Skocz do zawartości

Podkład dla mężczyzn


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Czy faceci którzy mają jakieś niedoskonalosci twarzy, stosował iście kiedyś jakiś podkład czy jak to się nazywa? Mam taką przypadlosc że często mam czerwona mordę, a po alko to już w ogóle. Wczoraj panna mi dała podkład na twarz i poszliśmy na wesele, czułem ogólnie że mam mordę czerwona, (po alko) ale w ogóle nie było widać wypieków! Przy stoliku każdy z kolegów wypieki, czerwona morda, jeden cały czerwony(burak) a ja estetyczna twarz, taki delikatny podkład mi dała. 

 

Co o tym myślicie? Czy to jest przegięcie? Czułem się dużo pewniej siebie z tym podkładem, niż byłbym bez. W końcu u krylem swój największy kompleks który jest czerwienienie się. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elogejter napisał:

Hej. Czy faceci którzy mają jakieś niedoskonalosci twarzy, stosował iście kiedyś . 

Mój partner stosował punktowo na jakieś pryszcze. To był jakiś zwykły krem BB z drogerii, nie pamiętam marki. 

 

3 godziny temu, elogejter napisał:

 

Co o tym myślicie?

Jak Ci służy, to na zdrowie.

3 godziny temu, elogejter napisał:

Czy to jest przegięcie?

Nie, jeśli ktoś ma problem z takimi pierdolami jak podkład na czyjejś twarz, to ma o wiele większy problem ze swoją głową :P

3 godziny temu, elogejter napisał:

Czułem się dużo pewniej siebie z tym podkładem, niż byłbym bez. W końcu u krylem swój największy kompleks który jest czerwienienie się. 

No i super, dokładnie tak powinien działać makijaż! 

Btw. Mam trądzik różowaty, wiem jak to jest być najbardziej czerwona osoba w towarzystwie 🥲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie uznaję nic, nawet kremu do opalania. Źle sie czuję jak mam coś ja twarzy, nawet jak się jakiś pryszcz pojawi to od razu wycisnę.

 

Czułeś się z tym lepiej, ok, ale to wciąż maskowwanie kompleksu, a pasowałoby się znim pogodzić.

Może warto popytać dermatologa/kosmetyczki o jakiś zabieg, żeby się tego pozbyć, jest np.cos takiego jak naświetlanie IPL do zamykania naczynek podskórnych, może tu też się nada.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolegliwość czy to fizyczna czy psychiczna, nie leczona raczej się pogarsza.

Dziś pomógł ci lekki podkład, za kilka tygodni stwierdzisz że prześwituje i zrobisz grubszy/mocniejszy.

Jednorazowo, na weselu pomogło - ok, ale nie siadaj na laurach, przynajmniej sprawdź czy da się to naprawić raz a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, thyr napisał:

Ach ci dzisiejsi metroseksualni chlopcy ., mejkapy im w glowie . 

Nie jestem zadnym chlopcem, i nie ja na to wpadlem, po prostu moja dziewczyna zaproponowała, bo wie jaką mam dolegliwość, zaproponowała że da mi delikatny podkład, ktory ukryje czerwienienie się, bylismy na weselu.

 

wszyscy przy sstoliku, kazdy czerwona morda, nawet w kiblu gosc do mnie, kurwa ale mam wypieki i ochladza morde zimna woda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, elogejter napisał:

przez robienie się czerwonym wpadłem w erytrofobie, mam lek przed czerwienieniem się

To współczuję, miałem to samo. Już nawet myślałem o jakieś operacji, robią coś takiego że jakiś nerw zaciskają czy coś, nie pamiętam dokładnie. Na szczęście tego nie zrobiłem. 

Ile ja się czasu z tym męczyłem w młodości. Ale tak jak większość moich problemów z psychiką i to przeszło wraz z wiekiem. Zdecydowanie pomogło zwiększenie pewności siebie, wychodzenie do ludzi i praca nad swoim ciałem i umysłem. A uwierz mi, nie było lekko.

 

Moim zdaniem odpuść sobie ten makijaż, to tylko tuszowanie problemu, który siedzi w twojej głowie. Zaakceptuj to, że się czerwienisz, pogódź się z tym bo inaczej wpadasz w błędne koło. Jak ktoś ci powie, że jesteś czerwony, to obróć to w jakiś żart, zaakceptuj że się zaczerwieniłeś i że wszyscy to widzą. Mi jak jakaś dziewczyna powiedziała, że jestem czerwony, to mówiłem że to przez nią, bo tak mnie onieśmiela. Oczywiście nie żadnym płaczliwym tonem, tylko z pewnością siebie, z zadziornością. 

Z czasem mi przeszło, więc jest nadzieja i dla Ciebie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, elogejter napisał:

Czy to jest przegięcie? Czułem się dużo pewniej siebie z tym podkładem, niż byłbym bez

Nowa biel na ROZzbroii?

Zamiast rdzy gender no limit?

 

GENERALNIE to już początek końca.

....jak łaska Ci mówi jak masz się ubierać/wyglądać.

 

Tak są naturalne maści na ryj faceta:

smar, sadza, błoto, rdza, tynk, trociny....

 

Peruki w 'lordozie' były aby ukrywać wszy.

Gorsety aby tłuszcz nie wyciekł jak lawa z wulkanu.

JPRE.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, elogejter napisał:

Czułem się dużo pewniej siebie z tym podkładem

 

Hm... pewność siebie to podstawa.

A o ile bardziej pewnie się poczułeś?

 

Czy myślisz, że kogoś w ogóle obchodzi jak wyglądasz?

Zwłaszcza na weselu? Jeśli przytulisz jakąś pannę to odbijesz się na jej sukni.

 

Kiedyś to się znajdywało ślady szminki w różnych miejscach. 

Nawet nie pamiętało się od której.

 

Teraz panny będą miały tapetę męską na sobie.

I weź tu pannę na tapet... :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GriTo dużo pewniej siebie się czulem, jakbym się zrobił czerwony tl bym cały czas miał w głowie że jestem czerwony i by to w ogóle nie schodzilo. Po 1 w nocy taka jedna laska powiedziała do chłopa, a Ty jesteś czerwony jak burak, faktycznie miał mordę cała czerwona, przepita. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, elogejter napisał:

cały czas miał w głowie że jestem czerwony i by to w ogóle nie schodzilo. Po 1 w nocy taka jedna laska powiedziała do chłopa, a Ty jesteś czerwony jak burak, faktycznie miał mordę cała czerwona, przepita

I tu jest cały clue problemu. Masz w głowie, że ktoś zwraca na to jakąkolwiek większą uwagę. Jedni się czerwienią, inni bladną a trzecim chce się spać. 
Jak to się da „leczyć” to idź do lekarza. Przy okazji badania porobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie. Jakiś makijaż, farbowanie włosów (kiedyś używałem odsiwiacza) moim zdaniem w przypadku mężczyzn się nie sprawdza. W którymś momencie nałożysz coś źle. O ile panna z krzywą kreską wzbudza raczej sympatyczny uśmiech pod nosem i ktoś jej w końcu o tym powie, to facet zrobi z siebie pajaca w takiej sytuacji.

 

Można trenować, żeby się nie czerwienić. Jeśli to na tle nerwowym, możesz rozważyć  przecięcie nerwów odpowiedzialnych za odprowadzanie ciepła przez głowę. Minus jest taki, że wtedy więcej ciepła jest odprowadzane przez resztę ciała. Zabieg prosty i rozwiązuje problem definitywnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.