Skocz do zawartości

Ukraińcy biją i terroryzują polskich kierowców


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

On 9/3/2022 at 7:49 PM, wrotycz said:
On 9/3/2022 at 6:38 PM, Strusprawa1 said:

Na siłę próbujesz udowodnić, że za wszelkie zło tego świata winni są źli Amerykanie

 

Zanim rozwinę odpowiedź na proste pytanie: kto jest winny Makbet czy Lady Makbet?

 

Nie jestem zaskoczony, że nie chcesz odpowiedzieć na proste pytanie. Sam więc to zrobię - oboje są winni a Lady Makbet bardziej.

 

 

On 9/3/2022 at 6:38 PM, Strusprawa1 said:

Na siłę próbujesz udowodnić, że za wszelkie zło tego świata winni są źli Amerykanie

 

Nie za wszystkie ale za wiele zła. Dużo więcej niż jesteś w stanie sobie wyobrazić i dużo, dużo więcej niż jesteś w stanie przyznać.

 

Weźmy choćby ten twój Plan Marshalla.

 

 Skutki planu Marshalla
Co ciekawe, w ciągu dziesięcioleci, jakie upłynęły od jego wdrożenia, prawdziwe korzyści gospodarcze planu Marshalla były przedmiotem wielu debat. Sprawozdania z tego okresu sugerują, że zanim plan wszedł w życie, Europa Zachodnia była już na dobrej drodze do ożywienia gospodarczego.

I pomimo znacznych inwestycji ze strony Stanów Zjednoczonych, fundusze zapewnione w ramach planu Marshalla stanowiły mniej niż 3% łącznych dochodów narodowych krajów, które je otrzymały. Doprowadziło to do stosunkowo skromnego wzrostu PKB w tych krajach w ciągu czteroletniego okresu obowiązywania planu.

 

Jest to arcydzieło propagandy, które nie wytrzymuje konfrontacji z faktami.

Co więcej Amerykanie traktowali Niemców po zakończeniu wojny gorzej niż sowieci. Do 1950 (formalnie '52) były Niemcy pod amerykańską okupacją, bynajmniej nie delikatną.

Dopiero gdy zdali sobie sprawę, że nie są w stanie okupować kraju i jednocześnie go bronić to poluzowali Niemcom śrubę i tak Niemcy stały się samodzielne i bogate. Nie dzięki amerykańskim solarium a dzięki wolności, którą otrzymali.

 

Potem się udzielali w Wietnamie gdzie zabili 2 miliony ludzi, głównie cywilów, głównie bombami, i trucizmami*, które zabijają do dziś.

 

Cała Ameryka łacińska jest rozpieprzona w drobny mak, wszystko dzięki tym dobrem Amerykanom.

 

W tym wieku, albo lepiej od 2000 roku rozpętali 12 wojen i nie uczestniczyli w żadnej tylko przez rok, rok 2000-ny.

 

 

*

Agent Orange, ujawniony: jak wojna chemiczna w Wietnamie wywołała powolną katastrofę

 

Ta broń truje nieprzerwanie już prawie 50 lat! Agent Orange w Wietnamie wciąż jest groźny. USA zaprzeczają

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ameryka - święty kraj, który przez prawie 250 lat swojego istnienia nie uczestniczył w wojnach przez lat 17**.

 

Dodajmy ludzi na świecie kogo uważają za największego wroga pokoju na świecie***:

 

th?id=OIP.r9IzWzBEFQmb9SL0FEk6YwHaEK%26p

 

Tak jak wywołali większość swoich wojen tak i te dzisiejszą, w której my też uczestniczymy, na i ich rozkaz, też pomogli wywołać.

 

 

** America Has Been At War 93% of the Time – 222 Out of 239 Years – Since 1776

 

*** Map shows which countries are the biggest threats to peace

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wrotycz napisał:

Nie jestem zaskoczony, że nie chcesz odpowiedzieć na proste pytanie. Sam więc to zrobię - oboje są winni a Lady Makbet bardziej.

Z całym szacunkiem, chcę odpowiadać i będę, lecz na razie jestem zawalony pracą/jeżdżeniem/gadaniem i mało siedzę przy forum niestety. To także na szybko pisze ale postaram się nadrobić braki i dziękuję za fatygę przy rozpisywaniu się o agresywności Amerykanów - fakt, zdarza im się nierzadko toczyć wojny. W końcu są hegemonem światowym i od Breton Woods policjantem światowym. Zero zaskoczenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Z całym szacunkiem, chcę odpowiadać i będę, lecz na razie jestem zawalony pracą/jeżdżeniem/gadaniem i mało siedzę przy forum niestety. To także na szybko pisze ale postaram się nadrobić braki i dziękuję za fatygę przy rozpisywaniu się o agresywności Amerykanów - fakt, zdarza im się nierzadko toczyć wojny. W końcu są hegemonem światowym i od Breton Woods policjantem światowym. Zero zaskoczenia..

 

Kampania w Polsce się zaczęła i struś dostał awans za nawijanie makaronu na uszy, to już nie sączenie linii partii w necie tylko bezpośrednio w świecie.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spacemarine napisał:

 

Kampania w Polsce się zaczęła i struś dostał awans za nawijanie makaronu na uszy, to już nie sączenie linii partii w necie tylko bezpośrednio w świecie.

Szczególnie gdy się jedzie na urodziny chrześniaka, jasne.

Nie jestem w PiSie i zmęczyłem się polityką na razie. To trochę przypomina "crusadeism" omawiany przez starego dobrego redpillowego apologetę Aarona Careya.

Wrotycz niech ma swoje skrajnie antyamerykańskie spojrzenie, dyskusja naprzeciw tylko utwierdza go w przekonaniu, że jest słuszny w swych poglądach.

 

 

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.