Skocz do zawartości

HTZ - Hormonalna Terapia Zastępcza - czas start


Rekomendowane odpowiedzi

Jaja stają się mniejsze, no i zjazd jak zejdziesz z teścia, to już lepiej ćwicz regularnie ciężary, lepsza dieta, niż walić coś co dopiero w wieku 50+

ma sens

 

 

1 godzinę temu, tmr napisał:

Najbardziej krytykują stosowanie SAA osobnicy, którzy nabyli swoją wiedzę na popularnych portalach ogólnotematycznych.

 

W okolicach 40rż polecam TRT. 

We wcześniejszych latach - suplementacyjne dawki metanabolu 5-10mg/dzień. Nie zablokują. A fajnie zadziałają. 

 

Mówie o stosowaniu czysto rekreacyjnym. A nie "cyklach".  

 

Stosowałem najrozmaitsze środki. Sporo lat.

Kiedys jeden typ, co był niby w AT, powiedział mi, że zdechne na serucho i nie dożyje 35 rż

Padł na grype. Nie, nie Covid. 

 

 

A skąd bierzesz ten metanabol, z jakiejś firmy typu reaktor?

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że większość osób w temacie nie wie co to jest TRT lub HTZ 😆

17 minut temu, spacemarine napisał:

Jaja stają się mniejsze, no i zjazd jak zejdziesz z teścia

 

To są dawki w których jesteś w tych "zdrowych granicach", to nie jest normalne żeby zdrowy chłop miał niecałe 500 NG/DL będąc aktywnym, jedząc dobrze itd.

 

Przy okazji 

 

 

 

Edytowane przez bassfreak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sasqn911 napisał:

Również ćwiczę na siłowni, zdrowo się odżywiam.

Ile masz lat? Jesteś otyły? Jednorazowy wynik nie jest miarodajny, testostosteron ma wahania dobowe. Aby ocenić faktyczny jego poziom trzeba wykonać przynajmniej 2 badania z rana na czczo. Nie być zmęczonym (odpuścić siłownie na tydzień), wyspanym. Dopiero wtedy należy podejmować decyzje o ewentualnej terapii. Jeśli Twój poziom mieści się od 500 - 1000 to jest to prawidłowy wynik (libido, samopoczucie) i niepotrzebna Ci terapia. Wchodząc na HTZ na pewno zrobiłeś też inne badania hormonalne tak? Kortyzol, shbg, lh, fsh, tarczyca (tsh, ft3/4) jakie wyniki wszystko było ok?

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że jak zaczniesz przyjmować teścia z zewnątrz, to organizm przestaje sam go wytwarzać w odpowiedniej ilości? I że jak już wziąłeś teścia, to potem nie ma powrotu z tego powodu, bo organizm sam odpuszcza swoją produkcję i musisz już jechać na zastrzykach? Słyszałem, że jak się odstawia teścia to jest mega zjazd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, manygguh napisał:

A to nie jest tak, że jak zaczniesz przyjmować teścia z zewnątrz, to organizm przestaje sam go wytwarzać w odpowiedniej ilości? I że jak już wziąłeś teścia, to potem nie ma powrotu z tego powodu, bo organizm sam odpuszcza swoją produkcję i musisz już jechać na zastrzykach? Słyszałem, że jak się odstawia teścia to jest mega zjazd. 

Jak będziesz walić duże dawki to organizm się owszem zablokuje, jednak jest to odwracalne czasem z pomocą niektórych leków.

Przy dawkach TRT bloku nie będzie przynajmniej nie powinno bo "uzupełniasz" braki a nie walisz kosmiczne dawki.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mmario napisał:

Trzeba się zastanowić dlaczego nasi przodkowie mieli wyższy.... Dieta? Styl życia, a może posty i chłód?

Wartościowsze jedzenie a przed wszystkim trudniejsze czasy, co wymagało wysiłku, pracy. Dzisiaj tak na prawdę nic nie musisz, brakuje wyzwań, dlatego testosteron maleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sasqn911

Zrobiłeś kompleksowe badania? 

Badałeś sobie kortyzol?

 

Zastanawiałeś się jaka może być przyczyną niskiego teścia u Ciebie? 

 

Sam zastanawiam się nad trt ale narazie czekam na wyniki badań. Ostrożnie podchodzę do tematu bo skutki uboczne mogą być ciężkie do opanowania. 

Poniżej wrzucam ciekawy materiał. Może się komus przyda 💪

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sasqn911 Sam również robiłem pomiar teścia i cóż... jest on taki średni bym powiedział bo pierwszy wynik to 600 a drugi 550. Natomiast u mnie był kortyzol ponad normę i tu się zastanawiam jakie to może mieć przełożenie :) Jestem osobą szczupłą, młodą (29 lat) i mam prawie zerowe owłosienie na ciele (na klacie nic, na brzuchu kilka włosków, na rękach nic, trochę na nogach) Jak jest u ciebie z owłosieniem ciała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, bassfreak said:

Przy dawkach TRT bloku nie będzie przynajmniej nie powinno bo "uzupełniasz" braki a nie walisz kosmiczne dawki.

A po takim przyjmowaniu jakiś czas (zakładamy normalne dawki), jak się przestanie, to teść spada znowu do poprzednich poziomów? 

 

Btw, byłeś na trt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tmr napisał:

Nie ma "uzupełniania" braków...

Tego się nie da dotankować...

Sama nazwa : hormonalna terapia zastępcza...

Po to jest "odblok"....żeby ruszyć oś i przywrócić sekrecję.

Oglądam jednego gościa co prawda nie jest kulturystą ale ma kanał life stylowy, był jakiś czas na TRT i z 500 śmigał na 900 ng/dl po czym zszedł z TRT i na 99% nie robił odbloku.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, manygguh napisał:

A po takim przyjmowaniu jakiś czas (zakładamy normalne dawki), jak się przestanie, to teść spada znowu do poprzednich poziomów? 

 

Btw, byłeś na trt? 

Nie byłem bo mam 28 lat i mój teść jest chyba ok, kiedyś zrobiłem "tak sobie" i było 500ng/dl z czego teraz lepiej sypiam, mam dużo aktywności i cała masa supli regularnie typu d3, magnez, selen,cynk itd.

 

Będę miał sianko na zbyciu to zbadam znowu, oby było chociaż 700 ng/dl bo na pewno od tamtego czasu coś poszło w górę.

Teraz, tmr napisał:

Głupota. Z czasem, naturalnie, sekrecja wróci.

Ale potrwa to długo.

 

Możliwe że coś pominąłem w którymś odcinku bo otwarcie o tym mówił ale wrócił do swojego własnego teścia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Akadyjczyk napisał:

@sasqn911 Sam również robiłem pomiar teścia i cóż... jest on taki średni bym powiedział bo pierwszy wynik to 600 a drugi 550. Natomiast u mnie był kortyzol ponad normę i tu się zastanawiam jakie to może mieć przełożenie :) Jestem osobą szczupłą, młodą (29 lat) i mam prawie zerowe owłosienie na ciele (na klacie nic, na brzuchu kilka włosków, na rękach nic, trochę na nogach) Jak jest u ciebie z owłosieniem ciała?

 

Na rękach nie mam prawie włosów. Są cieniutkie i jasne, na klatce trochę mam. Zarost też w taki wpół rzadki, pół gęsty. Też jestem szczupły, 189cm, waga 92kg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sasqn911 napisał:

 

Na rękach nie mam prawie włosów. Są cieniutkie i jasne, na klatce trochę mam. Zarost też w taki wpół rzadki, pół gęsty. Też jestem szczupły, 189cm, waga 92kg

 

 

Z tymi poziomami to jest sprawa dyskusyjna. 

Jeden może mieć 500 i czuć się dobrze a drugi kiepsko. Indywidualna sprawa. 

 

Ciekawe jakie będziesz miał rezultaty, trzymam kciuki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, slusa napisał:

Tak ogólnie w temacie suplementacji, z punktu widzenia podstaw, warto przyjmować więcej tego, z czego dany hormon/związek jest tworzony w organizmie naturalnie. Nazywa się to prekursorem danego x. Też zwiększy się ilość x. Nie pamiętam co to w przypadku testosteronu

Cholesterol jest prekursorem hormonów płciowych. Jaja, mięso, tłuszcz zwierzęcy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sasqn911 i bardzo dobrze. Tylko, żebyś nie skończył jak co niektórzy co mówili, że tylko troszeczkę tego teścia a później wchodzili na solidna bombę.

Ja bym bił hcg od początku np 200j. co 3 dni. 

W stanach jest to już normalna praktyka, że jeśli ktoś ma średni poziom i ma życzenie to przypisują mu teścia, tylko u nas jak w skansenie. Młody facet powinien mieć w granicach górnych widelek. Koniec kropka. 

A przy tej dawce to ani go nie zablokuje ani nie zaszkodzi. 

Pisz tu na forum co i jak, jest kilku ogarniętych kolegów to podpowiemy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PoProstuMarek

 

Zróbcie o tym poradnik/wątek co i jak bo sam jetem ciekaw i pewnie za ileś lat będę też to robił.

Mimo wszystko dajcie też info o skutkach ubocznych i jak nim przeciwdziałać, jakie badania zrobić i na co uważać, zdrowie na pierwszym miejscu.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, manygguh napisał:

A to nie jest tak, że jak zaczniesz przyjmować teścia z zewnątrz, to organizm przestaje sam go wytwarzać w odpowiedniej ilości? I że jak już wziąłeś teścia, to potem nie ma powrotu z tego powodu, bo organizm sam odpuszcza swoją produkcję i musisz już jechać na zastrzykach? Słyszałem, że jak się odstawia teścia to jest mega zjazd. 

 

Jeśli to jest HTZ to bijesz dupsko do końca życia. Bo jak zejdziesz z syntetyka to parametry wrócą do punktu wyjścia a nawet niżej. Bo wraz z wiekiem spada produkcja naturalnego testosteronu.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Baca1980 said:

Jeśli to jest HTZ to bijesz dupsko do końca życia. Bo jak zejdziesz z syntetyka to parametry wrócą do punktu wyjścia a nawet niżej. Bo wraz z wiekiem spada produkcja naturalnego testosteronu.

Właśnie o takie info mi chodziło! Zostają więc tylko naturalne metody podniesienia testosteronu.

 

A tak jeszcze zapytam, czy jest coś, co można przyjmować hormonalnie z zewnątrz i nie jest to HTZ? A nuż jest jakiś sposób :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, manygguh napisał:

Właśnie o takie info mi chodziło! Zostają więc tylko naturalne metody podniesienia testosteronu.

 

Prawda jest też taka że poziom wyjściowy naturalnego testosteronu w dużej mierze zależy od uwarunkowań genetycznych. Stąd trzy podstawowe fenotypy: ektomorfik, mezomorfik. endomorfik.

 

5 minut temu, manygguh napisał:

A tak jeszcze zapytam, czy jest coś, co można przyjmować hormonalnie z zewnątrz i nie jest to HTZ? A nuż jest jakiś sposób :D 

 

Nie ma naturalnego substytutu dla testosteronu. Możemy tylko dostarczyć prekursory które w teorii mogą podnieść produkcje naturalnego hormonu.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, chętnie wymienię się doświadczeniami. Jestem na TRT od 2 lat. 150mg prolki podzielone na 3 iniekcje w tygodniu. Z plusów utrata wagi i to spora - w moim przypadku -40KG. Chęć do działania - pracy i treningów. Niestety są też minusy. Pierwszy miesiąc czy dwa to taki powiedzmy "miesiąc miodowy" jest zajebiście, masz tyle energii, że nie wiesz co masz ze sobą zrobić. Później staje się to normą i... hmm zaczynasz szukać... czytać... i znajdujesz inne środki. Z TRT robi się raczej HRT. U mnie doszedł hormon wzrostu na stałe od roku. Na testach jest oxa i deka. 

  • Like 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.