Skocz do zawartości

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.10.2022 o 20:32, wrotycz napisał:

Policja obywatelska jest nam nie tylko zbędna ale wprost szkodliwa.

Świat bez policji by mógł być światem w którym jesteś trupem bo typ z BMW któremu puknąłeś w samochód podczas jazdy rowerem mógłby po prostu obić Cię  gazrurką.
Brak policji to brak egzekucji prawa i ochrony przed jego łamaniem. Opcjonalnie wrotycz nie trzyma stolca w jakimś dps bo kierowca się wnerwił.

Świat jest pełen zjebów, wielu od realizacji złych rzeczy powstrzymuje ryzyko kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Libertyn said:

jesteś trupem bo typ z BMW któremu puknąłeś w samochód podczas jazdy rowerem mógłby po prostu obić Cię  gazrurką.

 

Byłbym szybszy

 

j-frame-flashbangweb.jpeg

 

45 minutes ago, Libertyn said:

Brak policji to brak egzekucji prawa i ochrony przed jego łamaniem

 

Do 1919 nie było w Polsce policji a ludzie sobie jakoś radzili.

 

46 minutes ago, Libertyn said:

Świat jest pełen zjebów, wielu od realizacji złych rzeczy powstrzymuje ryzyko kary.

 

Dlatego byłbym szybszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, wrotycz napisał:

 

Byłbym szybszy

I byś gazrurke wysrał czy jak? 

51 minut temu, wrotycz napisał:

 

j-frame-flashbangweb.jpeg

Do 1919 nie było w Polsce policji a ludzie sobie jakoś radzili.

Pewnie było sporo wojskowych. A to że ludzie jakoś sobie radzili? 

 

Tożto założenie. Nieważne jaka ujowa sytuacja będzie to ludzie sobie jakoś poradzą. 

51 minut temu, wrotycz napisał:

 

Dlatego byłbym szybszy.

 

Idiotyczne założenie. A jak nie to co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2022 o 20:23, paazik napisał:

 

No to masz paragraf który jasno określa czym jest nieustąpienie pierwszeństwa.

Tak sobie przypomniałem.

 

Chyba temat opierania się o paragraf "czym jest ustąpienie pierwszeństwa a czym nie jest" mamy zamieciony.

 

Sąd nie podziela opinii fachowców od Kodeksu Ruchu Drogowego. Nawet jeśli są biegłymi sądowymi.

 

https://www.onet.pl/motoryzacja/brd24pl/wazny-wyrok-kierowca-ma-ustepowac-w-polsce-pieszemu-ktory-ma-zamiar-przejsc/v6rj1cs,30bc1058

 

Już nawet nie tylko, kiedy jest na przejściu ale my nie ograniczamy jego ruchu. Literalnie zgodnie z zapisem w KRD.

 

Cytat

[...] sąd szczegółowo wyjaśnił, że zmiana prawa w Polsce od 1 czerwca 2021 r. spowodowała, że kierowca musi ustępować pieszemu, zanim ten postawi nogę na przejściu dla pieszych. Wystarczy bowiem, że widać, iż pieszy ma zamiar przejść przez przejście — i już wówczas ma pierwszeństwo przed kierującym pojazdem.

 

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
17 minut temu, vodkas85 napisał:

Kolega na A2 wyprzedzał tirem na zakazie wyprzedzania dla ciężarowych. Prosty odcinek drogi był tylko on i wyprzedzany pojazd. 

 

15punktow i 3000zł mandatu.

Wyprzedzające się nawzajem srajożwiry to najgorsze co występuje na Polskich drogach tuż po kierujących pod wpływem. Słuszna kara. Choć finansowo mogłaby być wyższa.

  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vodkas85 Dramat Panie.😒😒 Dlatego ja raczej po kaczystanie już nie zamierzam jeździć.😒

I weź dzbanom pokroju patryk czy inni tłumacz, że taki manewr często uchrania Cię przed przegięciem tacho, co BTW też jest wykroczeniem albo spaniem w budzie 20km od bazy/ domu.

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kiroviets napisał:

@vodkas85 Dramat Panie.😒😒 Dlatego ja raczej po kaczystanie już nie zamierzam jeździć.😒

I weź dzbanom pokroju patryk czy inni tłumacz, że taki manewr często uchrania Cię przed przegięciem tacho, co BTW też jest wykroczeniem albo spaniem w budzie 20km od bazy/ domu.

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kiroviets napisał:

@vodkas85 Dramat Panie.😒😒 Dlatego ja raczej po kaczystanie już nie zamierzam jeździć.😒

I weź dzbanom pokroju patryk czy inni tłumacz, że taki manewr często uchrania Cię przed przegięciem tacho, co BTW też jest wykroczeniem albo spaniem w budzie 20km od bazy/ domu.

Jak ostatnio sprawdzałem to praca jako śmierdziel nie była obligatoryjna w kaczystanie 🤔.

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MG-42 said:

Czemu na autostradach nie zrobili 3 pasów? 

Bo by tiry wyprzedzały na trzeciego. 😎

2 hours ago, Kiroviets said:

, że taki manewr często uchrania Cię przed przegięciem tacho, co BTW też jest wykroczeniem albo spaniem w budzie 20km od bazy/ domu.

 

No sorry, taki masz zawód, gdzie jest wkalkulowane, że możesz spać w budzie 20km od domu. Zgłoś ustawodawcy, żeby np. przy kursach "do bazy" dopuszczał przekroczenie normatywnego czasu np. o godzinę. Tylko, że to i tak by nie pasowało. 😁

 

Jak jedziesz szybciej o oszałamiające 2km/h niż inni, to przez 8h zajedziesz dalej o 16km. Zakładając, że taką średnią w ogóle utrzymasz. 

 

Bolak się nigdy nie przyzna, że świadomie jakiś przepis łamie, tylko zawsze jest "a bo". 

 

Zapierdala 140 na 40 i "a bo co to komu przeszkadza". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryk napisał:

to praca jako śmierdziel nie była

Ciekawe czy z tego typu przemyśleniami uzewnętrzniałbyś się również wśród "braci" upadlińców. ;) 

 

25 minut temu, maroon napisał:

Zgłoś ustawodawcy, żeby np. przy kursach "do bazy"

 

25 minut temu, maroon napisał:

Jak jedziesz szybciej o oszałamiające 2km/h niż inni, to przez 8h zajedziesz dalej o 16km.

 

Jest coś takiego jak "pakiet mobilności", dopuszczający właśnie w takich sytuacjach przegięcia tacho. 

27 minut temu, maroon napisał:

Bolak się nigdy nie przyzna, że świadomie jakiś przepis łamie, tylko zawsze jest "a bo". 

 

Na Zachodzie takie zjawisko jest częstsze niż w Pl, ale tam nie ma czegoś jak takiego jak ojkofobia.

 

I żeby nie było, że bronie niektórych dzbanów - 2km/h różnicy to faktycznie bezsens i nie dziwię się irytacji, ale takie 5+ km/h na autostradzie często dużo daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kiroviets napisał:

Ciekawe czy z tego typu przemyśleniami uzewnętrzniałbyś się również wśród "braci" upadlińców. ;) 

Uzewnętrzniam się takimi przemyśleniami wśród Ukraińców również, nie rozumiem co to ma do rzeczy, mógłbyś wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kiroviets napisał:

że taki manewr często uchrania Cię przed przegięciem tacho, co BTW też jest wykroczeniem albo spaniem w budzie 20km od bazy/ domu.

Zawsze możesz zmienić robotę.

Co do tacho to miej pretensje do francuskich związków zawodowych.

Im było za długo za fajerą siedzieć.

Jakbyś jeździł 'starym' bądź 'jelonkiem' to byś mógł narzekać.

A tak to miękka faja jesteś.

Clima, webasto, lodówki i ciasto.

Radyjko....i lulu.

Masakra.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Kiroviets said:

 

I żeby nie było, że bronie niektórych dzbanów - 2km/h różnicy to faktycznie bezsens i nie dziwię się irytacji, ale takie 5+ km/h na autostradzie często dużo daje.

Acha. Tylko zwróć uwagę, że jak wszystkie "frajery" jadą np. 90, a ty 95, to co chwila wyprzedzasz z zawrotną przewagą 5km/h i blokujesz ciągle pas innym "frajerom", co by chcieli jednak szybciej. 

 

W Polandi jedna z najbardziej wkurwiających rzeczy, to jest to że masa dzbanów troszczy się tylko o swoją dupę, a że przy okazji dziesiątkom innych "frajerów" utrudniają życie, to chuj z tym. 

 

Dlatego m. in. wszelkich Sebków i Januszy się powinno pałą napierdalać, co i mi się parę razy zdarzyło uczynić. Bardzo skuteczna metoda. A niestety na logikę nie trafisz. 

4 minutes ago, Tornado said:

 

Jakbyś jeździł 'starym' bądź 'jelonkiem' to byś mógł narzekać.

I tak Kraza nic nie przebije. 45 km/h max i jedziesz 600km, a na "fotelu" kolebie cię na wszystkie strony. O błogiej ciszy w kabinie nie wspomnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tornado napisał:

to miej pretensje

 

14 minut temu, Tornado napisał:

to byś mógł narzekać.

Ja do nikogo nie mam pretensji ani nie narzekam tylko opisuję jak to z drugiej strony wygląda. ;) 

 

 

14 minut temu, Tornado napisał:

Jakbyś jeździł 'starym' bądź 'jelonkiem'

Kuuuuurła kiedyś to było. Już to słyszałem.🤣

 

14 minut temu, Tornado napisał:

A tak to miękka faja jesteś.

 

14 minut temu, Tornado napisał:

Masakra.

Niech Ci będzie. Miękka faja i redtpilak w dodatku😁. Nie wiem czy na czerwonym stawać czy przyspieszać teraz.😂

 

13 minut temu, maroon napisał:

to co chwila wyprzedzasz z zawrotną przewagą 5km/h i blokujesz ciągle pas innym "frajerom", co by chcieli jednak szybciej. 

Przeważnie to mnie wyprzedzają. W poprzedniej robocie, w innym kraju to ja wyprzedzałem osobówki, którym zależało chyba bardziej na ecodriving'u. ale c**j z tym, nie ma co offtopu robić. ;) 

 

13 minut temu, maroon napisał:

to jest to że masa dzbanów troszczy się tylko o swoją dupę, a że przy okazji dziesiątkom innych "frajerów" utrudniają życie, to chuj z tym. 

Wg Ciebie to dotyczy tylko  kierowców czy piszesz ogółem?🤔

13 minut temu, maroon napisał:

powinno pałą napierdalać, co i mi się parę razy zdarzyło uczynić. Bardzo skuteczna metoda.

Moc w Torbie. ;) 

Edytowane przez Kiroviets
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kiroviets napisał:

Przeważnie to mnie wyprzedzają. W poprzedniej robocie, w innym kraju to ja wyprzedzałem osobówki, którym zależało chyba bardziej na ecodriving'u. ale c**j z tym, nie ma co offtopu robić. ;) 

A ja tam często przed TIRem jadę sobie 89km/h :).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Kiroviets said:

 

 

Wg Ciebie to dotyczy tylko  kierowców czy piszesz ogółem?🤔

 

Ogółem, ale w ruchu drogowym to najmocniej widać i słychać. 

 

Wczoraj przykładowo byłem na śniadaniu u starych, a jakieś niedojeby z popkami jeździły po osiedlu. 

 

I teraz co kupa ludzi chciała jakoś odpocząć, na spacer pójść czy coś, a tu co chwila jej, jeb, jeb jak w Donbasie, bo jednemu kucowi z drugim nie staje i muszą udowadniać jakie to są kozaki. 

 

Ja jestem i zawsze byłem za tym, żeby odpad ludzki, który się notorycznie do norm współżycia społecznego nie stosuje, z tego współżycia po prostu odpierdalać. Kolonia karna, kamieniołom, bezludna wyspa, w ostateczności usypiać. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kiroviets napisał:

Ja do nikogo nie mam pretensji ani nie narzekam tylko opisuję jak to z drugiej strony wygląda. ;) 

 

 

24 minuty temu, Tornado napisał:

Jakbyś jeździł 'starym' bądź 'jelonkiem'

Kuuuuurła kiedyś to było. Już to słyszałem.🤣

Aha.

A H A.

Da da da.

...I nie wróci WINCYJ.

J23 znowu nadaje.

 

Te same bajki kierowcy 20 lat temu gadali.....O jak im źle, szaro. 

Droga ciągnie się jak makaron.

Zrobią pojazdy autonomiczne to będziecie spać całymi dniami w domu.

Biurwy ze spedycji powulatują na ryj.

Cło będzie pobierane elektronicznie.

Będzie ślicznie.

 

Tylko czekać jak hydraulik będzie OCZEKIWANYM ZAWOD3M.

.....GÓWNO zawsze wybija wierzchem.

 

 

 

6 minut temu, maroon napisał:

Kolonia karna, kamieniołom, bezludna wyspa, w ostateczności usypiać. 

Ty byłbyś tam liderem/kierownikiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Tornado said:

 

Ty byłbyś tam liderem/kierownikiem?

 

Nie, AI bym postawił i normy 30kg głazbpo schodach 200 stopni na koniec roboty. 😎

 

Albo chcemy mieć cywilizację albo dzicz. Jak cywilizację, to trzeba jakoś egzekwować cywilizowane zachowania. A jak dzicz, to po co ściemniać z cywilizacją? Idziemy na żywioł, ludzie sami szybko odjebią takich wyprzedzaczy i innych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.