Skocz do zawartości

Jakie żniwa według Was będa miały najbliższe lata wysokich cen energii żywności kredytów


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, Kacperski said:

.

 

Człowieku, my z 6 biegu nagle wbiliśmy wsteczny. 

 

 

Nie "my" tylko wszyscy ci co liczyli, że eldorado 0% i dej będzie wiecznie trwało. 

 

Prawie wszyscy się kurwa rzucaliście na 500+, bo jak dają to brać, na dotacje na różne chuje muje, na ratki 0%, na dopłaty, no to teraz są konsekwencje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, maroon said:

Nie "my" tylko wszyscy ci co liczyli, że eldorado 0% i dej będzie wiecznie trwało. 

 

Prawie wszyscy się kurwa rzucaliście na 500+, bo jak dają to brać, na dotacje na różne chuje muje, na ratki 0%, na dopłaty, no to teraz są konsekwencje. 

Tez byś się rzucił gdybys miał dzieci kolego i nie mów ze nie 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Barry napisał:

Tez byś się rzucił gdybys miał dzieci kolego i nie mów ze nie 

 

500 plus akurat wydobyło z biedy wiele osób, zauważcie że chwilówki praktycznie w większości przestały istnieć.

Problemem było wydanie pierdyliard miliardów na tarcze i zamknięcie gospodarki w czasie srovida, wręcza zakazanie działalności gospodarczej co zniszczyło wiele firm i inflacją płacimy właśnie za ten cały cyrk, który był decyzją polityczną. A nadchodząca recesja i wojna na wschodzie plus rezygnacja z tanich węglowodorów zrobiła swoje. Teraz to już będzie tylko gorzej.

 

To że ludzie chodzą po pubach i cieszą się życiem to przecież nic nowego, to jest jakiś mały procent nawet w kontekście warszawy, przecież staruszki i wcześniej nie chodziły do restauracji tylko do tanich barów mlecznych. W wawie nadal ogrzewanie jest a dla wielu rachunek wyrównawczy  za ogrzewanie dopiero przyjdzie, tak samo za gaz itd.

 

 To się dopiero zacznie jak przyjdą pierwsze wyższe rachunki, jak ludzie masowo zaczną być zwalniani a to jest nieuchronne przy kurczącej się gospodarce, spadku inwestycji z popytem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Barry said:

Tez byś się rzucił gdybys miał dzieci kolego i nie mów ze nie 

OJEJ, BOMBELKI KURWA. 

 

Nigdy w życiu nie wziąłem żadnej zapomogi, dotacji, czy innego gówna od państwa, dlatego gardzę ludźmi, którzy ciągle po coś łapę wyciągają. 

1 minute ago, spacemarine said:

 

500 plus akurat wydobyło z biedy wiele osób, 

Wuja wydobyło. Miliardy zostały przeżarte na szrot z Niemiec, chińskie badziewie i żele i dziary u Karyn. Oraz przepite. 

 

I powiem wprost, jebać biedaków, niech zdychają.

 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plemie żmijowe zniszczy ale tak musi być Ezd 2 " I jedna kraina zapyta sąsiednią: 'Czy prawość, czy ktokolwiek, kto dobrze czyni przeszedł przez ciebie?' Odpowiedzią będzie: 'Nie'. (12) I w tym czasie ludzie będą się spodziewać, a nie otrzymają: będą pracować, ale nie będzie się im powodziło."
Marzy mi się jak te polityczne kukiełki odgrywające role zostaną poświęcone gdy plan w końcu jebnie bo oni już mają na sobie wyroki :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, maroon napisał:

chińskie badziewie

Rozumiem, że automatykę i mechatronikę masz rosyjską?

Laatwo jest pogardzać mając zawód szamański.

Nisko ipadłess.

Domagać się procesowego myślenia od ludzi po sociogównoszkołach?

Na wosie to dłubałeś kulki?

48 minut temu, maroon napisał:

jebać biedaków, niech zdychają

Poziom godny starszego pomocnika trzymania baterii AAA.   

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, maroon napisał:

 

I powiem wprost, jebać biedaków, niech zdychają.

 

Tutaj już niepotrzebnie pojechałeś po bandzie.

 

Co chcesz od ludzi, którzy do szczęścia nie potrzebują pieniędzy? To, że ktoś jest biedny nie oznacza odrazu, że stoi pierwszy w kolejce po socjal.

 

Sa ludzie, którzy nie chcą brać udziału w tej grze i są przy tym bardziej wartościowymi i wykształconymi ludźmi, niż ci wszyscy wielcy biznesmeni ze słomą w butach 

 

9 minut temu, slusa napisał:

 

Na tym forum brakuje reakcji ❤️

Nie zesraj sie 

Edytowane przez Kacperski
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Kacperski said:

Tutaj już niepotrzebnie pojechałeś po bandzie.

 

Co chcesz od ludzi, którzy do szczęścia nie potrzebują pieniędzy? To, że ktoś jest biedny nie oznacza odrazu, że stoi pierwszy w kolejce po socjal.

 

Sa ludzie, którzy nie chcą brać udziału w tej grze i są przy tym bardziej wartościowymi i wykształconymi ludźmi, niż ci wszyscy wielcy biznesmeni ze słomą w butach 

 

Wcześniej pisałem o biedzie umysłowej i o "dej, bo nie mam". I taką biedę należy jebać (prądem też). Ale nie takich, co żyją skromnie i oszczędnie z własnej woli i sami sobie radzą. Żeby jasność była. 

 

Btw. Jak zarabiasz 15k i bierzesz na bombelki, to też bieda umysłowa jesteś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, SamiecGamma said:

 

Ale czekaj. Przecież to jest twoja kasa?! 500+ jest z podatków - to są nasze pieniądze, które ukradł nam rząd, prawda? Rząd nie ma własnych pieniędzy...

Ach. Moralność. Całe szczęście jestem amoralny. 

 

Każde pińcet zajebane "z powrotem" z systemu, to pińcet mniej na wojsko, edukację, infrastrukturę, etc. Bo ja te pińcet w podatkach nie oddaję na patusów spod herbu "dej" od tego zacznijmy. A skonczmy na tym, że za takie socjale pomysłodawców powinno się wieszać. I wuj mnie obchodzi, że w .de jest kindergeld. Chcesz socjalu to Szwecja, czy Niemcy stoją otworem. Btw. w Niemczech mają 1/3 etatów państwowych przeznaczyć tylko dla imigrantów w ramach równości. 😂

 

Wincyj socjalu, wincyj!!!! Należy siem!!!! 

 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maroon napisał:

Ach. Moralność. Całe szczęście jestem amoralny. 

 

Akurat nie miałem moralności na myśli, sam jestem amoralny.

 

1 minutę temu, maroon napisał:

Każde pińcet zajebane "z powrotem" z systemu, to pińcet mniej na wojsko, edukację, infrastrukturę, etc.

 

No zgoda, ja też jestem za tym, żeby z podatków finansowano wojsko, edukację, budowano drogi, mosty itd. Ale skoro nie mam wyboru (ja na PiS nie głosowałem), to, gdybym miał bombelka, brałbym 500+, bo to są moje pieniądze, które mi zajebali wbrew mojej woli.

 

1 minutę temu, maroon napisał:

Wincyj socjalu, wincyj!!!! Należy siem!!!! 

 

Pod tym względem mamy podobne myślenie - jestem przeciwnikiem socjalu. Ale, skoro on już jest i nie mam na to wpływu, to wolę odzyskać choć część z tego, co mi ukradli i rozdrystrybuowali wbrew mojej woli. Ale nie martw się - to tylko teoretyzowanie. Ja bombelków nie posiadam - nie uważam, żeby moje geny były aż tak zajebiste, żeby warto było je reprodukować, a w ogóle to jestem antynatalistą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spacemarine napisał:

500 plus akurat wydobyło z biedy wiele osób,

 

2 godziny temu, maroon napisał:

OJEJ, BOMBELKI KURWA. 

 

2 godziny temu, maroon napisał:

Wuja wydobyło. Miliardy zostały przeżarte na szrot z Niemiec, chińskie badziewie i żele i dziary u Karyn. Oraz przepite. 

 

Mnie roz____lają teksty typu " dzięki 500+ niektóre bOMbelki pierwszy raz nad morze czy w góry wyjechały". Weź takiemu dzbanowi wytłumacz, że dopóki nie masz ogarniętej sytuacji finansowej nie robisz bąbelków,itd.🤔

 

Wracając do tematu - Polacy i to wezmą na klatę - " za peŁo gorzej by było".;) Będą się cieszyć z kolejnych zapomóg/ tarcz - ochłapów rzucanych z zaj**ych im pieniędzy.

 

Czytając to utwierdzam sie w przekonaniu, że wyjechanie z Pl było jedną z lepszych podjętych przeze mnie decyzji w ostatnim roku. ;) 

Edytowane przez Kiroviets
błąd
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maroon napisał:

Lata 90-te były spoko. 

 

Wolność gospodarcza tak, ale wtedy normalnie lała się krew na ulicach. Niczym niezwykłym były pospolite napady. Z mojej koleżanki zdjęli złoto normalnie w tramwaju. Miała na sobie biżuterię jak pojechała składać papiery na uczelnię, nie spodziewała się, czegoś takiego w Warszawie. 

 

Normą było, że przy analizowaniu potencjalnego miejsca studiowania, brało się pod uwagę poziom przestępczości w danym mieście. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy dają upust swojej frustracji, może im w życiu nie wyszło, skupmy się na głównym temacie.

 

4 minuty temu, ciekawyswiata napisał:

Żeby powiało trochę optymizmem, to jakie zawody/branże mogą zyskać lub nie ucierpieć bardzo na kryzysie? 

Wszelkie związane z systemem pogrzebowym, policjant bo system trzeba utrzymać, lekarze bo prywatnie zarobią ogromne pieniądze znowu, wszelkie wizyty w domach itd.

 

Budowlanka natomiast już siada, pokończą się zaczęte projekty i będzie spory zastój, więc ta i wszelkie branże wokoło np kredytów skurczą się ostro, już teraz podajże akcja kredytowa spadła o 70%.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy beda spiertalac z polin to moze warto zostac pilotem lub kierowca autobusu ? Albo przynajmniej jakims ekspertem od kompostu jak zima bedzie sroga . Poza tym  nie mamy sie czym martwic bo https://streamable.com/o7l4cw

Edytowane przez thyr
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę kolejny raz:

 

Jak przyszło widmo, że chcą wprowadzić ,,zakaz skrobania się” to tsipy razem z couckoldami oburzeni wyszli na ulice. Oni strajkowali! Rozróby na ulicach! Średniowiecze!

 

Jak doprowadzono do sytuacji, gdzie jest jak jest- już nawet nie będę się rozpisywać- to wszyscy jak psy siedzą w domu.

 

O czym my piszemy…

 

Kto może, niech pakuje walizki i emigruje. Dajcie sobie spokój.

  • Like 4
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, spacemarine said:

Przy okazji jeden polityk co mówi o walce z ociepleniem klimatu i jednocześnie pomocy w niedogrzanych domach:

https://streamable.com/fcpibv

Jestem ciekaw czy oni są tak oczadzeni, że w to całe "ocipienie klimatu wskutek ludzkiego działania" wierzą, czy w sposób typowy dla pasożytów, próbują się obłudnie podpiąć pod strumień przędzy z jedwabnika. W każdym razie w obu przypadkach, należałoby ich wystrzelić na orbitę, każdego z wiaderkiem wody i niech polewają Słońce. Może przestygnie ;)

 

14 hours ago, spacemarine said:

500 plus akurat wydobyło z biedy wiele osób, zauważcie że chwilówki praktycznie w większości przestały istnieć.

Pół biedy, gdyby to było lepiej celowane i pochodziło z produkcji/usług a nie z dodruku. Oczywiście, rząd cwaniaków będzie ściemniał, że to z "mafii VATowskich", tyle, że to co przesunie się z "mafii vatowskich" na 500+ (przy tak absolutnej żarłoczności rządzących) stanie się dziurą gdzie indziej, którą trzeba zasypać dodrukiem. Zresztą celem bolszewickiego PiSu nie była żadna poprawa losu czy zwiększenie dzietności ale pompowanie w rynek nadprogramowych pieniędzy pochodzących z długu (bankier każe, sługa musi). Oni tylko chcieli poprawić słupki i "stymulować wzrost gospodarczy" popytem wewnętrznym. Miało ładnie wyglądać na papierze i otworzyć furtkę do jeszcze większych długów. Co w naszych okolicznościach, gdzie praktycznie niczego nie produkuje się w PL, oznacza w zasadzie gierkowskie życie na kredycie. I aktualnie właśnie wchodzimy w "etap późnego Gierka". 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

to wszyscy jak psy siedzą w domu.

 

O czym my piszemy…

Tak jak pisałem - powstanie ileś tam memów, p0lactwo będzie na sobie nawzajem wyładowywać frustracje i donosić na siebie, wzrośnie liczba zgonów z powodu wyziębienia i służby zdrowia w fatalnym stanie i jak gdyby nigdy nic - społeczeństwo przejdzie nad tym do zwykłej codzienności.

 

8 godzin temu, Piter_1982 napisał:

ch. Niczym niezwykłym były pospolite napady. Z mojej koleżanki zdjęli złoto normalnie w tramwaju.

Jedyna różnica 90's vs teraz to chyba, że monopol na bezkarne popełnianie pospolitych przestępstw ma władza i wykolejeńcy w czarnych sukienkach.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.