrainę wożą ukraińscy kierowcy, a nie Polacy, my tankujemy im tylko paliwo. Współpracujemy jednak z wieloma fundacjami, zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce. Niektóre z nich wysyłają na Ukrainę polskich kierowców i od nich także nie słyszałem nigdy o jakimkolwiek zagrożeniu ze strony Ukraińców.

 

Nic takiego się nigdy nie zdarzyło, a naprawdę mamy dużą wiedzę o tym, co się tam dzieje”– podkreśla ks. Paweł Tomaszewski, zastępca dyrektora Caritas Lublin. Wiarygodność wpisów o rzekomych ukraińskich atakach na polskich kierowców podważa także fakt, że żaden taki incydent nie został dotychczas zgłoszony polskiej policji. Tymczasem wydaje się logiczne, że właściciele firm transportowych, których samochody miałyby rzekomo zostać zniszczone na Ukrainie, zgłaszaliby takie przypadki polskiej policji, aby mieć potwierdzenie poniesionych strat dla ubezpieczyciela.

 

„Nie odnotowaliśmy żadnych zgłoszeń od polskich kierowców o rzekomym pobiciu lub uszkodzeniu samochodu, do którego miałoby dojść po stronie ukraińskiej lub na granicy polsko-ukraińskiej – poinformowała FH Angelika Głąb – Kunysz, starszy sierżant z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. „Nie mieliśmy żadnego takiego zgłoszenia. Żaden polski kierowca nie złożył nawet skargi, co pozwala sądzić, że to jest fake news” – podkreśla aspirant sztabowy Małgorzata Czechowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

 

Także Straż Graniczna nie miała tego typu zgłoszeń. Przejścia graniczne z Ukrainą wizytował 29 sierpnia wicepremier i minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk i także on potwierdza, że głównym problemem na granicy, po stronie ukraińskiej, jest brak odrębnego pasa dla kierowców powracających z Ukrainy bez załadunku. "Dziś z wojewodą podkarpackim @EwaLeniart wizytowaliśmy przejścia graniczne w #Medyka i #Korczowa. Po przeprowadzonych rozmowach, rozważamy wzmocnienie inspekcji weterynaryjnej i fitosanitarnej. Jednak głównym problemem jest brak separacji towarów po stronie ukraińskiej" - napisał na Twitterze.

Żródła

Rozmowa telefoniczna z Angelika Głąb – Kunysz z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, przeprowadzona 29 sierpnia 2022r o godz. 9.30 Rozmowa telefoniczna z Małgorzatą Czechowską, rzeczniczką Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, przeprowadzona 29 sierpnia 2022 r. o godz. 11.50 Rozmowa telefoniczna z ks. PawłemTomaszewskim, zastępcą dyrektora Caritas Lublin przeprowadzona 29 sierpnia 2022 r. o godz. 12. 20. Rozmowa telefoniczna z Anną Brzezińską-Rybicką, rzecznikiem prasowym Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce przeprowadzona 29 sierpnia 2022 r. o godz. 13.50 Odpowiedź mailowa biura prasowego Straży Granicznej udzielona 29 sierpnia 2022 r. o godz. 13.53

https://fakehunter.pap.pl/raport/c19e7e6a-908b-41e5-8cb9-a072c569d9d1

 

Brawo...

I co? I nic. Szambo się wylało. Wielcy mądrzy, którzy "myślą samodzielnie" (XD) nawet nie przeproszą za tworzenie społecznych podziałów i znowu będą łapać kolejne kłamstwa powielane przez rosyjskie szmatławce. Kwiat narodu. :D

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie pobił, to wszystko kłamstwa i spiskowe teorie.

 

https://fakehunter.pap.pl/raport/c19e7e6a-908b-41e5-8cb9-a072c569d9d1

 

Oczywiście strony obalające fakenewsy wolą wrzucić na tapet jakiś anonimowy tweet niż artykuł onetu (bo jak wiadomo ruska agentura dezinformuje za pomocą fejkowych kont na tt):

 

 

https://wiadomosci.onet.pl/lublin/gigantyczne-kolejki-na-granicy-polscy-przewoznicy-groza-blokada/4zyeytp

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cst9191 napisał:

(bo jak wiadomo ruska agentura dezinformuje za pomocą fejkowych kont na tt):

Wejdź na tagi antyukraińskie na twitterku i zwróć uwagę na nicki. Skopiuję dla Ciebie kilka by nie być gołosłownym.

 

image.png.03b9e4da1765a13a5fda4906e3d86373.png

I2x88Bf.png

EEVtzNS.png

jGtP1sm.png

YGvUSQN.png

ipoamSy.png

nzEuEBs.png

 

Sam zobacz na pewnych tagach. To jest plaga od tego typu botów. I niektórzy nieironicznie wszystko to łapią. Zrobiłem o tym oddzielny temat. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Orybazy napisał:

Problemem nie są ci którzy korzystają z okazji a ci którzy tworzą i żyją z tego systemu.

 

Dlatego nie jestem za żadnym socjalem dla nikogo.

Każdy powinien pracować sam na siebie a jak sobie ktoś nie radzi no cóż.

Ludzie zapominają o jednym to planeta cierpienia fizycznego i psychicznego, tutaj rządzi siła a słabość jest niszczona.

I gdyby nie cywilizacja, która oddzieliła nas od brutalnej natury nie jeden by sie na własnej skórze przekonał ile jest wart mierząc się z rzeczywistością.

Przecież dawanie przyjezdnym a nie Polakom uczciwie pracującym jest też po to by budować nowy elektorat.

Bo popatrz kilka milionów Ukrainców może w przyszłości dostać prawa wyborcze i PiS o tym wie.

 

 

 

11 godzin temu, Druid napisał:

bez wahania wydadzą Ukrainę na pastwę Putina.

 

No tak bo z Ukraina jest tak, że USA musiało znaleźć frajera, który za nich będzie cukał białego niedźwiedzia i cała agresję przyjmie na siebie.

A na końcu Ukry skończą w paszczy tego niedźwiedzia tak jak Polacy u schyłku drugiej wojny gdzie trzy mocarstwa dogadały sie by Polska była

pod butem Stalina.

Tak jak wcześniej pisałem to już było tylko tym razem naczelnym frajerem są Ukraincy mamieni obietnicami o wolnym, niezależnym państwie😆

Przecież wszyscy maja w tym interes by Ukrainy nie było.

 

 

 

 

12 godzin temu, Druid napisał:

Piłsudski słuchał Petlury, komunizm w Rosji nie przetrwałby.

 

Gdyby nie pucz Piłsudskiego w Polsce w 1926 roku, rządy sanacji, skrytobójstwa jak na gen. Rozwadowskim, którego otruto w 1928 roku 

i gen. Zagórskim, którego zamordowano w brutalny sposób w 1926 roku na polecenie właśnie Piłsudskiego, śmieć takiego mądrego i

rozsądnego polityka jak Dmowski to do drugiej wojny prawdopodobnie wchodzilibyśmy jako sojusznik Hitlera przeciwko Rosji. 

Nawet gdyby to sie nie stało to w kampanii wrześniowej hipotetycznie mielibyśmy lepszych dowódców a raczej wojsko było lepiej

zorganizowane i przygotowane, np. manewr Kutrzeby by uderzyć razem z armią pomorze na skrzydło 8 armii niemieckiej przyniosło

by potężne straty i kto wie jak dalej losy wojny by się potoczyły.

Nie było by okupacji, obozów, powstania warszawskiego, komunizmu więc ciąg wydarzeń katastroficznych dla Polaków by sie nie wydarzył.

Dlatego mnie osobiście interesują takie sprawy. 

12 godzin temu, Druid napisał:

ale nie wyrzadzili Polsce aż tyle krzywd co Ruscy.

 

Zarówno Rosjanie, Niemcy, Ukraincy, USA, Francja, Anglia, Izrael wyrządzili nam pośrednio bądź bezpośrednio porównywalnie tyle samo krzywd.

Nie licytowałbym się kto jest gorszy, wiem jednak na pewno, że nie są to nasi sojusznicy ani przyjaciele skoro nigdy oficjalnie sie nie przyznali,

nie przeprosili, nie zadość uczynili za krzywdy wyrządzone Polsce i Polakom.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Druid napisał:

Popatrz geopolitycznie, USA, UK chcę za wszelką cenę osłabić Niemcy w Europie, więc wspiera Ukrainę, Polskę, żeby dokopać Ruskim

 

USA zależy na tym by przede wszystkim Europa padła na kolana a ich gospodarki poupadały bo jesteśmy dla nich konkurencją.

UK I USA nie wspiera Ukrainy tylko wykorzystuje w imię swoich interesów a jak osiągną to co zamierzają to poświęca Ukrów bez wahania. 

12 godzin temu, Druid napisał:

Prócz II RP.

 

Tak tylko pierwszy okres dwudziestolecia między wojennego, który de facto przypadał na lata 1921-26 bo lata 18-21 

to jeszcze była walka jak powstanie wielkopolskie, trzy powstania śląskie, wojna polsko-bolszewicka i przekonywanie 

w Wersalu mocarstwa by Polska została przywrócona na mapę.

Co do lat 1926-39 to najgorszy okres dla społeczeństwa gdzie był wielki kryzys, bieda aż piszczy a dobrobyt i luksus

dla wojskowych, polityków, przestępców czy przedsiębiorców z nimi współpracujących.

12 godzin temu, Druid napisał:

akby najechał Polskę, albo zrobił jakiś zamach

 

Tylko pytam po co miałby to robić?

Mamy tak niewydolne państwo, nic nie działa tu poprawnie, wszędzie długi, masa iwestycjii do wykonania a co najważniejsze

Polacy, którzy przed nim nie klękną na kolana i będzie powtórka z historii z działalnością podziemia i oporem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Iceman84PL napisał:

ak tylko pierwszy okres dwudziestolecia między wojennego,

Bierzesz pod uwag, ze trzeba było przywrócić kraj po 123latach nie istnienia, zaborów, zniszczeń wojennych, pomimo tak bardzo poważnych problemów, również natury politycznej, ekonomicznej, etnicznej i tak II RP bardzo dużo osiągnęła.

30 minut temu, Iceman84PL napisał:

Mamy tak niewydolne państwo,

Metale ziem rzadkich ?

Godzinę temu, Iceman84PL napisał:

Niemcy, Ukraincy, USA, Francja, Anglia, Izrael wyrządzili nam pośrednio bądź bezpośrednio porównywalnie tyle samo krzywd.

Niemcy w II wojnie światowej wymordowali 6 milinów Polaków, Ukraińcy coś koło 200 tys,

 

Równasz Niemcy z Ukrainą ?!

Izrael, jak już coś to kolaboranci, finansjera.

Godzinę temu, Iceman84PL napisał:

Nie było by okupacji, obozów, powstania warszawskiego, komunizmu więc ciąg wydarzeń katastroficznych dla Polaków by sie nie wydarzył.

Dlatego mnie osobiście interesują takie sprawy. 

Tego już nigdy nie dowiemy się, jednak nie zmienia faktu, ze bardzo duże prawdopodobieństwo nie ponieślibyśmy tak okrutnych strat ludnościowych, materialnych. Albo weszlibyśmy do wojny jako satelita Niemiec, , poddalibyśmy się jak Czesi, lub wzeszlibyśmy do wojny po stronie aliantów, jednak nie jako pierwsi. Temat rzeka.

34 minuty temu, Iceman84PL napisał:

USA zależy na tym by przede wszystkim Europa

Prędzej Chiny i tak Europa z roku na rok traci względem USA.

Godzinę temu, Iceman84PL napisał:

Każdy powinien pracować sam na siebie a jak sobie ktoś nie radzi no cóż.

A jak ktoś, kto nie może, bo jest niepełnosprawny, bez rak, to co niech użebrze ?

Godzinę temu, Iceman84PL napisał:

Bo popatrz kilka milionów Ukrainców może w przyszłości dostać prawa wyborcze i PiS o tym wie.

Jak się spolonizują to czemu nie, ale na to, żeby zmienić mentalność trzeba z kilka pokoleń. To tak samo, jakbyś ty teraz miał zostać Serbem, Czechem.

Tylko co z Polakami, którzy zapieprzają ?

Godzinę temu, Iceman84PL napisał:

tak jak Polacy u schyłku drugiej wojny gdzie trzy mocarstwa dogadały sie by Polska była

pod butem Stalina.

Alianci byli za słabi, żeby wojować po wojnie ze Stalinem, nie byli gotowi do poświeceń, temat Japonii i wojny na Pacyfiku nie był załatwiony. zobacz na liniej frontu w kwietniu 45 roku, na zachód nacierała gigantyczna armia czerwona dowodzona przez fanatycznych dowódców, dla których życie ludzkie nie maiło znaczenia.

 

 

Nasze elity tak samo, albo nawet gorzej zachowały się w Rydze w 1921. Historia zatoczyła koło.

Godzinę temu, Iceman84PL napisał:

ie przeprosili, nie zadość uczynili za krzywdy wyrządzone Polsce i Polakom.

Każda sytuacja jest inna czy to Rosja, Niemcy, czy Ukraina, Rosja de facto  jest ofiarą komunizmu, Rosjanie nie wybrali komunistów w wolnych, demokratycznych wyborach. Lenin  nie był sławnym pisarzem jak Hitler. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Druid napisał:

Każda sytuacja jest inna czy to Rosja, Niemcy, czy Ukraina, Rosja de facto  jest ofiarą komunizmu, Rosjanie nie wybrali komunistów w wolnych, demokratycznych wyborach. Lenin  nie był sławnym pisarzem jak Hitler. 

W Rosji komunizm padł trupem  jeszcze przed śmiercią Lenina. Na wyspie Kronsztad. Zimą. Pod bagnetami żołnierzy Trockiego. Padł komunizm, ostał się bolszewizm. Padły rady, ostała się partia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Druid napisał:

trzeba było przywrócić kraj po 123latach nie istnienia, zaborów, zniszczeń wojennych, pomimo tak bardzo poważnych problemów, również natury politycznej, ekonomicznej, etnicznej i tak II RP bardzo dużo osiągnęła.

 

Tak w krótkim czasie udało się postawić całkiem prosperujące państwo tylko, że niestety tego co w nim było na pierwszy rzut oka nie było widać.

Skąd to wiem ano od roczników 20 XX wieku czyli sławnego pokolenia kolumbów.

A teraz zagadka jak myślisz czym różniły się dzieci, które pochodziły z rodzin bogatszych a te z biedniejszych? 

Ja sam nie mogłem tego rozróżnić na fotografiach, które mi pokazywano dopiero później skumałem, że była to biała koszula rozumiesz

wtedy to był wyznacznik zamożniejszego człowieka.

Tak samo jak żydzi wprowadzali damping cenowy gdzie wpierw obniżali ceny na tyle by interesy Polaków upadały.

Później wykupywali za bezcen, stawali sie monopolistami i podnosili ceny gdzie za cała najniższa wypłatę na ówczesne czasy czyli między 40-60 zł

mogłeś kupić uwaga jedna rybę.

Jest to wręcz nieprawdopodobne, ale tak było.

 

19 godzin temu, Druid napisał:

Niemcy w II wojnie światowej wymordowali 6 milinów Polaków, Ukraińcy coś koło 200 tys,

 

Równasz Niemcy z Ukrainą ?!

 

Izrael, jak już coś to kolaboranci, finansjera.

 

Tak naprawdę to Niemcy przy udziale Ukrainców również mordowali, pastwili się bo w obozach koncentracyjnych

zwłaszcza Auschwitz większość kapo, wartowników, oddziałowych czy funkcyjnych nimi było to samo w formacjach SS.

Żydzi tak jako szmalcownicy, donosiciele czy czynnie współpracujący zwłaszcza z ZSRS i ZSRR a teraz pod fałszywymi nazwiskami polskojęzycznymi.

 

19 godzin temu, Druid napisał:

Prędzej Chiny

 

Chiny chcą z Europą robić interesy ba wszelka produkcja, podzespoły już są produkowane w Chinach, patrz jak w zeszłym roku był

skowyt ludzi, że leków zabraknie bo obecnie taka firma jak Bayer nie produkuję leków tu na miejscu tylko zleca Chińczykom.

Co również przekłada się i na inne regiony Europy bo każdy minimalizując koszty korzysta z taniej siły roboczej gdzie w Chinach

wyprodukowanie jest tańsze.

 

19 godzin temu, Druid napisał:

A jak ktoś, kto nie może, bo jest niepełnosprawny, bez rak, to co niech użebrze ?

 

Jeżeli takie osoby w jakiś sposób są użyteczne to jak najbardziej pomagać, ale jak to tylko warzywa, które generują koszty to nie ma zmiłuj.

To brutalny świat i pora by Polska zaczęła kalkulować zyski i straty, pilnować własnego interesu i przestać utrzymywać tych, którzy w niczym 

temu państwu nie pomogą.

 

19 godzin temu, Druid napisał:

ak się spolonizują to czemu nie, ale na to, żeby zmienić mentalność trzeba z kilka pokoleń.

 

Ukrów nikt nie spolonizuje.

Oni gardzą nami i Polską, prędzej uwierzę w to, że oddolnie zaczną przejmować struktury a w przyszłości kto wie czy z Zełenskim na czele

nie będą w Polskim parlamencie mieć całkiem nieźle prosperującej partii, która będzie miała wpływa na losy Polski i Polaków.

 

19 godzin temu, Druid napisał:

Alianci byli za słabi,

 

Ja bym bardziej obstawał za tym, że po prostu bali sie kolejnej wojny czy tam globalnego konfliktu.

A poświęcenie Polski i Polaków to niska zapłata za pokój światowy.

Druga wojna była dogrywka pierwszej i gdyby alianci zgodzili się na nowe mocarstwo czyli III Rzeszę 

i uznali ją przy korycie światowym żadnej wojny by nie było.

Po prostu ówczesna Anglia, Francja, ZSRS i USA nie chciały sie zgodzić na nowego gracza przy stole.

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/29/2022 at 1:45 AM, Druid said:

Banderyzm w Ukrainie jest mniejszością, do dzisiejszego dnia na Ukrainie jest to tematem tabu.

 

Mniejszością... tak, tak...

 

 

I wcale mniejszość nie ma władzy nad pokojową większością...

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/30/2022 at 7:16 AM, Strusprawa1 said:

co do Brzezińskiego:

 

To żaden kraj wyzwolony przez amerykanów nie miał i nie ma się lepiej niż przed. Ameryka łacińska, Bałkany, Irak, Libia, Afganistan to te wzorcowe przykłady amerykańskiego miru. Polska i kraje bałtyckie nie zostały przez USA wyzwolone tylko porzucone przez ZSRS. A ruski mir w Rosji został stworzony przez Jelcyna i amerykańskich doradców ekonomicznych, znanych jako economic hitmen. Ale kto by się takimi szczegółami przejmował.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wrotycz napisał:

 

To żaden kraj wyzwolony przez amerykanów nie miał i nie ma się lepiej niż przed. Ameryka łacińska, Bałkany, Irak, Libia, Afganistan to te wzorcowe przykłady amerykańskiego miru. Polska i kraje bałtyckie nie zostały przez USA wyzwolone tylko porzucone przez ZSRS. A ruski mir w Rosji został stworzony przez Jelcyna i amerykańskich doradców ekonomicznych, znanych jako economic hitmen. Ale kto by się takimi szczegółami przejmował.

 

Jezus Maria, widzę że nieważne ile bym się nie na produkował w tym temacie wirtualnego tekstu, to i tak giewno by to dało. 

Kompletnie pomijasz kwestie Soft Power, tego jak Związek Radziecki działał na umysły ludzi tam żyjących albo zdziczałą kulturą państw bliskiego wschodu. Z tej mieszanki wychodzi dziwna mieszanina pustego antyamerykanizmu, gdzie USA jest winna całemu złu na świecie i nic dobrego od siebie nie dała.

Oczywiście związek radziecki sam z siebie się rozleciał, a to co się dzieje w Rosji obecnie to także wina złego USA. Beka.

11 godzin temu, wrotycz napisał:

 

Mniejszością... tak, tak...

 

 

 

Filmik Stasia Michalkiewicza, który wprost jest prorosyjski jak Korwin (ślepo, bo wystarczą banalne argumenty aby go zwalić) ma być jakimkolwiek dowodem?

 

Ukraińcy są banderowcy, a więc antypolscy bo tak i chuj?

Nie spotkałem się z tym w życiu, jak i nie spotkał się Zbigniew Dylewski, który jest obiektywny w tym co mówi i był ostatnio na Ukrainie. Na końcu o tym opowiada.

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Druid said:

Tajwan, Korea Południowa, Europa Zachodnia ?

 

To są kraje które zostały zostawione same sobie przez amerykanów.

Tajwan nie został wyzwolony przez amerykanów. Korea, dopóki jej amerykanie nie zostawili w spokoju była biedniejsza niż Polska, komunistyczna polska. Europa zachodnia? Znaczy Niemcy i Francja. Francja została wyzwolona przez aliantów, to fakt, Niemcy, do 1950, kiedy to Amerykanie dali im spokój, były w gorszej sytuacji niż NRD. W 1950 Amerykanie zorientowali się, że nie mają sił i środków żeby okupować Niemców i bronić Europy dlatego pozwolili im się rządzić i bronić samym, co nastąpiło już wtedy a formalnie w 1952.

 

Afganistan przed przyjściem amerykanów był krajem świeckim a  talibowie to była banda pastuchów  bez żadnego zaplecza, żadnego. Byli nikim,  dalekim wspomnieniem  po  ciemnych wiekach islamu. Ale pan Brzeziński postanowił inaczej i ich uzbroił co wywołało wojnę i sprowokowało sowietów do intencji. Tak, najpierw Amerykanie się wtrącili a dopiero potem sowieci.

 

Taka jest historia a nie propaganda.

 

--

*

German women were raped by all armies at the end of the second world war

 

German historian Miriam Gebhardt takes a close look at the rape of German women by all four victorious powers at the end of the war. She claims members of the US military alone raped as many as 190,000 German women by the time West Germany gained sovereignty in 1955, with most of these sexual assaults taking place in the months following the defeat of the Nazis

 

A Dark Secret of World War II Comes to Light

 

History in images mass rape of german women when the country

 

An 'Unknown Holocaust' and the Hijacking of History

 

** Afganistan przed talibami

 

afganistan-1-728x511.jpg

 

How Zbigniew Brzezinski Created the Taliban

 

 

brzezinski_bin_laden_aka_tim_osman.gif

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2022 o 16:33, wrotycz napisał:

Niemcy, do 1950, kiedy to Amerykanie dali im spokój, były w gorszej sytuacji niż NRD.

Ale bzdura...

 

Na siłę próbujesz udowodnić, że za wszelkie zło tego świata winni są źli Amerykanie i globaliści nimi rządzący oraz że nic dobrego światu nie przynieśli. Kompletny odlot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.