Skocz do zawartości

W jaki sposób naprawić Polskę?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wrotycz napisał:

Tu już popłynąłeś.

To nie Polska wywołała ta wojnę a za klęskę byli odpowiedzialni socjaliści piłsudskiego.

 

 

Wróć się do szkoły.

 

Każdy kto dałcii plusa za te wypociny powinien zrobić to samo.

:DDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wrotycz napisał:

Od 1861 w Rosji (i królestwie polskim) nie było "pańszczyzny". Do samego 1917 minęły od tego czasu ponad dwa pokolenia.

w jaki sposób więc mieli mieć ci chłopi pańszczźnianą mentalność? Już nie mówiąc o czasach IIWŚ i później.

Wiesz. Zniesiono pańszczyznę ale nie dano swobód. Ruski chłop, wciąż był przywiązany do swojej wsi, której opuszczenie było bardzo trudne. No i dopiero w 1917  zniknął obowiązek uniżania się przed kimś wyższego stanu.
Kajdany mu zabrano wraz z butami. W KP było jednak inaczej niż np. pod Tułą.

Co do mentalności i losu szarego człowieka niskiego stanu, to Tołstoj popełnił swego czasu takie coś:
The slavery of our times : Tolstoy, Leo, graf, 1828-1910 : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive

Czyli. faceci, pracujący na akord, 36 godzin pracy, 12 godzin odpoczynku. Żyć nie umierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Libertyn said:

Wiesz. Zniesiono pańszczyznę ale nie dano swobód. Ruski chłop, wciąż był przywiązany do swojej wsi, której opuszczenie było bardzo trudne. No i dopiero w 1917  zniknął obowiązek uniżania się przed kimś wyższego stanu.

 

Chłop był wolny ale musiał spłacić ziemię, którą uprawiał. Na początku było przywiązanie do ziemi ale się zbyło. Na tyle, że do 1905 rosyjskie ziemiańsrwo sprzedało 30% swojej ziemi bo nie miał na niej kto pracować.

 

Natomiast polscy chłopi od 1864 otrzymali ziemię, byli wolni i mogli do woli korzystać z pańskich lasów i pastwisk.

 

Jak teraz mi wytłumaczysz, ty i @Ace of Spades tę pańszczyźnianą mentalność?

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wrotycz napisał:

Jak teraz mi wytłumaczysz, ty i @Ace of Spades tę pańszczyźnianą mentalność?

 

Pracowałeś kiedyś u Janusza biznesu albo z Januszem kierownikie? Faceta który tylko z racji tego że zatrudnia czy jest wyżej, ma w swoim mniemaniu niemal boskie perogatywy i co do zasady zawsze ma racje?
Zetknąłeś się kiedyś z osobą która jest gotowa robić nadgodziny za darmo, bo wypada być wdzięcznym za możliwość zarobku?


Bo to jest ta mentalność. 
Folwarczno-pańszczyźniane stosunki przeniesione do firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wrotycz napisał:

Jak teraz mi wytłumaczysz, ty i @Ace of Spades tę pańszczyźnianą mentalność?

Chłopie ostygnij i odpocznij, najwyraźniej zatrułeś się konserwami rybnymi z Irkucka ale spoko, za jakiś czas wydobrzejesz i zaczniesz się cieszyć życiem zamiast marnować czas przy kompie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Libertyn said:
50 minutes ago, wrotycz said:

Jak teraz mi wytłumaczysz, ty i @Ace of Spades tę pańszczyźnianą mentalność?

 

Pracowałeś kiedyś u Janusza biznesu

 

15 minutes ago, Ace of Spades said:
51 minutes ago, wrotycz said:

Jak teraz mi wytłumaczysz, ty i @Ace of Spades tę pańszczyźnianą mentalność?

Chłopie ostygnij i odpocznij, najwyraźniej zatrułeś się konserwami rybnymi z Irkucka

 

Skończymy się argumenty zaczęły się podśmiewujki. Co następne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gixer napisał:

Korwin

 

9 godzin temu, Gixer napisał:

zrobi wrzutkę o Hitlerze

 

9 godzin temu, Gixer napisał:

Korwin jest spalony i powinien się kurwa schować

Z tego materiału wychodzi na to, że w NSDAP było kilka osób o nazwisku Hitler, więc ten prawdziwy mógł rzeczywiście coś przeoczyć 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Libertyn napisał:

Pracowałeś kiedyś u Janusza biznesu albo z Januszem kierownikie? Faceta który tylko z racji tego że zatrudnia czy jest wyżej, ma w swoim mniemaniu niemal boskie perogatywy i co do zasady zawsze ma racje?
Zetknąłeś się kiedyś z osobą która jest gotowa robić nadgodziny za darmo, bo wypada być wdzięcznym za możliwość zarobku?


Bo to jest ta mentalność. 
Folwarczno-pańszczyźniane stosunki przeniesione do firm

Ja kieruję ludźmi i widzę odwrotna mentalność. Goście ruszają się jak by mieli 3kg w porach. Mamy pracowników fizycznych co zarabiają 6tys netto w małym mieście. Soboty płacone x1, 5 i nie ma chętnych żeby w te soboty przyjść. 

Młodzi nie chcą się uczyć roboty tylko biją godziny. Jak zacząłem podnosić głos żeby przeszli z tempa spacerowego na tempo robocze to później się dowiedziałem że tu jest obóz pracy. 

 

A swoją drogą to robimy teraz Instalacje na hali produkcyjnej i płacą ludziom 2300 netto... I tutaj widzę ludzi którym zaczyna brakować na życie i mogą protestować. 

Wszyscy chcemy żyć w Polsce zamiast tułać się po świecie. Moim zdaniem jesteśmy w stanie poprawiać swój byt ale potrzeba więcej wiary a mniej narzekania 💪

 

P. S. Narzekanie obniża inteligencję i pamięć. 

Edytowane przez Gixer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gixer napisał:

Ja kieruję ludźmi i widzę odwrotna mentalność. Goście ruszają się jak by mieli 3kg w porach. Mamy pracowników fizycznych co zarabiają 6tys netto w małym mieście. Soboty płacone x1, 5 i nie ma chętnych żeby w te soboty przyjść. 

Bo mają płacone tyle że im nie potrzeba. Poza tym jak przyjdą w sobotę to nie będą mieli wolnego w poniedziałek. Zatem wybór prosty. 

4 godziny temu, Gixer napisał:

Młodzi nie chcą się uczyć roboty tylko biją godziny.

Bo młodzi mają aspiracje odbębnić i dać dyla do dużego miasta pewnie. Ale fakt faktem, Dużo młodych to leserzy. 

4 godziny temu, Gixer napisał:

Jak zacząłem podnosić głos żeby przeszli z tempa spacerowego na tempo robocze to później się dowiedziałem że tu jest obóz pracy. 

Pytanie czy Niemiec lub Holender by podnosił głos. No i skoro jest dobrze tak jak jest to po co przyspieszać i powodować stres? Na kasę się to nie przełoży. 

4 godziny temu, Gixer napisał:

A swoją drogą to robimy teraz Instalacje na hali produkcyjnej i płacą ludziom 2300 netto... I tutaj widzę ludzi którym zaczyna brakować na życie i mogą protestować. 

Znając życie pracownicy agencyjni. Protestować nie mają jak. 

4 godziny temu, Gixer napisał:

Wszyscy chcemy żyć w Polsce zamiast tułać się po świecie. Moim zdaniem jesteśmy w stanie poprawiać swój byt ale potrzeba więcej wiary a mniej narzekania 💪

 

P. S. Narzekanie obniża inteligencję i pamięć. 

Od narzekania często biorą się innowacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Libertyn napisał:

Bo mają płacone tyle że im nie potrzeba. Poza tym jak przyjdą w sobotę to nie będą mieli wolnego w poniedziałek. Zatem wybór prosty. 

Bo młodzi mają aspiracje odbębnić i dać dyla do dużego miasta pewnie. Ale fakt faktem, Dużo młodych to leserzy. 

Pytanie czy Niemiec lub Holender by podnosił głos. No i skoro jest dobrze tak jak jest to po co przyspieszać i powodować stres? Na kasę się to nie przełoży. 

Znając życie pracownicy agencyjni. Protestować nie mają jak. 

Od narzekania często biorą się innowacje. 

No zaraz zaraz. Wszyscy twoerdza że jak by lepiej płacili to oni by robili. 

 

Jak Cie kierownik prosi żeby przyjść w sobotę bo wtedy hala jest pusta i podgonimy robotę i do tego dostajesz dodatkowo 50% więcej za te sama robotę to za mało... 

 

Młodzi czy starzy to większość chce odbębnić. Muszę pomyśleć z szefem jak wpływać na ludzi by mieli inne motywację. Żeby wykonywać pracę dobrze i z zaangażowaniem bo tu czegoś brak. Jakiś kij i jakąś marchewka. A Tych co nie chcą zmian to wywalać po trochę to się coś zmieni. 

 

Wiesz goście dostali jasny komunikat że jak zepną poślady to dostają po 600 do łapy... Roboty na tydzień więc myślę że godziwą premia ale ich nie zainteresowała. Jakiś kurwa taki marazm że mnie czyści...

Mam ochotę im podawać testosteron i adrenalinę domięśniowo przed pracą 🤣🤣🤣

 

Myślę że na ludzi można wpływać ale jest to nie lada sztuka. Odpowiednią atmosfera i męskie podejście do sprawy zamiast takiego bycia rozlalym eu uchem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gixer napisał:

No zaraz zaraz. Wszyscy twoerdza że jak by lepiej płacili to oni by robili. 

Więcej, jeszcze kwestia o ile więcej. 

39 minut temu, Gixer napisał:

 

Jak Cie kierownik prosi żeby przyjść w sobotę bo wtedy hala jest pusta i podgonimy robotę i do tego dostajesz dodatkowo 50% więcej za te sama robotę to za mało... 

Nie samą pracą człowiek żyje. Ktoś może w tym czasie już zabukował bilet do kina czy umówił się ze znajomymi

39 minut temu, Gixer napisał:

Młodzi czy starzy to większość chce odbębnić. Muszę pomyśleć z szefem jak wpływać na ludzi by mieli inne motywację. Żeby wykonywać pracę dobrze i z zaangażowaniem bo tu czegoś brak. Jakiś kij i jakąś marchewka. A Tych co nie chcą zmian to wywalać po trochę to się coś zmieni. 

Zarabiają tyle że kasa nie motywuje (przynajmniej nie w oferowanym wymiarze). Pewnie owocowe czwartki itp nic nie dadzą.

A jakby tak. Pracuj w sobotę (za tyle samo) i miej wolne w inny dzień tygodnia? Albo sobie zbieraj wolne a potem nie pracuj i 2 miechy?

39 minut temu, Gixer napisał:

Wiesz goście dostali jasny komunikat że jak zepną poślady to dostają po 600 do łapy... Roboty na tydzień więc myślę że godziwą premia ale ich nie zainteresowała. Jakiś kurwa taki marazm że mnie czyści...

Goście zarabiający 2300 by spięli. Priorytety. Goście za 6k już niekoniecznie bo im to 600 aż takiej różnicy nie zrobi

39 minut temu, Gixer napisał:

Myślę że na ludzi można wpływać ale jest to nie lada sztuka. Odpowiednią atmosfera i męskie podejście do sprawy zamiast takiego bycia rozlalym eu uchem... 

Ludzie potrzebują misji. 
Mógłbyś płacić mniej ale jakby czuli że cos z tego wynika to by się spięli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W .pl nie ma etosu pracy i chyba nigdy nie było. Poza nielicznymi przypadkami specjalistów i ludzi, których jara to co robią (większość już dawno pracuje za granicą), to przeciętny pracownik nie umie robić dobrze i NIE CHCE robić dobrze, bo nie ma wykształconej mentalności, że pracę powinno się wykonywać porządnie. Dlatego czy 2300, czy 6000 efekty są podobne. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maroon napisał:

W .pl nie ma etosu pracy i chyba nigdy nie było. Poza nielicznymi przypadkami specjalistów i ludzi, których jara to co robią (większość już dawno pracuje za granicą), to przeciętny pracownik nie umie robić dobrze i NIE CHCE robić dobrze, bo nie ma wykształconej mentalności, że pracę powinno się wykonywać porządnie. Dlatego czy 2300, czy 6000 efekty są podobne. 

Właśnie ciekawe jest to że najlepsi pracownicy nie mają nastawienia typowo na kasę. Oni robia cos i chcą to zrobić dobrze. Liczy się dla nich to że nazywa się ich fachowcami i że są lepsi od reszty co nie ogarnia. Ludzie wewnątrz sterowni a nie tacy co potrzebują kija. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 19:43, sargon napisał:

Co musi się stać  ? Upadek Polski. Całkowity.

Też się zgadzam. Tu nie ma co ratować czy naprawiać, bo fundamenty od czasu zakończenia I WŚ są tak zgnite, że nie ma to najmniejszego sensu. Dekonstrukcja Polski we wszystkich sferach (społecznej, ekonomicznej, politycznej, edukacyjnej) przez ostatnie 100lat zaszła za daleko. Musi być całkowity upadek państwa, ekonomii a społeczeństwo musi zostać zostawione samym sobie.

Potem dyktatura, która narzuci jedwabnikom swoją własną wizję państwa. Miejmy nadzieję że dobrą.

Tak to widzę i to nas czeka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.