Jump to content

Czy to prawda, że za niespełna miesiąc Polska straci gigantyczną fortunę w postaci naszych zasobów naturalnych?


Recommended Posts

Niestety, nie znam się na ekonomii na tyle, by ocenić czy w tym programie mówią prawdę czy nie. Jeśli to by była prawda, to Polska by została imperium z którym wszyscy się liczą.

 

W głowie mi się nie mieści to wszystko. Wypowiadajcie się Bracia, ale rozsądnie i z wiedzą.

 

 

 • Like 6
Link to post
Share on other sites

To jest naprawdę zadziwiające, jak w czasach przyśpieszonej lekcji dla społeczeństwa, na temat tego, jak działa inflacja, jednocześnie ma popyt zarzutka, że każdy Polak miałby 5 mln majątku, gdyby nie stronnictwo amerykańsko-żydowskie wespół ze stronnictwem rosyjsko-niemieckim.

 

Film, od początku do końca, to erystyczny bełkot, więc odniosę się w punktach do dwóch podstawowych kwestii:

 

- to Orlen przejmuje PGNiG, więc Skarb Państwa nie traci akcji w tej drugiej spółce, do poziomu 50%, tylko w miejsce swoich dotychczasowych akcji, obejmuje nowe akcje w Orlenie, w wyniku czego, akcje Skarbu Państwa w tej spółce wzrosną do poziomu ponad 50%, podczas gdy obecnie ma ich tylko 35%, Stanie się więc większościowym udziałowcem Orlenu, co w zamyśle, ma właśnie zwiększyć kontrolę Skarbu Państwa na sektorem energetycznym Państwa.

 

- zgodnie z prawem geologicznym i górniczym, praktycznie wszystkie złoża surowców w Polsce, stanowią własność Skarbu Państwa i nie ma znaczenia, ile ma on udziałów w poszczególnych spółkach. Dana spółka może mieć jedynie koncesję na wydobycie tych złóż, ale nie zmienia, to faktu, że rzeczywistym właścicielem pozostaje Skarb Państwa, a decyzje o udzieleniu koncesji, podejmuje właściwe ministerstwo, a nie sam Orlen. Technicznie rzecz biorąc, bez zmiany ustawy, nie da się ,,wyprzedać" złóż surowców w Polsce, jak sugeruje Tytko. co tylko rzuca światło na to, jakiej klasy ekspertem jest w tym temacie.

 • Like 5
 • Thanks 2
Link to post
Share on other sites

Polecam wypierdolić subskrypcje wszystkich osób, które używają krzykliwych (katastroficznych) tytułów na YT, łącznie z globalistą tv ;)

 • Like 5
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Marek Kotoński said:

Jeśli to by była prawda, to Polska by została imperium z którym wszyscy się liczą.

Kiedyś taka obserwacja mnie naszła - trudno jest zdobyć bogactwo, jednak jeszcze trudniej je zachować i ochronić. Słaby nie może być bogaty a bogaty musi być bardzo silny. 

 

2 hours ago, Throgg said:

zgodnie z prawem geologicznym i górniczym, praktycznie wszystkie złoża surowców w Polsce, stanowią własność Skarbu Państwa

Tylko czyją własnością jest "Skarb Państwa"? Przecież nie mamy żadnego wpływu na ludzi którzy sobie dowolnie nim zarządzają i dysponują. Nie mamy nawet wpływu, na to co to będą za ludzie. Głosował ktoś na Sasina jako Ministra Aktywów Państwowych? Nie, ludzie co najwyżej chcieli go jako ustawodawcę/posła a nie jako rzutkiego "biznesmena". I tak naprawdę trudno rozgryźć, co mają na celu takie konsolidacje. W każdym razie w wykonaniu "naszego" rządu, raczej spodziewał bym się wału na korzyść garstki cwaniaków niż korzyści dla suwerena. 

 • Like 8
Link to post
Share on other sites

Czy Polska będzie miała czy nie będzie to i tak nie ma dla szarego obywatela istotnego znaczenia.

To nie Norwegia, że ktoś mądry założy fundusz dla przyszłych pokoleń czy dla emerytów.

Nic się nie polepszy ani znacząco pogorszy, niezależnie kto będzie właścicielem.

 

Liczy się wypracowany majątek własny i rodzinny.

A najkorzystniej szukać sobie lepszej rezydencji niż PL.

Są państwa, które zachęcają różnymi profitami do przybycia nowych rąk do pracy.

Wielu Braci już wybrało, ja jestem za stary, ale nie będę się sprzeciwiał, gdy dzieci zdecydują się na emigrację.

 

 • Like 5
 • Sad 1
Link to post
Share on other sites

Przejęcia zasadniczo mają na celu stworzenie jednej silnej grupy energetyczno-surowcowej, ktora z powodzeniem mogłaby konkurować na rynkach międzynarodowych. 

 

Tyle teoria. 

 

W praktyce jest to robione nieudolnie i głównie po to żeby się przy okazji jak najwięcej nachapać, często oddając część przedsiębiorstwa za bezcen (jak np. w przypadku Lotosu) 

 

Gierki w pisie są subtelne, co większe cwaniaki eksploatują miłość prezesa do PRL i jednej-wielkiej-fabryki. Osrajtek jest tu najlepszym przykładem, gdyż inicjatywy tych konsolidacji wychodzą od niego. 

 

Docelowo jest wysoce prawdopodobne, że firma może zostać sprzedana, np. Amerykanom. 

 

Biorąc pod uwagę co się dzieje z polskim drewnem, to na jakikolwiek "patriotyzm" pis bym nie liczył. U nich tylko kabza się liczy. 

 • Like 2
Link to post
Share on other sites

Właśnie oglądałem wczoraj ten filmik Marku. 

Nie wiem na ile to prawda, ale powiem jedno.

Ręce mi opadają na głupotę i naiwność większości naszego narodu i chyba czarno to widzę...

 • Like 2
Link to post
Share on other sites

To zależy. W dużej mierze to ocena potencjału tych dóbr. Z drugiej strony nawet jakby to było kilka razy mniej to dlaczego oddawać kontrolę nad złożami?

 

Powinno być dokładnie na odwrót, złoża zostają w polskich rękach (również, prawo nałożenia embarga albo cła), a niech sobie niemieckie spółki wydobywają, nawet rękami Ukraińców jak kupią licencję i zapłacą podatki. 

 

To co wyczyniają ze spółkami energetycznymi woła po pomstę. Nawet dokładnie nie wiadomo co zrobią, bo robią wokół pełno szumu. Bredzą, że Rudy chciał sprzedać. On chciał, oni nas sprzedali i zrobią niewolników. 

 

@Marek Kotoński nadal uważasz, że Jareczek im dobrze powiedział.

 

ps. żeby nie było, dla mnie wybór między PO i PiS to jakby ci ktoś kazał wybierać czy cię oślepi czy kręgosłup przetrąci. 

 

 

26 minut temu, maroon napisał:

Gierki w pisie są subtelne, co większe cwaniaki eksploatują miłość prezesa do PRL i jednej-wielkiej-fabryki. Osrajtek jest tu najlepszym przykładem, gdyż inicjatywy tych konsolidacji wychodzą od niego. 

 

To mógłby być fajny neologizm opisujący osoby skupione wokół wodza. Takie małe kopie Gierka. 

Edited by Piter_1982
 • Like 2
Link to post
Share on other sites

Oglądałem już wywiad bodajże u Grzegorza Kusza.

 

Nie wiem co o tym myśleć, natomiast widzę, że obecnej władzy chodzi tylko i wyłącznie o słupki wyborcze a co za tym idzie, stanowiska. Nic nowego.

Generalnie za wszystko za co się wezmą zostaje spieprzone.

 

Ja widzę jak galopuje inflacja.

Jak złoty jest słaby.

Jak za chwilę będziemy płacić gigantyczne rachunki.

Jak będziemy jeździć rowerami zamiast autami.

Jak dopuścili do 200 tyś. nadmiarowych zgonów i zapaści gospodarki.

Jak dopieprzają ciągle podatkami i nakazami/zakazami.

 

To ja im totalnie nie ufam.

 

I wiem, że to nie jest w 100% ich wina w niektórych przypadkach ale po to dostają sowicie opłacane stanowiska od Nas, żeby do pewnych rzeczy starać się nie dopuścić. A jest zupełnie odwrotnie.

 

Więc jak nasi ,,zarządzający” tym krajem zbawcy narodu twierdzą, że coś jest A to jestem w stanie uwierzyć na słowo panu Tytce, że coś jest jednak B.

 • Like 5
Link to post
Share on other sites

Myślę że warto wspomnieć że sprzedaliśmy nasz węgiel po promocyjnej cenie Ukrainie, a teraz odkupujemy po wyższej.

 

Tym łajzom nawet piachu na sacharze zabraknie. Zamykanie kopalni, brak jakichkolwiek intencji w celu wykorzystania własnych złóż, były afery z wyprzedaniem złóż miedzi, tytanu zagraniczniakom (tak tak wojsko na Suwałkach to dla naszego bezpieczeństwa, przekop mierzei wiślanej też, żeby bezpiecznie łupy wywozić).

 

Poszukajcie na własną rękę informacji nt. złóż w Polsce, jesteśmy Kuwejtem Europy. U nas tylko zagraniczne montownie powstają, potencjał ludności i terenu jest marnowany, sprzedawany za grosze.

 

Może i by wyszły kwoty milionowe na łebka gdyby to wszystko wykopać i pogonić, ale nie o to tu chodzi, już lepiej utworzyć niezależną gospodarkę, mamy wszystko co trzeba do życia, a to czego nam zabraknie kupimy handlując z innymi. 

 

Mieliśmy nawet patent na grafen który miał służyć do tworzenia nowej elektroniki i co? Zmienili dyrektorka instytutu i patent poszedł za granicę, to nie jednostkowy przypadek.

 

Chyba komuś bardzo zależy żeby polaczek nie żarł ze swojego własnego spichlerza, to już nie głupota, to przebiegłość.

 

 

 

 • Like 3
Link to post
Share on other sites

 

Gdy Orlen Połączy się z PGNiG wtedy Zydowskie koncerny przejmą całe złoża w p0lsce.  I "p00laczki będą zapierdalać za miskę ryżu".  

Po to jest zrobiony przekop mierzei wiślanej, żeby wywozić złoża z p00lski.  

Czemu wojska amerykańskie mają bazy w p00lsce ? Żeby pilnować złóż.  

 

 

 

 

 • Like 2
 • Thanks 2
Link to post
Share on other sites
41 minut temu, maroon napisał:

często oddając część przedsiębiorstwa za bezcen (jak np. w przypadku Lotosu) 

 

Sprzedaż 400 stacji lotosu węgierskiemu koncernowi paliwowemu (mieliśmy do wyboru niemcy albo oni z tych co zgłosili się do przetargu) oraz sprzedaż 30% udziałów w rafinerii gdańskiej (w tym wypadku saudyjskiemu saudi aramco) to warunek fuzji jaki narzucił nam europejski urząd antymonopolowy.

 

Więc to nie rząd sprzedał tylko takie są warunki fuzji orlenu z lotosem narzucone odgórnie.

 

A czemu o warunkach fuzji w naszym kraju decyduje unia to już inna ciekawa sprawa.

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, Jan III Wspaniały said:

Ja widzę jak galopuje inflacja.

Jak złoty jest słaby.

Jak za chwilę będziemy płacić gigantyczne rachunki.

Jak będziemy jeździć rowerami zamiast autami.

Jak dopuścili do 200 tyś. nadmiarowych zgonów i zapaści gospodarki.

Jak dopieprzają ciągle podatkami i nakazami/zakazami.

 

To ja im totalnie nie ufam.

Wiesz, to są tylko top-medialne tematy. Leżymy jako naród, dzięki rządom pogrobowców Kiszczaka, czyli "bandy czworga", na łopatkach w zupełnie podstawowych sprawach, bo wszystko jest rozpierdolone przez PiSowskie bezhołowie.

Pardon, zdaniem @RealLife - najlepszego rządu po '89. 

 

12 minutes ago, Król Jarosław I said:

A czemu o warunkach fuzji w naszym kraju decyduje unia to już inna ciekawa sprawa.

W sumie niedawno o tym wrzucałem:

 

 • Like 1
 • Thanks 2
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Brat Jan napisał:

Gdyby faktycznie jakieś złoża były wysokodochodowe to już by jakiś koncern na tym zarabiał.

Dlatego daliśmy koncesję na wydobycie miedzi dla jakiejś spółki kanadyjsko-hamerykańskiej ;)

 

Mam wrażenie że dużo musi zostać "na potem", dlatego brakuję węgla, wciska się nam zamiast niego jakieś błoto a kopalnie zalewa się wodą bo dwutlenek. Europa stanowi 8% światowej emisji CO2, jakby same CO2 miało jakieś znaczenie. Farmazon do tłuczenia kasy.

 

Zobacz co Stany zrobiły z Wenezuelą.

Edited by Imiennik
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rnext napisał:

Tylko czyją własnością jest "Skarb Państwa"?

 

De facto niczyją, bo jest podmiotem, a nie przedmiotem stosunków cywilnoprawnych, a więc bytem abstrakcyjnym.

 

Po to masz ustawę, która stanowi że właścicielem złóż jest Skarb Państwa, żeby żaden inny podmiot, jak np. Orlen, nie mógł tego legalnie opchnąć, póki ustawa pozostaje w takim właśnie brzmieniu. Można na lewo opchnąć jakąś koncesję na wydobycie, ale nie da się wyzbyć prawa własności do złóż, w obecnym systemie prawnym. Skarb Państwa może jedynie oddać złoża w tzw. ,,użytkowanie górnicze", (co nie jest równoznaczne z koncesją, bo tą wydaje właściwe ministerstwo), ale nie może ich sprzedać na własność innemu podmiotowi.

 

Gdyby rząd coś majstrował przy ustawie o prawie geologicznym i górniczym, to wtedy można by było mieć jakieś wątpliwości, ale podciąganie tej teorii pod fuzję Orlenu z PNGiG, to już takie standardowe pierdo-lo-lo apokaliptycznego nurtu youtuba. 

 

 

 • Like 1
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Niestety na własne życzenie przespaliśmy jako Naród i Polska najważniejszy okres rozwojowy w Europie czyli XIX w. (Rozbiory), potem porządny gong miedzy oczy czyli II wojna św. i PRL, dlatego dzisiaj jesteśmy jedynie Przedmiotem światowej geopolityki a nie Podmiotem, Możni tego Świata nie pozwolą nam na pełny rozwój co najwyżej na rozwój kontrolowany i koncesjonowany, oczywiście wszystko jest możliwe nawet pełna suwerenność Państwa Polskiego ale do tego trzeba odpowiednich elit politycznych i świadomego, zdeterminowanego społeczeństwa obywatelskiego i niestety ani na jedno ani na drugie nie ma co liczyć w najbliższym czasie a tylko suwerenność i podmiotowość Polski może nam zapewnić pełne wykorzystanie zasobów i pełny rozwój Kraju.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Throgg said:

De facto niczyją, bo jest podmiotem, a nie przedmiotem stosunków cywilnoprawnych, a więc bytem abstrakcyjnym.

Moja pytanie było retoryczne, no chyba że nie wynikało to z kontekstu?

 

11 minutes ago, Throgg said:

Po to masz ustawę, która stanowi że właścicielem złóż jest Skarb Państwa, żeby żaden inny podmiot, jak np. Orlen, nie mógł tego legalnie opchnąć, póki ustawa pozostaje w takim właśnie brzmieniu.

Spokojnie. Wskazywałem na coś zupełnie innego.

 • Haha 1
Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, Brat Jan napisał:

Gdyby faktycznie jakieś złoża były wysokodochodowe to już by jakiś koncern na tym zarabiał.

 

Niestety nie. W jednej z kopalni Niemcy chcieli wydobywać węgiel, to PiS w pewnym momencie powiedział stop i wolał wypłacić odszkodowanie. Nie pamiętam, ile, ale szło w miliony. Pamiętaj, że gość, kontroluje handel rosyjskim węglem w Polsce, nakręcił polityków "U Sowy". Teraz PiS spłaca dług wobec sojusznika. 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, BlackDrake napisał:

Czemu wojska amerykańskie mają bazy w p00lsce ? Żeby pilnować złóż.  

Tak mi się skojarzyło z Syrią, poniższa mapka pokazuje obszary kontrolowane przez Kurdów wspieranych (już chyba nie?) przez USA.

 

Przez przypadek obszar ten (kolor żółty) kończy się tam gdzie kończą się pola naftowe :P

 

AYdGzmM.png

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Piter_1982 said:

Nie pamiętam, ile, ale szło w miliony.

Mówi się, że 600 mln. Ale konsorcjum (niemiecko-szwajcarsko-(bodaj)amerykańskie) chciało ponoć zainwestować 200, więc generalnie PiS nas walnął na niemal miliard. Nie licząc miejsc pracy na lata. 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Rnext said:

Leżymy jako naród, dzięki rządom pogrobowców Kiszczaka, czyli "bandy czworga", na łopatkach w zupełnie podstawowych sprawach, bo wszystko jest rozpierdolone przez PiSowskie bezhołowie.

Pardon, zdaniem @RealLife - najlepszego rządu po '89. 

Nie wszystko można zwalić na PiS, chociaż sporo warto.

Taki na przykład Jacek Karpiński. Przejechali się na nim i po '89r, ale jeszcze bardziej - za czasów "komuny".

Bo skurwysyństwo nie zna granic czasowych, i nie obchodzą go barwy flagi czy nazwy partii.

Dzisiejsi politycy są doskonale wymienni, z kompletem frazesów na każdą okoliczność. Przejście Beger, zmiany w poglądach Giertycha, Ziobro, Cimoszewicza, czy nawet ostatnie wypowiedzi Tuska - każdy, każdy z nich powie to co trzeba by wygrać wybory. A potem hulaj dusza.

Walcząc z jednym mrowiskiem, nic nie zmienisz - po prostu niedobitki wyniosą się do innych kopców.

 

8 hours ago, Marek Kotoński said:

Jeśli to by była prawda, to Polska by została imperium z którym wszyscy się liczą

Narysuj linie pomiędzy norweskimi szelfami roponośnymi, a Zatoką Perską i ich ropą.

Powszechnie wiadomo, czemu Norwegia kopie daleko na północy - bo tam złoża są najpłytsze. Takoż Arabowie kopią na południu - bo tam blisko i płytko.

Reszta to prosta geometria wykreślna.

 

Ale inna sprawa to co z tym zrobić. Założenie, że ktokolwiek by się z nami liczył bo nagle stalibyśmy się "bogaci", jest jak założenie, że ktoś kto trafił szóstkę w totka nagle jest elitą narodu.

To jak bajka w której garniec złota sprowadza na nieprzygotowanego biedaka same nieszczęścia. Jak stos akcji i obligacji, które prosty człowiek wrzuca do kominka, bo akurat mu trochę zimno, a papier się pali.

Nie jesteśmy przygotowani mentalnie, by być imperium. To musi zadziałać od drugiej strony. Najpierw - musimy być na tyle silni i inteligentni, by wiedzieć, PO CO mielibyśmy bogactwa naturalne wydobywać. Jak nie my, to może następne pokolenia...

 

A to pomija dodatkowy prosty fakt, że jakby nagle u nas zrobił się "dobrobyt" i nadmiar urodzaju surowców, mielibyśmy w ciągu roku-dwóch na głowie wojska rosyjskie albo białoruskie - a z drugiej strony "ratujące cywili" wojska niemieckie (z kontyngentem amerykańskim oczywiście, z listą "utraconych" kamienic i działek ziemi w rękach ich prawników).

 

Mamy baśnie o śpiących rycerzach, którzy zbudzą się, jak nadejdzie właściwy czas. http://lachy.c0.pl/podania_i_legendy/o_spiacych_rycerzach_w_tatrach/

"Jeszcze nie".

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
 • Similar Content

  • By Voqlsky
   Filmy często o lekkim zabarwieniu lewicowym to jednak warto posłuchać i skonfrontować z materiałami o wspaniałej szlachcie jakich jest sporo w YT.
    
   Pańszczyzna. Spotkanie z Kamilem Janickim
    
   Reforma rolna. Dziedzic i chłop wobec ziemi
    
   Polskie Django. Bunt i przemoc na wsi polskiej w XIX w. / Rozmowa z prof. Adamem Leszczyńskim
    
   Pańszczyzna na ziemiach polskich. Czym była? Dlaczego ją zniesiono? Jakie były tego konsekwencje?
    
   Recenzje i słowo do ksiązek:
   Adam Leszczyński: "Ludowa historia Polski" - recenzja książki - dr Piotr Napierała
    
   BĘKARTY PAŃSZCZYZNY. HISTORIA BUNTÓW CHŁOPSKICH [91 Wszechnica Mediacji]
    
   Chłopski bunt. Ukryte i jawne formy oporu na wsi.
    
   Od feudalizmu do XXI wieku. O przemianach na polskiej wsi w perspektywie historycznej
   cz.1

   cz.2
    
   Niewolnictwo w Polsce i rzeź galicyjska, czyli jak chłopi zbuntowali się przeciw panom i księżom
    
   Spotkanie z Michałem Rauszerem o Bękartach pańszczyzny
    
  • By Patton
   https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8218223,dom-wies-nieruchomosci.html
    
   A jakie wy macie zdanie na ten temat?
  • By deleteduser125
   Widziałam, że w tematach dostępnych dla braci przewijają się historie dot.zycia poza granicami naszego kraju. 
    
   Kto z naszych forumowiczów jest na obczyźnie? 
   Jak oceniacie tamtejszą codzienność? 
   W jakich przypadkach rozważacie powrót do kraju? 
    
   Dobrego dnia! 
    
   P.S.nie chcę wywoływać dyskusji o tym, jak w Polsce jest źle (bo wiemy jak jest b.źle), chciałabym przeczytać jak wygląda życie w danym kraju oczami naszego rodaka.
  • By Iceman84PL
   To co wczoraj przeczytałem wręcz mnie zamurowało.
   Polscy podatnicy głównie mężczyźni będą utrzymywać imigrantów w Polsce.
   Przypominam, że według GUS inflacja w Polsce jest na poziomie 9,2% jednak te dane mogą być zakłamane i może już być nawet liczba dwucyfrowa.
   Nie dość, że państwo ma problemy w każdej sferze życia a władza nakłada to nowe podatki, daniny by łatać dziury w tym papierowym z dykty kraju
   to jeszcze mamy przygarniać miliony imigrantów z Ukrainy i ich utrzymywać - SKANDAL!
   Tak to jest jak do rządzenia biorą się kobiety, które chętnie będą przepierdalać pieniądze podatników, zwłaszcza mężczyzn.
    
   Wobec możliwej wojny na Ukrainie, Polska szykuje się na przyjęcie uchodźców.
   Minister Marlena Maląg poinformowała, że jej resort przygotowuje „drugą linię frontu”, która zapewni wsparcie finansowe uchodźcom, w tym 500+ na dzieci.
    
   Szefowa MRiPS Marlena Malagą w rozmowie w Programie I Polskiego Radia stwierdziła, że jej resort „przygotowuje przede wszystkim tę drugą linię frontu” w razie przybycia do Polski uchodźców z Ukrainy.
   Wskazała, że ministerstwo przejmuje wsparcie dla tych osób wtedy, gdy „już znajdą się w Polsce, kiedy już będą mieli status uchodźcy nadany przez Urząd ds. Cudzoziemców”.
   „Realizowane to wsparcie jest poprzez powiatowe centra pomocy rodzinie” – podkreśliła.
   Maląg dodała, że resort w nadchodzącym czasie planuje spotkania z powiatowymi centrami, by „przypomnieć tworzenie indywidualnych programów integracji, które dla takich osób są przygotowywane”.
   Finanse dla uchodźców
   Maląg wskazała, że dla uchodźców z Ukrainy zapewnione będzie stosowane zabezpieczenie finansowe, nauka języka polskiego czy objęcie pomocą psychologiczną.
   Dodała, że uchodźcy mogą być objęci takim samym socjalnym wsparciem jak Polacy. Mowa tutaj m.in. o świadczeniach „Rodzina 500 plus” i rodzinny kapitał opiekuńczy.
    
   – To jest potrzebne w takim trudnym czasie, kiedy takie osoby znajdą się w naszym kraju. Musimy być przygotowani na najtrudniejszą sytuację, chociaż nikt z nas nie chciałby,
   aby do takich zdarzeń doszło – podsumowała w Polskim Radiu Maląg.
    
   "Druga linia frontu". Minister Maląg szykuje 500+ i inne socjalne zapomogi dla uchodźców z Ukrainy - NCZAS.COM
   Prezydent Duda zakłada masowy napływ uchodźców z Ukrainy. Prosi też o życzliwe przyjęcie obcych wojsk w Polsce - NCZAS.COM
   GUS podał "oficjalną" inflację w styczniu. Tragedia - NCZAS.COM
  • By deleteduser125
   Dzisiaj Święto Walentego, 
   wysyłam Wam całusa mojego! ❤️ 

   Dobra, każdy miał odruch wymiotny, a teraz... 

   Kto tam w stałej relacji, to niech mu się lepiej wiedzie, 
   Kto chce, a nie ma, to niech coś poczyni,
   Kto ma, a nie chce, to niech zabiera walizy,
   A kto kochający wszystkich, to dla zdrowia niech się ograniczy! 

   Proza codzienności zachęca do świętowania, to pewnie z mężem wyjdziemy na walentynkowy obiad do baru, gdzie serwują najtańszy obiad do g.16:00.  A z sentymentu - na początku naszej znajomości chodziliśmy do tego baru, bo... w sumie jest najtańszy na mieście. Heh. 

   Dobrego! 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.