Skocz do zawartości

Co zrobi Polski rząd


slusa

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy, jak zimę przeżyje naród zarządzany przez ucznia Sorosa.

Na razie ma:

- ruską elektrownię atomową z tanim prądem

- chiński mega uniwersytet

- niemieckie fabryki samochodów

- sorosowe instytuty

- amerykańskie fabryki baterii do samochodów

- pospłacane wszystkie długi MFW

I coś tam dużego koreańskiego jeszcze, ale nie chce mi się w zapisanych źródłach teraz sprawdzać.

 

Filozofia "panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek" będzie miała duży test w czasie pogłębionego kryzysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to uważam, że akurat w przypadku Ukraińców odcięcie od jakiś surowców niewiele zmieni. Dadzą sobie radę. 

Dużo wyjechało, inni będą palić jakimiś oponami, wodę do picia też da się ogarnąć z jakiejś studni np. 

Żarcie im zachód wysyła całymi wagonami. Co prawda z datą jeden dzień przed terminem, ale konserwy nawet, jakby były rok przeterminowane to i tak by się nadawały do żarcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spacemarine napisał:

problem teraz jest taki że ru robi wojsko z więźniów, 100 czy 200k dodatkowych ludzi...

To jednak nie jest kluczem do sukcesu.

Nie wystarczy wysłać mięsa armatniego na front i liczyć, że coś ugrają- takie ruchy według mnie mogą mieć bardzo zły wypływ na morale w armii rosyjskiej ( Ukraińcy będą odstrzeliwali tych nieprzeszkolonych więźniów jak kaczki).

 

Myśle, że kluczowa nie jest ilość tylko ideologia dla której żołnierz walczy. Żołnierz musi odczuwać wewnętrzna potrzebę walki za kraj, a jak na dzień dzisiejszy takowej nie ma to trzeba ją stworzyć (kiedyś np. nazizm).

 

Ukraincy maja motywacje- walczą w obronie ojczyzny. Jaka motywacje ma mieć żołnierz z kryminału? Że jak posiedzi na froncie pół roku to mu odwieszą wyrok?

 

Skonczy się tak, że znowu będą cyrki bo ruskim żołnierze będą z frontu spierdalac- i tak jest na wolności to po co ma walczyć? 
 

Z tymi desperackimi decyzjami powoływania byle kogo do armii  pierwsze co nasuwa mi się na myśl- tonący brzytwy się chwyta. 
 

Naród rosyjski ma już powoli tez dość tego cyrku, Putin dużo muczal ale jak przyszło co do czego mało dał mleka.

 

Wydaje mi się, że szala przechyliła się ostatnio bardzo na stronę Ukrainy i Putin będzie twkil w tym gównie, aż żołnierze nie odmówią wykonywania rozkazów- w przeciwnym razie stanie sie pośmiewiskiem na arenie międzynarodowej i bardzo straci na reputacji.

 

Porównałbym tutaj to zachowanie Putina do zachowań Hitlera, nie ma porażki, za wszelka cenę do przodu, nie ważne jakim kosztem- jak taki amok się kończy pisać nie trzeba.

 

Ruscy narobili szumu a mogli Ukrainę przejąć bez wystrzału, gdyby zdecydowali się na wojnę dyplomatyczna i nie ginęli by ludzie  to zachód jadłby im z ręki- teraz sprawy zaszły za daleko.

 

Nie tędy droga wygrywania wojny moim skromnym zdaniem.

 

 

Edytowane przez Kacperski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KolegiKolega napisał:

Wyśle na front 3. Brygadę Smoków Latających.

 

Zacny towar, milordzie. Podzielisz się z Braćmi namiarami na dilera? (może być na priv).

Ad personan i spam zachowaj dla siebie. Brak Ci kultury wypowiedzi, jak temat nie pasuje - nie czytaj! Ja się nie udzielam w rezerwacie ani nie piszę że dramy na YT to gówno - pomijam i tyle. 

 

Wracając do tematu:

Po pierwsze, to nie jest polski rząd. 

Po drugie - niestety martwi mnie co będzie w Polin, nie na Ukrainie.

Po trzeciej - myślę że niezależnie kto wygra, wszystko idzie wg odgórnej dyrektywy. 

 

Dyrektywy, na którą nie mamy jako gojostwo wpływu. Zostaje obrona cywilna indywidualna: umiejętności, ćwiczenia i sprawność fizyczna, oszczędności, odpowiednie przygotowania, ekwipunek i zapasy. 

Zadbanie o sprawność umysłową - nie zatruwanie się tym syfem informacyjnym, wspieranie na duchu bliźniego itd itp.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, że wam sie jeszcze chce ciągnąć ten temat z Ukrainą?

Na moje te wszystkie tematy o tym na forum powinny być zamknięte bo niektórzy tutaj odlatują w świat fantazji nie potrzebnie się nakręcając czy strasząc.

Jeszcze inni gloryfikują i wyrażają chęć wsparcia czy pomocy banderowskiemu państwu gdzie normalni ludzie widzą, że za to wszystko jak zwykle zapłacą i to największa cenę Polacy.

Mnie osobiście zwisa co sie stanie z ukrami bo wierzę w karmę i może to kara za ludobójstwo, którego ich przodkowie dokonywali w latach 1939-47. 

Jak będzie źle w Polsce to nie mam zamiaru umierać za obce interesy, polityków i wyjadę jak najdalej od tego pierdolnika.

 

PS. Zacznijcie zajmować sie własnym życiem a nie żyć cudzym bo czas na tej planecie jest ograniczony😉

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Panowie, że wam sie jeszcze chce ciągnąć ten temat z Ukrainą?

Na moje te wszystkie tematy o tym na forum powinny być zamknięte bo niektórzy tutaj odlatują w świat fantazji nie potrzebnie się nakręcając czy strasząc.

Jeszcze inni gloryfikują i wyrażają chęć wsparcia czy pomocy banderowskiemu państwu gdzie normalni ludzie widzą, że za to wszystko jak zwykle zapłacą i to największa cenę Polacy.

Mnie osobiście zwisa co sie stanie z ukrami bo wierzę w karmę i może to kara za ludobójstwo, którego ich przodkowie dokonywali w latach 1939-47. 

Jak będzie źle w Polsce to nie mam zamiaru umierać za obce interesy, polityków i wyjadę jak najdalej od tego pierdolnika.

 

PS. Zacznijcie zajmować sie własnym życiem a nie żyć cudzym bo czas na tej planecie jest ograniczony😉

 

 

 

Pełna zgoda ale...

Problem w tym że w pl ja ludzie się wku..ią  i wyjdą na ulicę to czeka nas silniejszy odpór niż za zomo, jakiś stan wyjątkowy, cenzura itd i to ludzie czują pod skórą.

Co więcej mogę się założyć że policję zasilą nowi pracownicy, którzy kolbami nam wybiją strajkowanie, ciekawe czy będą z naszego kraju...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.