Skocz do zawartości

Pieniądze na koncie nie należą do posiadacza konta?


kootas

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie historię, z Cyprem, jego problemami z blokadą kont bankowych?

W skrócie Cypr został zmuszony, do odebrania posiadaczom środków, z kont bankowych.

Prawo już istnieje w eurokołchozie, a eurokołchoz naciska na polskę na jego wprowadzenie.

 

Chodzi o to, aby banki nie były nękane przez rząd za swoją rozrzutność.

Ci sami, bansterzy mają, zapewne duży udział w wybieraniu rządzących.

Oni z kolei, rewanżują się bankom, jak mogą.

Po co kontrolować bank, karać za niegospodarność prezesów?

Mamy przysłowiowe święte krowy.

Tworzą one dłużny pieniądz, co wcześniej lub później prowadzi do kolapsu w gospodarce.

ZERO szacunku do obywatela.

 

Co pozostaje?

Kupienie ziemi? Nie wiem, czy socjalizm nie wprowadzi w "odpowiednim" czasie nacjonalizacji,

Złoto, srebro, kryptowalut? Złota moneta, to około 5k złotych, czyli to już ma sens.

Inwestowanie w siebie.

Chowanie dóbr.

A dla dużych kwot można wynająć firmy, co pomagają wytransferować środki poza eurokołchoz.

Jedno jest pewne, kasa na koncie nie będzie należeć do Ciebie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo słoik w lesie ?

Niestety swoje oszczedności trzymam zarówno na polskim koncie jak i brytyjskim...

Od dłuzszego czasu zastanawiam sie aby srodki zebrać do przyslowiowej kupy i przezucic gdzieś w normalne miejsce...

Tylko gdzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisałem tutaj, po to odświeżyłem wątek ;)

 

A chciałem przekazać,że .............................:P

http://niewygodne.info.pl/artykul6/02894-Banki-beda-mogly-przejac-oszczednosci-swoich-klientow.htm

 

 

Melduję że zwitek banknotów euro, w słoiku po dżemie,  w sumie €20K, trzymam:  w szafie/w materacu/na strychu/pod podłogą (niepotrzebne skreślić)… Melduję że słoik krugerrandów na czarną godzinę, rocznik 1979, zakopałem x kroków na płn/płd/wsch/zach (niepotrzebne skreślić) od drzewka oliwkowego za komórką, na głębokości 2 szpadli…  W tym mniej więcej stylu…:D

SH.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zaufania do banków to raz.

Drugie to waluty - EBC drukuje 80 mld euro miesięcznie. 

Siła dolara jest oparta na potędze USA a ono słabnie. Do tego do tej pory też nieźle drukowali.

Mamy dwa wyjścia: albo banksterzy / politycy pójdą po rozum do głowy i przeprowadzą reformy albo z czasem to pierdolnie. 

Nie wierze w ich rozsądek i odwagę. Więc pierdolnie. A jak pierdolnie to pociągnie za sobą inne waluty.

I tak sobie myślę, że jak będę potrzebował iść wtedy do lekarza, kupić żarcie lub ewakuować się do lepszego świata to pozostanie tylko stare dobre złoto.

Najlepiej jak najdrobniej, żeby nie było problemu z płatnościami za drobne rzeczy.

 

I pojawia się problem - gdzie to trzymać? aby mnie ktoś nie podpatrzył jak pobieram zasoby, trudne do przypadkowego odkrycia a jednocześnie stosunkowo łatwo dostępne dla mnie

 

a tak może już niedługo będziemy płacić za poranny chleb i mleko ;)

200tys_2.jpg

 

Edytowane przez toreador
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, toreador napisał:

I pojawia się problem - gdzie to trzymać? aby mnie ktoś nie podpatrzył jak pobieram zasoby, trudne do przypadkowego odkrycia a jednocześnie stosunkowo łatwo dostępne dla mnie

 

@toreador przecież napisałem na zielono.

Bardzo dobry i sprawdzony sposób.

Można jeszcze zamurować w kominie;) - koniecznie w kominie!!!

Tylko nie melduj:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kryss napisał:

dziury pod drzewem nikt ci nie skolektywizuje... - a taki pewien jesteś? A Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a Ochrona Środowiska czy taki Greenpeace dla przykładu. I nie pisz mi tu,że to na twoim podwórku i pod twoją jabłonią i możesz sobie robić dziury gdzie chcesz:D. Ziemia należy do wszystkich!!! AMEN :lol:

 

A tak sobie pomyślałem (także mi się zdarza), co na to by nam napisał @kwiatek

Czy to dla nas dobrze jest, czy nie? Czy w szerszym kontekscie społecznym ograbienie ludzi z oszczędności przełoży się to np. na wzrost gospodarczy i ludziska będa miały motywację do wydajniejszej pracy:lol: - no nie qrwa, nie mogłem się powstrzymać:D

Może też być @Alaryk Zabójca , tylko niech nie zabija tematu.:ph34r:

 

dr @red także może nam napisać w ostateczności, może np. wejść w buty @kwiatek'ka i nam napisać jak dobrze by nam było tylko ze stówką (zł) na koncie:lol:

w końcu doctorac:D do czegoś zobowiązuje.

7 minut temu, TestosteroneBoy napisał:

polecam kryptowalute bitcoin - moge wprowadzic do tematu bo siedze w tym dlugo i sie znam. nikt pieniedzy nie zabierze bo nie ma takiej mozliwosci. jedyny minus to wahania kursu, ale lepsze to niz stracic wszystko przez bank albo nacjonalizacje.

 

No to sie @kootas ucieszy:D.

Ja też polecam, bo niedługo trochę kupię;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SledgeHammer napisał:

dr @red także może nam napisać w ostateczności, może np. wejść w buty @kwiatek'ka i nam napisać jak dobrze by nam było tylko ze stówką (zł) na koncie:lol:

w końcu doctorac:D do czegoś zobowiązuje.

 

Panowie ale kwiatek byłby szczęśliwy, bo lewak wydaje wszystko na różne lewackie zachcianki typu trymer do brody, transparent kodu, operacja zmiany płci itp. i zwyczajnie nie ma przysłowiowej stówki na koncie, chyba że to wysoko sytuowany lewak wtedy kasę z przekrętów trzyma na zagranicznych rachunkach lub w złocie/ diamentach. 

 

W każdym razie, skoro nie ma stówki na koncie, a innym się podpierdoli z konta, to w ten czy inny sposób, pośrednio bądź bezpośrednio część zajebanej kasy trafi do lewaka kwiatka i jak inni nie będą mieli stówki na koncie, on jako klasa "ciemiężona i dotowana"  będzie już miał.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najpierw był Cypr, później Grecja, gdzie z bankomatów skapywało po kilkadziesiąt euro dziennie. Teraz czas na jakiś większy kraj.  Nawiasem mówiąc dziwne dla mnie, że w Polsce tak łatwo wprowadza się nowiki technologiczne typu karty zbliżeniowe, niedługo może może odcisk palca będzie w użyciu.

Z drugiej strony poziom zabezpieczeń spada, przy rachunkach internetowych najpierw były tokeny, potem karty zdrapki, a teraz to bank najchętniej wysyła SMS-a na potwierdzenie. Wygląda na to ,że jako duży rynek jak na Europę, jesteśmy swego rodzaju poligonem doświadczalnym.

 

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Endeg napisał:

 

 

Najpierw był Cypr, później Grecja, gdzie z bankomatów skapywało po kilkadziesiąt euro dziennie. Teraz czas na jakiś większy kraj.  Nawiasem mówiąc dziwne dla mnie, że w Polsce tak łatwo wprowadza się nowiki technologiczne typu karty zbliżeniowe, niedługo może może odcisk palca będzie w użyciu.

Z drugiej strony poziom zabezpieczeń spada, przy rachunkach internetowych najpierw były tokeny, potem karty zdrapki, a teraz to bank najchętniej wysyła SMS-a na potwierdzenie. Wygląda na to ,że jako duży rynek jak na Europę, jesteśmy swego rodzaju poligonem doświadczalnym.

 

Jakie wady widzisz w SMSach autoryzujących w stosunku do tokenów i zdrapek?

A co do odcisku palca to mało bezpieczna technologia, bo można najzwyczajniej zdjąć odcisk i go potem wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Endeg napisał:

 

 

Najpierw był Cypr, później Grecja, gdzie z bankomatów skapywało po kilkadziesiąt euro dziennie. Teraz czas na jakiś większy kraj.  Nawiasem mówiąc dziwne dla mnie, że w Polsce tak łatwo wprowadza się nowiki technologiczne typu karty zbliżeniowe, niedługo może może odcisk palca będzie w użyciu.

Z drugiej strony poziom zabezpieczeń spada, przy rachunkach internetowych najpierw były tokeny, potem karty zdrapki, a teraz to bank najchętniej wysyła SMS-a na potwierdzenie. Wygląda na to ,że jako duży rynek jak na Europę, jesteśmy swego rodzaju poligonem doświadczalnym.

 

W Norwegii używane i smsy i tokeny, przy czym token z banku służy też do logowania na stronach ubezpieczyciela, urzedu skarbowego i jeszcze w kilku przypadkach.

Poza tym wszystko zmierza do likwidacji gotówki,a to już koniec jakiejkolwiek wolności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kryss napisał:

W Norwegii używane i smsy i tokeny, przy czym token z banku służy też do logowania na stronach ubezpieczyciela, urzedu skarbowego i jeszcze w kilku przypadkach.

Poza tym wszystko zmierza do likwidacji gotówki,a to już koniec jakiejkolwiek wolności.

 

Bogaci ludzie będą rozliczać się w złocie czy innych wartościowych dobrach, cyferki wirtualne na koncie to będzie dla plebsu.

 

Czyli wolność dla bogatych, kaganiec dla biednych, czyli jak zwykle w dziejach gatunku ludzkiego.

 

2 godziny temu, Endeg napisał:

Najpierw był Cypr, później Grecja

 

A teraz Polska i Rumunia. Więc albo panowie weźmiecie się do kupy i zabezpieczycie się materialnie już teraz albo będziecie za chlebem jeździć nie tylko do UK czy Niemiec, ale przy tym co ten kraj czeka i nasyceniu polską siłą roboczą rynków zachodnich to i atrakcyjna będzie micha od Czecha czy Węgra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę tych ludzi, to mam ból zębów.

Wiadome jest, że jak coś kombinują, to im się pali grunt pod nogami, albo

chcą kogoś wy.jebać.

W tym wypadku siła układu BRICKS postawiła MFW na nogi.

Dlaczego?

Bo ktoś chce się na nich wypiąć, a kilka krajów  bogatszych europy i świata chce współpracy z BRICKS.

 

 

Cytat

 

Szefowa MFW wezwała do stworzenia bezpieczniejszego systemu walutowego

Dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde wezwała do stworzenia bezpieczniejszego międzynarodowego systemu walutowego, przy którym w bezpieczeństwie byłyby nie tylko państwa rozwinięte, ale i rozwijające się, które teraz są najmniej chronione.

 

„Dzisiejsza gospodarka jest wielobiegunowa, trudna i wzajemnie powiązana. Uważamy, że międzynarodowy system walutowy powinien być mocniejszy. Taki, aby nie tylko rozwinięte gospodarki czuły się bezpiecznie, ale aby Chiny i inne rozwijające się gospodarki mogły wznowić swój rozwój i bezpiecznie kontynuować pogłębienie finansowej i ekonomicznej integracji. Chiny jako jedna z wiodących gospodarek świata powinny zajmować przewodnią pozycję” – powiedziała Lagarde występując na Forum Rozwoju w Pekinie. 

 

http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20160320/2333589/MFW-Kagarde-reformy.html

 

W czym jest ból dupy?

 

A w tym, że oni nie radzą sobie z bankami i drukiem pieniądza.

A tu, pod bokiem powstał produkt, który będzie obsługiwał najsilniejsze gospodarki świata, niezależnie od nich.

I straszne dla nich jest to, że ktoś może chcieć tego używać, bez ich pośrednictwa.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Brzytwa napisał:

W szarej strefie pozostanie barter. Do czasu wynalezienia jakiejś stabilnej kryptowaluty.

A po co barter, przecież zawsze będzie można przejść na dolary lub inną walutę.

 

 

23 godziny temu, Brat Jan napisał:

Będzie jak za PRL, 2 obieg w dolarach :) i skarpeta :D

 

Chociaż i obecnie gwarancja jest do 100 tys euro

Dzisaj jest 100 tys. ale jak zaczną padać banki i fundusz gwarancyjny zacznie świecić pustką to jutro może być 10 tys. albo jeszcze mniej.

 

Poza tym po co odbierać ludziom w żywe oczy 30 %. EBC rozpoczął kolejny dodruk euro, u nas za chwilę zaczną płacić 500 zł na dziecko oraz inne rozdawnictwo.  Wszystko to wywoła wzrost inflacji. W taki oto sposób każdemu oszczędzającemu zabiorą 10 % lub więcej pośrednio. Teraz nie jest czas dla oszczędzających, teraz jest czas dla biorących kredyty. Tak samo jak podczas zmiany ustroju początkiem lat 90.

Pamiętam jak znajomi, cały zarobek z rolnictwa (a za komuny dla takowych to były dobre czasy), równowartość dwóch maluchów wpłacili na konto. Po skończeniu terminu lokaty mogli sobie za to kupić rower. Dla wszystkich trzymających oszczędności w gotówce, zaraz możecie się obudzić z przysłowiową ręką w nocniku. Pieniądz lubi obrót, a trzymanie pieniędzy w słoiku jest dla jeleni, już nie mówiąc o lokatach bankowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, von.hayek napisał:

 

Jakie wady widzisz w SMSach autoryzujących w stosunku do tokenów i zdrapek?

A co do odcisku palca to mało bezpieczna technologia, bo można najzwyczajniej zdjąć odcisk i go potem wykorzystać.

 

SMS-y mogą przyjść z podstawionego numeru, mogą też docierać nie tylko do ciebie, ale również być przekierowane do osoby trzeciej. 

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Endeg napisał:

 

SMS może przyjść z podstawionego numeru

a gdyby nawet co to da?

w sms-ie masz kod ,wiec ktoś musiałby znac ten kod przed wygenerowaniem go w banku, a za  pomocą fałszywki nic nie zrobisz

jedynie jak ktoś przejmie twój telefon może go uzyskac,ale jeszcze jest hasło ,i każdorazowo do każdej operacji z konta jest podawany nowy kod , i ważny jest określony czas.

tak samo kod z tokena + haslo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.