Skocz do zawartości

Zostawilibyście partnerkę, gdyby pojawiła się chętna, atrakcyjniejsza, młodsza ?


Zostawilibyście partnerkę, gdyby pojawiła się chętna, atrakcyjniejsza, młodsza ?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zostawilibyście partnerkę, gdyby pojawiła się chętna, atrakcyjniejsza, młodsza ?

    • Tak
      23
    • Nie
      46
    • Nie wiem
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Pfff bez mrugnięcia okiem. Jakby mi z nową nie wyszło, to bym napisał do starej, że popełniłem błąd, wszystko sobie przemyślałem i jednak ją kocham. 

 

Poza tym moje odejście, to była jej wina, bo była mało kobieca, źle gotowała, a podczas robienia loda rysowała zębami. 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deomi ty się domagasz odpowiedzi na pytanie, na które nie da się tak naprawdę odpowiedzieć, ponieważ każda sytuacja jest inna.

 

Pojawienie się atrakcyjniejszej/ chętnej/ młodszej nie musi być główną przyczyną zostawienia partnerki, może być jedną z przyczyn.

 

Np. może zadecydować to, że aktualna partnerka ma znaczące wady charakteru i trudno z nia wytrzymać w relacji.

 

Odpowiedź mogłaby być inna w zależności od jakości związku, czy jest stan zakochania czy nie, czy para jest zgodna, czy są zaspokojone wszystkie potrzeby. 

 

Dla niektórych młodość i atrakcyjność nowej alternatywy mogłaby być głównym powodem podjęcia decyzji o rozstaniu, a dla niektórych nie byłaby głównym, przypuszczam że dla większości byłaby niewystarczającym powodem jeśli w aktualnym związku dobrze by się układało.

 

Byłoby też wielu skłonnych na skok w bok, albo posiadanie długookresowej tej hipotetycznej młodej/ atrakcyjnej jako kochanki, a nie zostawiłoby swojej dotychczasowej partnerki. Takie kochanki często tkwią w wieloletnim romansie, a i tak finalnie mężczyzna nie odchodzi od żony. 

 

Mężczyźni mają wbudowane w swoje oprogramowanie poczucie obowiązku, dlatego kochankom trudno jest doprowadzi do rozstania/ rozwodu szczególnie gdy nazwijmy ją "główna" partnerka ma z mężczyzną dzieci.

 

Dla mężczyzny seks jest bardziej fizyczny nią emocjonalny i najczęściej zdrada z młodszą, nie jest akceleratorem do rozstania z tą "gówną". 

 

 

Patrząc na jednocześnie na badania dotyczące zdrad i statystyki rozwodowe i przyczyny wniesienia pozwów rozwodowych można wysnuć wniosek, że tak naprawdę  zdrada jest niezbyt często przyczyną rozstania. Będę sobie zaokrąglał, nie chce mi sie dokładnie liczyć :) 

 

W Polsce w przedziale wiekowym 18 - 50 statystycznie zdradza ciut poniżej 50 tysięcy mężczyzn w rocznie. 

 

Statystycznie o zdradach parterów dowiaduje sie 27% ludzi ogółem, czyli 13 500 kobiet jest świadomych zdrady partnera. 

 

W 2021 kobiety wniosły około 25k pozwów rozwodowych z czego około 5k było z powodu niewierności małżonka, czyli w 63% przypadków zdrada partnera nie jest powodem do rozstania, jeśli on do tego dąży. 

 

Oczywiście trzeba by uwzględnić ilu mężczyzn wnosi o rozwód bo  "ma kochankę", to że jest to główna przyczyna wniesienia pozwów rozwodowych przez mężczyzn jest mitem. Mężczyźni, którzy wnoszą o rozwód bo mają kochankę to poniżej 8% wszystkich, którzy zainicjowali wszystkie sprawy rozwodowe. Mężczyźni wnieśli w 2021 około 12,5 k pozwów rozwodowych, a 8% z tego to 1 tysiąc.

 

Reasumując zdrada jest przyczyną rozpadu około 6 tysięcy małżeństw rocznie i prowadzi do rozwodu. 

 

 

Podsumowując na bazie rozpadu małżeństw i statystykach zdrad, można wyciągnąć takie wnioski (wartości przybliżone):

 

Mężczyzna, który zdradza żonę (biorąc pod uwagę ilość zdradzających mężczyzn ogółem) jest skłonny zostawić ją dla kochanki w 1:50 (2%) przypadków. 

 

Zdradzona żona, która dowiedziała się o zdradzie "wybacza" i nie jest to powodem do rozstania w 63% przypadków. 

 

 

Wniosek z tego taki, że męska zdrada, wdanie się w romans z młodszą niezbyt często prowadzi do rozstania. 

 

 

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deomi a MK ma obowiązek odpowiadać? :D 

 

To jest forum, każdy bierze udział w dyskusji, w której chce brać udział.

 

W zasadzie uzyskałaś statystyczną odpowiedź na swoje pytanie, a odpowiedzi personalne nic nie wniosą do tematu, po za wskazywaniem palcem kto jest "ten zły" xd

 

W przybliżeniu 1/50 mężczyzn, którzy zdradzają zostawia partnerkę dla kochanki, 2/3 kobiet wybacza zdradę, 3/4 nigdy się o zdradzie nie dowiedziały.

 

I to jest w zasadzie wyczerpanie tematu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red No nie ma, ale moglby 😎 

Hmm no te skrocone statystyki przedstawiaja Was jednak w trochę innym swietle niz te rozbudowane. 

 

Ja znalazlam takie: zdradzilo 61% mezczyzn i 38 % kobiet. 

Wiec jednak WBREW OBIEGOWEJ TUTAJ OPINI NA FORUM. Wam zdarza sie to niemal 1,8 raza czesciej, wiec prosze NIE ZAPOMINAJCIE O TYM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś przypomni, który to forumowy babon był skrajnym kurwiszonem z ciężkimi zaburzeniami psychicznymi, i po prostu ekstremalnie złym człowiekiem.

Który to babon zrobił jednemu z braci z mózgu kisiel, przy wsparciu innego, opuściła forum, ale wróciła pod innym nickiem.

 

I właśnie ten drugi nick jakoś umknął mej pamięci, ale na pewno ktoś pamięta.

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.