Skocz do zawartości

Inwestycja, nie pierwsza


elogejter

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc bracia, czy ten moment to najwyższy czas na inwestycje? Z tego co widzę na rynku nieruchomości lecą w dół, wynajem zostaje na tym samym poziomie, w moim mieście rodzinnym znalazłem mieszkanie do remontu 40m2 za 130kola.

. Zastanawiam się nad tym mieszkaniem całkiem powaznie. 

 

Dużo rzeczy jestem w stanie sam zrobić, fachu jako takiego nie mam, ale na swoim mieszkaniu zacząłem się uczyć, więc potrafię zrobić konstrukcję, go, regipsy, gładzie, ocieplenie, ścianki działowe, panele położyć i takie pierdoły, w hydraulike się nie bawię. Wkurwia mnie to. 

 

25lat, na ten moment mam mieszkanie własnościowe 60m2, samochód i trochę oszczędności, jakiś czas już stoję w miejscu, po prostu żyje i do niczego nie Daze, kręcą mnie pieniądze i inwestycje, ale jak nie zacznę tego w końcu robić to nie będę wychodził z strefy komfortu w której mi dobrze. 

 

130k mieszkanie, w remont spokojnie 30-40k większość sam bym zrobił, i mogę sprzedać drożej typu flip ale bardziej mnie kręcą mieszkania pod wynajem. 

 

Dwa. 

 

Odkupić od kamienicy strych, po cenie, albo dogadać się na zasadzie że zrobię cały dach, a w zamian dostaje strych na własność, czytałem na necie że kilka kamienic tak oddało strych do zagospodarowania, cała kondygnacja ma myślę lekko ponad 200m2 co by dało 3 mieszkania, inwestycja grubsza, profit tak samo grubszy, jedno na sell, dwa wynajem długoterminowy. 

 

Coś zaczynam planować powoli, muszę mieć cel w życiu i do niego dążyć. Tak jak celem w wieku 20 lat było mieszkanie własnościowe, tak musze miec drugi cel, inaczej nie potrafie. 

 

Co myślicie, działać, czy czekać, zbierać hajs, czekać bo czasy nie wiadome, Putin chuj, gaz drogi itp

 

Też jestem zdania że kto nie ryzykuje, szampana nie pije, w najgorszym wypadku jakby coś nie poszło, mam opcje na duży zysk, ale szczerze wam powiem ze wolę zacząć legalnie coś ogarniac, jest większa satysfakcja z tego. Szybkie pieniądze niszczą. I łatwiej się je trwoni. 

 

Pozdro amigos

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś doradzić, Pan/Pani w biurze nieruchomości będzie zachęcać - prowizja. Masz bdobrą sytuację. Ja bym próbował tzn elektryka i hydra - fachowiec. Resztę można dłubać. Sprawdź okolicę, sąsiadów ww nieruchomości itd. Głowa trochę Ci odpocznie, od babskich problemów.

Czasy dziś trudne, a kiedy były łatwe?

1 godzinę temu, elogejter napisał:

szampana nie pije

🧡

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieruchy w Polsce pod względem czysto technicznym powinny nieco potanieć w perspektywie roku, są jednak dwa ale - osłabiająca się złotówka przez którą ludzie nie będą chcieli schodzić z ceny, dwa, zbliżającą się rosyjska ofensywa na Ukrainie, i to duża, w wyniku której dużo ludzi do nas trafi, a rynek już jest nieźle nasycony 

7 hours ago, elogejter said:

oddało strych do zagospodarowania, cała kondygnacja ma myślę lekko ponad 200m2 co by dało 3 mieszkania

 

Bez pozwolenia na budowę można podnieść trochę dach i zyskać miejsce, dopytaj się w urzędzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, ale jak ja bym miał 25lat i taka kasę to bym co innego z nią zrobił.

 

Całe życie przed Tobą.  Poznaj trochę świata póki masz zdrowie i energię. Oczywiście nie chodzi tu o rozwalenie na głupoty, tylko pomyśleć można co pożytecznego zrobić z tą kasą w swoim ogolnorozwojowym kierunku.

 

Na inwestowanie przyjdzie czas.

 

Pewnie wielu się ze mną nie zgodzi. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar całe oszczędności włożyć w to to jest to ryzykowne. Druga sprawa gdy pojawia mnóstwo naganiaczy (min. na giełdę na YT bo wszędzie dołki więc 'trzeba' inwestować), którzy mówią, że to najwyższy czas to wiedz coś się dzieje i możliwe, że to nie jest najlepszy czas na inwestycje a na naganianie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.