Skocz do zawartości

Jordan Peterson przestrzega i potępia absurdalne plany chciwych globalniaków


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Rnext napisał:

stare lata "oszurzał

Na jakiej podstawie taki wywód drogi Watsonie?

Przecież to wina patriarchatu i towarzysza Putina.

Cyfrowa i dostatek tu nic nie powodują.

 

** satyryczny wpis tragikomiczny.....dorzuć do ogniska drew, utul mnie w  ramionach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu uważam, że ludziom się to po prostu należy @Rnext - za ich głupotę, lenistwo i ograniczenie umysłowe. Kiedy napisałem tutaj o wzrastających uprawnieniach urzędów skarbowych do kontroli, prześwietlania kont, a także, iż stoimy na progu wysyłania KAŻDEJ faktury do US online w trybie rzeczywistym jeden pisior napisał mi tu na forum, że "to dobrze" bo będzie mniej papirologii.

 

No nie dobrze:

 

Pani Iwona w ostatnich dniach straciła dostęp do prawie wszystkich swoich pieniędzy, ale nie padła ofiarą oszustwa. Blokady dokonała skarbówka, która bez wiedzy kobiety prześwietliła jej konto. — Nie dostałam nawet pół pisma w tej sprawie — mówi w rozmowie z Business Insider Polska rozżalona czytelniczka.

 

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/skarbowka-weszla-jej-na-konto-i-zablokowala-dostep-do-pieniedzy-nie-dostalam-nawet/zbdjmmr

 

Okazuje się, iż AD 2022 przestaje mieć powoli sens trzymanie w Polszy pieniędzy w bankach bo zlikwidowano tajemnice bankową.

 

Czas się rozglądać coraz poważniej za emigracją bo tu nie dość że będzie drogo to dodatkowo kto nie będzie kwakał jak pisior z automatu będzie wrogiem.

 

A i jeszcze jedno - jak macie środki na trzecim filarze np. IKE i IKZE one podlegają egzekucji komorniczej.

Dużo zdrowia przy oszczędzaniu na emeryturę życzę :D 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 1
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

KAŻDEJ faktury do US online w trybie rzeczywistym jeden pisior napisał mi tu na forum, że "to dobrze" bo będzie mniej papirologii.

 

Syndrom sztokholmski i pozorny solidaryzm podszyty zawiścią.

Tak patrzę na podobne postawy, bo tej konkretnej wymiany zdań nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

 

Syndrom sztokholmski i pozorny solidaryzm podszyty zawiścią.

Tak patrzę na podobne postawy, bo tej konkretnej wymiany zdań nie widziałem.

 

Ja w tym przypadku obstawiam człowieka, który raczej, jeśli w ogóle już gdzieś na poważnie pracował (bo nie wiem czy na garnuszku rodziców nie siedzi), to nawet swojego PITu nie widział na oczy.

Fakt jest faktem, że PiS wytworzył tzw. "wroga klasowego".

No i postawa - "jak się Wam w Polsce nie podoba to możecie wy*ierdalać".

Albo jesteś "prawdziwym Polakiem" czyli Niezależna / GazPol i TVP albo gęgasz jak pisiory każą i gęba na kłódkę.

A PiSda wygra wybory w przyszłym roku spokojnie.

 

Muszę przyznać jednak rację "szurom" - ładnie ludzi w pandemii wytresowali, a ta "wojna" to tylko "kropka nad i".

Trzeba teraz mądrze wybrać miejsce do emigracji bo tu już "dobre" było.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma fajne książki, tępi feministki , a tymczasem pod jego skrzydłami wyrosła mu córeczka, która rozbiła własne małżeństwo, rozwiodła się z gościem i jako samotna mama wali się po miami szukając opiekunki do dziecka:

 

 

 

 

 

A na swoim yt promuje lewary i inne bzdety:

 

 

 

A później ojciec Peterson który byl z jedną kobieta całe życie opowiada młodym facetom że mają się lepiej starać o kobiety, być lepszymi itd...

Edytowane przez spacemarine
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda pani Iwona przyjmowała regularnie co miesiąc zagraniczne przelewy dla swojego partnera, który jest w PL na kontrakcie xd

 

I stąd wynikła cała sytuacja, to nie jest zablokowanie jakiejś randomce kasy z gówno przyczyny.

 

Tak jakby jej misio nie mógł sobie rachunku założyć, albo używać rachunku z kraju pochodzenia np. pobierając gotówkę z bankomatu xd

 

Wiesz, że przelewy z niektórych rejonów świata są objęte w EU specjalnym monitoringiem? 

 

Wiesz z jakich rejonów, tych bardziej egzotycznych, kojarzących się z ludźmi lubiącymi bombowe imprezy.

 

Domyśl się co się zadziało :)  

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mosze Red napisał:

@niemlodyjoda pani Iwona przyjmowała regularnie co miesiąc zagraniczne przelewy dla swojego partnera, który jest w PL na kontrakcie xd

 

 

Nie no wszystko ok tylko sam chyba przyznasz że najnowsze przepisy dały bardzo dużą władze Urzędom Skarbowym, a dadzą jeszcze większą, po wprowadzeniu raportowania faktur online (dla wszystkich a nie z wyboru)?

Mi tam Pani Iwona wisi mnie bardziej obchodzi to, że do systemu Ognivo dorzucono naprawdę srogą lipę.

 

@spacemarine - i dlatego, jeśłi miałbym mieć kiedykolwiek dzieci, chciałbym mieć syna / synów.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda pełna zgoda, zbyt duże i pozbawione niezbędnych elementów nadzoru władzy sądowniczej, co powinno mieć miejsce w państwie prawa. 

 

Jednak przypadek tej pani to nie jest przykład na nadużywanie tych przepisów. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, niemlodyjoda napisał:

No nie dobrze:

 

Pani Iwona w ostatnich dniach straciła dostęp do prawie wszystkich swoich pieniędzy, ale nie padła ofiarą oszustwa. Blokady dokonała skarbówka, która bez wiedzy kobiety prześwietliła jej konto. — Nie dostałam nawet pół pisma w tej sprawie — mówi w rozmowie z Business Insider Polska rozżalona czytelniczka.

 

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/skarbowka-weszla-jej-na-konto-i-zablokowala-dostep-do-pieniedzy-nie-dostalam-nawet/zbdjmmr

 

Okazuje się, iż AD 2022 przestaje mieć powoli sens trzymanie w Polszy pieniędzy w bankach bo zlikwidowano tajemnice bankową.

 

Może się też zdarzyć, ze to bank podkabluje:

 

"Blokada rachunku bankowego jest możliwa np. na podstawie art. 106a ust.3 ustawy Prawo bankowe, tj. w sytuacji, gdy Bank stwierdzi, że jego system jest wykorzystywany do popełniania przestępstw lub ukrywania korzyści pochodzących z przestępstw. Bank może wtedy zablokować konto i powiadomić Prokuraturę lub Policję albo inny podmiot uprawniony do prowadzenia postępowania przygotowawczego" — informuje nas MF."

 

 

Nie wiem natomiast na czym polega procedura: "bank stwierdzi".

Jest tu kto kumaty w temacie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine

 

Nie znam twórczości Petersona, jednak wychodzę z założenia, że na swoje dzieci ma się wpływ do pewnego wieku. Jego córka jest już dorosła i poszła własną drogą. Jest samodzielnym bytem w pełni odpowiedzialnym za siebie samego. Więc mamy oceniać teraz Jordana przez pryzmat jej działań?

Zresztą był już tutaj gdzieś wątek na ten temat.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Indywidualista napisał:

@spacemarine

 

Nie znam twórczości Petersona, jednak wychodzę z założenia, że na swoje dzieci ma się wpływ do pewnego wieku. Jego córka jest już dorosła i poszła własną drogą. Jest samodzielnym bytem w pełni odpowiedzialnym za siebie samego. Więc mamy oceniać teraz Jordana przez pryzmat jej działań?

Zresztą był już tutaj gdzieś wątek na ten temat.

 

No nie posprzątał swojego pokoju zwanego rodziną wychowując córkę, która działa odwrotnie od jego złotych myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spacemarine napisał:

Ma fajne książki, tępi feministki , a tymczasem pod jego skrzydłami wyrosła mu córeczka, która rozbiła własne małżeństwo, rozwiodła się z gościem i jako samotna mama wali się po miami szukając opiekunki do dziecka:

 

 

Ja to tylko tu wstawię jak jest świetna okazja. Zawsze wybucham śmiechem jak widzę to zdjęcie:

q0vzvcgnogp41.png?width=640&crop=smart&a

 

 

Co do tematu - nie wiedziałem od kiedy J. Peterson stał się nagle specjalistą od spraw międzynarodowych ("geopolitykiem" (?)). Cała sprawa jest bardziej skomplikowana niż "oj to ci źli globaliści!!!". 

Świat był zglobalizowany jeśli chodzi o gospodarkę. Rozrywa się to tworząc w jednych miejscach duże braki (wysokie ceny). Zachód korzystał ze swojej uprzywilejowanej pozycji. Dodajmy do tego dodruk pieniądza przez FED, które niczym fala tsunami spowodowało kłopoty gospodarcze na całym świecie. 
No cóż, ale specjalistów od wszystkiego fajnie zawsze posłuchać.

1 godzinę temu, spacemarine napisał:

A na swoim yt promuje lewary i inne bzdety:

 

 

 

A później ojciec Peterson który byl z jedną kobieta całe życie opowiada młodym facetom że mają się lepiej starać o kobiety, być lepszymi itd...

O kurła, tego nie wiedziałem. Powinna clean her p*ssy.

Ciekawi mnie na kogo wyrośnie córka Stefana Molyneuxa (został zbanowany na YT, bo za bardzo skręcił w prawo, ale przestrzegał, że wychowanie musi być bezprzemocowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.