Skocz do zawartości

Życie na kredycie - nowy serial dokumentalny o oszczędzaniu w czasie wysokich stóp


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Kredyt w DE dziś to może z kilka % oprocentowania z stałą ratą, a nie zmienną jak w kraju hodowania jedwabnika, ale co się dziwić jak jesteśmy dojeni od wieków, a ostatnie lata to: chwilówki, polisolokaty, opcje walutowe dla firm, ambir goldy i podobne. Zmienne oprocentowanie kredytów gdzie całe ryzyko jest przeniesione na kupującego to kolejny wał. Jasne ktoś powie wiedzieli co podpisują, no nie do końca bo umowy są napisane przez prawników a wszelkie urzędy zamiast pilnować równych praw obu stron umowy mają w nosie co się dzieje na rynku stąd kolejne wały.

 

Aby dać upust emocjom ludzi stworzono nowy program Życie na kredycie na stacji TTV, leci od pon do czw o 20.00, pół godziny ale dość ciekawy, warto obejrzeć tym bardziej że kolejny rok to będą spokojnie wyższe raty, nie dwa razy w porównaniu z 2021 ale pewnie z trzy razy wiec wielu niestety pójdzie pod wodę:

 

 

 

 

Przy okazji kolejny materiał uwagi, kasjerka z ratą która teraz to cała niemal jej pensja, chyba bez męża..

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/kasjerka-z-bydgoszczy-jezeli-kolejny-raz-podniosa-oprocentowanie-to-nie-bede-miala-za-co-placic-rat-,352060.html

 

"Młoda, dynamiczna singielka" - była w związku i rozstała się z partnerem, sama wspomina że wtedy spłacanie było łatwiejsze

 

Panowie to się dopiero zaczyna

Edytowane przez spacemarine
  • Like 3
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miastach dużych wojewódzkich (znam dwa) z racji działań tu i ówdzie poznałem trochę panien po 30, prawie każda pani z korpo ma mieszkanie w kredycie. Zarobki wedle mojej wiedzy jeśli to nie IT to coś między 3500 do 5500 bardziej między 4000 a 5000 , załóżmy 4500, rata na start była 1200, teraz jest 2400 i jest jeszcze ok, ale już bez szału. A jak któraś pani chciała fajne gniazdko to rata na start 1500, a teraz 3000 i już tak kolorowo nie jest. Teraz panie siedzą jak na bombie, trzeba szukać misia, i się do niego wprowadzić, a swoje wynająć najlepiej, bo co do za miś co się do niej wprowadzi i swojego nie ma. Najem też nie jest rozwiązaniem, bo raty poszły w górę i najmu też, w zasadzie najem nadal zbliżony do raty....  Generalnie życie w wielkim mieście dla przyjezdnego stało się trudniejsze... Przewiduje wysyp nowych miłości do facetów

 z mieszkaniem, może teraz będzie na portalu randkowym, 180+, mieszkanie +, termofor +,  😁 🙂

Edytowane przez Mmario
  • Like 7
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mmario napisał:

W miastach dużych wojewódzkich (znam dwa) z racji działań tu i ówdzie poznałem trochę panien po 30, prawie każda pani z korpo ma mieszkanie w kredycie. Zarobki wedle mojej wiedzy jeśli to nie IT to coś między 3500 do 5500 bardziej między 4000 a 5000 , załóżmy 4500, rata na start była 1200, teraz jest 2400 i jest jeszcze ok, ale już bez szału. A jak któraś pani chciała fajne gniazdko to rata na start 1500, a teraz 3000 i już tak kolorowo nie jest. Teraz panie siedzą jak na bombie, trzeba szukać misia, i się do niego wprowadzić, a swoje wynająć najlepiej, bo co do za miś co się do niej wprowadzi i swojego nie ma. Najem też nie jest rozwiązaniem, bo raty poszły w górę i najmu też, w zasadzie najem nadal zbliżony do raty....  Generalnie życie w wielkim mieście dla przyjezdnego stało się trudniejsze... Przewiduje wysyp nowych miłości do facetów

 z mieszkaniem, może teraz będzie na portalu randkowym, 180+, mieszkanie +, termofor +,  😁 🙂

 

Dlatego na tinderze jest opcja wiek do np 26 lat, proste :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie dziwić jak ponoć pl to po meksyku drugi na świecie kraj z najbardziej rozwiniętym rynkiem chwilówek.

 

Typowy polak da dupy, żeby telewizor zmieniać co 2-3 lata.

 

9 godzin temu, spacemarine napisał:

Jasne ktoś powie wiedzieli co podpisują, no nie do końca bo umowy są napisane przez prawników a wszelkie urzędy zamiast pilnować równych praw obu stron umowy mają w nosie co się dzieje na rynku stąd kolejne wały.

 

Sory ale trochę jebie siostrą libertyn. Pamiętam mordy tego bydła jak mówiłem o podnoszeniu stóp. Patrzyli na mnie wzrokiem pt "weź się już zamknij" dzisiaj mi ich w ogóle nie szkoda.

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Król Jarosław I napisał:

Co sie dziwić jak ponoć pl to po meksyku drugi na świecie kraj z najbardziej rozwiniętym rynkiem chwilówek.

 

Typowy polak da dupy, żeby telewizor zmieniać co 2-3 lata.

 

 

Sory ale trochę jebie siostrą libertyn. Pamiętam mordy tego bydła jak mówiłem o podnoszeniu stóp. Patrzyli na mnie wzrokiem pt "weź się już zamknij" dzisiaj mi ich w ogóle nie szkoda.

 

Rozumiem, ale serio tyle wałów co było w pl: polisolokaty z np 80% stratą kapitału jak chcesz zerwać, ambir gold działający latami pod parasolem, kredyty z zmienną stopą gdzie jak wyżej na infografice w de stanowią 11% a u nas prawie wszystko. Tutaj nie chodzi o jakiś wolny rynek, to istna grabież, strzyżenie wręcz grabienie. Ja nie tłumacze głupich decyzji wzięciz mieszkania z pensją 2 tysie to wariactwo, ale ogólnie cały rynek to kompletna grabież.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spacemarine napisał:

kredyty z zmienną stopą gdzie jak wyżej na infografice w de stanowią 11% a u nas prawie wszystko

Różnica polega na tym że w DE masz większość banków niemieckich w PL jest na odwrót tu królują firmy zagraniczne. Naturalnym jest że o swoje dba się bardziej niż cudze.

 

 

Tam są statystyki różniące PL od tzw 'zachodzu'

Edytowane przez Maszracius_Iustus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 09:07, spacemarine napisał:

"Młoda, dynamiczna singielka" - była w związku i rozstała się z partnerem, sama wspomina że wtedy spłacanie było łatwiejsze

 

Panowie to się dopiero zaczyna

Rozpierdziel będzie, też coś takiego dla mnie może się pojawić.

Czyli jakby laska się sama przyznała, że łatwiejsze spłacanie było w dwójkę a więc tam nie chodziło o te mityczną wielką miłość a przede wszystkim koszt spłat rozbić na dwie osoby :D

Niemożliwe, że kobieta szukająca zwykle drugiej połówki i dopełnienia miała lżej w opłatach na pół.

 

W dniu 21.09.2022 o 10:22, Mmario napisał:

Teraz panie siedzą jak na bombie, trzeba szukać misia, i się do niego wprowadzić, a swoje wynająć najlepiej, bo co do za miś co się do niej wprowadzi i swojego nie ma.

Kalkulator kobiecy działa teraz zdecydowanie na 6 biegu u pańć :DSzczególnie u tych co nie mają faceta i zostały same ze spłatą kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest ten program typowe P0lki, jedna para ma po opłatach na życie 2.5 tyś ale chce obie zrobić cyce za 20 koła mimo że chirurg jej mówi że ma duże szanse komplikacji, musi mieć.

Druga chce mieć złote fugi w kiblu i kafelki z brokatem + wannę zamiast kabiny prysznicowej, chyba żeby wszyscy zazdrościli.

 

Jakbym nie obejrzał bym nie uwierzył że ludzie nawet nie wiedzą ile wydają miesięcznie, chyba to prawda jednak że duża część ludzi myśli że nie płaci wogóle Vatu czy podatków. Co tu się dziwić jak później robią politycy co chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.