Skocz do zawartości

Jakie żniwa według Was będa miały najbliższe lata wysokich cen energii żywności kredytów


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Mosze Red napisał:

A jak ludzie nie będą mieli, a zobaczą że wy macie

No właśnie, jak zobaczą, że Wy macie ;P

Czego oczy nie widzą, temu sercu nie żal.

 

8 minut temu, Mosze Red napisał:

Ten kto ma będzie miał przejebane jak sie ten cyrk rozkręci. 

 

Mylisz się, ten o kim wiedzą, że ma będzie miał przejebane.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barry tylko, że wtedy nie było zimno i starczało na wiązanie końca z końcem.

 

A kto zapasy robił to kasę zaoszczędził, bo kupił jak było taniej, a ma jak jest drożej.

 

Niektóre produkty żywnościowe skoczyły 70%. 

 

Więc zapasy warto robić :) 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Barry napisał:

Mysle ze i tym razem będzie podobnie i zbyt mocno przeceniamy idący kryzys. Skoro wszyscy o nim mówią i wiedza to chyba nie może być aż tak złe?

 

Też tak uważam, że się tu trochę przesadza w tym temacie. Po prostu trzeba przyhamować po latach rozrzutności i tyle. Będzie mniej aut w leasing, mniej zagranicznych wakacji, wyjść do knajp, julki będą miały trochę większe parcie na związek bo samej będzie za drogo ot co.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tornado napisał:

To będzie trwało 5-6 lat.

A jak to wyliczyłeś?

Ogólne zdrowie to 4% pkb.

Oto chodzi aby się wynieśli do 'dzieci' i zwolnili nieruchomości pod obcy kapitał.

....yyyy.

Stworzy! Miejsca dla tych co będą klaskać za ustrojem.

Nie zniszczona tylko WYGASZANA!

TO JEST RÓŻNICA.

Jak liczysz NADMIAROWOŚĆ???

...

czy to jest do 'piachu' bo system przestał sztucznie podtrzymywać przydatność OBYWATELA?

No nie.

Już obliczone, że jest to 83% przed kaszlem 1n9astym.  

Proponuję zapoznać taką frazę jak BLaCK#$%# r O c k..... i 3 pozostałe.

  

 

Dług zdrowotny jest wtedy gdy opóźnia się leczenie i diagnostykę. Ktoś ma raka a o tym nie wie, jeśli w diagnostyce wyjdzie mu w tym roku że jest chory ma powiedzmy duże szanse wyzdrowienia, jeśli nie ma diagnostyki bo szpitale są zamknięte i dopiero wyjdzie to w przyszłym roku to może mieć już nikłe szanse na wyleczenie. W skali całego kraju to mniej lub bardziej poważne niezdiagnozowane czy nie wyleczone postępujące choroby, to jest dług zdrowotny, rośnie bo jego koszty rosną, więcej zgonów, bardziej zaawansowane stadia chorób itd. Tu nie chodzi o relacje do PKB, chociaż koszt leczenia wzrośnie z pewnością albo prędzej będzie więcej zgonów.

 

Nadmiarowe zgony o wartości około 200 tyś to liczba która się powtarza od chyba niemal roku po wszystkich mediach

Tak CzarnyRock VanGuardian i podobne znam, do tego przecież nawiązuje na końcu pierwszego posta

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na geoportalu są w okolicach Wałbrzycha normalnie zaznaczone biedaszyby, więc to robi się jeśli nie norma, to akceptowalna sytuacja.

 

Jakiś czas temu, ktoś ukradł u mnie rower z klatki. O kradzieży roweru takiego nie najwyższej klasy, a zwykłego toczydełka, którym emeryt sobie dojeżdżał na działkę, to ja chyba w tamtym wieku słyszałem.

 

W zeszłym tygodniu na jednej z Uczelni skreślili z zaocznych kilka procent studentów z powodu nie opłacenia czesnego. Takiej skali podobno nie było od lat. Zdarzały się jeden, dwa przypadki na kierunku, a teraz po kilka na roku. 

 

Co do centralnego może być problem w dużych miastach, w małych już kombinują jak pomóc. Główny elektorat partii rządzącej siedzi po blokach w małych miejscowościach i wsiach. Są jeszcze potrzebni na najbliższe wybory, to priorytet, można zarżnąć gospodarkę, sprzedać przemysł i surowce, przyszłość dzieci, ale nie głosy. Tak niestety myślą w tej chwili rządzący. Mają niezły zgryz bo kasy na rozdmuchany social i zakup paliw nie starczy. Ale jeśli by miało dojść do wyziębień to kupią "od Niemca" po zabójczych cenach. Niemcy wbrew pozorom sporo mają w magazynach. W TVPiS podają procentowe napełnienie w stosunku do Polskich, pomijając fakt, że tam każdy land ma praktycznie większe magazyny jak u nas cały kraj. 

 

Sporym wyzwaniem będą pensje dla nauczycieli płacone przez samorządy. Ciekawe co się stanie, jak nie dostaną kasy. Jeśli ci ludzie odejdą z zawodu (mam wiele krytycznych uwag do organizacji systemu nauczania w Polsce, ale odejście nauczycieli do innych zawodów/prywatnego nauczania) na pewno nic dobrego nie oznacza. I znowu jak z ciepłem, w dużych miastach gdzie rządzi PO to Rząd nawet zacierają ręce, że będzie ciężko.

 

Podobnie z urzędnikami, przy takiej skali patologii tylko czekać jak wróci pospolita korupcja. 

 

 

  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Barry napisał:

a żyjąc w dużym mieście, mając odłożony hajs i dobrze zarabiając po prostu te tematy są dla wielu niewidoczne, w tym dla mnie 

Czują już jak najbardziej, szczególnie gdy brali hipoteczny pod korek swojej ówczesnej zdolności kredytowej. A takich mało mnie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Obliteraror said:

Czują już jak najbardziej, szczególnie gdy brali hipoteczny pod korek swojej ówczesnej zdolności kredytowej. A takich mało mnie było.

No dobrze, ale jeżeli tak wysokie raty potrwają jedynie 12 miesięcy, do tego dochodzą wakacje kredytowe i może zamiana wiboru na coś innego to już to tak złe noe wyglada prawda? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami do tego doprowadzili, skurwysyny. W kowidozie zabraniając ludziom pracować, zamiast pozwolić na indywidualną decyzję przedsiębiorcy co do zachowania poziomu reżimu sanitarnego, a potem wchodząc na pełnej w ukraiński cyrk, jakby PL była po trzech dekadach transformacji na tyle bogatym krajem, by mieć z czego cudze problemy rozwiązywać i finansować.

 

Zamiast tego drukowali pieniądze bez opamiętania w postaci "tarcz" i rozbroili kraj ze sprzętu wojskowego. 

No brawo, kurwa. Antymidasy.

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nic się nie zmieni. Nadal trudno jest w weekend o stolik w restauracji, ludzie dalej wydają bezsensownie kasę na pierdoły.

Ja się jakoś tam zabezpieczyłem. Kasę mam odłożoną (wiem że tracę na inflacji), staram się żyć oszczędnie. Żadnych kredytów nie zaciągam. Boję się aby że będzie rujnowanie gospodarki do wyborów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Barry napisał:

No dobrze, ale jeżeli tak wysokie raty potrwają jedynie 12 miesięcy, do tego dochodzą wakacje kredytowe i może zamiana wiboru na coś innego to już to tak złe noe wyglada prawda? 

Pokaż mi jeden gospodarczy prognostyk który implikuje Twój optymistyczny sposób myślenia, bo niestety ja go nie dostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Obliteraror napisał:

Sami do tego doprowadzili, skurwysyny. W kowidozie zabraniając ludziom pracować, zamiast pozwolić na indywidualną decyzję przedsiębiorcy co do zachowania poziomu reżimu sanitarnego, a potem wchodząc na pełnej w ukraiński cyrk, jakby PL była po trzech dekadach transformacji na tyle bogatym krajem, by mieć z czego cudze problemy rozwiązywać i finansować.

 

Zamiast tego drukowali pieniądze bez opamiętania w postaci "tarcz" i rozbroili kraj ze sprzętu wojskowego. 

No brawo, kurwa. Antymidasy.

 

Złożyło się wiele rzeczy ale chyba u podstaw jest chęć aby pewna ważna osoba umarła przy władzy, aby zapisała się w historii, że za niego to i 500plus było jak wspominanie Gomułki mimo że zadłużył mocno kraj ale mało kto to rozumie. W praktyce wszystko jest podporządkowane tworzeniu mitu, stąd wejście na maksa w sprawy wschodnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Obliteraror said:

Pokaż mi jeden gospodarczy prognostyk który implikuje Twój optymistyczny sposób myślenia, bo niestety ja go nie dostrzegam.

Nie mówię ze spadniemy ze stopami do 2%, ale już 4% będzie dla wielu do zaakceptowania skoro przy obecnej wysokości „jakoś” sobie radzą. 
 

To co chce powiedzieć to nie oczekuje żadnej biedy, głodu, zimna, walk ulicznych, wyrywania sobie chleba itd. Pandemia i wojna pokazała ze może być chujowo ale to nadal będzie żarło jak szalone 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Barry napisał:

To co chce powiedzieć to nie oczekuje żadnej biedy, głodu, zimna, walk ulicznych, wyrywania sobie chleba itd. Pandemia i wojna pokazała ze może być chujowo ale to nadal będzie żarło jak szalone 

Może i tak, ale ale pewny nie jestem . Prawda, Polacy potrafią przystosowywać się do nawet najbardziej paskudnych realiów. Uczciwa bieda, jak śpiewał Skubikowski 30 lat temu. Ale za zniszczenie wielu osobom z trudem budowanej latami  "małej stabilizacji" decydenci powinni ponieść surowe konsekwencje.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spacemarine napisał:

Nadmiarowe zgony o wartości około 200 tyś to

200 tyś rozumiem.

Jednak przedrostek 'nadmiarowe' się dopytuje z kąd powstał.

1200 ×365?

 Czyli w kaszlu (20 - jeden) zmarło 640 tyś obywateli polskich?

 

Tu kolejny 'zagadek'... droga do riVerpoolu.

Godzinę temu, spacemarine napisał:

jeśli nie ma diagnostyki bo szpitale są zamknięte

Szpitale są.

Otwarte.

Tylko nie przyjmują.

Czemu?

.....bo leczenie jest drogie?

Chospitalizowanie do renty jest dla systemu nie wygodne.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tornado napisał:

200 tyś rozumiem.

Jednak przedrostek 'nadmiarowe' się dopytuje z kąd powstał.

1200 ×365?

 Czyli w kaszlu (20 - jeden) zmarło 640 tyś obywateli polskich?

 

Tu kolejny 'zagadek'... droga do riVerpoolu.

Szpitale są.

Otwarte.

Tylko nie przyjmują.

Czemu?

.....bo leczenie jest drogie?

Chospitalizowanie do renty jest dla systemu nie wygodne.

 

 

 

Nadmiarowe to sami decydenci wymyślili, spytaj ich.

Jak faktura za opał rośnie 8 razy to szpital pozamyka część oddziałów bo nie przyjmie ludzi do leczenia przy temperaturze np 10 stopni np w styczniu czy lutym jak na zewnątrz będzie -5 czy -10. Ograniczy się do jakiejś pewnie minimalnej działalności + leczenie przez telefon: "Pan przyłoży słuchawkę do serca, osłucham je"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, spacemarine napisał:

spytaj ich.

To pokiego wałkujesz, że do dołu z wapnem poszło 'nadmiarowo' 200 tyś ludzkiego mięsa???

Scrolujesz licznik, piana puchnie.

Lepiej zbierać rozwiązania na 'zimowisko' niż wspominać kaszlowisko.

Ludzie i tak nic refleksji nie wyciągnęli. 

7 minut temu, Barry napisał:

SKĄD

TYS, a nie TYŚ

Z kątowi.

Tyś mnie tu nie pier..l.

Na Boga wzywasz nadaremno?

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem sobie właśnie w warszawskiej Hali Gwardii na festiwalu piwa ze znajomymi. Ludzi ogrom, stoliki pozajmowane, sporo obcokrajowców, słychać nie tylko angielski, też jest hiszpański, jakieś inne języki też są. Ludzie zdają się tu świetnie bawić i zupełnie nie zaprzątają sobie głowy kredytami czy wszechobecną drożyzną, a ceny zupełnie inne niż przed celebrytą 2019. Ja też się dobrze bawię, ale ja już swoje odłożyłem i jakieś zapasy porobiłem. Też biorę poprawkę na to, że to Warszawa i tu jest inaczej niż w pozostałych częściach kraju.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krugerrand napisał:

Ludzie zdają się tu świetnie bawić i zupełnie nie zaprzątają sobie głowy kredytami czy wszechobecną drożyzną, a ceny zupełnie inne niż przed celebrytą 2019. 

 

To samo miałem przed chwilą stojąc w kolejce w edece, która do najtańszych marketów w Niemczech nie należy.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tornado napisał:

To pokiego wałkujesz, że do dołu z wapnem poszło 'nadmiarowo' 200 tyś ludzkiego mięsa???

Scrolujesz licznik, piana puchnie.

Lepiej zbierać rozwiązania na 'zimowisko' niż wspominać kaszlowisko.

Ludzie i tak nic refleksji nie wyciągnęli. 

Z kątowi.

Tyś mnie tu nie pier..l.

Na Boga wzywasz nadaremno?

 

 

Czyli według Ciebie służba zdrowia działała na medal podczas covida? Albo udajesz głupiego albo trollujesz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata 90-te były spoko. Kto miał łeb na karku, to sobie radził. Patola była jak zawsze, a bieda umysłowa siedziała w czworakach, bo ich na bilet PKS/MZK nie było stać. 

 

I teraz, co by nie było, to zaradni sobie poradzą, patola jak jest, tak będzie, ale może chociaż bieda umysłowa po dupach dostanie i trzeba będzie apartajmienty i kałdi w gazie sprzedać i na swoją rodzinną wioskę wrócić. 

 

PS. Jak we Włoszech wygra ta pani co tak za prawdziwym państwem gardłuje, to oni tam będą mieli pis do potęgi 10. A że dużo rozdawnictwa obiecuje, to pewnie wygra. 

 

Żyjemy w czasach "dej, należy mnie się" oraz "szlachta nie pracuje". Reszta to tylko konsekwencje. 

 

 

 

Tak jeszcze dodam, że energetyka jest kontrolowana przez skarb państwa. A 7000% marży mogą mieć? Mogą. Kopalnie wydobycie r/r 10% mniejsze. Też państwowe. BP niezakotraktowane, bo po co... Energetyka jądrowa w dooopie. 

 

Także chuje muje, a nie kryzys. Bieda umysłowa nas w ten kanał wpuściła i tyle. A że biedaki umysłowe głosują na sobie podobnych, to jest co jest. 

 

Ale żeby nie było, że tylko u nas. Belgia zamyka elektrownię jądrową dającą 50% energii, żeby "nie antagonizować" zielonych partii... Też bieda umysłowa. Rak XXI wieku. 

 

 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Król Jarosław I napisał:

 

Też tak uważam, że się tu trochę przesadza w tym temacie. Po prostu trzeba przyhamować po latach rozrzutności i tyle. Będzie mniej aut w leasing, mniej zagranicznych wakacji, wyjść do knajp, julki będą miały trochę większe parcie na związek bo samej będzie za drogo ot co.

 

Jak według Ciebie zagrożenie braku ogrzewania w zimę oraz ciagle straszenie przerwami w dostawach prądu można nazwać przyhamowaniem po latach rozrzutności   to jesteś największym optymistą jakiego kiedykolwiek spotkałem.

 

Człowieku, my z 6 biegu nagle wbiliśmy wsteczny. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.