Skocz do zawartości

Rządy PiS i holocaust piekarń


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, wrotycz napisał:

 

Żeby se tak zbudować trzeba dostać pozwolenie. Administracyjne.

 

Samorządów- które bardzo często nie są PISowskie a dalej platformiane.  A gruba łapówa wszystko załatwi-każde pozwolenie w samorządzie.

 

A tu niektórzy nawet chyba do buntu samorządów namawiają czy rozbicia dzielnicowego, kiedy to właśnie ksiąstewka samorządowe to wylęgariania patologii i kolesiostwa.

 

 

Chinczycy podobno przecierali oczy ze zdumienia na to co Polska robi gospodarczo po 1990. Polska wystawiła gołą dupę i dała każdemu chętnemu.

Edytowane przez Tamerlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Tamerlan said:

Samorządów- które bardzo często nie są PISowskie a dalej platformiane.

 

Bo ty tak powiedziałeś. Może u Ciebie. "U mnie" to PiS rządzi.

A nawet gdyby to PO to też są socjaliści, tyle że bezbożni. Różnica czysto formalna.

No i nie zmienia to faktu, że takie pozwolenie firma musiała uzyskać.

Pozwolenia administracyjne.

 

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tamerlan said:

Szwajcaria to przede wszystkim paser bogactwa skradzionego przez dekady  w innych krajach (łapówki, żydowskie złoto, nieopodatkowane zyski itd). Nie ma co do Polski porównywać.

No, źródło bogactwa suwerena jest nieco inne niż banksterki, nie naciągaj. Poza tym porównujemy systemy demokratyczne a nie źródła finansowania lokalnych mafii rządowo-banksterskich. 

 

1 hour ago, wrotycz said:

Pokaż mi piekarnię, taką lokalną, która płaci 0,7% podatku.

Dlatego powinien być podatek przychodowy + pogłówny. I to co najwyżej. Wszystko w ramach maksymalnego limitu procentowego opodatkowania suwerena, które nie powinno przekraczać np. 30%. A dziś sam VAT to 23% (tymczasowo mniej). 

 

44 minutes ago, wrotycz said:

Oni tego nie produkują tylko dostają zamrożone i wkładają do pieca.

Wiem bo pytałem.

Tak dokładnie się to odbywa. Więc w ogóle nazywanie tych wypieków bułką albo chlebem jest zupełnym nieporozumieniem. To tylko zapieczona, standaryzowana chemikaliami mąka w kształcie chleba. Zasadniczo bardziej szkodzi niż odżywia. Ale i w tym obszarze wiedza ludu nie istnieje. Inaczej nikt by tam tych pięknie pachnących rozpylanym, syntetycznym aromatem chlebów nie kupił. 

 

41 minutes ago, Kacperski said:

Ty zamiast przyznać się do błędu wolisz tłumaczyć się tym że bazowałeś na danych, które już nie są aktualne. Do tego masz czelność wytykać mi, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem. W twojej odpowiedzi do kolegi nie ma ziarna prawdy.

Bo @RealLife gardzi dziennikarską manipulacją, wybiórczego podawania danych. Po to, żeby samemu sobie glejt zezwolenia wystawić ;) 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wrotycz napisał:

 

Bo ty tak powiedziałeś. Może u Ciebie. "U mnie" to PiS rządzi.

A nawet gdyby to PO to też są socjaliści, tyle że bezbożni. Różnica czysto formalna.

No i nie zmienia to faktu, że takie pozwolenie firma musiała uzyskać.

Pozwolenia administracyjne.

 

Oczywiscie że musiała uzyskać, w Polsce nie można sobie co i gdzie się chce budować. Oczywiście jest to kwestia odpowiednio wyskiej łapówki przeważnie.

3 minuty temu, Rnext napisał:

No, źródło bogactwa suwerena jest nieco inne niż banksterki, nie naciągaj. Poza tym porównujemy systemy demokratyczne a nie źródła finansowania lokalnych mafii rządowo-banksterskich. 

 

Dlatego powinien być podatek przychodowy + pogłówny. I to co najwyżej. Wszystko w ramach maksymalnego limitu procentowego opodatkowania suwerena, które nie powinno przekraczać np. 30%. A dziś sam VAT to 23% (tymczasowo mniej). 

 

Tak dokładnie się to odbywa. Więc w ogóle nazywanie tych wypieków bułką albo chlebem jest zupełnym nieporozumieniem. To tylko zapieczona, standaryzowana chemikaliami mąka w kształcie chleba. Zasadniczo bardziej szkodzi niż odżywia. Ale i w tym obszarze wiedza ludu nie istnieje. Inaczej nikt by tam tych pięknie pachnących rozpylanym, syntetycznym aromatem chlebów nie kupił. 

 

Bo @RealLife gardzi dziennikarską manipulacją, wybiórczego podawania danych. Po to, żeby samemu sobie glejt zezwolenia wystawić ;) 

 

 

 

Ale przecież z tego bierze się bogactwo suwerena, mały kraj który ma dużo wielkich firm, prezesów itp. Wtedy i maluczukim skapuje w różnych formach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Rnext said:

Bo @RealLife gardzi dziennikarską manipulacją, wybiórczego podawania danych. Po to, żeby samemu sobie glejt zezwolenia wystawić ;) 

 

 

 

Nie przeczytałeś wymiany zdań pomiędzy mną a  @Kacperski a się odzywasz. Jak ty chcesz zbudować tę Szwajcarię w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, RealLife said:

Nie przeczytałeś wymiany zdań pomiędzy mną a  @Kacperski a się odzywasz.

Wystarczy że (wiesz że) posługujesz się starymi danymi do negacji bieżącej sytuacji. Dużo trzeba było czytać? Zresztą wolę nie, nie piszesz jakichś odkrywczych rzeczy ani w sposób porywający, żeby Cię studiować. A wrzutki propagandowe to wszyscy mamy na co dzień.

 

23 minutes ago, RealLife said:

Jak ty chcesz zbudować tę Szwajcarię w Polsce. 

Głównie poprzez budzenie świadomości jedwabnika, nie ma innej drogi IMO. Szczególnie tego aspektu, że z parobka partyjniaków (któremu może jest chwilowo i lepiej, niż w czasach kiedy nie musiał się sprężać i rozwijać) może stać się suwerenem, współdecydującym o swoim losie zamiast być pod batem i na łasce politruków. I nie "zbudować Szwajcarię". Rozumiesz co czytasz i jak odbiega to od tego co z tego rozumiesz?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rnext napisał:

Głównie poprzez budzenie świadomości jedwabnika, nie ma innej drogi IMO. Szczególnie tego aspektu, że z parobka partyjniaków (któremu może jest chwilowo i lepiej, niż w czasach kiedy nie musiał się sprężać i rozwijać) może stać się suwerenem, współdecydującym o swoim losie zamiast być pod batem i na łasce politruków

Niestety ale to nie przejdzie, model korporacyjny tego nie przewiduje a on zalał wszystkie ośrodki władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustrojami demokratycznymi jest bardzo łatwo sterować z zewnątrz, zwłaszcza jeżeli mają obce  media u siebie jak Polska, co rusz można aferki robić a nóż na czymś się rząd w końcu poślizgnie albo będzie można szantażować. Sterować można bez wojny w takim wypadku. Dlatego obcy ambasadorzy i obce fundacje są obecne na rożnych spędach politycznych (np. ostatni Campus Polska) z udziałem ambasadora mocarstwa i finansowaniem niemieckich fundacyjek.

 

Dlatego jak ktoś chce Polsce pomóc to najpierw należy zrobić porządek z mediami z obcym kapitałem, zagranicznymi fundacjami (w wielu krajach się je opisuje oficjalnie jako "agentów zagranicznych") finansującymi różnych polityków , działaczy, doktorantów, studentów. A na końcu z agenturą. Bo inaczej z reformy państwa nic nie wyjdzie.

 

To że po Polskim mainstreamie hula TVN (wspierający Łukaszenkę podczas konfliktu granicznego czy szukający nazistów po lasach) czy ONET (atakujący m. in. polska zbrojeniówke albo publikujacy trudy niemiekiego zolnierza w boze narodzenie podczas 2WŚ) to jest oznaką że Polska nie jest w pełni suwerennym państwem.

 

Warto przy tym zauważyć że azjaci gardzą liberalną odmianą zachodniej demokracji i dlatego pewnie też w końcu prześcigną zachód.

Edytowane przez Tamerlan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Rnext said:

Wystarczy że (wiesz że) posługujesz się starymi danymi do negacji bieżącej sytuacji

 

Żadnej negacji z mojej strony nie było. Ja stwierdziłem, że Niemcy zamykają elektrownie z koncem tego roku a oni sobie parę dni temu ustalili że zrobią do 4 m-ce później. Taka to roznica. W żaden sposób to nie wpływa na ogólną strategie Niemiec odchodzenia od atomu. Błędna to strategia moim zdaniem ale taka przyjęli.

20 minutes ago, Rnext said:

Rozumiesz co czytasz i jak odbiega to od tego co z tego rozumiesz?

 

Ja rozumiem co czytam za wyjątkiem twoich fantazji o spiskach, jedwabnikach i rządzie światowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MG-42 napisał:

U nas elektrownia atomowa? Ale będzie to nas w uj kosztować. Czyje to będą projekty francuskie? Będziemy płacić tyle ile nam powiedzą.

Francuska oferta, przedstawiona polskiemu rządowi w październiku 2021 r., według nieoficjalnych szacunków miałaby opiewać na 220 mld zł, choć jej finalna wysokość zależałaby od liczby bloków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:

Głównie poprzez budzenie świadomości jedwabnika

Jak chcesz ją obudzić? 

 

Jedyny powód dla którego komunizm upadł to brak chlebka i piwka, a nie jakaś tam wolność i prawa człowieka.

Polacy mają tą samą mentalność co 50 lat temu, są chipsy kola oraz meczyk w tv? Wszystko czego potrzeba. 

 

Powodzenia w uświadamianiu ;)

3 godziny temu, wrotycz napisał:

Czyli twierdzisz, że za PiSu się nam polepszyło, Po czym przedstawiasz "statystyki" za ostatnie 30 lat, kiedy nie tylko PiS nie rządził ale nawet nie istniał.

wrzuciłem Ci LINK, wzmianka o PKB była po ''+''. Po prostu uważałem, że warto o tym wspomnieć, w linku masz wykres, ładnie widać kiedy wzrosły wynagrodzenia realne w Polsce. 

Edytowane przez Patryk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Patryk said:
3 hours ago, wrotycz said:

Czyli twierdzisz, że za PiSu się nam polepszyło, Po czym przedstawiasz "statystyki" za ostatnie 30 lat, kiedy nie tylko PiS nie rządził ale nawet nie istniał.

wrzuciłem Ci LINK, wzmianka o PKB była po ''+''. Po prostu uważałem, że warto o tym wspomnieć, w linku masz wykres, ładnie widać kiedy wzrosły wynagrodzenia realne w Polsce. 

 

Czyli odpowiedziałeś kłamliwą statystyką na swoje pytanie. Kłamliwą bo mającą się nijak do pytania. Ta twoja dyskusja dowodzi, że wolny rynek działa a jego ograniczanie powoli niszczy wszystkie jego osiągnięcia.

Złoty Goebbels ci się należy, tak jak i jej:

 

mqdefault.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MG-42 said:

Dostaniemy reperacje to kupimy elektrownie

 

 

Reparacje...

Naczelnik państwa już zdążył powiedzieć że z nich zapłaci Żydom. Jest pewien problem. Powiązanie z żydowskimi roszczeniami majątkowymi wobec naszego nieszczęśliwego kraju nigdzie pewne niebezpieczeństwo. Niebezpieczeństwo – najdelikatniej mówiąc – polega na tym, że w ten sposób Polska uznałaby de facto zasadność żydowskich roszczeń majątkowych, na czym Żydom od samego początku, kiedy wpadli na pomysł by Polskę w ten sposób wyszlamować, bardzo zależało.

Żadnych reparacji od Niemców Nie dostaniemy ale "reparacje"  dla żydów zostaną i już się o to, żeby zostały zapłacone postara nasz najważniejszy sojusznik.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wrotycz napisał:

Niebezpieczeństwo – najdelikatniej mówiąc – polega na tym, że w ten sposób Polska uznałaby de facto zasadność żydowskich roszczeń majątkowych, na czym Żydom od samego początku, kiedy wpadli na pomysł by Polskę w ten sposób wyszlamować, bardzo zależało.

Już mendy w rodzaju polakożercy Grossa się w temacie uaktywniły, swoją drogą. Tj. w kontekście - jak Polska występując o reparacje zadba o żydowskie interesy ;)

 

To był na tyle kuriozalny tekst, że nawet na forum Wyborczej go zjebali czytelnicy xD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reparacje to pieniądze „za Żydów zabitych przez Polaków".

 

Niby się Magierowski na to oburzył, ale on jest ambasadorem w USA a nie w Izraelu, żaden członek rządu też temu nie zaprzeczył. Jarosław też nie. Rozumiem, że się z tym zgadzają.

 

A to kolejny krok do formalnego uznania żydowskich roszczeń.

Jak nie z jednej to z drugiej strony, Jak nie kijem go to pałką.

Oni są cierpliwi.

 

A z tych reparacji i tak nic nie będzie - Niemcy nam nie zapłacą ani feniga. To jest tylko sposób na ekscytację elektoratu. Paliwo smoleńskie się wypaliło, covid nie działa, czymś trzeba miłośników kiełbasy jarosławskiej karmić.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RealLife napisał:

 

Piszesz głupoty

. @spacemarine napisał, że Niemcy otwierają stare elektronie. Tutaj jest cytat:

 

Niemcy nie otworzyli żadnej starej elektrowni atomowej. Mało tego, zamykają energetykę jądrową. Podałem błędne dane o 4 miesiące bo napisałem, że ostanie elektrownie zamkną do końca roku 2022 a w dniach ustalili, że jednak utrzymają je do końca kwietnia 2023. Różnicy 4 miesiące. Jeden ciul w tym przypadku. 

 

 

Niczego mi nie wytknąłeś. Nie miał racji bo napisał, że Niemcy otwierają stare elektrownie atomowe. Nic takiego nie miało miejsca. 

 

To teraz przyznaję - Niemcy przedłużyli funkcjonowanie swoich elektrowni o 4 miesiące, do końca kwietnia 2023, zamiast do końca grudnia 2022 tak jak napisałem. Taka tylko różnica. 

 

 

Na moje oko trochę gubisz się w zeznaniach.

 

Gdzie kolega @spacemarine napisał, że mówi o elektrowniach atomowych?

 

Napisał on, że Niemcy uruchomili stare elektrownie, i ma racje, Niemcy znowu uruchamiają elektrownie węglowe.  Ty sam sobie dopowiedziałeś, że atomowe, wierz mi  ale elektrownia atomowa to nie jest jedyny rodzaj elektrowni, z resztą raz piszesz atomowa a raz tylko elektrownia- rodzaj elektrowni w tej dyskusji ma  przynajmniej dla mnie kluczowe znaczenie.

 

Mało tego, wyżej wymieniony kolega napisał też, że Niemcy w porównaniu do nas zamykają tylko na klucz. Poniższy artykuł potwierdza słuszność tej wypowiedzi- zamknięta elektrownia węglowa zostaje ponownie uruchomiona. 

 

Tutaj bym razem nawet się postarałem i wklejam link żebyś mnie później nie nękał, że nie podaje źródeł.

https://www.money.pl/gospodarka/niemcy-siegaja-po-rezerwy-uruchomia-kolejna-elektrownie-weglowa-6804527287585536a.html

 

4 godziny temu, RealLife napisał:

Rzucasz słowa na wiatr, stosujesz metody trola internetowego. Zacytuj dokładnie moje słowa i wskaż gdzie nie było prawdy?

 

 

Myślę, że powyższa wypowiedź wyczerpała temat.

 

Edytowane przez Kacperski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, RealLife napisał:

Kolejny poranek i znów dobra wiadomość ze strony Rządu PIS.

 

Pensja minimalna wzrośnie do 3490 zł od 1 stycznia 2023 i do 3600 zł od 1 lipca. To dobra wiadomość zwłaszcza dla 2 mln osób pobierających takie wynagrodzenie. 

 

Brawo PIS!

 

 

 

 To tylko zwiększy inflację i jest to zabieg prawdopodobnie pod kiełbasę wyborczą. Gdyby przez lata od 2015, ok 4 mln z Ukrainy nie ściągnęli, to by pensje same z siebie wzrosły do co najmniej 5k. Ale jak widać, komuch tego nie zrozumie...

 

Edytowane przez Edelgeist
dopisek
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Edelgeist said:

 

 To tylko zwiększy inflację i jest to zabieg prawdopodobnie pod kiełbasę wyborczą. Gdyby przez lata od 2015, ok 4 mln z Ukrainy nie ściągnęli, to by pensje same z siebie wzrosły do co najmniej 5k. Ale jak widać, komuch tego nie zrozumie...

 

 

2 mln ludzi zarabiających najniższą krajową będzie cieszyć się w z dodatkowych 200-300 zloty miesięcznie a gadanie o zwiększeniu inflacji możesz pociskać przy piwie w pubie Mentzena. 

 

Jeśli tak martwiesz się o inflację kosztem innych to idź do swojego pracodawcy i popros go o obniżkę  wynagrodzenia o 500 zł celem walki z inflacją. Sam zacznij walczyć  inflacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.