Skocz do zawartości

Ukraińcy biją i terroryzują polskich kierowców


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

@DOHCTo chyba dobrze, że są dwie 

 strony. Jak jest jedna to wygląda to tylko na klepanie się po plecach. 

 

Zobacz sobie pierwszy lepszy post. Wystarczy, że ktoś napisze zgodnie z myślą tutaj większości i już x reakcji. 

 

Ja też mógłbym pisać tak, jak wszyscy i zbierać nie wiadomo ile reakcji. Tylko po co? 

 

Podaje statystyki, walczę często z totalnymi populizmami.

 

Ktoś wrzucił załóżmy film z pobicia Polaka przez Ukraińca. Oczywiście dopisze, że już koniec Polski, jesteśmy straceni, już się zaczyna - noi zbierze wiele reakcji. 

 

Wtedy ja piszę, że jak na tyle osób taka akcja to nie jest aż taki problem. 

 

Na Polskich dworcach, jak hindusi wracali z Ukrainy też co się nie działo. I na dziesiątki tysięcy hindusów było kilka sytuacji zgłoszonych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Strusprawa1 napisał:

A w naszym interesie nie jest wspieranie Ukrainy? Czy już nie dyskutowaliśmy tego tematu dziesiątki razy? Nie pamiętasz żądań rosyjskich? 

Jest. Ale nigdy kosztem rujnowania polskiej gospodarki, pauperyzowania Polaków  i niszczenia dorobku ostatnich trzech dekad. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Polacy i ich poziom życia są daleko ważniejsi. A polscy politycy sprawiają wrażenie, że dla nich niekoniecznie. Pisał o tym wielokrotnie Warzecha, mówił ostatnio Lisicki (przywołując tylko publistystow mainstreamowych).

 

I dalej nie pojmuję, dlaczego przeciętny polski polityk w stosunku do Ukrainy zachowuje się jak simp na OnlyFans.

 

O, spojrzała na mnie! Patrz, spojrzała!

O, uśmiechnęła się do mnie, powiedziała mi po imieniu!

O, cycki mi pokazała! 

 

Jaki to jest upadek..

 

  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę poza tematem, ale na moim wypizdowie wyjebali złotą rączkę, dozorcę Polaka, który naprawdę znał się na rzeczy i potrafił zrobić nawet mały remont za pół - darmo, a na jego miejsce wstawili Ukraińca, z którym nie idzie się dogadać. Polak, człowiek czwartej kategorii, z każdej strony jebany w dupsko we własnym kraju. Każde takie negatywne zdarzenie z Ukraińcami przydałoby się karać żelazną pięścią, ale u nas policja stoi przecież tysiącami przed domem imperatora.

  • Like 7
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Strusprawa1 said:
27 minutes ago, Rnext said:

A to akurat nie po rusku. Dużo rzeczy w "G" znajdujesz ale tego akurat nie?

G to gazeta wyborcza czy gówno? Czy to i to?

Wiemy że nic nie wiesz, nic nie rozumiesz ani nie masz pojęcia gdzie znaleźć.

Dlatego jesteś taki Monty-Pythonowsko zabawny. Szkoda tylko, że tacy "kabareciarze" są jednocześnie szkodliwi dla polskiej racji stanu. Bo tak generalnie dałoby się te bzdury jakoś strawić na wesoło. 

 

ps. Ciebie nawet śmieszą fakty z videobloga Uszi'ego, sądząc po reakcji w tamtym poście. No to jak Ciebie można poważnie w ogóle traktować, skoro reagujesz jak tępa Julka z trudem trafiająca papierem do własnej dupy?

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, $Szarak$ napisał:

DOHCTo chyba dobrze, że są dwie 

 strony. Jak jest jedna to wygląda to tylko na klepanie się po plecach. 

W piśmie napisano: niedobrze jest zabrać chleb dzieciom, i rzucić psom.

Sam niedawno chciałeś łapać polskich mężczyzn 18-65 lat i siłą słać na front. 

A nasz kolega z milicji już nie pierwszy raz tak się zachowuje. 

Boże, jeśli istniejesz: dziękuję za to, że jestem poza granicami Polski i ze nie zamierzam wracać. 

 

 

Ale dobra. 

Pokaż mi jakikolwiek inny kraj, który traktuje obcych lepiej od swoich obywateli?

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak są cykle życia stonogi tak bs też takie ma xD Były już wysypy tematów o 

1) covidzie

2) analconda content tj szczęki itp 

3) o samotnych matkach i innych smaczkach rewolucji seksualnej

a tematy o samorozwoju dalej wieją pustkami... tak tu tylko chciałem dodać miłej niedzieli panowie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Obliteraror napisał:

Jest. Ale nigdy kosztem rujnowania polskiej gospodarki, pauperyzowania Polaków  i niszczenia dorobku ostatnich trzech dekad.

Racja

 

2 minuty temu, Obliteraror napisał:

I dalej nie pojmuję, dlaczego przeciętny polski polityk w stosunku do Ukrainy zachowuje się jak simp na OnlyFans.

Zależy z której strony się spojrzy. My potrzebujemy ich siły roboczej i młodego pokolenia, a oni potrzebują naszej broni. 
Podejrzewam, że odgórnie będzie przymuszenie w przyszłością na fuzję dwóch naszych państw przez koszmarną demografię ukraińską już obecnie. Nie będą w stanie obstawić długiego frontu rosyjskiego. Także polskiemu rządowi nie będzie zależeć mieć za Bugiem Rosjan. Mi się wydaje, że ten scenariusz będzie bardzo prawdopodobny.

 

4 minuty temu, Obliteraror napisał:

Są rzeczy ważne i ważniejsze. Polacy i ich poziom życia są daleko ważniejsi. A polscy politycy sprawiają wrażenie, że dla nich niekoniecznie. Pisał o tym wielokrotnie Warzecha, mówił ostatnio Lisicki (przywołując tylko publistystow mainstreamowych).

Ale rzecz w tym, że zarówno ty, jak i oni nie dostrzegają ekonomiczno-geopolitycznej układanki. Nasz rozwój przez ostatnie 30 lat był możliwy dzięki podłączeniu się pod system zachodni wraz z ichniejszymi wysoce produktywnymi gospodarkami. Nasza obecna gospodarka, która się tak rozwijała przez ostatnie 30 lat opiera się głównie na:

-byciu tanią siłą roboczą na zachodzie (na miejscu)

-bycie montownią w kraju

-oferowanie usług inżynierskich i IT dla zachodnich firm

-produkcję chemiczną - wciąż znacznie za pieniądze z zachodu

 

Był pewien ład, dzięki którym mogliśmy się rozwijać. Oczywiście dodam do tego niższą dzietność, bo to także TERAZ sprawia po czasie jednego pokolenia, że zaczynają się wyraźne problemy, przez która tak czy siak Polska zmieni swoją postać (nawet jeśli nie przyjmiemy migrantów, to wtedy zaczną w niedługim czasie upadać ZUS, NFZ i samorządy). 

 

Czasy się zmieniły i układanka geopolityczna. Zaczęła się zimna wojna, a to ma gigantyczny wpływ na gospodarkę niezależnie od tego kto rządzi.

I niestety poziom życia przy rozerwanych "łańcuchach dostaw" (w Polsce ukuło się jako słowo bartosiakowe, ale na zachodzie bardzo często jest używane "supply chain") musi zostać dość zredukowany. 

Można to nazwać lizaniem jaj Ameryce, bo Polska stanęła po ich stronie, ale co z drugiej strony? Czy jakbyśmy stanęli po stronie Rosji to byłoby lepiej? Wtedy bylibyśmy drugą Białorusią, a przecież obecnie nasza gospodarka ma przewagę nad białoruską, jak również - co pisałem - jest u nas masa inwestycji zachodnich, których zerwanie byłoby po dziesięciokroć bardziej brutalne niż oderwanie się od rosyjskiego węgla, gazu i ropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, bracie @Strusprawa1. Napisałeś, że kochasz ten kraj. Mnie również losy i przyszłość Polski nie są obojętne. Gdyby były, już dawno bym mieszkał w wybranym miejscu świata. Więc odpowiem Ci cytatem, którym Rambo odpowiedział pułkownikowi Trautmanowi:

 

Kocham ten kraj. Chciałabym, by ten kraj kochał mnie, tak jak ja jego.

 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DOHC napisał:

Pokaż mi jakikolwiek inny kraj, który traktuje obcych lepiej od swoich obywateli?

Nie rozumiem co przez to rozumieć. Załóżmy, że to jest ten romantyzm według was Polski. Czy ktoś inny taki stosuje, dobra? 

 

No więc tak. Jeśli spojrzycie na pomoc Ukrainie w uzbrojeniu w stosunku do PKB to przed nami jest Litwa, Łotwa, Estonia - są jeszcze inne. No, ale te kraje mimo, że są narażone w teorii bardziej na atak, niż my, są jeszcze bardziej ofensywni w stosunku do Rosji. To to tak na marginesie jeśli chodzi o pomoc militarna. Nawet Macedonia północna wysłała czołgi - kraj z 2 mln mieszkańców. 

 

Tutaj krąży głównie taka myśl, że nikt nie pomaga tylko my.

 

A co do przykładu kraju który traktuje lepiej obcych, niż swoich może to być np UK. Przecież w UK obcy - czyli uchodźcy - robią sobie praktycznie co chcą a za jakąkolwiek ofensywne w ich stronę idzie się siedzieć. We Francji jest dokładnie to samo. W Niemczech nie lepiej - przecież tam za flagę Niemiecka dawna siedzieć można. 

 

Mógłbym tak wymieniać i wymieniać. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rnext napisał:

ps. Ciebie nawet śmieszą fakty z videobloga Uszi'ego, sądząc po reakcji w tamtym poście. No to jak Ciebie można poważnie w ogóle traktować, skoro reagujesz jak tępa Julka z trudem trafiająca papierem do własnej dupy?

Nie no ja po prostu prosiłem o całościowe dane gdy gość stawia tezę, że "UKRAIŃCY MASOWO ATAKUJĄ POLAKÓW!!!!". Przecież to jest typowa clickbaitowa narracja, a nie włączonomyślenizm. 
 

10 minut temu, Rnext napisał:

Szkoda tylko, że tacy "kabareciarze" są jednocześnie szkodliwi dla polskiej racji stanu. Bo tak generalnie dałoby się te bzdury jakoś strawić na wesoło. 

Ciekawe, że nie doczekałem się żadnego głębszego programu tej "polskiej racji stanu", a jedynie bóldupizm, który tylko lekko ociera problem w górze, a całą głębię problemu się zostawia, przez co gdy spojrzy się całościowo, to kompletnie nie ma sensu. Dla przykładu narzeka się na sprowadzanie migrantów dzieci - ja piszę, że mamy problemy demograficzne i się przydadzą. HOPS na inny temat - Ukraińcy atakują Polaków - ja proszę o konkretne dane, statystyki policji, które miałyby to realnie udowadniać (policja podała, że nie wzrosła liczba przestępstw). HOPS znów na inny temat. Dotykanie tylko co rusz kawałka tematu pozostawiając gigantyczne przyczyny demograficzne, ekonomiczne czy geopolityczne (tutaj także stoi natura ludzka i nauka o kulturach ludzkich) stwarzają takie hohoły. 

To jak rozmowa na ulicy. Temat wymaga napisania merytorycznej książki, gdzie podane zostaną dane o tym co najlepsze byłoby dla polskiej racji stanu, a nie kilkuminutowy filmik czy wyzywające się dyskusje w internecie (chyba że one są rozpisywane na dziesiątki i setki stron pokazujące co jest dla nas teraz najlepsze).

 

5 minut temu, DOHC napisał:

Pokaż mi jakikolwiek inny kraj, który traktuje obcych lepiej od swoich obywateli?

Niemcy, UK, Rosja (Czeczeni, czurkasi jak to mówią Rosjanie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Obliteraror napisał:

 

 

 

Tak, także o tym słyszałem. Także się boję co będzie i staram się przygotowywać. Lecz rozumiem obecną sytuację.
Nie wiem czy aby interwencjonizm miałby zadziałać. Co najwyżej produktu by zabrakło. Ceny są konsekwencją braku podaży.
Czy rząd może lepiej działać? Tak, może. Nie głosowałem na nich, choć teraz już nawet ich wolę bardziej od Konfederacji, którzy ostatnio odlatują na wyżyny idiotyzmów (głównie na twiterku).

9 minut temu, Obliteraror napisał:

 

 

 

Tak, także o tym słyszałem. Także się boję co będzie i staram się przygotowywać. Lecz rozumiem obecną sytuację.
Nie wiem czy aby interwencjonizm miałby zadziałać. Co najwyżej produktu by zabrakło. Ceny są konsekwencją braku podaży.
Czy rząd może lepiej działać? Tak, może. Nie głosowałem na nich, choć teraz już nawet ich wolę bardziej od Konfederacji, którzy ostatnio odlatują na wyżyny idiotyzmów (głównie na twiterku).

 

 

PS. Do @Rnext W międzywojniu taką książką pokazującą co jest problemami Polski, przed czym stoimy i dokąd winniśmy iść z uwzględnieniem masy danych udowadniających to, były "Dysproporcje" Kwiatkowskiego. 
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/139348/dysproporcje

 

Idealny przykład.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Imiennik napisał:

To kiedy idziemy? Moje marzenie jest takie żeby zamknąć mnie z Tuskiem, Morawieckim, Kaczyńskim w pokoju i dać mi baseballa. Kiedy meczyk?

Niech ustawią się w kolejce żeby każdy dwa razy wpierdol nie dostał :)

 

Zrozumcie że Mentzen, Korwin czy inny Sosnierz jest tylko dla Waszej atencji, oni mądrze mówią ale są częścią tego systemu po to by Was marnować.

Właśnie wybieram się na spotkanie konfederacji w moim mieście i zamierzam zadać im pytanie o konkrety. Jakie mają plany i co robią żeby zmienić obecną sytuację. Bo z mądrego gadania nic nie wynika. Trzeba mądrze gadać, tłumaczyć zjawiska ciemnemu ludowi (chwała im za to) ale gadanie bez działania jest chuja warte. 

 

Ciekaw jestem co mi odpowiedzą.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Rnext said:

Dedykuję wideoblog Uszi'ego wszystkim judaszo-trollom, może oprzytomnieją (wątpię, jak ktoś ma fistaszki z kompostem zamiast mózgu).

 

Co tam, nerwy puszczają? Tylu tych Ukraińców wokół.... 

 

Trochę kultury moderatorze. 

1 hour ago, DOHC said:

Pokaż mi jakikolwiek inny kraj, który traktuje obcych lepiej od swoich obywateli?

 

Niemcy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja krótko. 

 

Pierdoli mnie sytuacja ukrów. Ktoś powie, ale walczą też za nas, bo gdyby nie oni, to ruskie były by u nas w 2 dni. Chuja by tam byli.

Poza tym, nami ktoś się przejmował w 39'?

Ich problem, mogli się układać z ruskimi. 

Jak my dalej będziemy tak szczekać, to ruskie też nam kiedyś te pyski zamkną. 

 

Pomoc? Spoko. Oficjalne info do wiadomości ich i naszego społeczeństwa.  Przyjmujemy taką i taką ilość. Zliczamy przyjezdnych na granicy albo po wyjściu z samolotów i tyle. Ciepłe koce, grochówka i mapa, którędy na Berlin. 

Socjal?  Ewentualnie 1 razowa wypłata świadczenia, która powinna pochodzić z UE, a nie kurwa z naszego budżetu. 

 

Na szczęście widzę, że polskie społeczeństwo zaczyna się budzić w tym temacie i już nie tak chętnie chce pomagać. 

 

Ja na pewno w swoim pięknym, nasiąkniętym krwią walczących o nią ludzi kraju, nie będę przepuszczał żadnego ukra w kolejce, czy to na stacji, czy u lekarza. Mają być grzeczni, wdzięczni i pokorni za udzieloną im pomoc. 

 

Jesteśmy u siebie, dbajmy o swoje interesy.  Nie dajmy sobie nikomu wejść na głowę. Politycy mogą sobie pierdolić, co chcą, dla mnie żaden ukr nie jest i nigdy nie będzie bratem, ani przyjacielem. 

A jak podskakują, to krótko za ryj i morda. Ktoś tu wyżej dobrze napisał.  Oni, jak i ruskie rozumieją tylko podejście-siła razy ramię. 

 

I na koniec. Tylko idiota myśli, że w przypadku ewentualnego zwycięstwa ukrów my na tym w jakikolwiek skorzystamy. Co zatrudnią polskie firmy do odbudowy miast, ulic? Czy na co liczymy?  Wydymają nas bez mydła.

Oby, zarówno rassija, jak i ukry wykrwawiły się w tym konflikcie. Będziemy mieć od wschodu 2 słabe państwa. I oby to się stało szybciej,  niż później, mając na uwadzę wizję potencjalnego konfliktu Chin z USA. 

 

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DOHC napisał:

Pokaż mi jakikolwiek inny kraj, który traktuje obcych lepiej od swoich obywateli?

Szwecja, Niemcy, Francja, Anglia, Norwegia

Wystarczy desant pontonowy i pochodzenie z kraju oddalonego conajmniej 1000 km od działań wojennych w innym kraju. 
 

Tak wracając do tematu, szedłem wczoraj do sklepu w okolicznym małym mieście. Widzę dwóch gagatków na ławce. Alkohol, papierosek, aparycja menela. Już myślałem co tym razem „dzień dobry kierowniku” wymyślą. Pomyliłem się, to nie byli nasi wojownicy wódy. Byli to dwaj rośli byczkowie po 30 ce rozmawiający po ukraińsku. Sam nie wiem jak to oceniać, niby sobota, więc można odpocząć ale jakoś kłoci się mi to z tym, że przyjmujemy tylko niby matki z dziećmi. 
 

Kolejna refleksja. Wystarczy mieć waginę i nagle zamiast na 18 stkę iść na wojnę, być światkiem śmierci kumpli, mieć ptsd i w najlepszym wypadku zmarnować x lat życia to można uciec do obcego kraju i świetnie się bawić podczas gdy chłopaki giną na wojnie.

Pytanie… po co Ci młodzi umierają? Za co mają walczyć? Za witaminki, które jak tylko wojna się skończy znowu zaczną swoją feminazi propagandę, będą dalej pieprzyć o patriarchacie i opresji ze strony mężczyzn? 
Jak Ukraina wygra, to skręci w stronę zachodu, woke culture wejdzie tam na ostro bo zachłysną się zachodem, kasą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rnext napisał:

Dzicz to dzicz, zabużańska, azjatycka.

Niestety prócz masy wartościowych ludzi jest też patola.

7 godzin temu, slusa napisał:

Uruki gorsze od Rosjan 

Szeregowych ludzi może i tak, ale polityków już nie.

6 godzin temu, Hubertius napisał:

Dlatego też lepiej, żeby Rosjanie w końcu wygrali tą wojnę.

Słuchałeś słów Putina upadek ZSRR to była największa katastrofa polityczna XX wieku rozumiesz, gość za wszelką cenę chcę odbudować wpływy i się nie cofnie przed niczym. Zachód ma wiele wad, ale niestety patrząc przez rozwój gospodarczy oraz masę wzorców jest niestety lepszy. Tylko zjada go lewactwo, przejada obrzydliwe zadłużenie, życie na kredyt, mniejszości narzucające większości swoje ja etc... ,

 

Wyobraź sobie, żeby Rosja wygrała wojnę z Ukrainą w kilka dni, miała ku temu okazję w 2014, myślisz, żeby zatrzymali się na Ukrainie ?

 

Putin jest cwany, buduje Brics, sankcje ma w dupie, wie doskonale, że uderzą w zachód bardziej niż w Rosjan, Rosjanin może żryć chleb ze smalcem latami, Niemiec, Francuz już nie.

39 minut temu, giorgio napisał:

te pyski zamkną. 

Już zamykają, zobacz jak wygląda inflacja, szaleństwo cenowe wielu produktów a to dopiero początek.

37 minut temu, Pyrkosz napisał:

Za witaminki, które jak tylko wojna się skończy znowu zaczną swoją feminazi propagandę, będą dalej pieprzyć o patriarchacie i opresji ze strony mężczyzn? 

BPjwDqe51kqLev8rZyu9rlfnHDtVM6wQ.jpg

3 godziny temu, Obliteraror napisał:

ocham ten kraj. Chciałabym, by ten kraj kochał mnie, tak jak ja jego.

Nie zaproponował bo skąd ? Poprzednie ekipy zwaliły temat z dywersyfikacją,  obarczanie tylko PiS-u za zaistniała sytuacje wyłącznie jest nie na miejscu.

 

Edytowane przez Druid
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, giorgio napisał:

Oby, zarówno rassija, jak i ukry wykrwawiły się w tym konflikcie. Będziemy mieć od wschodu 2 słabe państwa. I oby to się stało szybciej,  niż później,

 

Top 30 Leonardo Dicaprio GIFs | Find the best GIF on Gfycat

 

Dokładnie tak zostawmy ich samym sobie, niech do końca się wykończą.

Żadnej pomocy dla banderowców to nasi wrogowie.

Musimy w końcu kalkulować zyski i straty, pilnować własnego interesu i przestać wypełniać polecenia pseudo sojuszników.

To nie jest nasza wojna i nie nasz problem a jak ktoś dalej wierzy w brednie o państwie buforowym jakim ma rzekomo być Ukraina

to przypominam, że już dawno graniczymy z Rosją i jakby chcieli już dawno by nas zaatakowali.

Inne kraje do pomocy podeszły z głową a Polacy jak zwykle przed szereg z mesjanizmem.

Wszyscy się z nas śmieją, że jesteśmy frajerami co za darmo wszystko dają.

A później nie dziw, że Ukry są roszczeniowe, agresywne.

Ukry to naród, który musi mieć pana bo ta dzicz samopas puszczona jest niebezpieczna.

 

49 minut temu, giorgio napisał:

Na szczęście widzę, że polskie społeczeństwo zaczyna się budzić w tym temacie i już nie tak chętnie chce pomagać. 

 

Jest jeszcze masa debili, którzy wszystko im oddadzą.

Obecni Polacy są najsłabsi w historii tego narodu i za głupotę znów zapłacą.

Historia zatacza koło to już było a Polacy dalej nie wyciągają wniosków i nie uczą się na błędach.

 

55 minut temu, giorgio napisał:

Mają być grzeczni, wdzięczni i pokorni za udzieloną im pomoc. 

 

Jak na razie ukry trzymają się w swoich grupach, nie chcą się asymilować, uczyć języka polskiego, pracować.

Oni nami gardzą więc nie będą grzeczni i pokorni.

Przecież jawnie kradną w sklepach czy popełniają przestępstwa, które rządzący ukrywają przed polskim społeczeństwem.

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Iceman84PL napisał:

I oby to się stało szybciej,  niż później,

Co z UE i Niemcami będą mocniejsi względem Polski niż są już teraz ? Myślisz , że Polska polityka wobec Ruskich i Białorusi jest idealna ? Co z reparacjami od Niemiec za II wojnę światową dla tych 3 narodów ? Rosja zaatakowała Ukrainę, ale jaki miały w tym udział USA, elity ? Nie będę tutaj wchodził w teorie spiskowe, bo jest wiele pytań na które i tak nie ma na dzień dzisiejszy odpowiedzi.

28 minut temu, Iceman84PL napisał:

Żadnej pomocy dla banderowców to nasi wrogowie.

Banderyzm w Ukrainie jest mniejszością, do dzisiejszego dnia na Ukrainie jest to tematem tabu.

Polecam:

 

0fd7-3fce-417e-8770-27a273e16345_large.j

30 minut temu, Iceman84PL napisał:

podeszły z głową

Tak z głową, że Niemcy z gazem i węglowodorami są jeszcze w większej dupie od Polski, są uzależnieni bardziej od nas, są na kagańcu Putina, ich cała gospodarka, zakręcą gaz całkowanie, to co zrobią ?  Miliony ludzi wyjdzie na ulicę protestować.

33 minuty temu, Iceman84PL napisał:

Wszyscy się z nas śmieją, że jesteśmy frajerami co za darmo wszystko dają.

Kalkulowałeś już na następne 15, 20 lat, co będzie Polska z tego miała, jak tak, to  masz jakąś analizę albo coś, pochwal się.

34 minuty temu, Iceman84PL napisał:

Ukry to naród, który musi mieć pana bo ta dzicz samopas puszczona jest niebezpieczna.

Jaką mają historię, bardzo trudna, zawsze byli wciśnięci pomiędzy silniejsze państwa, szkoda, wielka szkoda, że nie powstała Rzeczpospolita 3 narodów oraz to, że przed wojną nie mieli swojej autonomii i nie poszerzono Polskiej granicy bardziej na wschód .

35 minut temu, Iceman84PL napisał:

Obecni Polacy są najsłabsi w historii tego narodu i za głupotę znów zapłacą.

Kłóciłbym się, , ale niestety nieraz trzeba zacisnąć zęby, zamknąć ryja, niż skakać , skakalismy przed III wojną północną czym skończyła się dla Polski, insurekcją kościuszkowską, wiedząc, ze nie było dobrej koniunktury politycznej, powstanie styczniowe, po co te poświecenie, rozlew krwi niepotrzebny ? Tamtejsze elity doskonale wiedziały, że nie mamy na kogo liczyć.

39 minut temu, Iceman84PL napisał:

nie chcą się asymilować, uczyć języka polskiego, pracować.

Przecież większość z nich dobrze mówi po Polsku, albo rozumie Polski. 

39 minut temu, Iceman84PL napisał:

Oni nami gardzą więc nie będą grzeczni i pokorni.

Duzo nas nienawidzi, bo niestety  w wielu sprawach lepiej wyszliśmy niż oni, oni mają bardzo trudną historie, jeszcze trudniejszą od Polskiej .

41 minut temu, Iceman84PL napisał:

Przecież jawnie kradną w sklepach czy popełniają przestępstwa, które rządzący ukrywają przed polskim społeczeństwem.

A wiesz jaka jest bieda, zarobki na Ukrainie, tam  ludzie umierają z głodu. Wielu patusów też pouciekało do Polski.

44 minuty temu, Iceman84PL napisał:

2 słabe państwa. I oby to się stało szybciej,  niż później,

Z których jedno ma rozbudowane wojska rakietowe posiadające głowice atomowe dalekiego zasięgu.

Edytowane przez Druid
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, RealLife said:

Co tam, nerwy puszczają? Tylu tych Ukraińców wokół.... 

Trochę kultury moderatorze. 

Niezmiennie, nieudolne próbki podjazdów personalnych?

Masz coś innego w ofercie? Ale coś świadczącego o posiadaniu mózgu (produkującego wartość) a nie wyłącznie dupy (produkującej odpad). Czyli - bądź bliżej merytoryki. Może pogadaj ze swoim "advocatus diaboli" @XYZ, podpowie Ci lepszą strategię, bo jako jedyny miał fantazję wstawić się za Twoją żałosną postawą i sposobem prowadzenia dyskusji. Może dlatego, że obaj lubicie pouczać wszystkich ex cathedra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Druid napisał:

Tak z głową, że Niemcy z gazem i węglowodorami są jeszcze w większej dupie od Polski, są uzależnieni bardziej od nas, są na kagańcu Putina, ich cała gospodarka, zakręcą gaz całkowanie, to co zrobią

 

Niemcy właśnie zakontraktowały gaz z Norwegii.

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/niemcy-zalatwily-sobie-gaz-z-norwegii-polska-wciaz-negocjuje/h9qlym8

 

Oraz dostawę wodoru z Kanady.

https://www.deutschland.de/pl/news/sojusz-z-kanada-w-sprawie-wodoru

 

A u nas? Z Norwegii popłynie aż 700 mln m3 gazu. Pod warunkiem że podpiszą kontrakty. Których jak na razie niema :).

Polecam obejrzeć.

 

 

 

 

Dodatkowo ceny energii elektrycznej w.ypierdoli w kosmos i samorządy już srają żarem. Bo może skończyć się nie tyle wyłączaniem oświetlenia na noc. Lecz również wyłączeniem np. trakcji tramwajowej. Co skończy się paraliżem komunikacyjnym.

 

https://innpoland.pl/181468,podwyzki-cen-pradu-w-polskim-miescie-zaplaca-4-razy-wiecej

Przed kosztownym dylematem stanął Wrocław. Według szacunków tamtejszego magistratu miasto będzie miało do zapłacenia ponad ćwierć miliarda złotych. To cztery razy więcej niż w tym roku. Jak podaje RMF FM, tylko na energię dla miejskich tramwajów w 2023 roku trzeba będzie wydać szacunkowo 80 mln zł netto więcej.

 

https://wysokienapiecie.pl/74207-miasta-szykuja-sie-na-podwyzki-cen-pradu-i-oszczedzaja-jak-umieja/

 

„Łączna opłata za energię w przyszłym roku ma wynieść prawie 950 mln zł. To ponad dwukrotnie więcej niż w roku 2022 i grubo ponad trzy razy (!!!) więcej niż w 2021. Skala podwyżek jest gigantyczna. I to pomimo faktu, że w Miasto Stołeczne Warszawa energię kupujemy w ramach dużego przetargu obejmującego wiele instytucji, jednostek, spółek, co generalnie przekłada się na korzystniejsze ceny” – napisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych.

 

 

5 godzin temu, Druid napisał:

Kalkulowałeś już na następne 15, 20 lat, co będzie Polska z tego miała, jak tak, to  masz jakąś analizę albo coś, pochwal się.

 

Nie będzie żadnego 15-20 lat. Bo bantustan właśnie zaczyna tonąć. I według mnie w  przyszłym roku wykona spektakularny fikołek. Rosja czy Niemcy nic nawet nie muszą robić  czy pomagać. Po raz kolejny w historii sami się zaoraliśmy :).

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.