Skocz do zawartości

Fałszywa informacja od Usziego


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wrotycz napisał:

Na pewno. Tak się składa, że w V-VI wieku północna Afryka była bardzo słabo zamieszkała i europejczycy, głównie Goci się tam dostali przez Gibraltar i osiedlili. Niektórzy poszli dalej na południe i tak zostali.

To nie dowód na to, że gwałcili.

 

Dopiero Arabowie,  po podbiciu tego terenu w VIII wieku, sprowadzili murzynów z Afryki i stąd teraz tam jest czarno.

To wszystko prawda co piszesz, ale wybrzeża czarnej afryki to nie Tunezja i Algieria tylko Mozambiki i inne Angole, btw arabowie zostawili we wschodniej Afryce(Mozambik,Kenia itp) trochę swoich haplogrup

Godzinę temu, wrotycz napisał:

To nie dowód, że można mieć tylko jedną haplogrupę. Wg eupedii haplogrupa to grupa genów charakterystycznych dla danej populacji. Skąd pewność , że to te same geny?

 

Doczytaj gdzie są one ulokowane, i czym jest chromosom Y. A dane haplogrupy wiążą się z danymi chorobami,cechami itp ponieważ mężczyźni o takiej haplogrupie mieli podobne geny na chromosomach autosomalnych i naruchali na tyle dzieci, że potem ogólnie cała populacja to rozwodniona rodzinka

 

3 godziny temu, wrotycz napisał:

Gdzie to jest napisane? Chętnie się dowiem.

 

Chromosom Y. Nie dostaniesz go od matki

Edytowane przez Salius Ketman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Salius Ketman said:

To wszystko prawda co piszesz, ale wybrzeża czarnej afryki to nie Tunezja i Algieria

 

Na pewno...

 

th?id=OIP.FDOL1lZK9Rj5NZmpfWsbYQHaFC%26p

 

A co to jest jak nie Afryka?

 

13 hours ago, Salius Ketman said:

arabowie zostawili we wschodniej Afryce(Mozambik,Kenia itp) trochę swoich haplogrup

 

I jak to się ma do "rdzennej" ludzkości północnej Afryki?

Nijak.

 

13 hours ago, Salius Ketman said:

Doczytaj gdzie są one ulokowane, i czym jest chromosom Y.

 

Doczytałem, i nie są ulokowane w tych samych miejscach w kodzie (genetycznym) więc nie mogą się zastępować i mogą występować wspólnie.

 

I podsumowanie.

 

14 hours ago, Salius Ketman said:
17 hours ago, wrotycz said:

Gdzie to jest napisane? Chętnie się dowiem.

 

Expand  

Chromosom Y. Nie dostaniesz go od matki

 

Pytam gdzie to jest napisane a on mi na to pomidor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał:

A co to jest jak nie Afryka?

 

https://wsjp.pl/haslo/podglad/7027/czarna-afryka/4934583/region

2 godziny temu, wrotycz napisał:

I jak to się ma do "rdzennej" ludzkości północnej Afryki?

 

napisałem tam btw, więc nic. Uczepiłeś się tej Tunezji a ja piszę o Mozambiku itp

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Doczytałem, i nie są ulokowane w tych samych miejscach w kodzie (genetycznym) więc nie mogą się zastępować i mogą występować wspólnie.

 

Podałeś drzewo y-haplogrup, ale co z tego że u różnych haplogrup y-dna występują one na różnych fragmentach chromosomu Y i ewoluują one w czasie , nie zmienia tego że to dalej jest chromosom Y, który dostajesz jeden po ojcu. mama ci go nie da. Tak samo haplogrupy nie mogą sobie tak skakać z np J na Q,. J będa mieli potomkowie pierwszego gościa z J a Q potomkowie gościa od Q. 

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Pytam gdzie to jest napisane a on mi na to pomidor.

 

Chociażby tam gdzie podałeś, albo tutaj https://web.archive.org/web/20120621052330/http://www.familytreedna.com/understanding-haplogroups.aspx.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Salius Ketman said:
2 hours ago, wrotycz said:

I jak to się ma do "rdzennej" ludzkości północnej Afryki?

 

napisałem tam btw, więc nic.

 

Czyli pomidor.

Marnujesz czas. Mój, swój, nasz.

 

12 minutes ago, Salius Ketman said:

Podałeś drzewo y-haplogrup, ale co z tego że u różnych haplogrup y-dna występują one na różnych fragmentach chromosomu Y i ewoluują one w czasie , nie zmienia tego że to dalej jest chromosom Y, który dostajesz jeden po ojcu. mama ci go nie da.

 

Tak, i w tym jednym chronosomie jest:

 

the Y chromosome is a sequence of 60 million "characters" (nucleobases), against only 16,569 for mtDNA. The Y chromosome therefore offers a much greater resolution as mutations are more common, and indeed happen every generation. In contrast, mtDNA mutations happen much more infrequently. Since the time of the Mitochondrial Eve, approximately 200,000 years ago, modern humans have acquired in average 20 mtDNA mutations in each lineage - about one every ten thousand years. Even though the number of mutations has accelerated with the soaring of human population over the last 10,000 years, the dating of lineages based on mtDNA alone remains very approximate, and practically useless for historical times. By sequencing the full Y chromosome, it is theoretically possible to map the entire patrilineal genealogy of humanity (or any other species) within a few generations (or even within one generation).

 

Do tego

 

Y-DNA haplogroups are useful to determine whether two apparently unrelated individuals sharing the same surname do indeed descend from a common ancestor in a not too distant past (3 to 20 generations). This is achieved by comparing the haplotypes through the STR markers. Deep SNP testing allows to go back much farther in time, and to identify the ancient ethnic group to which one's ancestors belonged (e.g. Celtic, Germanic, Slavic, Greco-Roman, Basque, Iberian, Phoenician, etc.).

 

Nigdzie tu,  ani w  tym co znalazłem  Ani w  tym co podałeś, nie jest napisane, że jest tak jak ty twierdzisz.

 

To, że ty w to wierzysz nie znaczy, że ja też będę. Niewierzący jestem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.