Skocz do zawartości

Górnik - związkowiec o polskim węglu i ignorancji* rządu PiS


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Używając w tytule słowa 'ignorancja", mam na myśli planowe, metodyczne działania rządu PiS  - z premedytacją wykonywane dla zmylenia jedwabnika pod płaszczykiem zidiocenia i niekompetencji. To są zimni, wyrachowani kłamcy, krętacze i dranie, zwani przez niektórych tutaj - "najlepszym rządem po '89". 

 

W jakie gówno wmanewrowuje nas "najlepszy rząd po '89" to już chyba nawet najgłupsi (choć zostało na pewno sporo wśród nich niedobitków) gołym okiem widzą. Choćby tylko przez  dziurę w dupie przymarzającej do podłogi. Mimo to, zachęcam do posłuchania, bo zgodnie z "Umową Społeczną" z górnictwem (kojarzy ktoś, żeby z nami jako społeczeństwem rząd się na coś umawiał???), chyba będą musieli większość z nas do 2040r. wymordować. A że chcieliby mieć czyste rączki, liczą chyba że sami wyzdychamy. Zresztą pilotażowy projekt "likwidacji" extra 200 tys. Polaków w "Akcji T4 C19" bardzo nieźle im wypalił, więc pewnie "pójdą za ciosem", zaledwie organizując tylko sprzyjające okoliczności masowego mordu. Pojadą sobie później do wujaszka Klausa żeby ich poklepał po pleckach.

 

 

  • Like 11
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rnext napisał:

jakie gówno wmanewrowuje nas "najlepszy rząd po '89" to już chyba nawet

Dalej ludzie nie kumają.

To są manewry uchyleniowe aby?

ODGIĄĆ KRZYWĄ OCZEKIWAŃ SPOŁECZNYCH.

ZIMNY RESET.

.....niska dzielność.

....wysokie socjalne.

...brak kadry wykwalifikowanej.

...gówno zawody.

...roszczeniowość.

...WYGODNICTWO kanapowe.

Niestety większość 80% masy jedwabnika nie postrzega tego jak Ty.

Im się należy: luksus i bezpieczeństwo!

Państwo to ma zapewnić!

....tylko to państwo to obywatele razem do kupy oraz ich MOC PRZEROBOWA.

 

JAK youtuber ma przepchać zatkaną kanalize?

Światło nocą z fotowoltaiki?

Czysta plaża a sami śmieci walą.

ITD.

 

 

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Rnext said:

bardzo nieźle im wypalił, więc pewnie "pójdą za ciosem", zaledwie organizując tylko sprzyjające okoliczności masowego mordu.

 

W pełni się z tym zgadzam, miższy komfort termiczny, stres, przegrana wojna (ruskie zbierają siły), koszt kredytu, koszt żywności

 

Niezależnie od tego czy ludzie zostaną w domach, czy wyjdą na ulicę, i tak wygrają

 

Przypominam że nasze umowy z wojskami "sojuszniczymi" są dosyć niekorzystne, natowcy są ponad prawem, sąsiednie Niemcy zgodnie z prawem mogą nam się tu wjebać w przypadku srogich zamieszek, a NATO jest wyżej w hierarchi dowodzenia niż Polacy

45 minutes ago, Tornado said:

JAK youtuber ma przepchać zatkaną kanalize?

 

Teraz jak się w domku jakaś pierdoła popsuje to się zgłasza budowlańcom REKLAMACJĘ xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam od urodzenia na Śląsku (w różnych miejscach, prawda) i obserwuję to skurwysyństwo od lat. Dzięki takiej polityce podupadły mocno m.in takie miasta jak Bytom czy Świętochłowice (pod względem zubożenia mieszkańców jak i przestępczości).

 

Skutki w skali ogólnopolskiej właśnie wylazły na powierzchnię w całej okazałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie Rnext dziękuje za wartościowy wywiad z Przedstawicielem górniczych związków zawodowych, który wyjaśnia problem deficytu węgla w Polsce.

Bardzo dobry materiał, Zrobiłem notatki po przesłuchaniu materiału.

 

Najważniejsze uwagi Pana Rafała Jedwabnego:

 

-Kryzys dostępności węgla na rynku rozpoczął się już w 2021 r.  Tamten rok jakoś przetrwaliśmy bo były zapasy na kopalniach.

Nakazano wówczas pracę na kopalniach w soboty i niedzielę,  ponieważ ograniczono wydobycie węgla w roku 2021 o 7 milionów ton.

Rząd RP założył, że będziemy opierać się w przyszłości na gazie z Rosji jako zamienniku węgla, odkupowanym od Niemiec. 

 Na gaz Rosyjski nie ma co liczyć, ani gaz norweski, które ceny są  bardzo wysokie.

Rząd zamówił zagranicą 7 milionów ton węgla, którego brakuje, a przepustowość naszych portów to jest 5 milionów ton węgla rocznie.

Mogą być braki prądu dla ciepłownictwa, rolnictwa i odbiorców indywidualnych. 

- Nie jesteśmy w stanie zastąpić węgla przez 20-30 lat.  Skazujemy się na uzależnienie od surowców zewnętrznych i

ciągłe wahania cen na rynku. Co oznacza koszmarne ceny węgla importowanego z Kolumbii i Ameryki.

Zapotrzebowanie na na energię elektryczną w Polsce wzrasta 2% rocznie.

- Propozycja górniczych związków zawodowych dla Rządu: zwiększyć wydobycie węgla  poprzez zwiększenie

zatrudnienia w kopalniach i wrócić do inwestowania w Polskie kopalnie, dopóki nie ma nawet ani jednej elektrowni atomowej.

Prezesi spółek państwowych nie mają nic do powiedzenia. Związki zawodowe przewidziały katastrofę. 

- Proponujemy na szybko zwiększyć roczna limity wydobycia węgla do "umowy społecznej", która już poszła do

Komisji Europejskiej. Możemy tam jeszcze wprowadzić zmiany. Trzeba powiązać energetykę z Węglem, żeby Polska

była samowystarczalna energetycznie, Trzeba patrzeć na dobro naszych Obywateli, pomimo stanowiska UE.

- Energetyka nie zrobiła zapasów na okres jesienny, tylko sprzedawała energię na zewnątrz.

Istnieje ryzyko, że cena węgla eko-groszek dla odbiorców indywidualnych może poszybować do kwoty 5 tyś za tonę.

Mówimy o surowcu nie z Polskich kopalń.  Ponieważ Tona surowca z Polskich kopalń kosztuje 1300-1400 zł za tonę. 

- Wszyscy rządzący, ani samorząd- od lat 90 od SLD nie mieli wizji na rozwój branży. Zachłysnęli się bajeczkami o zielonej energii,

żeby były tylko wiatraki i panele słoneczne. Całe zło to tylko Górnicy. 

Trzeba pamiętać, że mamy teraz czyste metody spalania węgla. Japonia buduje kilkadziesiąt nowych elektrowni węglowych dla

węgla importowanego z zagranicy. Technologia czystego spalania węgla została wymyślona przez Polaków ale licencję sprzedano

do Japonii. Powinniśmy iść w tym kierunku dopóki mamy własny surowiec.  Zachowujemy się jakby Kuwejt zrezygnował z ropy.

- Prawda jest, taka, że gdybyśmy sprzedawali dziś węgiel po cenach rynkowych to nasza spółka miałaby 16 miliardów zysku.

Węgiel jest wszystkich Polaków. Mam nadzieję, że uda się ustawić energetykę z górnictwem w jednym szeregu i produkować tani węgiel

dla Polskiej energetyki.

Kopalnia ma mieć tylko na wynagrodzenia i inwestycję. Węgiel ma być dostarczanych dla Polskich elektrowni.

Polskie kopalnie są ustawione pod likwidacje, a powinniśmy już inwestować, żeby zwiększyć wydobycie za 2-3 lata.

My powinniśmy nowe kopalnie otwierać. 

 

Pewnie wszystkiego nie wyłapałem ale wywiad jest mocno merytoryczny i rzuca nowe światło na aktualną kryzysową sytuacją

na rynku węgla w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Legionista
  • Like 8
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, slusa said:

NATO jest wyżej w hierarchi dowodzenia niż Polacy

 

Ta, ale NATO nie może tu  interweniować w razie zamieszek, choćby nie wiem jak dużych. Armia europejska tak ale jej nie ma.

Wszystko jest więc w naszych rękach.

 

Jedyne co na w tej chwili trzyma to, że dziadki nic nie zrobią dopóki im dupy nie zmarzną. Nic. A  nie wiem czy to pomoże.  Szczerze wątpię.

Ludzie przyzwyczajeni do socjalizmu niereformowalni. Przekonałem się o tym na przykładzie moich sąsiadów a nawet mojej rodziny. To jest bardzo smutne ale prawdziwe.

 

Jesteśmy w sytuacji Żydów po wyjściu z Egiptu.

Nie po to Mojżesz chodził z Żydami po pustyni, że nie mógł trafić tylko żeby wymarło pokolenie urodzone w niewoli.

 

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Legionista said:

Pewnie wszystkiego nie wyłapałem ale wywiad jest mocno merytoryczny i rzuca nowe światło na aktualną kryzysową sytuacją

na rynku węgla w Polsce.

Bardzo dobry destylat zrobiłeś. Chociaż może Ci umknęła dość istotna informacja - polska energetyka kupowała nasz węgiel po circa 300-320 PLN za tonę a teraz... w portach jest ponoć po 2400 za tonę. Nie wiem jak się przekłada 8-krotny wzrost ceny surowca na kWh, ale raczej jakiejś proporcji należy się spodziewać. Jeśli więc prąd w gniazdku nie zdrożeje 8-10 krotnie, to znaczy, że pokrywamy różnicę z podatków. Finalnie i tak płacąc i ponosząc pełne koszty "roztropnej polityki rządu". 

 

To całe PiSowskie sranie się "uzależnieniem od Rosji", jak pokazuje ta rozmowa, jest realnym pchaniem nas w jej łapska. Szczególnie, że zasobów węgla mamy na znacznie więcej niż 200 lat. 200 lat tylko dlatego, że pozostałe 1000 chcą nam zajebać. Węgiel jest naszym dobrem narodowym i nie można pozwalać kłaść na nim łapy żadnym Niemcom czy Francuzom. A tym bardziej garstce rządowych urzędoli. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rnext napisał:

Bardzo dobry destylat zrobiłeś. Chociaż może Ci umknęła dość istotna informacja - polska energetyka kupowała nasz węgiel po circa 300-320 PLN za tonę a teraz... w portach jest ponoć po 2400 za tonę.

Fakt umknęło mi ta informacja.  Zgodnie z "umową społeczną" w przypadku zamykanych kopalń mamy w nich zabezpieczone złoża do wydobycia na przyszłość.

Węgiel kamienny to jest czarne złoto i moim zdaniem Rząd RP powinien zerwać umowę społeczną, do której zmusiła Nas Unia Europejska pod pozorem ochrony środowiska

i wprowadzania: "zielonego ładu".  Trzeba tylko odważnej decyzji politycznej, a nie uległości względem brukselskich elit. 

Polska musi być całkowicie niezależna energetycznie w oparciu o tani  Polski węgiel.

 

Chyba, że właśnie chodzi o zniszczenie Polskiego górnictwa i uzależnienie  energetyki od zewnętrznych dostawców surowca. 😅

Jak będzie, zobaczymy...

Edytowane przez Legionista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Legionista said:

Węgiel kamienny to jest czarne złoto i moim zdaniem Rząd RP powinien zerwać umowę społeczną, do której zmusiła Nas Unia Europejska pod pozorem ochrony środowiska

i wprowadzania: "zielonego ładu". Trzeba tylko odważnej decyzji politycznej. Polska musi być całkowicie niezależna energetycznie w oparciu o Polski węgiel. 

Polska powinna się wymiksować z tego całego eurokingsajzu (zupełnie poważnie piszę) bo dysproporcja w poziomie rozwoju gospodarczego między demoludami i krajami rozwiniętymi, dopiero dzisiaj liberalnymi gospodarczo, jest nie do nadrobienia w takim modelu "współpracy". Silniejsze gospodarki są w stanie całkowicie zdominować i kontrolować rozwój gospodarek słabszych, drenować je i eksploatować według widzimisię, by utrzymywać na pożądanym dla siebie, niższym poziomie. Dlatego nie mamy żadnej marki globalnej (już nawet Paprykarz Szczeciński nią nie jest) i zasadniczo jesteśmy montownią na potrzeby własnej konsumpcji. Innymi słowy - montujemy pralki żeby jeść i dalej montować pralki. 

 

Aktualnie, nasze zasoby węgla pozwoliłyby nam odskoczyć od czołówki i to grubo. Mielibyśmy tanią energię dla własnego przemysłu, ściągnęlibyśmy obcy kapitał na warunkach, które postawimy po czym wprowadzając - wzorem innych, dzisiaj bogatych krajów gdy były na naszym poziomie rozwoju -  cła importowe i korpo-podatek przychodowy, przysłowiowy Niemiec mógłby nam buty czyścić. Ale póki Polacy są omamieni jałmużną z EU i wmawianymi codziennie ogromnymi korzyściami z integracji, będziemy niewolnikami do zgonu. 

 

Akurat dzisiaj pojawił się na ten temat niezły vlog. Założyłem o nim wątek:

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Seveneight said:

Dodam tylko tyle

 

Rafał Jedwabny

 

To nie ten sam, który mówi w tytułowym filmie? Komu mam wierzyć? Panu związkowcowi, który się tak troszczy o lud czy panu związkowcowi, który podpisał to porozumienie?

Który z panów związkowców jest prawdziwy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrotycz

Każdy ma swoją percepcję poznawczą faktów.

Wiemy jak zepsute są związki zawodowe w kopalniach i ile ich jest (banda darmozjadów dbająca o swoje stołki i kasę).

Pieniądze i układy zrobią swoje, za nie oleją górników i kopalnie.

Mam w rodzinie (Bytom i Rybnik) górników, także tych na emeryturach, temat znam z ich opowiadań.

Dodam załącznik planu zamykania Polskich kopalni. (Daisy)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mosze Red said:

@Rnext najbardziej potrzebującym węgla nie zabrakło :)  

Ja to zrozumiałem wszystko jako dziecko :D Jak usłyszałem Urbana, który był wówczas (niedo)rzecznikiem rządu komuchów i objaśnił plebsowi - "rząd się sam wyżywi". No to po co nam takie pasożyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie realizujecie wytyczne z Olgino. Nie ma problemów z węglem, nawet ktoś wyżej zamieścił wstawkę z TVP Info, mówiącą jasno, że nie ma problemu. Dlaczego więc powielacie dezinformację ruskich trolli? Ja rozumiem, że tawariś @Rnext dostał zlecenie, ale że na przykład @Mosze Red też rozprzestrzenia takie fejki?

 

W ogóle zastanawia mnie, czemu jakiś "górnik-nołnejm", jest dla was bardziej wiarygodny, niż Pan Premier, Pan Sasin, czy Pani Moskwa (oczywiście mam tu na myśli jedyną prawilną Moskwę, czyli Panią Annę)?

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh wiesz, gospodarka P(R)L leci na ryj, PLN spada na mordę a (kartonowy) Rubelek w złocie/ropie/gazie ;) Za PLN węgla nie kupisz. Gazu też za moment nie, jak się ten miesięczny, "zimowy" zapas w zbiornikach skończy. Może polityków zagonimy żeby pierdzieli metanem w rurę. Coś tam się zawsze ogrzeje, tylko dużo kapusty na paszę by dla nich trzeba. I trochę łańcuchów do przykucia do palika w pobliżu wlotu. 

 

22 minutes ago, manygguh said:

jest dla was bardziej wiarygodny, niż Pan Premier, Pan Sasin, czy Pani Moskwa

A no bo tutaj kultura rządów jest niezmiennie taka...

...że najlepiej wychodzą te jedwabniki, które wierzą tylko w to, co zostało oficjalnie zdementowane.

Kiedy Urban powiedział na konferencji, że podwyżek cen paliw nie będzie, to wszyscy chwytali kanistry jakie mieli i lecieli je napełniać na CPN.

A następnego dnia, ceny na stacjach + 50%.

Aż żal go teraz nie zacytować:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.