Skocz do zawartości

Zakup mieszkania - jakie miasto wojewódzkie oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości życia


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, spacemarine napisał:

Czechy, przy granicy z Polską, stabilniejsza prawnie i politycznie sytuacja

No i węgiel jest :D

Bez jaj Czechy uwielbiam. Same dobre wspomnienia.

4 minuty temu, sargon napisał:

Zależy od trybu życia czy preferencji.

Bezstresowe życie - czytaj korzystanie ze wszystkich możliwych uciech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kiedyś osiągnąć taki poziom wyebania na wszystko jak mają Czesi ( najwyższy poziom to Shane McGowan ).Czeszki kontaktowe. Bez wiecznego focha. 

W PL ? Lubisz "zatopić się" w aglomeracji? Być anonimowy ? Wawa za droga? Odradzająca się Lódź. Uciech wszelakich pod dostatkiem. A i kultury zaznasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Zmeczonyzyciem napisał:

Bez jaj Czechy uwielbiam. Same dobre wspomnienia.

Bezstresowe życie - czytaj korzystanie ze wszystkich możliwych uciech.

 

Też mam ziomków, ale bardziej znajome, co kochali Czechy, bo ateizm, bezstres - ale jak Czesi wybrali rządy prawicowe, a teraz protestują przeciwko obciążeniom wojny na Ukrainie - jakoś tak ucichły.

 

Bezstresowe życie - czyli zero rodziny, znajomych, życie z kapitału lub praca całkowicie zdalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sargon napisał:

 

Też mam ziomków, ale bardziej znajome, co kochali Czechy, bo ateizm, bezstres - ale jak Czesi wybrali rządy prawicowe, a teraz protestują przeciwko obciążeniom wojny na Ukrainie - jakoś tak ucichły.

 

Bezstresowe życie - czyli zero rodziny, znajomych, życie z kapitału lub praca całkowicie zdalna ?

Zero rodziny, znajomych , życie z kapitału plus praca zdalna.

4 minuty temu, Brat Jan napisał:

Dojebałaś do pieca. :D

 

 

Dojebalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zmeczonyzyciem napisał:

Zero rodziny, znajomych , życie z kapitału plus praca zdalna.

 

 

...ktoś gdzieś wspominał Bułgarię.

Ewentualnie - @absolutarianin ma jakąś mini komunę w Italii, może coś doradzi, Włosi kuci na 4 nogi, nikt im espresso i stylowego życia nie odbierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białymstoku jakbyś dobrze poszukał to kawalerka za 150 000 zł do remontu się znajdzie. Mieszkałem wiele lat i miło wspominam. Miasto zdecydowanie studenckie, ale też można wiele Białorusinek spotkać i innych nacji. Erosmusów trochę, z wymiany. Życie nocne jako tako, kulturowo opera całkiem, całkiem, teatry klasa. Sportowych wydarzeń coraz więcej, niezłe i tanie siłownie dobrze zlokalizowane. Łatwy dojazd wszędzie. W rankingach życia Białystok dobrze wypada. Patola wyjebała do UK i Belgii. Z pracą od zawsze było chujowo, ale jeżeli zdalna to raczej bez problemów. W centrum czynsz na kawalerce, niecałe 40 m2 do 400 zł.

 

Sam mieszkam na Podlasiu, tylko teraz na głębokim zadupiu przy granicy z Białorusią i pracuję dla Warszawy, Wrocławia i Poznania, więc zlecenia zasysam z innych części kraju po prostu, żeby mieć spokój. Do klimatów samotniczych trudno o lepsze miejsce. Czasami właśnie wpadam do Białego na imprezę, do znajomych. Nawet czasami na kilka dni do hotelu z przyjaciółką, żeby pochlać i się dobrze zabawić.

Edytowane przez mac
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zmeczonyzyciem napisał:

Gdzie Wam się dobrze mieszka w Polsce? Może pomyśleć o innym kraju?

Ja lubię pomorze i Warszawę choć ta mimo swoich zalet zaczęła mnie męczyć i ostatnio mieszkam na wschodzie pl i przyznam że bardzo dobrze się tu czuję. Mam dostęp do świetnego jedzenia, stary i piękny las za domem w którym jest takie powietrze że po spacerze wychodzę z lepszym samopoczuciem niż po komorze normobarycznej. Jeżeli jednak szukasz bardziej atrakcji niż spokojnego życia to wybierz Gdańsk lub Warszawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mac napisał:

W Białymstoku jakbyś dobrze poszukał to kawalerka za 150 000 zł do remontu się znajdzie. Mieszkałem wiele lat i miło wspominam. Miasto zdecydowanie studenckie, ale też można wiele Białorusinek spotkać i innych nacji. Erosmusów trochę, z wymiany. Życie nocne jako tako, kulturowo opera całkiem, całkiem, teatry klasa. Sportowych wydarzeń coraz więcej, niezłe i tanie siłownie dobrze zlokalizowane. Łatwy dojazd wszędzie. W rankingach życia Białystok dobrze wypada. Patola wyjebała do UK i Belgii.

Przy takich cenach to mógłbym zostawić swoje obecne mieszkanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gremlin napisał:

Co mnie skłania do zadania pytania, gdzie za granicą jest najwiecej polskiej patologii. Od lat mam tak, że będąc za granicą i słysząc język polski odczuwam dyskomfort i niepokój 🥴

Myślę, że UK wygrywa pod tym względem. Dużo ludzi tutaj ode mnie do Belgii, właściwie całe regiony tam mają kogoś. Znam jedną rodzinkę, co się w sumie wymieniają sezonowo i zapierdalają do Belgii. Jeden jedzie, drugi wraca i tak w kółko. Ludzie bez podstawowego wykształcenia nawet. Cała rodzinka. Podlasie mocno z Belgią związane, Bruksela. Dużo tam zapierdalało pamiętam lata temu. Jak słyszę, gdzie ludzie wyjeżdżają to właśnie UK i Belgia głównie, ale to tylko moje doświadczenia. Statystyk nie znam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa już wcale nie jest nadroższa. Trójmiasto chyba w tej chwili ma najwyższe ceny mieszkań. Poleciłbym właśnie 3M przede wszystkim - sam planuję tu kupić drugie mieszkanie, ale poczekam jeszcze z rok, bo sytuacja na rynku nieruchomości niestabilna, choć szczerze mówiąc nie wierzę w korektę cen w największych miastach. Z przystępniejszych cenowo rozważyłbym Wrocław, a z jeszcze tańszych Toruń.

Edytowane przez SamiecGamma
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z większych miast w Polsce to dla mnie najprzyjemniejsze są Wrocław/Trójmiasto/Warszawa, ale tam stawki już są wywindowane. Łódź powinna dawać dużo jeśli chodzi o cena vs możliwości. Nie byłem, ale z relacji znajomych i po zdjęciach Bydgoszcz może być ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław te miasta w Polsce pod względem cen wysokości mieszkań są najwyższe.

14 godzin temu, TomZy napisał:

Z większych miast w Polsce to dla mnie najprzyjemniejsze są Wrocław/Trójmiasto/Warszawa, ale tam stawki już są wywindowane. Łódź powinna dawać dużo jeśli chodzi o cena vs możliwości. Nie byłem, ale z relacji znajomych i po zdjęciach Bydgoszcz może być ciekawy.

Trójmiasto dla mojego oka również całkiem dobre. Urzekł mnie Gdańsk jakoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2022 o 12:18, maroon napisał:

Bydgoszcz, Toruń

Te miasta poznałem trochę poznałem bo mam rodzinę tam niedaleko a dokładniej w Inowrocławiu. Wyglądają na całkiem zadbane i rozwijające się. Od znajomych z branży IT wiem, że Bydgoszcz te branże trochę rozwija na plus. Do zamieszkania dla mnie woj. śląskie :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.