Skocz do zawartości

Dot. wyprzedzanie na pasach


Amperka

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie, dlaczego niektórzy mają taki problem z tym, żeby nie wyprzedzać na pasach.

To jest normalny, zdrowy odruch. Jak z naprzeciwka jest korek, a ja jadę po bezkorkowej stronie, to też przyhamowuję przed przejściem, bo nie wiem, czy ktoś nagle nie wyskoczy. Wiele razy widziałam sytuację, gdzie gość nawet nie przyhamował i gdyby ktoś się nagle wyłonił zza stojących samochodów na pasach w korku, to normalnie by pieszego przetrącił. Dla mnie to jest zupełnie naturalny odruch - niewyprzedzania na pasach. Dużo jeżdżę, czasami trasy po 1000 km dziennie i takie odruchy są zdrowe. Zdarza się, że odcinam się myślami, a dobry odruch zostaje. Skąd ten opór przed tym przepisem? Mnie się wydaje, że jest on sensowny.

Rzeczywiście sprawnościowo kobiety gorzej kierują (- widzę to u siebie na wiosce, gdzie, są wąskie drogi i mężczyzna przewiduje, że trzeba gdzieś zjechać, a kobita jedzie, aż dojedzie do czoła drugiego auto, mimo, że miała szerokie pobocze po swojej stronie) ale ja nawet analizuję nastrój pieszego jak jadę w zabudowanym - czy jest zamyślony, czy taki rześki ze spojrzenia. Może iść, iść przed siebie i nagle sobie skręcić na pasy. Podejmuję temat, bo może jeżdżące panie się wypowiedzą. Bardzo bym się bała zrobić jakiemuś pieszemu krzywdę (nawet z jego winy), bo ze spotkaniem z autem, on jest bez szans. Tu silniejszy musi więcej przewidywać.

 

Edytowane przez Amperka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Amperka napisał:

Ciekawi mnie, dlaczego niektórzy mają taki problem z tym, żeby nie wyprzedzać na pasach.

Generalny problem pojawił się bo policja próbuje ludzi "łapać" na popełnienie wykroczenia.

 

 

 

 

Szczególnie ciekawie przedstawia się ostatni przypadek, bo komentarz policji jest "bo my myśleliśmy, że to ten drugi hamuje, więc sami nie chcieliśmy popełnić wykroczenia".

Bardzo fajne tłumaczenie. Praktycznie w białych rękawiczkach daje pole do niesamowitych nadużyć.

Godzinę temu, Amperka napisał:

To jest normalny, zdrowy odruch. Jak z naprzeciwka jest korek, a ja jadę po bezkorkowej stronie, to też przyhamowuję przed przejściem, bo nie wiem, czy ktoś nagle nie wyskoczy.

100% racja.

Edytowane przez Miszka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Amperka napisał:

dlaczego niektórzy mają taki problem z tym, żeby nie wyprzedzać na pasach.

Bo żyją w kredycie?

....zapierdalają aby stracić czas na następnych światłach.

Generalnie bioroboty popierdalaja po funkcji szmalec/konsumpcjonizm.

Brak doświadczania 'korka'.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tornado napisał:

Bo żyją w kredycie?

....zapierdalają aby stracić czas na następnych światłach.

Generalnie bioroboty popierdalaja po funkcji szmalec/konsumpcjonizm.

Brak doświadczania 'korka'.

W sumie racja.

Jeszcze pół roku temu, jeździłam jak szalona o spotkania, do spotkania, nigdy nie chciałam się spóźnić, a jak ktoś wpuszczał kogoś przed sobą, albo trzymał duży dystans w korku - że inni wbijali, to dostawałam gorączki i myślałam - co to za sfafulony zbawiciel przede mną jedzie. Teraz wrzuciłam na luz.

Więc pewnie racja. Pośpiech, pośpiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PyrMen napisał:

Po Polsce? 

Współczuję.

Tak, czasami o 4.00 wyjeżdżałam, a wracałam późnym wieczorem. Ale to też była głupota, głowa leciała, ja 3 tigery, żeby nie odpłynąć, teraz takie długie trasy robię dużo rzadziej i nie narzucam sobie jakiegoś drylu czasowego. 

Akurat lubię Polskę. Ostatnio musiałam pojechać na Dolny Śląsk. Klimat ziem odzyskanych jest inny, taki trochę posępny, tajemniczy, ale wciągający. 

Kiedyś się bałam, że nigdy nie wsiądę za kierownicę, w ogóle nie miałam do tego drygu, ale się okazało, że jak trzeba, to człowiek się dość szybko przełamuje. 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.