Skocz do zawartości

Gdyby wybory do Sejmu dobywały się w najbliższą niedzielę to zagłosowałbym na... [Ankieta]


Gdyby wybory do Sejmu dobywały się w najbliższą niedzielę to zagłosowałbym na... [Ankieta]  

91 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdyby wybory do Sejmu i Senatu dobywały się w najbliższą niedzielę to...

    • Poszedłbym i oddał ważny głos na którąś z Partii
      73
    • Poszedłbym i oddał głos nieważny (pusty / pokreślone etc.)
      2
    • Nie poszedłbym na wybory
      16
  2. 2. Na jaką partię zagłosowałbym w wyborach do Sejmu?

    • Koalicja Polska – PSL, UED, Konserwatyści
      3
    • Koalicja Obywatelska – PO, .N, IP, Zieloni
      10
    • Konfederacja
      50
    • Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia
      0
    • Lewica
      2
    • Prawo i Sprawiedliwość
      11
    • Polska 2050
      2
    • Porozumienie Jarosława Gowina
      0
    • Agrounia
      7
    • Partia W. Olszańskiego (Partia Kamratów)
      6
  3. 3. Na jaką partię na pewno bym nie (!!!) zagłosował w wyborach do Sejmu?

    • Koalicja Polska – PSL, UED, Konserwatyści
      0
    • Koalicja Obywatelska – PO, .N, IP, Zieloni
      21
    • Konfederacja
      1
    • Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia
      2
    • Lewica
      16
    • Prawo i Sprawiedliwość
      42
    • Polska 2050
      4
    • Porozumienie Jarosława Gowina
      1
    • Agrounia
      0
    • Partia W. Olszańskiego (Partia Kamratów)
      4


Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, RealLife napisał:

To sprawdzona, skuteczna partia,

Sprawdzona i skuteczna w wykonywaniu poleceń mocodawców, włażeniu w d **y na arenie międzynarodowej, skłócaniu ze sobą Polaków i ekonomicznym holokauście.

 

42 minuty temu, RealLife napisał:

która przeprowadziła szereg strategicznych inwestycji w Polsce

 

42 minuty temu, RealLife napisał:

Mierzeja,

Przecież ta inwestycja pewnie nigdy się nie zwróci. Ale ch*j- w związku z jej otwarciem miał odbyć się koncert disco  polo.

 

43 minuty temu, RealLife napisał:

mur graniczny,

Nie wpuścili kilkudziesięciu tysięcy ciapaków, które pierwsze co to dali by dyla do 3 rzeszy albo dalej na zachód, gdzie dostaliby większy socjal. Mamy za to 3-5 mln UPadlińców, którzy już dopuszczają się morderstw. Zaraz jakiś kukold mi napisze, że Polacy za granicą też nie są świeci...🤔

46 minut temu, RealLife napisał:

energia atomowa,

Przecież z tego co wiem, to na "atomówkę" poszło ponad 1,5mld PLN a nie mają nawet projektu jeszcze. W sumie to i dobrze, bo mielibyśmy katastrofę Czarnobylska w p0lskim wykonaniu...

47 minut temu, RealLife napisał:

Po owocach ich poznacie. 

 

Sam sobie właśnie zaprzeczyłeś.😂

 

48 minut temu, RealLife napisał:

Co prawda nie pasuje mi rozdawnictwo socjalne PISu ale KO po wejściu w sojusz z lewicą będzie rozdać kasę jeszcze bardziej.

 

Lepiej dotować rydzyka i resztę czarnej mafii...🤔

 

Widziałem ostatnie przemówienie glapiniaka. Śmiech przez łzy normalnie. Jedyna refleksja, jaka mi się nasunęła to za wszelką cenę postaram się aby nie musieć legalnie pracować w Polsce i płacić podatki, zusy i inne daniny, które idą później na uposażenie dla tych złodziei i "łapówki " dla miernoty umysłowej, która ich wybiera.😒

 

 

 

Podsumowując

 

 

 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kiroviets said:

Sprawdzona i skuteczna w wykonywaniu poleceń mocodawców, włażeniu w d **y na arenie międzynarodowej, skłócaniu ze sobą Polaków i ekonomicznym holokauście.

 

 

Przecież ta inwestycja pewnie nigdy się nie zwróci. Ale ch*j- w związku z jej otwarciem miał odbyć się koncert disco  polo.

 

Nie wpuścili kilkudziesięciu tysięcy ciapaków, które pierwsze co to dali by dyla do 3 rzeszy albo dalej na zachód, gdzie dostaliby większy socjal. Mamy za to 3-5 mln UPadlińców, którzy już dopuszczają się morderstw. Zaraz jakiś kukold mi napisze, że Polacy za granicą też nie są świeci...🤔

Przecież z tego co wiem, to na "atomówkę" poszło ponad 1,5mld PLN a nie mają nawet projektu jeszcze. W sumie to i dobrze, bo mielibyśmy katastrofę Czarnobylska w p0lskim wykonaniu...

Sam sobie właśnie zaprzeczyłeś.😂

 

 

Lepiej dotować rydzyka i resztę czarnej mafii...🤔

 

Widziałem ostatnie przemówienie glapiniaka. Śmiech przez łzy normalnie. Jedyna refleksja, jaka mi się nasunęła to za wszelką cenę postaram się aby nie musieć legalnie pracować w Polsce i płacić podatki, zusy i inne daniny, które idą później na uposażenie dla tych złodziei i "łapówki " dla miernoty umysłowej, która ich wybiera.😒

 

 

 

Podsumowując

 

 

 

 

To twoja opinia. Dla mnie błędna. Ja jej nie akceptuję. Inni niech sami ocenią.

 

Dodam że PIS obniżył podatek dochodowy PIT najpierw do 17 a później 12%. Ostatnie obniżenie podatku dochodowego było w1998 r (na 19%) i chyba w 2008 - likwidacja 3 progu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RealLife napisał:

To twoja opinia. Dla mnie błędna. Ja jej nie akceptuję.

Czego konkretnie nie akceptujesz?😂

 

1 godzinę temu, RealLife napisał:

m że PIS obniżył podatek dochodowy PIT najpierw do 17 a później 12%.

Pomiń przy tym fakt, że od b.r. nie ma możliwości odliczania składki zdrowotnej, podwyżek opłat wchodzących w skład ceny paliw i energii elektrycznej. ;)  Mógłbym tak jeszcze wyliczać, ale szkoda mi czasu i nie ma to zbytnio sensu. ;) 

1 godzinę temu, RealLife napisał:

. Inni niech sami ocenią.

 

Chyba tak będzie lepiej. :) 

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RealLife napisał:

Tam tylko Mentzen jest normalny (nie poseł), Sosnierz to awanturnik ale jeszcze może być. Dziambor nie jest zbyt mądry ale w miarę bezpieczny. Szkoda że nie mają jaj aby odłączyć się od Korwina i szajbusa Brauna. 

Program gospodarczy Konfy jest niemożliwy do zrealizowania, sam Mentzen pisał, że musieliby ograniczyć prawie wszystkie wydatki, żeby zrobić brak zus, pit, cit i innych. Czyli automatycznie brak świadczeń - renty, zasiłki chorobowe (nie każdy jest zdolny do pracy), brak inwestycji w np szkolnictwo, szpitale, nawet jakieś drobne rzeczy typu boiska dla dzieciaków.  Sama konfederacja nie mówiła nigdy jak to chce rozwiązać wszystko. Ich program to po prostu utopia i sprzedawanie marzeń kucom. Przerażające jest, że to działa. 

 

PiS- oprócz burdlu w sądownictwie i TVP oraz prób przejęcia TVN to nie ma się zbytnio do czego przyczepić, rządzą w sposób który Polacy oczekują, wiedzą jak grać na Polakach i im to wychodzi bardzo dobrze. Dane gospodarcze również są okej. Mogłyby być lepsze, no, ale to zawsze można powiedzieć. Nie głosowałem i nie będę głosował na PIS, trójpodział władzy uważam za zbyt istotny.

 

Rządy PO raczej były wcześniej słabe, choć plus za próby likwidowania przywilejów emerytalnych, PIS powinno dokończyć tutaj dzieła, ale boją się górników (xD).  

 

W skrócie mówiąc na żadną z powyższych partii nie zagłosuje. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kiroviets napisał:

Przecież z tego co wiem, to na "atomówkę" poszło ponad 1,5mld PLN a nie mają nawet projektu jeszcze. W sumie to i dobrze, bo mielibyśmy katastrofę Czarnobylska w p0lskim wykonaniu...

Ale "zarząd" pewnie już jest i pobiera pensje.

Edytowane przez matthewx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Kiroviets said:

Pomiń przy tym fakt, że od b.r. nie ma możliwości odliczania składki zdrowotnej, podwyżek opłat wchodzących w skład ceny paliw i energii elektrycznej. ;)  Mógłbym tak jeszcze wyliczać, ale szkoda mi czasu i nie ma to zbytnio sensu.

 

Przecież widzę jaką kwotę mam na rozliczeniu wynagrodzenia. Różnica w stosunku do grudnia 2021 jest ponad 400 PLN na plusie. Jestem na umowie o pracę, pełny etat. 

Poprzednie partie wprowadzały tylko podwyżki. W zasadzie nigdy nie dostałem od państwa tyle co od PISu. Nigdy!

7 minutes ago, Kong12 said:

Jedyny słuszny wybór to kamraci z ciekawości jakby rzadzili

 

Myślę, że jest to słuszny wybór dla bardzo wąskiego grona skrajnie rozgoryczonych ludzi, oderwanych od rzeczywiści. Czyli pacjentów Choroszczy, Tworek, Morawicy i pokrewnych ośrodków. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kiroviets napisał:

Sprawdzona i skuteczna w wykonywaniu poleceń mocodawców, włażeniu w d **y na arenie międzynarodowej, skłócaniu ze sobą Polaków i ekonomicznym holokauście.

 

 

Przecież ta inwestycja pewnie nigdy się nie zwróci. Ale ch*j- w związku z jej otwarciem miał odbyć się koncert disco  polo.

 

Nie wpuścili kilkudziesięciu tysięcy ciapaków, które pierwsze co to dali by dyla do 3 rzeszy albo dalej na zachód, gdzie dostaliby większy socjal. Mamy za to 3-5 mln UPadlińców, którzy już dopuszczają się morderstw. Zaraz jakiś kukold mi napisze, że Polacy za granicą też nie są świeci...🤔

Przecież z tego co wiem, to na "atomówkę" poszło ponad 1,5mld PLN a nie mają nawet projektu jeszcze. W sumie to i dobrze, bo mielibyśmy katastrofę Czarnobylska w p0lskim wykonaniu...

Sam sobie właśnie zaprzeczyłeś.😂

 

 

Lepiej dotować rydzyka i resztę czarnej mafii...🤔

 

Widziałem ostatnie przemówienie glapiniaka. Śmiech przez łzy normalnie. Jedyna refleksja, jaka mi się nasunęła to za wszelką cenę postaram się aby nie musieć legalnie pracować w Polsce i płacić podatki, zusy i inne daniny, które idą później na uposażenie dla tych złodziei i "łapówki " dla miernoty umysłowej, która ich wybiera.😒

 

 

 

Podsumowując

 

 

 

 

 

Trochę słabe argumenty. Nie wiem czy w ogóle jest sens na takim poziomie dyskutować. Inwestycja w drogę pod twoim domem/blokiem też się pewnie nigdy nie zwróci i pewnie 99% Polaków nie ma żadnej korzyści z tej drogi a jednak ktoś kiedyś drogę zbudował a dzisiaj łata/wymienia nawierzchnie.

 

Przekop otwiera dużą część wybrzeża gospodarczo. Już samo to jest wartością w sobie. Polska przez setki lat walczyła o dostęp do morza.

 

 

PIS ma oczywiście wiele wad ale moim zdaniem Polska straci niepodległość z innym rządem (a już szczególnie  z TVNowskim redakturem Hołownią u steru, mniejsza z Trzaskowskim i Tuskiem). Staniemy się landem europejskim (czyli niemieckim bo niemcy sterują tym burdelem), i to wcale nie jest wybór między  zamożnością a niepodległością- bo nie można być bogatym nie będąc suwerennym. Oni sobie Polskę ustawią i te pionki swoje tak żeby było to jako tako ale nic ponadto. Niemcom się kończy model wzrostu gospodarczego i Polska teraz się przyda żeby koszty rozłożyć. Po drugie szykuję się pewnie reset z Rosją- a PIS do tego się nie nadaje-będą pewnie kolejne porozumienia Mińskie.

 

Wejście do strefy Euro to będzie dramat. Skonczymy jak Grecja albo europa południowa-która praktycznie nie ma wzrostu. Niemcy trzymają ich za jaja. W obliczu klęski Rosji w wojnie-głównym wrogiem Polski zostają niemcy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawa informacja krążąca po internecie. Były amabsador niemiec osiadł na emeryturze w Warszawie (mieście dla niemca pewnie niezbyt przyjemnym z wielu względów do życia-tym bardziej że jego nominacja to był jednak mały skandal).  Tym ambasadorem nie jest byle kto, bo syn majora Wermachtu podczas 2 wojny śiatowej, adiutanta Hitlera.

 

Był na placówce w Moskwie, pracował w niemieckim wywiadzie BND jako wicedyrektor i później też NATOwskim- zawodni wagi ciężkiej.

 

Podejrzewam że zostanie z nami do wyborów. PIS będzie obalany, tym bardziej że media są w obcych rękach.

 

Fb9oIMcXkAENHoA?format=jpg&name=large

Edytowane przez Tamerlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 9/11/2022 at 9:26 AM, RealLife said:

PIS ma mój głos.

Zawsze znajdą się naiwniacy, którzy poprą bolszewizm. Dobrze by było, gdyby stanowili margines (historii). 

 

Quote

To sprawdzona, skuteczna partia, która przeprowadziła szereg strategicznych inwestycji w Polsce

To nie są inwestycje, to są bezużyteczne SŁOMIANE MISIE, do kręcenia wałów i prania pieniędzy podatkowych.

 

Quote

jak terminal LNG

Praktycznie NIC do niego nie przypływa.

 

Quote

Mierzeja

"Inwestycja" już tak obśmiana i wykpiona, że nawet sam prezydent mówi że jest tylko "symbolem". Jej użyteczność jest dla Polski zerowa. Ale setki milionów poszły między swojaków. Sam sobie odpowiedz, jaki był cel jej budowy i czy został osiągnięty. Bo chyba nikt nie słyszał o kajakach pełnomorskich, które byłyby idealne do pływania po tym kanale. 

 

Quote

tunel w Świnoujściu,

Chyba tylko po to, żeby komuś pokazać "światełko w tunelu" jak na końcu zapalą świeczkę.

 

Quote

mur graniczny

Jedynie skuteczny na co głupsze zwierzęta leśne, które nie potrafią przejść pod nim, jak tzw. "uchodźcy", dla których nie stanowi żadnej bariery. Bodaj kolejne 2 mld wyrzucone w błoto. A właściwie w runo leśne. Bezużyteczny więc do celów, które były pretekstem do jego budowy.

 

Quote

 Baltic Pipe

No cóż, za tydzień miał tam płynąć gaz pełną parą. A tu gazu ani widu ani słychu. Nawet media zamilkły na rozkaz. 

 

Quote

 energia atomowa

Gdzie ją niby mamy? Acha - z Ukrainy :D

 

Quote

 rozbudowa armii i wiele więcej. To są konkrety.

Nasza armia to - mówiąc szczerze - kpina z dowolnego wroga. Być może mogą zabić, tyle że śmiechem.

A to "wiele więcej" - chodzi Ci o te jakieś 800 afer PiS? 

https://wiesci24.pl/2018/11/08/lista-100-afer-pis-solidarnej-polski-oraz-polski-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/

 

Quote

Po owocach ich poznacie. 

No właśnie te owoce to jakieś niejadalne i bezużyteczne. Bardziej przypominają produkt defekacji PiSowców na naród, niż choćby "szczaw i mirabelki".

 

ps. Dlaczego nie wspomniałeś o sztandarowym projekcie w postaci CPK? Łopaty jeszcze nie wbili, ziemi nie wykupili a zarząd i pracownicy od lat biorą sute pensje.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/10/2022 at 3:07 PM, Obliteraror said:

Nigdy więcej (jeden błąd w 2005 wystarczy) - neosanacja

Tak sobie myślę na boku, że nawet pod względem wywalonej w kosmos skali mitomanii Kaczyński podchodzi pod Piłsudzkiego :D

Piłsudzki ponoć mianował się samozwańczo marszałkiem w wieku 19 lat gdy był bodaj porucznikiem po akademii a przypisywanie sobie zasług Rozwadowskiego to już legenda. Podobnie Kaczyński - próbuje fałszować historię, że był w zarządzie Solidarności, podczas gdy był tylko szeregowym pracownikiem sekretariatu, czy też swoją matkę osadził w Powstaniu Warszawskim, podczas gdy wówczas mieszkała gdzieś na Śląsku (w Siemianowicach czy jakoś tak). Prowadziła więc chyba partyzantkę zdalną. Ech. CI to kręcenie mają we krwi. 

 

ps. Ale hitem jest niedawna propozycja Kaczyńskiego, wzorowana na "nie ma chleba? Niech jedzą ciastka". Otóż zaproponował świetne rozwiązanie problemów z węglem - wystarczy że ludzie zamiast trzech ton kupią półtorej. Śmiać się?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rnext napisał:

Podobnie Kaczyński - próbuje fałszować historię, że był w zarządzie Solidarności, podczas gdy był tylko szeregowym pracownikiem sekretariatu

 

Nie kłam, to zasłużony działacz polskiego podziemia!

 

pamieci-bohaterow-jaroslaw-kaczynski-int

 

Jego brat był tak uciskany przez komunizm że pracował na Państwowej uczelni i zrobił doktorat!

On walczył z systemem opresji, a Wy?

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że konfa często głosowała jak pis albo zatrzaskiwali się w kiblu aby przeszły jakieś ustawy, więc to pokazuj co nas czeka.

 

 

40 minut temu, Rnext napisał:

Tak sobie myślę na boku, że nawet pod względem wywalonej w kosmos skali mitomanii Kaczyński podchodzi pod Piłsudzkiego :D

Piłsudzki ponoć mianował się samozwańczo marszałkiem w wieku 19 lat gdy był bodaj porucznikiem po akademii a przypisywanie sobie zasług Rozwadowskiego to już legenda. Podobnie Kaczyński - próbuje fałszować historię, że był w zarządzie Solidarności, podczas gdy był tylko szeregowym pracownikiem sekretariatu, czy też swoją matkę osadził w Powstaniu Warszawskim, podczas gdy wówczas mieszkała gdzieś na Śląsku (w Siemianowicach czy jakoś tak). Prowadziła więc chyba partyzantkę zdalną. Ech. CI to kręcenie mają we krwi. 

 

ps. Ale hitem jest niedawna propozycja Kaczyńskiego, wzorowana na "nie ma chleba? Niech jedzą ciastka". Otóż zaproponował świetne rozwiązanie problemów z węglem - wystarczy że ludzie zamiast trzech ton kupią półtorej. Śmiać się?

 

Przestań jątrzyć, węgiel ma być na wiosnę

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.