Skocz do zawartości

Gdyby wybory do Sejmu dobywały się w najbliższą niedzielę to zagłosowałbym na... [Ankieta]


Gdyby wybory do Sejmu dobywały się w najbliższą niedzielę to zagłosowałbym na... [Ankieta]  

91 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdyby wybory do Sejmu i Senatu dobywały się w najbliższą niedzielę to...

    • Poszedłbym i oddał ważny głos na którąś z Partii
      73
    • Poszedłbym i oddał głos nieważny (pusty / pokreślone etc.)
      2
    • Nie poszedłbym na wybory
      16
  2. 2. Na jaką partię zagłosowałbym w wyborach do Sejmu?

    • Koalicja Polska – PSL, UED, Konserwatyści
      3
    • Koalicja Obywatelska – PO, .N, IP, Zieloni
      10
    • Konfederacja
      50
    • Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia
      0
    • Lewica
      2
    • Prawo i Sprawiedliwość
      11
    • Polska 2050
      2
    • Porozumienie Jarosława Gowina
      0
    • Agrounia
      7
    • Partia W. Olszańskiego (Partia Kamratów)
      6
  3. 3. Na jaką partię na pewno bym nie (!!!) zagłosował w wyborach do Sejmu?

    • Koalicja Polska – PSL, UED, Konserwatyści
      0
    • Koalicja Obywatelska – PO, .N, IP, Zieloni
      21
    • Konfederacja
      1
    • Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia
      2
    • Lewica
      16
    • Prawo i Sprawiedliwość
      42
    • Polska 2050
      4
    • Porozumienie Jarosława Gowina
      1
    • Agrounia
      0
    • Partia W. Olszańskiego (Partia Kamratów)
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Pewien klasyk demokracji mawiał, że jeśli rok po wyborach nie wstydzisz się na kogo glosowałeś, to znaczy że nie glosowałeś.

 

Miałem już tak parę razy. Udziału w ankiecie nie wezmę, ponieważ zapewne do wyborów pójdę, ale nie wiem na kogo będę głosował w przypadku partii. Od kilku wyborów staram się wybierać konkretną osobę, a dopiero w drugiej kolejności patrzę na listę i przeważnie są to przedstawiciele list tzw. politycznego planktonu. Niestety u mnie wybór trwa do niemal ostatniej chwili i często idąc do komisji jeszcze się zastanawiam.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, eknm2005 said:

Taka uwaga - jak zaznaczam opcję "nie poszedłbym na wybory" jestem zmuszony zaznaczyć jakąś opcję w 2 następnych sekcjach, co jest trochę nie ten tego. 

 

Z tym nic się nie da zrobić. Ankiety sa niezależne i nie mogą interpretować wyników z poprzednich.

Jedynie Ci by należało zrobić to dodać opcję "żadna" wśród partii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konfe byście zagłosowali ? XD 

 

To tacy sami zydzi jak pis.  

Na głosowaniu w sejmie jednym tchem głosowali na oddanie złóż miedzi w obce ręce.  

 

Wszystkie te partie i w nich ludzie to palce jednej ręki.  

 

Jedynie co się może zmienić to, to że będą w pałacu prezydenckim nowe zasłony zawieszone i zdjęcie w ramce na biurku myszki innej niż wszystkie zmienione.  

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kogo byście nie zagłosowali to NIE BĘDZIE NICZEGO.

 

To całe towarzystwo bije się tylko o koryto, które my napełniamy. 

 

W Polsce nie ma mężów stanu, w Polsce nawet ciężko o polityków, są natomiast w obfitej ilości degeneraci polityczni. 

 

Wasz głos zmieni tylko świnie w chlewie (i to tylko przy sprzyjających warunkach, bo ordynacja wyborcza jest korupcyjna, inaczej tego nie można nazwać) , nic więcej. 

 

 

Chcecie coś zmienić?

 

Zacznijcie od siebie, zmieńcie swoje życie, dążcie do jego poprawy. 

 

Jeśli będzie wam zbyt ciężko dokonać tego tutaj, to świat jest wielki :)

 

 

  • Like 9
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Red zaciągnął kamień na kryptę. Konfederacja to to samo, będzie co było, aczkolwiek dałbym im szansę aby pokazali swoje oblicze. Może wtedy coś by się zaczęło. Kamraci wymrą po śmierci najbardziej popularnego członka w furażerce na koniu. Oby na terenie Polski nie było wojny kinetycznej. II wojna się nie skończyła... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine nie chodziło mi o to, że PiS drugą kadencję robi, ciężko to porównać wg mnie - jeżeli wygrają teraz to idą na rekord w rządzeniu. Po tym jak PiS wygrał 8 lat temu, myślałem:

eeee poł kadencji i będzie qpa... myliłem się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież konfederacja to jebane oszołomy. Jedyne rozwiązanie w tym systemie to wpuszczenie masy partii i taki rozkład głosów, żeby ciągle się kłócili, żadnej przewagi jednej partii nad drugą. Im więcej przeciwnych obozów, tym lepiej dla zwykłych ludzi. Zagłosuję na partię, która znajduje się najbliżej progu wyborczego, a czy to będzie jakieś lewactwo, czy inne debile nie ma znaczenia. Grunt, żeby oszołomy się kłóciły. Poza tym praca na czarno i unikanie podatków, bo już się nie da funkcjonować. Pierdolnięcie tego kraju to kwestia czasu.

 

A za prezydenta wolałbym jakiegoś bezdomnego niż to, co teraz jest.

 

Wstydzę się, że jestem częścią tego systemu. Dzielę rzeczywistość z takimi kurwami. To się wydaje jakieś nierealne. Zaraz duży ZUS zrówna się z pensją minimalną. To jest horror.

  • Like 4
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, niemlodyjoda napisał:

Pytanie pierwsze to czy w ogóle chcecie głosować.

 

Powiem tak brachu ostatni raz na wyborach byłem w 2019 roku kiedy to zagłosowałem na Konfederację.

Wtedy już wiedziałem, że na układ okrągłostołowy bandy czworga nie będę głosował a nowa partia z Korwinem na czele

wydawała mi się powiewem świeżości, normalności i przede wszystkim dawała nadzieję na lepsze jutro.

 

Tymczasem po 3 latach od tamtych wydarzeń to nie dość, że dalej nie interesują mnie sitwy partyjne czterech bandyckich ugrupowań

to jeszcze koło konfederacji mnie zawiodło. 

Podkreślam szanuje i nic nie mam do posła Brauna, Sośnierza, Kuleszy czy Dziambora, którzy jako jedyni pokazali przysłowiowe jaja i 

byli ze społeczeństwem na dobre i złe.

Natomiast cała reszta z Korwinem, Bosakiem czy Winnickim na czele ronsia w ronsie głosowali i pomagali PiS w przepchnięciu

niekorzystnym dla Polaków ustaw.

Kto nie wierzy zapraszam na oficjalna stronę sejmu gdzie macie czarno na białym kto i jak głosował i za czym.

 

Dlatego odpowiadając na to pytanie nie chce w ogóle iść na wybory bo nie ma na kogo głosować.

Co prawda jest partia Kamratów, Agrounia i Sośnierza, ale chłopaki nie mają szans a mój głos im nie pomorze.

Dosyć z wybieraniem między kiłą a rzeżączką bo nam nie jest potrzebne mniejsze zło tylko poważne przemeblowanie

sceny politycznej gdzie u władzy będą tylko Polacy.

A tak dopóki są poplecznicy naszych okupantów to w Polsce nic sie nie zmieni na lepsze.

Tak jak powiedział Cejrowski wpierw to trzeba wszystkich won wywalić i rozliczyć.

 

6 godzin temu, niemlodyjoda napisał:

Drugie to na kogo.

 

Tak jak już pisałem w pierwszym punkcie nie ma na kogo głosować.

Owszem jest Agrounia z Bustowskim, Kamraci z Jabłonowskim i Sośnierz z nową partią tylko, że oni nie przekroczą progu wyborczego.

Życzę im wszystkiego dobrego, ale plebs jak zwykle między PiS a KO będzie wybierać.

 

Tak naprawdę to ludzie regionalnie powinni wybierać i zgłaszać swoich kandydatów, którzy coś dla ludzi zrobili, którzy mają dobro Polski

na pierwszym miejscu tylko wiemy, że obca agentura na to nie pozwoli bo Polska nie jest suwerennym państwem tylko wasalem.

 

6 godzin temu, niemlodyjoda napisał:

Trzecie - na kogo na pewno nie zagłosujecie - do kogo czujecie największa antypatię.

 

Na pewno nie czuje antypatii do konfederacji, po prostu zawiedli mnie, gdy jedni tak jak Sośnierz, Kulesza czy Dziambor opuścili partię

co było dobrym posunięciem bo pokazali, że nie zgadzają sie z obecnym planem, założeniami koła i został  

tylko jeden w miarę normalny Braun z jakiś powodów to reszta poszła na ugodę z jaśnie panującą partią PiS by dalej utrzymać sie u koryta.

To co ostatnio wyczynia Korwin, Bosak czy Winnicki na temat Rosji czy Ukrainy jak to deklarują wsparcie i potrzebę pomocy pokazuje ich prawdziwą twarz.

 

Co do reszty to wiadomo, że KO to partia, która jest sługusami naszego największego wroga Niemiec i UE, chcą wprowadzać dewiacje, imigrantów z bliskiego

wschodu i Afryki, aborcje, wszelkie chore pomysły utrudniające życie Polakom we własnym kraju.

Ta partia okradała i niszczyła Polaków przez osiem lat i powinna skończyć na śmietniku historii.

 

Kolejni oderwani od rzeczywistości, niekompetentni idioci z PiS, którzy dorżnęli gospodarkę, doprowadzili do upadku państwa, wszelkich relacji społecznych czy

damsko męskich skłócając ludzi ze sobą, służąc obcym agenturom kosztem Polski i Polaków spychając nas ku przepaści.

Ta partia powinna podać sie do dymisji bo im dłużej rządzą tym gorzej dla Polaków.

 

Reszta jak Lewica, PSL to przybudówki PiS i KO z największym antysytemowcem Kukizem, który sprzedał się i jest na smyczy.

 

Prócz konfederacji cała reszta WON ze sceny politycznej, które przez 33 lat od upadku komuny poprzez swoje rządy doszczętnie zniszczyły nasz kraj w imię obcych interesów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodą eliminacji..

W LSD byłem, głosowałem na nich praktycznie całą młodość.
Niestety bycie blisko ujawnia dużo rzeczy - także z pełną świadomością, jakie to ancymony są w SDL, Lewicy, Razem, Wiośnie, PSL - na nich pierwszy teraz spuściłbym bombę atomową. Ale nie głos.

Manie powyżej 30 lat i głosowanie na jakąkolwiek lewicę jest tożsame z ciężką niepełnosprawnością umysłową i powinno skutkować odebraniem praw wyborczych, dziwnym trafem głosują na nich często kobiety bo "Biedroń taki przystojny", jako rzeczą stare baby i młode baby, które znam.

Po sąsiedzku jest Trzaskowski, i peło. Też "przystojny" Dyzma - do kosza.

 

Kiedyś była koalicja AWS-UW. No i potem się przepotwarzyła - po klęsce 2000 - na koalicję PO-PiS.

Parafrazując - komisje się zmieniają, a styropianowy rdzeń zawsze zostaje w komisji.

Znam lekko zaplecze i PO i PiS, kilku kolegów tam dołączyło, jedni z SLD, inni z 999 partii Janusza Koran Mekki.

Te partie to są szamba.

Zaplecze to kupa gówna, a liderzy to utytłane szambonurki oderwane od rzeczywistości.

Nie.

 

PSL to wiadomo - paradoksalnie to najbardziej stabilna partia, bo liczy się tylko , ile można ukraść, czy wydoić z systemu. Po cichutku.

Nie.

 

Gowin - znam oślizgłą mendę, szkoda, że mu nie wyszło. Nie.

 

Ziobryści - o ile miałem ich za całkowitych świrów, a Ziobrę za mściwego geja, to z przybudówki PiSu pojawiło się najwięcej rozsądnych opinii, m.in. o KPO i nieudolności Matołusza.

Aczkolwiek to tylko pewnie walka buldogów, zresztą zdjęli im teraz Kurskiego.

80% nie.

 

Plankton Wolnościowy - nieobecny tutaj, szkoda, bo nie znam, a bym poznał. Być może jest tam ktoś rozumny. Jest kilka partii, które się nie skompromitowały jak Libertarianie.

nie-wiadoma.

 

Konfederacja - 50/50.

Nie, bo nie zdjęli Jonasza, albo nie dają mu skryptów do czytania pod karą bana medialnego.

Nie, bo nie podjęli w porę właściwej gry politycznej pod ukrów - przecież było wiadomo, że rozhisteryzowani Polacy są sentymentalnymi debilami , i wzorem Bismarcka - jak się chce coś zmienić potem, trzeba dać masom jakąś połykalną wersję. Minus za brak politycznego drygu. Te same treści można wygłaszać w bardziej zrównoważony sposób.

Tak, bo nadal mają bardziej rozsądne podejście do praktycznie wielu spraw, w tym lockdownów (które pewnie powrócą), i ogólnie ludziom pracowitym i odpowiedzialnym żyło by się pod ich rządami najlepiej.

Nawet wliczając religijne odpałki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za gówniarza w latach 90 widziałem te dyskusje w sejmie na tvp2 jaki się kłócili i naiwnie myślałem " dajmy jednej partii władzę na 4lata żeby innne nie przeszkadzały to zrobią coś dla kraju dobrego" - o matko naiwności.

Dziś uważam że trzeba ich jak najbardziej rozczłonkować na małe partie polityczne, żeby musieli się dogadywać w każdej sprawie.

 

Szkoda tylko że u nas realnie nie ma małych niezależnych partii tylko przyczłapki do dużych jak Kukiz dla PiSu albo albo Hołownia dla PO. Ma nam to dać złudne wrażenie że mamy wybór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem udział w ankiecie, chociaż mało prawdopodobne, że będę miał możliwość głosowania w najbliższych wyborach parlamentarnych czy jakichkolwiek innych. Chyba, że karakan z pinokiem wykombinują jakieś "e-głosowanie" za miliard pln/ coś na zasadzie wyborów korespondencyjnych.

 

Nie śledzę szamba zwanego polską sceną polityczną. Większość informacji nt ustaw czy projektów itp. czerpię z forum.

 

Mój głos poszedłby na Konfederację. Nie spodziewam się cudów, nie jestem ich fanatykiem. W swoim programie jako jedyni mają uproszczenie i zmniejszenie podatków. 

 

1 godzinę temu, Iceman84PL napisał:

i pomagali PiS w przepchnięciu

niekorzystnym dla Polaków ustaw.

Których konkretnie? Bo z tego, co kojarzę to jedyne sejmowe ugrupowanie, które nie głosowało za podwyżkami dla parlamentarzystów.

 

 

 

Raz w życiu zagłosowałem na pisiora w wyborach komór vs duPa ( za dużo Sumlińkiego na yt ;) ). Do dziś mi głupio z tą świadomością.

 

Z jednej (IMO) strony to każdy ważny głos oddany na jakąkolwiek inną partię niż pis to głos przydatny, właściwy (no może trochę na wyrost).

 

Na pewno nie oddał bym głosu na po/pis, psl i inne pookrągłostołowe gangi. Tak samo inne lewoskrętne projekty czy Sz. HoŁota.

 

 

 

Zresztą, jak mawiał towarzysz Stalin - Nieważne, kto głosuje - ważne kto liczy głosy". 

1 godzinę temu, Iceman84PL napisał:

ale chłopaki nie mają szans a mój głos im nie pomorze.

Przecież to jest nam wmawiane, ze te wybory ( jak i każde inne) to wybór między pis a po. Tak jak piszesz - kiła a rzeżączka. Chociaż raz też głosowałem na mało popularnego kandydata i na arkuszu z wynikami miał 0 otrzymanych głosów....

 

 

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kiroviets napisał:

Chociaż raz też głosowałem na mało popularnego kandydata i na arkuszu z wynikami miał 0 otrzymanych głosów....

W naszym systemie, nawet jak na ostatniego z listy głosujesz to potem stołki rozdają tym z góry listy. 

Kukiz mial to zmienić, a wiemy wszyscy jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałbym na siebie.

Jestem nie przekupny, poświęcony dla sprawy, i narodzony naturalnymi drogami rodnymi mąż stanu na którego ten kraj zasługuje oraz reprezentowałbym ten kraj jak należy oczywiście.

 

Która Patria oferuje najwięcej wolności i odpowiedzialności?

Na to bym głosował gdybym głosował.

 

Gdyby demokracja mogłaby coś zmienić zostałaby zakazana chłopaki i dziewczyny :) 

 

 

 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIS ma mój głos. To sprawdzona, skuteczna partia, która przeprowadziła szereg strategicznych inwestycji w Polsce jak terminal LNG, Mierzeja, tunel w Świnoujściu, mur graniczny, Baltic Pipe, energia atomowa, rozbudowa armii i wiele więcej. To są konkrety. Po owocach ich poznacie. 

 

Co prawda nie pasuje mi rozdawnictwo socjalne PISu ale KO po wejściu w sojusz z lewicą będzie rozdać kasę jeszcze bardziej.

 

Konfederacja, czyli zagraniczny oddział Jednej Rosji, to banda kolorowych Avengersow, którym rozgłos nadał cyniczny populista Korwin zwodzący kolejne pokolenie młodych i gniewnych, którym marzy się wolny rynek choć Konfederacja wcale partią wolnościowa nie jest. 

 

Nie można mówić o parti wolnościowej skoro jej arcyliderzy są zwolennikami totalitaryzmu (Korwin - monarchia, Braun - carat i Jezus Chrystus królem Polski, Bosak - państwo religijne). 

 

Tam tylko Mentzen jest normalny (nie poseł), Sosnierz to awanturnik ale jeszcze może być. Dziambor nie jest zbyt mądry ale w miarę bezpieczny. Szkoda że nie mają jaj aby odłączyć się od Korwina i szajbusa Brauna. 

 

 

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.