Skocz do zawartości

Ukraińcy biją i terroryzują polskich kierowców


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, $Szarak$ napisał:

Chyba wam za mocno braun wleciał tzn - stop ukranizacji Polski!!! Stop! 

Jak można się dziwić, że na x milionów ludzi znajdą się tacy, którzy nie będą umieli się zachować? Czy zna ktokolwiek z was na świecie taką społeczność, że wszyscy są wspaniałymi obywatelami którzy nie sprawiają ŻADNYCH problemów? 

 Z tą różnicą, że jak Polak cos odj**ie za granicą, to jest " bohaterem" nagłówków wszystkich gazet i lokalnych portali. Niedawno tu na forum był temat o upadlińcu, który w stolycy zaszlachtował Polaka . znalazłem informację, że prokuratura zakazała rodzinie ofiary i mediom podawania narodowości sprawcy.

 

Odnosząc się do reszty:

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Znam tego typu historie. W większości kopiuj-wklejki z twittera. 

A prawda jest taka, że zdecydowana większość Ukraińców (dzieci, matki) zostali przyjęci przez innych Ukraińców już mieszkających w Polsce. Większość.

 A ja znam tego typu, że 1 pracujący ukr po wybuchu wojny chciał sprowadzić swoją rodzinę i upadlińscy pogranicznicy "krzyknęli" po 10 k $ od osoby - żona, dziecko  i matka w/w.

 

 

Także czytając posty broniące tej dziczy nawet wśród Braci Samczej (czyli jak mniemam ludzi ogarniętych niełykających g**a podawanego w mediach ), to nie dziwię się, że jest jak jest i dostają oni tu takie przywileje a oni potem "odwdzięczają się" blokadami pociągów z Chin czy tym, co się obecnie dzieje na przejściach granicznych- bo frajerów się po prostu dyma...

 

 

A mając na uwadze fakt, że historia lubi sie powtarzać - za 80l. pewnie będzie tak samo, jak teraz z żydami. Narracja będzie taka, że Polacy ich więzili, itp , byli dyskryminowani i Wasi potomkowie będą płacić im odszkodowania. Obym się mylił...🤔

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kiroviets napisał:

 A ja znam tego typu, że 1 pracujący ukr po wybuchu wojny chciał sprowadzić swoją rodzinę i upadlińscy pogranicznicy "krzyknęli" po 10 k $ od osoby - żona, dziecko  i matka w/w.

Tak, zgodzę się, pogranicznicy ukraińscy to skurwole, tak lekko mówiąc. Mam takie doświadczenia z 2009-2012 roku gdy jeździłem łącznie 7 razy (mieszkałem obok granicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Strusprawa1 napisał:

 

Nikt tak dobrze potencjalnie się nie asymiluje jak oni, a niestety przez naszą demografię potrzebujemy imigrantów, o czym pisałem. Szury sztucznie nakręcają się na indywidualne przypadki, które lubią nakręcać, co wygląda naprawdę żałośnie. Dawajcie całościowe dane, badania tak jak można pokazać te dane ze statystyk przestępstw na tle rasowym w USA, a nie "Ouuu tutaj Ukrainiec brzydko powiedział! NAGŁAŚNIAĆ!". 
Serio, trzymajmy poziom...

To ja tak jeszcze się nieśmiało spytam odnośnie narzekań na matki z dziećmi ze wschodu, to co zrobili współcześni polscy trzydziestolatkowie, aby ratować sytuację demograficzną Polski? Jaką macie receptę na rozwiązanie obecnego już problemu? Tak, wiem, że kobiety także wyjechały na zachód i tam się pożeniły i mają dzieci. Wiem to, ale problem istnieje i trzeba TEN problem nagłaśniać i pokazywać co nam grozi gdy struktura wiekowa będzie jak w Japonii, podczas gdy my nie będziemy mieć tak zautomatyzowanej gospodarki jak oni.

PWJI1Jc.png

No i też o tym pisałem. Tak, potrzebujemy ich (szczególnie dzieci).

No i teraz pojawia się najważniejsze pytanie.

"I?"

Jak to ma się do dyskusji? Odnośnie asymilacji tak wyglądało wcześniej, ale z obecnymi przywilejami socjalnymi + stosowaniem reguły dwujęzyczności i dawanie odczucia emigrantom, że "nie muszą nic" to raczej nie będzie szło tak dobrze. 

Moglibyśmy to wszystko mieć bez bycia przez nasz rząd "kukoldem" Europy i rozdawaniem socjalów kompletnie z tyłka. A tak? Mając niezłą okazję na zyskanie nowych obywateli zrobią nam bajzel i zamienią niezłą szansę w poprawę demografii... w kompletny bajzel. Po prostu II RP 2.0 i to na ostrych sterydach jak tak dalej będzie robione. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Strusprawa1 napisał:

Tak, zgodzę się, pogranicznicy ukraińscy to skurwole, tak lekko mówiąc. Mam takie doświadczenia z 2009-2012 roku gdy jeździłem łącznie 7 razy (mieszkałem obok granicy).

Więc ich przyjmuj sam do siebie na zasadzie meldunku, a nie inny wpychasz, wierzysz w tych lepszych Ukraińców to Twoja sprawda, ode mnie paszoł won :D

2 minuty temu, Hubertius napisał:

No i też o tym pisałem. Tak, potrzebujemy ich (szczególnie dzieci).

No i tak jak widać, to nie są nasze dzieciaki;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Strusprawa1 said:

Ciężko liczyć na konstruktywną debatę na tym miejscu, bo albo zostają emocjonalnie (kobieco wręcz) zakrzyczany, wyśmiany i zohydzony albo będzie mi wręcz grożono, bo myślę inaczej w tej kwestii. 

Bez obrazy, ale sam się tak zachowujesz. Pozwól, że zacytuję samego Ciebie:

 

1 hour ago, Strusprawa1 said:

Nie lubię go, bo u samych podstaw ma kompletnie spirdolone poglądy w każdej niemal kwestii i trzeba być ślepym by tego nie dostrzegać. Jest typem szura (sam kiedyś byłem szurem), który myśli, że cały świat kręci się wokół niego, że rozkręci sam światową finansjerę, że cały świat polega na tym, aby rozgryźć światową konspirację, która kontroluje absolutnie wszystko we wszechświecie - także to czy ktoś oddycha, coś kupuje, jak ktoś myśli, co jest wielutną bzdurą.

Bije od Ciebie mega pogarda odnośnie tych, co mają inną opinię od Ciebie i mówią to na głos. Czym się różnisz od Julki, która drze ryja na ulicy, że ma piekło kobiet?

 

Tak naprawdę to z Tobą nie da się prowadzić dyskusji, bo wtedy każdy automatycznie jest ruskim agentem, jest spierdolony i najlepiej byłoby go zabić (jakież to kelthuzowskie, nieprawdaż?), bo popełnia myślozbrodnię i ma czelność się nie zgadzać z Tobą, a jak wiemy jesteś nieomylny, a tu jakieś bydło ma czelność to kwestionować. 

 

Czas pokaże kto ma rację. Ty, mówiący, że ukraińcy się tu pięknie zasymilują, będą pracować na chwałę i potęgę polskiej gospodarki i nie stworzą tutaj swoich równoległych struktur, nie stworzą swojej przestępczości zorganizowanej, nie stworzą swojego lobbingu który będzie realizował ich interesy kosztem naszych (zakładam, że jesteś Polakiem, bo jak czytam Twoje ody do ukrainy, to zaczynam w to mocno wątpić), itp.

 

Albo rację będą mieć spierdoliny, szury, ruskie onuce i osoby twierdzące, że będą problemy:

 

1. Że będzie próba przekręcania historii (jebać tych co mówią o Wołyniu, jak śmieją!) by nie urazić ukrainców (vide Morawiecki mówiący, że winę za Wołyń ponoszą... Niemcy!) i wdrażanie tego do polskich szkół.

2. Że będą próby wciągnięcia Polski do wojny, co baardzo jest na rękę ukrainie.

3. Że gdy będzie ich określona ilość, to zaczną dyktować warunki na danym obszarze, lub jak to oni mówią: почнуть качати права. Zakładam, że znasz mowę by zrozumieć to wyrażenie.

4. Że ukrooligachowie znajdą sobie tutaj przyczółek do zaparkowania swoich kapitałów i biznesów ze wszelkimi tego konsekwencjami. Tak, wiem, że są specjalne kraje do tego, raje podatkowe itp. Natomiast dziwnym trafem, to w Polsce wprowadzono swapy z hrywną, gdzie bardzo wygodnie można zrzucać upadającą walutę upadającego kraju. I daje to w chuj duże możliwości wszelkim oligarchom wygodnie sobie powymieniać to wszystko. I powiedzmy sobie szczerze, wciągną oni polskich Januszy biznesu przez dziurkę od nosa.

 

Chodzi mi w tym punkcie nawet bardziej o ogólny ukraiński kapitał w Polsce, który będzie realizował ukraińskie interesy i działał na rzecz ukraińskiej diaspory i jej wpływów oraz interesów sprzecznych z naszymi (polskimi).

 

Aha i kwestia demografii.

Zauważ, że jadą do dużych miast głównie. A to nie duże miasta mają problemy z demografią tylko mniejsze miasta. I praca tam jest. Za mizerne pieniądze, ale jest. I jak mają pracować na naszą gospodarkę i nie są wykwalifikowanymi pracownikami, to zamiast Warszawy czy Krakowa będą o wiele bardziej przydatni w jakichś zakładach gdzieś w Polsce B przy okazji polepszając demografię tam, gdzie jest ona najgorsza. Nie ma jakiejkolwiek dystrybucji tych ludzi do innych gmin, na podstawie brakujących miejsc do pracy. A sami nie chcą jechać, bo wolą Warszawkę, no kurwa, każdy woli zarabiać w Warszawie, ale to nie oni tutaj dyktują warunki i mają się dostosować do naszych potrzeb.

 

Tych punktów można jeszcze sporo wypisać, ale już mi się nie chce.

Edytowane przez manygguh
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Imiennik napisał:

Więc ich przyjmuj sam do siebie na zasadzie meldunku, a nie inny wpychasz, wierzysz w tych lepszych Ukraińców to Twoja sprawda, ode mnie paszoł won :D

Nie no przecież pisałem, że wielu ich znam i większość jest naprawdę w porządku. Także od znajomych są raczej pozytywne opinie. 

Cały wątek można sprowadzić do tego:
FbQEEnFWAAUv0jv?format=png&name=900x900

 

5 minut temu, Hubertius napisał:

No i też o tym pisałem. Tak, potrzebujemy ich (szczególnie dzieci).

No i teraz pojawia się najważniejsze pytanie.

"I?"

Jak to ma się do dyskusji? Odnośnie asymilacji tak wyglądało wcześniej, ale z obecnymi przywilejami socjalnymi + stosowaniem reguły dwujęzyczności i dawanie odczucia emigrantom, że "nie muszą nic" to raczej nie będzie szło tak dobrze. 

Moglibyśmy to wszystko mieć bez bycia przez nasz rząd "kukoldem" Europy i rozdawaniem socjalów kompletnie z tyłka. A tak? Mając niezłą okazję na zyskanie nowych obywateli zrobią nam bajzel i zamienią niezłą szansę w poprawę demografii... w kompletny bajzel. Po prostu II RP 2.0 i to na ostrych sterydach jak tak dalej będzie robione. 

 

Przecież przywileje socjalne to w 100% robota PiSu, a nie Ukraińców. Dwujęzyczność jeszcze nie jest taka straszna - oni wiedzą, że muszą się uczyć języka (tak, z rozmowy z nimi). Dwujęzyczność występuje także w Islandii, gdzie wiele rzeczy, jak choćby karty do głosowania, są także po polsku. 


CZY TO JESZCZE ISLANDIA?
Ale nasz rząd rozdaje socjal od początków swojego istnienia i nie jest to dla mnie jakieś zaskoczenie. Zaskoczeniem byłoby gdyby ukochany rząd PiSu nie przepierdalał pieniędzy gdy pojawiła się okazja do nowego potencjalnego elektoratu (w sumie nawet zabawnie by wyglądało gdyby moja Lubelszczyzna i Podkarpacie głosowałoby bardziej podobnie do Wołynia, Tarnopola czy Lwowskiego, aniżeli do Lubuskiego, Pomorskiego czy Śląska. xD
Ale też nie jesteśmy kukoldami Europy. UK też wchodzi w d Ukrainie mentalnie, ale co z tego? Można mówić "no tak, jesteśmy z wami, macie tu broń" podczas gdy realnie nigdy nie będzie to kosztować więcej niż gdyby samemu my, Brytyjczycy czy Amerykanie musielibyśmy pójść? 

Oni tracą ludzi, oni tracą infrastrukturę, a ta wojna JEST TAKŻE NASZA I grudniowe żądania Rosjan wprost to pokazują. Bałtowie także to wiedzą. Słowacy także. 

Tak, tych ludzi trzeba w pełni polonizować - oprócz dzieci także ich matki i mężczyzn, bo w Polsce także brakuje mężczyzn w budowlance, przez co są takie wysokie ceny w nieruchomościach. (jeśli proporcjonalnie wśród nich będzie dużo pracowników fizycznych, to nie sprawi, że ceny nieruchomości wzrosną, jeśli rynek budowlany cierpi na brak pracowników).

Przecież od kiedy rządzi PiS to było widać, że to II RP 2.0. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Posłuchaj lepiej dra Napierałę, a nie kacapskich knagohapaczy w rodzaju Sykulskiego ;) . 

Swoją drogą, Napierała to jest niezły świr. Jego sposób na popularkę to zaczepianie każdego z jakimiś (większymi lub mniejszymi) zasięgami i: wzywanie do "debaty", a jak ktoś odmówi, to hejtowanie i marne roasty. Ten koleś ostatnio obsrywa wszystko, nawet gry komputerowe i gości z branży xDD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Nie no przecież pisałem, że wielu ich znam i większość jest naprawdę w porządku. Także od znajomych są raczej pozytywne opinie. 

To przyjmuj do siebie za swoje, ja Ci za próg nie wchodzę tak?

U siebie róbta co chceta, ja ich nie chcę.

 

3 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Przecież przywileje socjalne to w 100% robota PiSu, a nie Ukraińców

A robota PiSu to frajerstwo 38-36mln ludzi żyjących na własnej ziemii i pozwalanie na dymanie się zapominając że w seksie od tyłu ważne jest by być z tyłu  :)

 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Nie no przecież pisałem, że wielu ich znam i większość jest naprawdę w porządku.

To samo mówili nasi rodacy kilkadziesiąt lat temu przed krawą niedzielą. 

 

9 minut temu, manygguh napisał:

ruskie onuce

Ja to określenie traktuję już jako komplement, szczególnie jak słyszę to od pisowca. ;) 

 

11 minut temu, manygguh napisał:

1. Że będzie próba przekręcania historii (jebać tych co mówią o Wołyniu, jak śmieją!) by nie urazić ukrainców (vide Morawiecki mówiący, że winę za Wołyń ponoszą... Niemcy!) i wdrażanie tego do polskich szkół.

2. Że będą próby wciągnięcia Polski do wojny, co baardzo jest na rękę ukrainie.

3. Że gdy będzie ich określona ilość, to zaczną dyktować warunki na danym obszarze, lub jak to oni mówią: почнуть качати права. Zakładam, że znasz mowę by zrozumieć to wyrażenie. 

Zaraz usłysz " jakby peło rzOMdziło to mieli byśmy zamachy i 3mln ciapatych. A co do Wołynia to Polacy nie byli święci i przecież to 80 lat temu było".🙄

 

9 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Ale też nie jesteśmy kukoldami Europy.

Nie jesteśmy? Pokaż mi drugi tak kraj, którego obywatele rękami swoich rządzących zostali tak wydymani kosztem "braci" upadlinców.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Strusprawa1 napisał:

UK też wchodzi w d Ukrainie mentalnie, ale co z tego?

Żartujesz sobie teraz, prawda? ;)

Istotą polityki zarówno brytyjskiej (i niemieckiej, jak i wielu innych państw, ale skupmy się na nich) jest realizacja własnego interesu narodowego w kontekście dekad, nie najbliższych wyborów.

Jeżeli Brytole uznają, że wsparcie Ukrainy wejdzie w kurs kolizyjny z ich przyszłymi interesami, to je utną błyskawicznie. Bez pieprzenia głodnych kawałków dla wzmożonych serduszek o "braciach" i "sługach narodu ukraińskiego".

 

To jest polityka, a nie szczytowanie nad płytkami w Kijowie, jak ten krakowski kretyn ostatnio.

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, manygguh napisał:

Bez obrazy, ale sam się tak zachowujesz. Pozwól, że zacytuję samego Ciebie:

 

Bije od Ciebie mega pogarda odnośnie tych, co mają inną opinię od Ciebie i mówią to na głos. Czym się różnisz od Julki, która drze ryja na ulicy, że ma piekło kobiet?

O widzisz, to samo sądzę choćby do tych, którzy mnie wyzywają albo mi grożą za to co piszę. Nie, nie mam pretensji do nikogo. Wprost pisałem, że druga strona zachowuje się emocjonalnie. 

Ale dobrze konkluzja prosta - piszmy nieemocjonalnie.
 

6 minut temu, manygguh napisał:

Tak naprawdę to z Tobą nie da się prowadzić dyskusji, bo wtedy każdy automatycznie jest ruskim agentem, jest spierdolony i najlepiej byłoby go zabić (jakież to kelthuzowskie, nieprawdaż?), bo popełnia myślozbrodnię i ma czelność się nie zgadzać z Tobą, a jak wiemy jesteś nieomylny, a tu jakieś bydło ma czelność to kwestionować. 

 

Czas pokaże kto ma rację. Ty, mówiący, że ukraińcy się tu pięknie zasymilują i nie stworzą tutaj swoich równoległych struktur, nie stworzą swojej przestępczości zorganizowanej, nie stworzą swojego lobbingu który będzie realizował ich interesy kosztem naszych (zakładam, że jesteś Polakiem, bo jak czytam Twoje ody do ukrainy, to zaczynam w to mocno wątpić), itp.

@spacemarine Wzywam go, bo mnie oskarżał o bycie agentem, a teraz o mnie się pisze, że ja wszystkich na około oskarżam o bycie ruską agenturą. Nie pisałem, że jak ktoś jest spierdolony, to trzeba go zabić. Także nie twierdzę, że jest bycie szurem oznacza wprost bycie spierdolonym. Oznacza tylko pewną drogę poznawania świata i podstawy moralnej, która wynika z pewnej budowy mózgu. Sam taki byłem za nastolatka. Ale właśnie gdy skrytykuje się tą wizję świata, to się doświadcza oskarżeń, które nie mają kompletnie sensu jak dosłownie teraz. Śmiem pokazać, że nie każdy jest taki, że żądam zobaczenia generalnych statystyk, całościowego obrazu, a nie wycinka pasującego dla tej rzeczywistości, aby przedstawić celowo dany naród jako wielkie zagrożenie i dołożyć swoją cegiełkę w skłóceniu od naszej strony. 

 

No dobra, no to zobaczymy. Na razie słudzy narodu rosyjskiego w postaci Skalskich, Braunów, Warzechów, Korwinów czy Gadowskich mocno dbają, aby jak najbardziej zohydzić Ukraińców od naszej strony prowadząc wojnę informacyjną, nawet nie patrząc czy mówią prawdę czy nie. Tak jak choćby z morderstwem na Nowym Świecie w Warszawie, gdzie później sprawcy okazali się Polakami. No to krwa się pytam - jaki mają lek na współczesną demografię ci ludzie? Jaki mają pomysł na Polskę? Pozostaje oczywiście automatyzacja przy tak chjowej demografii jeśli chcemy zachować gospodarkę na obecnym poziomie, ale tu już od takiego usziego pojawiają się głosy, że to Przemysł 4.0, a Przemysł 4.0 to pomysł takich ludzi w pokroju Schwaba, więc złe z samej definicji. 
Nie ma rozwiązania. Jest życzeniowe myślenie i narzekanie na wszystko i wszystkich, a najbardziej narzekanie za to jak wyglądają nasze życia i Polska na Żydów, Amerykanów, Brytoli, Ukraińców czy nieudolność rządu (tu trochę racji). 

 

Nie można środowiska około-usziego zdefiniować inaczej niż szukanie nowych dram i narzekanie. Nie ma zrozumienia tematu. Nie ma głębszej refleksji skąd coś wynika, czego potrzebujemy, jaki mamy plan na Polskę. Coś jest złe i chj, a jak ktoś się nie zgadza, to go zakrzyczeć. xD

 

17 minut temu, manygguh napisał:

1. Że będzie próba przekręcania historii (jebać tych co mówią o Wołyniu, jak śmieją!) by nie urazić ukrainców (vide Morawiecki mówiący, że winę za Wołyń ponoszą... Niemcy!) i wdrażanie tego do polskich szkół.

2. Że będą próby wciągnięcia Polski do wojny, co baardzo jest na rękę ukrainie.

 

Chodzi mi w tym punkcie nawet bardziej o ogólny ukraiński kapitał w Polsce, który będzie realizował ukraińskie interesy i działał na rzecz ukraińskiej diaspory i jej wpływów oraz interesów sprzecznych z naszymi (polskimi).

 

Tych punktów można jeszcze sporo wypisać, ale już mi się nie chce.

1. Nie będzie zapomnienia za Wołyń i jest to kolejne kłamstwo od środowisk onuckich mających na celu sztuczne tworzenie podziałów. Ile krwa można pierdolić o jednym? Czy ktokolwiek z tych wielce komentujących wie, że Wydarzenia na Wołyniu były dawniej niż zniesienie niewolnictwa pańszczyzny w 1863 od polskich panów, przez co wzięła się chłopska niechęć do polskich "panów". Nie, nie usprawiedliwiam ich, bo moja rodzina także pośrednio doświadczyła sami wiemy czego. Natomiast historia jest bardziej złożona.

 

Powiedz mi ile to wie? (ustawiłem godzinę) W sumie warto na ten temat zrobić oddzielnego posta.

 

23 minuty temu, manygguh napisał:

4. Że ukrooligachowie znajdą sobie tutaj przyczółek do zaparkowania swoich kapitałów i biznesów ze wszelkimi tego konsekwencjami. Tak, wiem, że są specjalne kraje do tego, raje podatkowe itp. Natomiast dziwnym trafem, to w Polsce wprowadzono swapy z hrywną, gdzie bardzo wygodnie można zrzucać upadającą walutę upadającego kraju. I daje to w chuj duże możliwości wszelkim oligarchom wygodnie sobie powymieniać to wszystko. I powiedzmy sobie szczerze, wciągną oni polskich Januszy biznesu przez dziurkę od nosa.

Czy ty nieironicznie sugerujesz, że ukraińscy oligarchowie daliby radę wciągnąć polską gospodarkę? XD
Ja jebe, ok.

 

Cytat

3. Że gdy będzie ich określona ilość, to zaczną dyktować warunki na danym obszarze, lub jak to oni mówią: почнуть качати права. Zakładam, że znasz mowę by zrozumieć to wyrażenie. 

Przecież oni są rozstawieni równomiernie jak Żydzi przed wojną. Dodatkowo w zdecydowanej większości na ogół są bierni politycznie i zajmują się pracą najemną (etatową). Nie po to uciekali z Ukrainy, aby teraz budować drugą. Jak mówi jeden:
2:53

 

 

26 minut temu, manygguh napisał:

2. Że będą próby wciągnięcia Polski do wojny, co baardzo jest na rękę ukrainie.

Już były i Polska już robi to, o czym Rosja ostrzegała w marcu i lutym (wysyłanie ciężkiego sprzętu). I co? Nie jesteśmy. Nieoficjalnie w wojnie byliśmy już rok temu przy kryzysie na granicy z Białorusią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, $Szarak$ said:

Noi ta mentalność. Potem zdziwienie będzie, że coraz więcej konfliktów na linii Ukraińcy - Polacy skoro traktuje się ich jako ludzi drugorzędnie.

To prawda, mentalność pomocowo-gościnna to nasze, polskie przekleństwo. Powinniśmy mieć domieszkę mentalności niemieckiej, francuskie czy tego typu. Masz rację. Wtedy wszystko byłoby proste - odtąd dotąd, tyle i tyle. A nie że potem wiecznie za mało i wymagania rosną jak u nawykłych do hołdów i darów pań. 

2 hours ago, $Szarak$ said:

Tu nie chodzi o to, żeby dawać im nadzwyczaj przywileje - tylko traktować po prostu normalnie. 

Właśnie, a nie że lepiej od suwerena tego kraju. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Imiennik napisał:

To przyjmuj do siebie za swoje, ja Ci za próg nie wchodzę tak?

U siebie róbta co chceta, ja ich nie chcę.

No przecież nikt nie karze ci przyjmować. xD
 

 

18 minut temu, Imiennik napisał:

A robota PiSu to frajerstwo 38-36mln ludzi żyjących na własnej ziemii i pozwalanie na dymanie się zapominając że w seksie od tyłu ważne jest by być z tyłu  :)

My dymamy Ukrainę, bo walczą i umierają za nas. 
Oni dymają nas, bo przyjmujemy ich i dajemy im broń

Dymamy Amerykanów, bo mają swoje wojska u nas - muszą wydawać 5% PKB na woja (po co? Nie musieliby...hmmm xD)
Dymamy Brytoli, bo są tam miliony Polaków (Polska dla Polaków. Anglia dla Anglików i Polaków).
Amerykanie dymają nas, bo mi tak powiedzieli na YT.

 

8 minut temu, Obliteraror napisał:

Żartujesz sobie teraz, prawda? ;)

Istotą polityki zarówno brytyjskiej (i niemieckiej, jak i wielu innych państw, ale skupmy się na nich) jest realizacja własnego interesu narodowego w kontekście dekad, nie najbliższych wyborów.

A w naszym interesie nie jest wspieranie Ukrainy? Czy już nie dyskutowaliśmy tego tematu dziesiątki razy? Nie pamiętasz żądań rosyjskich? 
Zazwyczaj w tym przypadku ci, którzy nie zgadzają się z tym, że Ukraińcy walczą i za nas albo nie rozumieją obecnej układanki geopolitycznej, albo widzieliby bardziej obecną zależność wobec Moskwy niż zależność wobec zachodu. 

25 minut temu, Obliteraror napisał:

Swoją drogą, Napierała to jest niezły świr. Jego sposób na popularkę to zaczepianie każdego z jakimiś (większymi lub mniejszymi) zasięgami i: wzywanie do "debaty", a jak ktoś odmówi, to hejtowanie i marne roasty. Ten koleś ostatnio obsrywa wszystko, nawet gry komputerowe i gości z branży xDD

No tak, choć czasem ma poukładane myśli, które głęboko potrafi wyłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextZwyczajnie nie powinno być nic o ukraińskich prawach wyborczych, przekręcania historii, jakiś socjalach i byłoby lepiej. A oni albo są idiotami i tak robią nieświadomie albo specjalnie. 

 

Niestety obawiam się też, że im do tych łbów przyszło, żeby dawać ukrom socjale i być może nawet prawa wyborcze - no bo kogo Ukry wybiorą, jak nie ich w zdecydowanej większości? Czołgi wysłali na Ukrainę, socjale może dadzą może nie, prawa wyborcze być może też.. 

 

Jakieś stany wyjątkowe też mogliby łatwo wprowadzić. Zwykła strzelanina na granicy białoruskiej bez ofiar nawet i już by mieli pretekst. 

 

Oglądasz Pińskiego to dzisiaj mówił w odcinku, że służby powoli się od nich odwracają - miejmy nadzieję. Jakieś tam śledztwa niby przeprowadzają w sprawie (o z zgrozo!) zakupów Koreańskiego sprzętu - czy PiS tam wałku nie zrobil i nie naraził kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Strusprawa1 napisał:

My dymamy Ukrainę, bo walczą i umierają za nas. 
Oni dymają nas, bo przyjmujemy ich i dajemy im broń

Dymamy Amerykanów, bo mają swoje wojska u nas - muszą wydawać 5% PKB na woja (po co? Nie musieliby...hmmm xD)

Chłopie czy Ty wiesz że my w miliardach płaciliśmy za ich stacjonowanie tutaj pod wschodnią granicą? Taka to gadka o dupie Maryni. Poszukaj informacji głębiej. My za to becelujemy, a gówno z tego mamy, tak samo z Ukrainy i misji na Afganistan, ale Ty się obudzisz jak Ci ręką w nocniku się zmarszczy, jak i wielu innych tutaj :D

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Imiennik napisał:

Chłopie czy Ty wiesz że my w miliardach płaciliśmy za ich stacjonowanie tutaj pod wschodnią granicą? Taka to gadka o dupie Maryni. Poszukaj informacji głębiej. My za to becelujemy, a gówno z tego mamy, tak samo z Ukrainy i misji na Afganistan, ale Ty się obudzisz jak Ci ręką w nocniku się zmarszczy, jak i wielu innych tutaj :D

Co znaczy becelujemy? Nie ponimaju po russki jazyk.
No tak, znam tą śpiewkę "oj ty obudzisz się z ręką w nocniku. Już tej zimy! :D "
No tak, to dlaczego nie wystawiamy własnego wojska? No płacić jeszcze więcej się nie chce. :(

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Imiennik napisał:

Nie wystawiamy wojska? Jakiego wojska? Zakładaj kamasze i maszeruj za PiS :D

Bardzo chętnie. Kocham swój kraj w przeciwieństwie do takich jak ty.

3 minuty temu, Rnext napisał:

A to akurat nie po rusku. Dużo rzeczy w "G" znajdujesz ale tego akurat nie?

G to gazeta wyborcza czy gówno? Czy to i to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Bardzo chętnie. Kocham swój kraj w przeciwieństwie do takich jak ty.

Czyli kochasz ten pierdolnik, a ja widzę ile tu jest brudu i chcę go posprzątać zamiast na stole z karaluchami obiad podawać. Czym się różnimy? Ja szczam do toalety nie do zlewu.

Oszczany menel też kocha swoje gacie.

 

 

 

Edytowane przez Imiennik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.