Skocz do zawartości

Szykuje się chyba kolejny kwiatek na allegro z bardzo tanimi laptopami macbook w dostawie terminowej po 100 dniach od zapłaty - uwaga


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Disclaimer:

Uwaga proszę nie szkalować i uważać co się pisze bo może to jest legitne ale jak mówił klasyk: "nie wiem ale się domyślam"

Temat nikogo nie oskarża po prostu zastanawiam się skąd tak atrakcyjne ceny sprzętu marki apple, nowe o połowę taniej niż u konkurencji...

Ponad 50 aukcji macbooków pro, air, mac mini, ipadów itd, wszystkie w dostawie terminowej za 3 miesiące, wysyłka 12 grudnia 2022

Fajnie że przynajmniej kurier jest za free :)

 

Sprawdźmy te okazje np:

62 osoby kupiły mac mini 16gb ram 256gb ssd, cena około 2200 zł, podkreślam jako nowy   https://allegro.pl/oferta/apple-mac-mini-m1-16gb-256gb-ssd-10043426755

Na ceneo ta sama specyfikacja jest od około 4700 zł  https://www.ceneo.pl/100414472  mowa o modelu MGNR3ZEAR1

Opis aukcji ma:

"Przedsprzedaż Wysyłka od 12 gru.  Dostawa za darmo Przewidywana dostawa: za 104 - 105 dni u Ciebie"

 

 

Kolejny 54 osoby kupiły

Macbook Air M1 16gb raz 256 gb ssd - około 3800 zł  https://allegro.pl/oferta/apple-macbook-air-m1-16gb-256-mac-os-10043718344

Na ceneo od 5600 zł  https://www.ceneo.pl/99146328

 

Takie rzeczy to tylko w erze, a świstak zawija w sreberka,

nie chce mi się liczyć ale na oko kilka najpopularniejszych aukcji tego sprzedającego to dobre kilkaset tysięcy złoty ;) Ja podziękuję i nie skorzystam.

 

Podkreślam że nikogo o nic nie oskarżam, mam nadzieję że kupujący są zadowoleni.

Aha oto kilka ostatnich pozytywnych komentarzy:

"To nie mój pierwszy zakup, towar jeszcze nie dotarł i już mogę serdecznie zarekomendować!" - o dziwo powtarza się dwa razy ten komentarz

"To mój pierwszy zakup w tym sklepie, więc ocenę wystawiam niejako "z góry". Spodziewam się dłuższego czasu realizacji zamówienia, ale temat jest mi znany i jeśli tylko zamówiony laptop dotrze w czasie obowiązującego okresu POK to nie będę mieć zastrzeżeń.... "

Reszta komentarzy to też dziwne kwiatki.

 

Proszę nie przytaczać tutaj nazwy firmy i konta allegro, pozdrawiam

 

To chyba nie są poleasingowe bo widnieją jako nowe, dziwne, wie ktoś o co tutaj chodzi? Ja nie kupię, ale ciekaw jestem jak to jest możliwe.

Tutaj jeszcze wątek na wykop, gdzie od roku dyskutują te dziwne okazje:

https://bit.ly/3q4gSbc

https://bit.ly/3TDhFNR

Tutaj jest chyba rozwiązanie zagadki, były dawniej podobne okazje i wiele osób było w tej sprawie odwiedzanych przez różne organy: https://bit.ly/3KJXiLe

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, spacemarine said:

Podkreślam że nikogo o nic nie oskarżam, mam nadzieję że kupujący są zadowoleni.

Będą dodatki węglowe 3000zł, a potem święta. Też mam nadzieję że kupujący są zadowoleni ze sprzętu który otrzymali... przydałaby się informacja, czy allegro dalej przetrzymuje kasę do momentu wysyłki sprzętu, czy jednak już ją wypłaciło na konto tego konkretnego sprzedawcy (nie napiszę jak to zrobić, bo to by było podżeganie).

Najlepsze oszustwa zazwyczaj mają w sobie dawanie poczucia wyjątkowości/okazji, najlepiej pod presją czasową ("jestem jedyna i drugiej takiej nie znajdziesz, poproś mnie o rękę dzisiaj bo mam już trzech na twoje miejsce"). Stąd paradoks, że człowieka "uczciwego/moralnego" oszukać się nie da - nie będzie szukał okazji, nie będzie chciał karmić ego wyjątkowością, i wie że czas i tak upłynie.

 

A na inną nutę, jak kupuję coś na portalach internetowych, najpierw sprawdzam najniższe ceny, a potem wśród nich - obroty i czas pobytu sprzedającego. I wolę te 20-30zł dopłacić, jak coś jest podejrzane (nowa rejestracja, brak innych ofert, mały obrót). Jeśli coś jest "nowe" i o połowę tańsze od innych ofert - to już samo w sobie jest podejrzane; czyżby ten mityczny "przedsiębiorca", co to dopłaci z własnej kieszeni, byleby tanio sprzedać - nieznanemu człowiekowi? ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy przypadek pokazałeś.

Ludzie wystawiają komentarz pozytywny za sprzęt za ponad 3k, którego jeszcze na oczy nie widzieli.

Tak na zasadzie: oj, jeszcze nie dostałem towaru, ale komentarz pozytywny, bo na pewno wszystko będzie dobrze.

 

Ja bym od tego allegrowicza niczego nie kupił.

Z tymi komentarzami to wygląda trochę jak specjalnie spreparowane konto do dużego jak na allegro przekrętu.

 

Edytowane przez Janek Horsie
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, spacemarine napisał:

To chyba nie są poleasingowe bo widnieją jako nowe, dziwne, wie ktoś o co tutaj chodzi? Ja nie kupię, ale ciekaw jestem jak to jest możliwe.

 

Nie mam pewności o co w tym chodzi i nie chcę szkalować tego sklepu bez twardych dowodów, ale osobiście co do zasady unikam takich podejrzanych promocji z ceną ostro zaniżoną względem katalogowej.

Wychodzę z założenia, że w życiu za darmo jest zazwyczaj ser w pułapce na myszy i niewiele więcej. 

Tak jak black friday w PL, najpierw chwilę przed tym dniem sztucznie zawyżą ceny produktów, później dają pseudo promocję typu -40% taniej, mimo, że realnie towar jest tylko symbolicznie tańszy

względem swojej normalnej ceny albo i nawet nie.

 

Zresztą na allegro już dawno byłem zdania, że nie warto kupować kompa, bo w opisie jest np wydajny komputer do gier PROCESOR I7, GRAFIKA GEFORCE.

Po czym po dokładnym przeczytaniu opisu okazuje się, że ta I siódemka to model 5 generacji do tyłu względem aktualnej generacji, a karta graficzna to coś na granicy minimalnej komfortowej wydajności.

Pomijam poważne sklepy, które mają konto na allegro, ale takich januszów komputerostwa jest tam na potęgę, więc lepiej nie ryzykować jak ktoś się nie zna.

 

Wydarzeniem związanym z allegro, które ostatnio bardziej podniosło mi ciśnienie jest to, że podobno weszła jakaś dyrektywa unijna i allegro [oraz podobne portale] będą zobowiązane wysyłać do skarbówki dane osób i spis transakcji jeżeli było więcej niż 30 sprzedanych przedmiotów  lub kwota sprzedaży przekroczyła 2k euro w skali roku. [wymaga jeszcze weryfikacji, czy to nie nadinterpretacja]

 

Większość ludzi w komentarzach pukała się w głowę czytając o takim rozwiązaniu, oczywiście pojawili się też ludzie z mentalnością kapo w obozie, cierpiący na syndrom sztokholmskim, którzy chwalili to rozwiązanie, bo przed oczami mieli już januszy biznesu, którzy zarabiali nieopodatkowane mylyjonyyy na handlu szmatami na vinted i trzeba tych nieuczciwych skurwysynów dojechać. ☺️

 

Ja nie prowadzę działalności krypto-gospodarczej, jak coś sprzedaje to rzeczy z prywatnej kolekcji które po latach przestały mnie jarać, więc nie mam się czego obawiać, ale i tak wqrwiają mnie takie nachalne działania.

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem konto sprzedawcy, jego komentarze, aktualną ofertę i nie mogę dojść do jednej podstawowej odpowiedzi: jak mu się to opłaca?

Człowiek sprzedaje nowe sprzęty powiedzmy klasy premium za mniej więcej połowę wartości sklepowej z odroczonym terminem dostawy.

Załóżmy, że tu nie ma żadnego przekrętu i jest wszystko zgodnie z prawem i dobrymi obyczajami, to gdzie on te sprzęty kupił, żeby mu się opłacało sprzedawać w tej cenie?

 

Na chwilę obecną firma ma 56 ofert.

Podliczyłem liczbę osób, które kupiły sprzęty w tych ofertach: 412 osób kupiło [stan na 3 września, 05:50 AM]

 

Komentarzy wszystkich jest 253 z czego jeden negatywny (nie polecam)  z bardzo kulturalną i rzeczową odpowiedzią sprzedawcy.

Większość z tych komentarzy odnosi się do wcześniejszych zakupów, ewentualnie takich, które jeszcze nie dotarły.

To nie trochę dziwne? Ktoś kupił sprzęt, okazuje się, że jest wszystko ok i klika Kup Teraz jeszcze raz, żeby tylko móc wystawić komentarz do tej wcześniejszej transakcji?

Ja tak nigdy nie zrobiłem, a na allegro jestem od jakichś 20 lat. Nawet negatywa w taki sposób nigdy nie wystawiłem.

 

Ostatni komentarz jest z 1 września za Apple MacBook Pro 13'' M1/16GB/512/Mac OS za za 4300zł.

Koszt prowizji od sprzedaży za ten sprzęt to ok 95zł.

 

Najtańsze sprzęty od tego sprzedawcy są za ok 2 tysiące złotych. Wiele jest powyżej 4 tysięcy. Załóżmy średnią kwotę za towar 3 tysiące złotych (nie chce mi się liczyć średniej ważonej) i 412 osób, które kupiły.

Na chwilę obecną daje to nam 1 milion 236 tysięcy przychodu.

Policzmy hipotetyczny koszt prowizji od sprzedaży z transakcji, za które są komentarze: 253 x 95 zł daje nam 25 tysięcy złotych.

Założyłem już te 95zł jako koszt prowizji.

Różnica wychodzi jakiś 1 milion 200 tysięcy.

Gra nie warta świeczki?

 

Zastanawiam się po prostu gdzie tu jest zarobek. No nijak nie mogę wpaść na żaden pomysł. Podpowiecie?

 

Gdyby to był wał, to myślę, że w miarę kumaty prokurator mógłby próbować stawiać ewentualnym klientom zarzut paserstwa nieumyślnego.

 

@Mosze Red Wypowiesz się?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie przytaczać nazwy sklepu, firmy itd bo jak zobaczycie w linkach co dodałem w dyskusjach pojawiają się konta np na forach że "ja kupiłem i wszystko jest spoko a ty nie chcesz skorzystać nie wiem czemu" i załóżmy że to prawda (yhy ;)) , ale po co nam tutaj jakieś niepotrzebne reklamy.

 

Ponownie nie oceniam firmy, okazja nie dla mnie nie skorzystam.

 

Natomiast przytoczę jeden z komentarzy z innego forum, UWAGA nie tyczy się tej firmy ani żadnej innej tylko ogólnie, podkreślam!  Źródło: https://bit.ly/3KJXiLe

Cytat

To stary numer na tym i na innych forach: jeden nowy niby pyta co użytkownicy sądzą, drugi też świeży użytkownik to zapewniacz, że jest super - ktoś się zawsze złowi  - podkreślam, że takie są doświadczenia po dłuższym czasie na tym forum.

Mieliśmy firmy sprzedające super tanie nowe maki, a potem wyszło, że to komisy samochodowe i żwirownie! 

 

Później okaże się, że masz sprzęt z owszem fakturą ale wyłudzony, kupiony z kradzio$$j karty lub innych nielega$$$ch operacji finansowych. Komputer Ci zabiorą, kilka razy odwiedzisz komisariat. Będziesz się cieszył jak Ci nie przywalą nieumyślnego pasers$wa. Potrzebujesz takich atrakcji w życiu?  

 

 

 

 

10 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

 

Nie mam pewności o co w tym chodzi i nie chcę szkalować tego sklepu bez twardych dowodów, ale osobiście co do zasady unikam takich podejrzanych promocji z ceną ostro zaniżoną względem katalogowej.

Wychodzę z założenia, że w życiu za darmo jest zazwyczaj ser w pułapce na myszy i niewiele więcej. 

Tak jak black friday w PL, najpierw chwilę przed tym dniem sztucznie zawyżą ceny produktów, później dają pseudo promocję typu -40% taniej, mimo, że realnie towar jest tylko symbolicznie tańszy

względem swojej normalnej ceny albo i nawet nie.

 

Zresztą na allegro już dawno byłem zdania, że nie warto kupować kompa, bo w opisie jest np wydajny komputer do gier PROCESOR I7, GRAFIKA GEFORCE.

Po czym po dokładnym przeczytaniu opisu okazuje się, że ta I siódemka to model 5 generacji do tyłu względem aktualnej generacji, a karta graficzna to coś na granicy minimalnej komfortowej wydajności.

Pomijam poważne sklepy, które mają konto na allegro, ale takich januszów komputerostwa jest tam na potęgę, więc lepiej nie ryzykować jak ktoś się nie zna.

 

Wydarzeniem związanym z allegro, które ostatnio bardziej podniosło mi ciśnienie jest to, że podobno weszła jakaś dyrektywa unijna i allegro [oraz podobne portale] będą zobowiązane wysyłać do skarbówki dane osób i spis transakcji jeżeli było więcej niż 30 sprzedanych przedmiotów  lub kwota sprzedaży przekroczyła 2k euro w skali roku. [wymaga jeszcze weryfikacji, czy to nie nadinterpretacja]

 

Większość ludzi w komentarzach pukała się w głowę czytając o takim rozwiązaniu, oczywiście pojawili się też ludzie z mentalnością kapo w obozie, cierpiący na syndrom sztokholmskim, którzy chwalili to rozwiązanie, bo przed oczami mieli już januszy biznesu, którzy zarabiali nieopodatkowane mylyjonyyy na handlu szmatami na vinted i trzeba tych nieuczciwych skurwysynów dojechać. ☺️

 

Ja nie prowadzę działalności krypto-gospodarczej, jak coś sprzedaje to rzeczy z prywatnej kolekcji które po latach przestały mnie jarać, więc nie mam się czego obawiać, ale i tak wqrwiają mnie takie nachalne działania.

Zostaje olx i sprzedaż gotówką face to face i tyle

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Janek Horsie napisał:

Zastanawiam się po prostu gdzie tu jest zarobek. No nijak nie mogę wpaść na żaden pomysł. Podpowiecie?

Do takiego case study - firmy sprzedającej coś na allegro za sporo niższą cenę - przychodzi mi kilka pomysłów:

- rzeczy pozyskane z jakichś licytacji likwidacyjnych/zagubionych kontenerów morskich/aukcje towarzystw ubezpieczeniowych/aukcje z zajęć(komorniczych/policyjnych/urzędu skarbowego) gdzieś z zagranicy np. USA.

- leżaki magazynowe,

- kupione od dystrybutora taniej np. na instytucję edukacyjną, bo jest jakiś program zniżkowy, a potem kreatywnie odsprzedane,

- kupione taniej od chińczyka, który to produkuje, dla właścicieli, ale dodatkowo robi sobie ileś partii bokiem,

- po prostu są to rzeczy używane, a sprzedawca wciska kit/pakuje jak nówkę,

- sprzedaż innego modelu niż w opisie, bo i tak 90% użytkowników nie zauważy różnicy, a ci co zauważą dostaną przeprosiny i zwrot kasy - czyli pewnie nie pójdą do prokuratury,

- kompletny przewał od chińczyka z aliexpress 🤣 i sprzedaż scamerskich podrób. Tak, chińczycy podrabiają sprzęt komputerowy. Możesz sobie pooglądać na jakichś jutubowych kanałach te przygody.

- przemyt z zza granicy/karuzele vatowskie/inne cuda,

- jedyny uczciwy sprzedawca, który nie ma 9000% marży. 😎

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tle jest też wynajem luksusowych aut, więc może kapitał idzie na auta przez co wychodzi o wiele taniej niż leasing, a wynajmowane fury od jednego do kilku tysięcy za dobę pozwalają na skup lapków hurtem etc. Taki obrót kapitałem. Co ciekawe w komentarzach czasem bywają informację typu dostałem mniej ramu czy dysk ale i tak się opłacało. Na makach np spadek z 512gb d 25g gb to różnica często ponad tysiąca zł, podobnie ram z 16gb na 8gb.

 

Jak mówił klasyk: "czasem najlepsza okazja to ta której nie podejmujesz"

 

 

Warto wspomnieć o regulaminie allegro:

https://allegro.pl/dla-kupujacych/allegro-protect

 

"Możesz otrzymać zwrot pieniędzy do 10 000 zł jeżeli:

  • nie otrzymasz opłaconego przedmiotu,
  • otrzymany przedmiot będzie niezgodny z opisem oferty lub uszkodzony,
  • otrzymasz niekompletne zamówienie,
  • zwrócisz przedmiot i nie otrzymasz zwrotu pieniędzy od sprzedającego.

Dodatkowo zwrócimy Ci koszty przesyłki, jeśli płatność została zrealizowana za pośrednictwem Allegro Finanse.

Wniosek o zwrot pieniędzy możesz złożyć między 14 a 180 dniem od daty zakupu."

 

Zatem co odważniejsi mogą kupić i jak nie zobaczą lapka przed 180 dniem to składają wniosek o zwrot od allego.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kwiatek w ramach tej samej firmy, proszę nie podawać jej nazwy ;)

 

Panowie ten sam sprzedawca oferuje  lepsze modele macbooków w niższej cenie od gorszych, które ma na innych aukcjach :D

MacBook Air Apple M1 16 GB / 256 GB za 3750 zł

https://allegro.pl/oferta/apple-macbook-air-m1-16gb-256-mac-os-10043718344

 

i droższy od niego w gorszej konfiguracji bo tylko z 8gb ram

MacBook Air Apple M1 8 GB / 256 GB za 4100 zł

https://allegro.pl/oferta/apple-macbook-air-m1-8gb-256-mac-os-10043698793

 

Ten sam procek, dysk, ale z większą ilością ramu jest tańszy o 350 zł kiedy w realu są droższe około o tysiaka.

 

I takich kwiatków jest więcej np na wersji pro etc...

Ja nic nie sugeruje, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/2/2022 at 9:40 PM, Dworzanin.Herzoga said:

lub kwota sprzedaży przekroczyła 2k euro w skali roku

Skarbówka i tak dostaje dane o transakcjach przekraczających limit "antyterrorystyczny". Po skleceniu tego z danymi z JPK/PIT/rozliczeń rocznych, zabiorą się za "lukę podatkową" - za dwa, trzy lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2022 o 20:49, spacemarine napisał:

Ja bym nie wierzył do końca w te komentarze ;)

Komentarz to w zasadzie koszt prowizji dla allegro

 

Też jedna rzecz mnie zastanowiła teraz, bo wróciłem teraz do tej sekcji komentarzy.

U mnie powiedzmy 25-33% kupujących zostawia ocenę.

I kończy się na tym, że wystawiają 5 gwiazdek i nic więcej nie piszą.

Na ostatnie 20 ocen od kupujących które miałem, tylko jedna pani do oceny dodała komentarz "polecam;)", pozostałe 19 kupujących nie pisało nic od siebie, bo nie jest to wymagane przez allegro.

A u tamtego sprzedającego na 20 ocen, średnio 15 zawiera obszerny komentarz wychwalający zakup który jeszcze nie doszedł, lub zawiera "ocenę za poprzeni zakup"...

ciekawe, nie powiem.

 

7 godzin temu, Kespert napisał:

Skarbówka i tak dostaje dane o transakcjach przekraczających limit "antyterrorystyczny". Po skleceniu tego z danymi z JPK/PIT/rozliczeń rocznych, zabiorą się za "lukę podatkową" - za dwa, trzy lata.

 

Jeszcze te coraz większe zakusy, żeby maksymalnie ograniczyć papierowy pieniądz i walczyć z "szarą strefą".

Widoczne w PL i na świecie. W Izraelu od pierwszego sierpnia nie można płacić gotówką jeżeli kwota przekracza 6 tysięcy szekli [8,2 tys złotych].

Szkoda tylko, że niepokornym można zamrozić prewencyjnie hajs na koncie w razie W, ale to wcale nie podobna.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, Dworzanin.Herzoga said:

W Izraelu od pierwszego sierpnia nie można płacić gotówką jeżeli kwota przekracza 6 tysięcy szekli [8,2 tys złotych].

Gdzie ja coś podobnego widziałem... chyba tutaj: https://www.money.pl/pieniadze/ograniczenia-w-platnosci-gotowka-wejda-w-zycie-z-opoznieniem-andrzej-duda-podpisal-ustawe-6802766666590880a.html

Ale u nas jak zwykle wszystko jest zacofane, opóźnione... tym razem, to bardzo dobrze :)

Tym niemniej w każdej chwili możliwy jest wariant indyjski - "nagła i niezapowiedziana" wymiana wszystkich banknotów 100, 200, 500 zł ze względu na falę fałszerstw. Tylko w bankach, tylko w tym tygodniu... kopia transakcji do US.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czasy jak na alidrogo były wały na sztabkach i monetach w dostawie terminowej, atrakcyjne ceny itd, parę razy sprzedawcy uciekali z pokaźną sumką, w pewnym momencie był nawet zakaz sprzedaży tych artykułów. Czekam zatem na głośne info w mediach o atrakcyjnych komputerach ;). Oczywiście nie sugeruje że tutaj tak będzie, skądże.

 

edit:

Chyba nastąpi to dość szybko bo teraz jest aukcja macboka za 14 tysięcy (ceny rynkowej) po cenie okazyjnej 6300 zł: https://bit.ly/3TUY5Nw

Z tej jednej aukcji kwota to prawie pół bańki

 

Co ciekawe niektóre aukcje biorą udział w promocji alli days, a tam jest jakaś wstępna weryfikacja ofert:

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-days-juz-1-3-sierpnia-zglos-sie-teraz-i-promuj-przecenione-oferty-na-stronie-glownej-0Aw9dEk6AHb

 

Bardzo to dziwne wszystko

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, ale możliwe że to są refubrished z alibaby lub podobne np

https://www.alibaba.com/product-detail/wholesale-computer-for-macbook-pro-2022_1600565273169.html?spm=a2700.galleryofferlist_catalog.normal_offer.d_title.48e1684e7jy0Sg

 

Jak popatrzycie na kategorie apple na alibabie:

https://www.alibaba.com/countrysearch/CN/macbook-pro.html

To sporo jest akcji hurtowych różnych macków niby nawet aktualne modele, skąd one są naprawdę kto to wie.

Może ten sprzedawca dogadał się z jednym z sprzedawców i zamawia co pół roku kontener tych lapków, nie tłumaczę go tylko zastanawiam się jak to może działać.

Natomiast sprzedawcy z alibaby biorą je z różnych źródeł, ale kogo to obchodzi jak to daleko w azji.

Mimo wszystko ja bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Zastanawiałem się, co się stało z opisywanym powyżej sprzedawcą i poszukałem w googlach. Niestety, mieliśmy rację.

 

Liinki do poczytania ku przestrodze:

https://myapple.pl/forums/topic/350152-pytanie-o-zakup-od-pewnego-super-sprzedawcy-na-allegro/

 

https://www.pepper.pl/dyskusji/allegro-car4vip-kupowal-ktos-567035

 

https://wykop.pl/wpis/66945131/o-co-chodzi-ze-sprzedajacym-car4vip-na-allegro-wid

 

https://spidersweb.pl/2023/08/sklep-oszustwo-miliony-wyludzone.html

 

Edytowane przez J. Horsie
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J. Horsie napisał(a):


Czyli jak w każdej piramidzie na początku działa bo to promocja a jak zobaczyli ze hajs się zgadza to się zwijają , zasada jest prosta jeśli coś jest zbyt piękne to pewnie ma się racje. Amber goold tez na początku wypłacał 

Zauważcie że gość był sprytny i opóźniał dostawę że przekraczało termin chyba tego programu ochrony Allegro, wiec dostawali niektórzy ale po tym czasie wiec przyzwyczajali że to normalne, a teraz  nic nie będą mieli ani lapka ani zwrotu kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zamierzał wysyłać towaru, to z otrzymanych wpłat, mógł spokojnie opłacać prowizję allegro i z innych kont kupować raz na jakiś czas 1 sztukę tylko po to żeby wrzucić komentarz, że "czekałem 4 miesiące ale doszedł,  polecam allegrowicza".

 

Prawdziwe okazję na tanie sprzęty, na auto od dziadka ze stodoły, na zabytek itd. skończyły się wraz z rozwojem internetu. Teraz każdy może sprawdzić ile coś jest warte i byłby głupi oddając to za bezcen.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.