Skocz do zawartości

Cześć Wam Bracia!


Lucky Luke

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam Bracia!

 

Forum przeglądam z partyzanta ok. 1,5 roku, postanowiłem teraz dołączyć i trochę się poudzielać. Dobijam do 40 lat, dwa lata temu wpakowałem się w chorą relację z dziewczyną z zaburzeniami. Oczywiście nie miałem nawet takiej świadomości na początku a pojęcia typu Borderline były mi zupełnie obce. W pewnym momencie znajomy powiedział mi, że ta laska wygląda mu chyba na toksyczną, Dla mnie mocny szok, niedowierzanie. Zacząłem czytać edukować się przeglądać internety i tak trafiłem tutaj na forum. Dokładnie rok temu we wrześniu zerwany całkowicie kontakt, a przez kolejne dwa miesiące do listopada spadanie na dno. A jak człowiek osiąga mentalne dno to może je przebić albo się odbić. Wybrałem opcję nr 2, zacząłem działać już w grudniu a cały 2022 założyłem na oczyszczenie się z tego wszystkiego, wyjście na prostą. Nie ma pośpiechu, a poszło nawet lepiej i szybciej niż zakładałem. I tutaj nie ukrywam, że ogromna pomoc to tematy i wpisy na forum Czytanie, analizowanie, wyciąganie wniosków, wdrażanie tego w życiu. Paradoksalnie chciałem tylko jakoś wrócić do świata żywych i względnej normalności a poszło po całości, zmiany w innych obszarach życia, mnóstwo pozytywnych działań. Na koniec przesłanie, że da się z tego wyjść, ale trzeba dużo pracy, samozaparcia i chęci. Natomiast kluczem jest to żeby się w coś takiego nie wpakować, im szybciej człowiek zda sobie sprawę z tego, że trafia na zaburzoną osobę, tym lepiej. A rada jest jedna i nie ma innej - uciekać jak najszybciej. Największemu wrogowi nie życzyłbym takich przygód, to jest trochę chyba tak jak z ospą zakaźną, jak masz ją mieć to najlepiej za młodu albo wcale :) Ja nigdy na taką dziewczynę wcześniej nie trafiłem więc nieświadomość sytuacji sprawiła, że popełniałem błąd za błędem, czerwone flagi powiewały na każdym kroku. Pozdrawiam wszystkich i na koniec dodam, że jest to świetne miejsce, można się tutaj wiele dowiedzieć, trzeba jednak przede wszystkim chęci, pokory, czytania, słuchania, rozumienia, analizowania, myślenia i realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.