Skocz do zawartości

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Tornado napisał:

....GÓWNO zawsze wybija wierzchem.

Jak zwykle nic nie zrozumiałem z tego szyfru .🤣

 

27 minut temu, maroon napisał:

Ogółem, ale w ruchu drogowym to najmocniej widać i słychać. 

 

Ok. Kończąc te osobiste wycieczki - nie jeździłem po Wawie nigdy i gebelsowni zbyt dużo, ale pocieszę Cię, że w Pl nie jest aż tak źle/ strasznie jeśli chodzi o kulturę na drogach i ogólne stosowanie się do przepisów. ;) 

 

34 minuty temu, Patryk napisał:

przed TIRem jadę sobie 89km/h :).

Do pierwszego spotkania z sashą czy dmytrem, o których wcześniej pytałem. ;) 

Edytowane przez Kiroviets
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, maroon napisał:

Idziemy na żywioł, ludzie sami szybko odjebią takich wyprzedzaczy i innych. 

Oj Makaroon.

Ciągnie Ci się iluzja.

Masy/rzesze robotnicze przemysłu ciężkiego już nie istnieją.

Kim/jak chcesz wprowadzać nowy ład?

Wtykaczami USB?

.....może bezlaktozowcami?

Litości, kończ Waść, wstydu oszczędź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kiroviets napisał:

Do pierwszego spotkania z sashą czy dmytrem, o których wcześniej pytałem. ;)

O właśnie, wcześniej musiałeś pytania nie zauważyć (już któryś raz to widzę u Ciebie) - co to ma do rzeczy? Coś taki cięty na Ukraińców? Nie lubisz ich czy coś? Zabierają Ci robotę, do której musiałeś zrobić aż prawo jazdy C+E? O co chodzi? Śmiało pisz, bezpieczna przestrzeń tutaj jest.

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Patryk napisał:

wcześniej musiałeś pytania nie zauważyć (

Widziałem, tylko nie odpowiadanie uznałem za bezsensowne. ;) 

 

8 minut temu, Patryk napisał:

Zabierają Ci robotę,

Nie. Raczej nie. Ta do której oni dostaną się bez problemu - ja bym raczej olał albo spier**ił po max. 2 msc.

8 minut temu, Patryk napisał:

Nie lubisz ich czy coś?

 

8 minut temu, Patryk napisał:

O co chodzi?

 

8 minut temu, Patryk napisał:

Śmiało pisz,

Nie wiem czy jest sens jak kolega nie pamięta naszej wspólnej historii.

 

Jeśli chodzi o opisywane wyżej wyprzedzanie to chciałbym zobaczyć takie Twoje i maroon'a wyskakiwanie z pałą do takiego dmytra i ivana i jak nasza pislicja( "bez ktUrej fFszyscy by siEM pozabijali" :) )  na to zareaguje ;) .

Edytowane przez Kiroviets
blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kiroviets napisał:

Widziałem, tylko nie odpowiadanie uznałem za bezsensowne.

Szkoda, ze odpowiadania nie uznałeś za sensowne. Wplatasz Ukraińców do tematu to miło by było poznać cały tego sens. 

 

46 minut temu, Kiroviets napisał:

Jeśli chodzi o opisywane wyżej wyprzedzanie to chciałbym zobaczyć takie Twoje i maroon'a wyskakiwanie z pałą do takiego dmytra i ivana i jak nasza pislicja( "bez ktUrej fFszyscy by siEM pozabijali" :) )  na to zareaguje

Raz tylko ktoś do mnie wyleciał (Polak), ja nigdy, bo i po co? Panuje nad sobą, w końcu nie jestem redpilowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Patryk napisał:

cały tego sens. 

Przecież odpowiedziałem. ;) 

 

16 minut temu, Patryk napisał:

. Wplatasz

 

16 minut temu, Patryk napisał:

w końcu nie jestem redpilowcem.

Kończąc ten offtopic - jaki sens ma tutaj wplatywanie repdillowców (którym chyba jestem, cokolwiek miało by to znaczyć xD), którzy wg Twojego forumowego guru są bandą tchórzy i kozaków zza klawiatury?🤔😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kiroviets said:

 

Ok. Kończąc te osobiste wycieczki - nie jeździłem po Wawie nigdy i gebelsowni zbyt dużo, ale pocieszę Cię, że w Pl nie jest aż tak źle/ strasznie jeśli chodzi o kulturę na drogach i ogólne stosowanie się do przepisów. ;) 

 

Ale ja się ciebie nie czepiam przecież. Dawałem przykład. 

 

I tu nie chodzi o to żeby być zawsze pięknym i nieskazitelnym, bo to niemożliwe, ale żeby jednak od czasu do czasu pomyśleć. Przykładowo jak jedziesz te 200 autostradą, to jednak ryzyko, że coś się stanie jest dużo mniejsze, niż jak nakurwiasz 150 przez teren zabudowany. Podobnie z wyprzedzaniem. Wyprzedzisz raz, dwa, bo się ktoś wyjątkowo wlecze, wuj. Ale jak jesteś szeryf, co kilometrami wyprzedza i pas blokuje, no to sorry. 

 

Ja mam gdzieś ze dwa miliony przejechane. Dużo poza pl. I jednak będę twierdził, że u nas z kulturą jazdy nie jest cudownie, w porównaniu z "zachodem". Kiedyś przykładowo mnie straszyli, że Hiszpanie strasznie agresywnie jeżdżą. Pojechałem, zrobiliśmy z kilkanaście tys. km i w porównaniu z pl, to ja tam przysypiałem za kółkiem. A u nas trzeba mieć oczy dookoła głowy i w dupie, bo w każdej chwili jakiś husarz może coś odpierdolić. 

 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kiroviets napisał:

Kończąc ten offtopic - jaki sens ma tutaj wplatywanie repdillowców (którym chyba jestem, cokolwiek miało by to znaczyć xD), którzy wg Twojego forumowego guru są bandą tchórzy i kozaków zza klawiatury?

Taki sam sens jak Ukraińców właśnie xD.

 

Kto jest moim forumowym guru?

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tornado said:

Oj Makaroon.

Ciągnie Ci się iluzja.

Masy/rzesze robotnicze przemysłu ciężkiego już nie istnieją.

Kim/jak chcesz wprowadzać nowy ład?

Wtykaczami USB?

.....może bezlaktozowcami?

Litości, kończ Waść, wstydu oszczędź.

No jak. Tu przecież każdy min. 50 w bicku i trening memeła co drugi dzień. 😁

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/10/2023 at 3:32 PM, maroon said:

ludzie sami szybko odjebią takich wyprzedzaczy

Po co obarczać problemem jakichkolwiek "ludzi", jak wystarczą prawa fizyki?

Dwa dni "świąt" pod rząd, ta sama prosta ulica w mieście, ograniczenie 50km/h, dwa wypadki śmiertelne.

 

On 4/10/2023 at 5:24 PM, maroon said:

niż jak nakurwiasz 150 przez teren zabudowany

Ile trzeba przekroczyć, by karą był pień drzewa i resztki pasażera w bagażniku... tego nie da się zrobić przypadkiem, czy przez nieuwagę. Trzeba chcieć narazić siebie i pasażerów na śmierć. A chcącemu nie dzieje się krzywda - a konsekwencje jego działań.

 

Wystarczyłoby wprowadzić do prawa, że "samoobrona" przed próbą (nieumyślnego/umyślnego) zabójstwa przy użyciu samochodu, jest dozwolona  - także współmiernymi do stopnia zagrożenia środkami (czyli słynna zagadka ile pocisków trzeba wystrzelić, by wyrównać Ek osobówki jadącej 100km/h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odeświeżę. Cud sie stał, chłopcy radarowcy dziś u mnie stali pod wieczór. Stali ze 40 minut i złapali, uwaga, 11 delikwentów. Z tego połowa biemdabliu i kałdi w gazie. Teren zabudowany + 40km/h, odcinek gdzieś 700m.

 

Tak sobie przez okno obserwowałem i zastanawiałem się co z tymi ludźmi jest nie tak? Gdzie ich genetyka została spierdolona, jaki to straszny wypadek sprawił, że się urodzili? 

 

W kontekście aktywnej dyskusji o dzieciach, aż się prosi o postawienie uprzejmego i retorycznego pytania - na chuj nam tyle debili na świecie? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie jest to co prawda wyprzedzanie, ale jest przejście dla pieszych.

 

Kobieta wjechała na przejściu dla pieszych w matkę z dzieckiem w wózku.

 

Nie dajcie się jednak zwieść tytułowi, bo kobieta wrypała się na przejście jakby to była wieś i najszybsza fura we wsi to był Ursus C-330.

Gdyby nie kamera to był kierowczyni, czy tam kierowniczka poszła siedzieć za zbrodnię rozjechania samobójczyni.

 

W skrócie - kobieta kobiecie kobietą, albo jedną baba, drugiej babie...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wątek i tak został odświeżony, to dorzucę jak mi się jeździ dookoła tego problemu. Otóż nie jest najgorzej. Miejsc gdzie można/trzeba się na to złapać jest kilka, ale typowo nikt tam nie czatuje. W ogóle nie natrafiłem po dwóch latach jeżdżenia na żadną (!) kontrolę policyjną tego typu i chyba tylko na 2 czy trzy partole z suszarką. Jeżdżę z kamerką, także w razie czego będę miał czarno na białym co się wydarzyło i mandatu mi nie wcisną. 

 

I o ile sam się pilnuję i jak nie widzę to nie jadę w okolicy przejść, to tona ludzi robi rzeczy, za które powinni zabierać prawko. Właśnie wyprzedzanie na przejściu (jak z filmików o polskich drogach, + 50km/h nad wyprzedzanym), jakieś jazdy pod prąd, bo tak szybciej, zawrotki na zakazie itd. Dodatkowo tak co 10 kierowca ma zamontowane niehomologowane LEDy bez odcięcia i oślepia wszystkich dookoła swoim over 9000 lumenów. Więc po minięciu takiego debila przez parę sekund nic nie widać, jak akurat się przejeżdża przez przejście to jest losówka czy akurat ktoś na tym przejściu będzie czy nie. Lusterka też się potrafią świecić światłem auta z tyłu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2024 o 23:56, wrotycz napisał(a):

Nie jest to co prawda wyprzedzanie, ale jest przejście dla pieszych.

 

Kobieta wjechała na przejściu dla pieszych w matkę z dzieckiem w wózku.

 

Nie dajcie się jednak zwieść tytułowi, bo kobieta wrypała się na przejście jakby to była wieś i najszybsza fura we wsi to był Ursus C-330.

Gdyby nie kamera to był kierowczyni, czy tam kierowniczka poszła siedzieć za zbrodnię rozjechania samobójczyni.

 

W skrócie - kobieta kobiecie kobietą, albo jedną baba, drugiej babie...

Dodatkowo wychodziła zza żywopłotu. Zabrakło myślenia. Z perspektywy kierowcy nie jestem fanem tego typu blokad widoczności w okolicach przejść dla pieszych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Dziwny_typ said:

Dodatkowo wychodziła zza żywopłotu.

 

Żywopłot ma metr a ona metr siedemdziesiąt. Nawet nie spojrzała na drogę. Jej wina.

 

8 hours ago, Dziwny_typ said:

Zabrakło myślenia.

 

Cóż za eufemizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/16/2024 at 2:34 PM, Grzesiek said:

tona ludzi robi rzeczy, za które powinni zabierać prawko

Spora część z nich ma już to prawko zabrane.

Więc "no co, drugi raz nie mają czego zabrać" - jedziem szwagier, ja nie pojadę?

Przez kilka jednostek, "po-litycy" mają wygodny pretekst do wprowadzania zamordyzmu dla wszystkich pozostałych, praworządnych.

 

To samo z LED-ami i montażystami najtańszego badziewia z AliExpress... Można już w UE legalnie kupić LEDy retrofity z homologacją, a w Polsce nagle po przekroczeniu granicy - kąt odcięcia im się zmienia, czy co? Ech...

https://www.motofaktor.pl/retrofity-led-kwestia-legalnosci-wciaz-zawila/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.