Skocz do zawartości

Odchudzanie - piguły i operacje


eknm2005

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś opinie na temat leków na odchudzanie / operacji na spadek wagi?

 

Teraz testuje jeden lek co jest przepisywany przez lekarzy jak ktoś ma problemy z chudnięciem.

I muszę przyznać że działa, bo od 2 dni sram i pierdze olejem kujawskim :D (lek wiążę tłuszcze i zapobiega ich wchłanianiu, przez co są wydalane z organizmu).

Na razie jestem pozytywnie nastawiony, chociaż nie wiem jakie będą finalne efekty, ale zastanawiam się co jeszcze można dodać.

 

Macie coś do polecenia na ustabilizowanie łaknienia (lek, bo z naturalnych rzeczy to piję wodę)?

Oraz co myślicie o operacji na odchudzanie - balon żołądkowy / bypass / usunięcie części żołądka?

Ktoś przeszedł tego typu operację i chcę się podzielić efektami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, przerabiałem i spalacze z ma huang/efka i eca i cykle redukcyjne na clenie ( w roznych konfiguracjach on off i dawkach ), salbutamol.

Nalepiej jeśli chodzi i redukcję łaknienia sprawdzał się venom hyperdrive z ALR I. 

Tylko obawiam się, że obecny skład jest różny od tego, który ja brałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, tmr said:

Nalepiej jeśli chodzi i redukcję łaknienia sprawdzał się venom hyperdrive z ALR I. 

Możesz napisać coś więcej?

Jak się działanie tego objawiało - że nie chciało Ci się jeść ?

I czy miałeś przed ataki głodu, że musiałeś coś zjeść - a po tym były one rzadsze / nie występowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eknm2005 napisał:

Możesz napisać coś więcej?

Jak się działanie tego objawiało - że nie chciało Ci się jeść ?

I czy miałeś przed ataki głodu, że musiałeś coś zjeść - a po tym były one rzadsze / nie występowały?

Przy stosowaniu venoma to trzeba było pamiętać żeby jeść. Nie było napadów łaknienia/głodu. W składzie mial niby hoodie gordoni. Ale to nie jej działanie tak redukowało laknienie. Bo stosowałem później samą hoodie i efekt zero.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne leki tak nie działają, jak przestawienie się na energetykę tłuszczową.

 

Samo pozbycie się z diety cukru, mąki i produktów mącznych , większości owoców i soków owocowych, ryżu, itp - dało cuda.

Jak nie wyrabiasz normy 10h na kopalni lub przy wyrębie - nie jedz posiłków/produktów węglowodanowych.

 

Do tego codzienne śniadanie - tłusta jajecznica / jajka z tłuszczem, minimalne ćwiczenia, lekkie kardio czy praca fizyczna na chłodzie, okno posiłkowe 8h, popijanie wody z cytryną i bezcukrowymi (bez glukozy, fruktozy też) elektrolitami, octem, dodawanie przypraw do termogenezy - pieprz, papryka ostra do posiłków. Na głód poza posiłkiem kawa z masłem lub kilka orzechów.

 

Na ustabilizowanie łaknienia działa normalizacja własnych hormonów. Leptyna - hormon sytości - działa przede wszystkim na tłuszcz.

Insulina - hormon odkładania zapasów z nagłej obfitości - działa na węglowodany.

 

Jakieś laski sprzedają sobie pigułki z jajami tasiemca - jest widzę renesans tej chorej mody.

A to wszystko ze spierdolonego lenistwa - ludzie szukają "cud-pigułki", która zdejmie z nich odpowiedzialność.

Wystarczy przetrzymać pierwsze 3 tygodnie odstawienia chorej diety 21 wieku opartej na węglach - i potem z górki.

Żadne cud pigułki nie zastąpią samodyscypliny.

  • Like 3
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tmrlegendarny venom miał sobutramine. Lek hamujący łaknienie. Tak jak mówisz, trzeba było pamiętać, żeby coś zjeść. Niestety sajdy na psychice też były. Bardzo źle znosiłem. Wytrzymałem coś koło 3tygodni i odstawiłem. 

@eknm2005mniej jedz. Dużo ruchu. Siłownia też dobra, żeby nie "sflaczec". Sporo białka w diecie(syci najlepiej). Jaki wzrost i waga? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mpawel5 napisał:

@tmrlegendarny venom miał sobutramine. Lek hamujący łaknienie. Tak jak mówisz, trzeba było pamiętać, żeby coś zjeść. Niestety sajdy na psychice też były. Bardzo źle znosiłem. Wytrzymałem coś koło 3tygodni i odstawiłem. 

No podsypki musiały być...ja ze 2 opakowania schrupałem

I się po nim omnadrenem "ratowałem" ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem o tych lekach zapobiegających wchłanianiu się tłuszczy. Ogólnie odrzuciło mnie, po jakimś czasie, że to super nie zdrowe. 

 

Pomijając skrajne przypadki, to myślę, że wystarczy ustabilizować parę rzeczy i zobaczyć jakie będą postępy za 3 albo jeszcze lepiej 6 miesięcy. Zwalanie na hormony itp. bez wykonania minimum pracy to zwykłe lenistwo.

 

1. Ustabilizowany rytm dobowy, minimum 8, a jeszcze lepiej 9 h snu (jeśli do tej pory ktoś spał 6 to 9 przez jakiś czas przyniesie tylko korzyści).

 

Zwykle też pomoże trochę zdrowego rozsądku

 

2. Więcej warzyw, regularne posiłki

3. Mniej cukrów i przetworzonego jedzenia

4. Umiarkowany, ale regularny ruch. Przy bardzo dużej nadwadze wystarczą spacery, można dodać chodzenie po schodach. Warto też się przemóc i nie korzystać z windy. 

 

Jeśli nie stać cię na tak minimalną pracę, to szkoda zachodu z zabiegami, po których też trzeba trzymać reżim, albo będzie gorzej. To jakbyś robił implanty osobie, która nie zamierza myć zębów. Powikłania i odrzucenie prawie pewne. 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb jedzenia 16 na 8 czyli przez 8 h jesz a przez 16 (w tym sen) nic tylko sama woda .

 

Do tego ograniczyć przetworzone żarcie, jeść więcej białka i ruch ruch jeszcze raz ruch.

 Wejdź na dietę keto to raz dwa naprawi ci się łaknienie. Do tego smalec będzie lecial aż miło.

 

Zapomnij o operacjach na zmniejszenie żołądka itd. One powinny być karane z sądu.

 

Chciał bym zaznaczyć że w żołądku masz dużą część różnych bakteri i enzymów. Do tego sto tysięcy innych rzeczy które są powiązane bezpośrednio z innymi ośrodkami w mózgu.

 

Znajomy jest dietetykiem i personalem ma dwie klientki po operacji zmniejszenia żołądka - dramat.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, EVerest said:

Znam jedną skuteczną operację. Nosi ona kryptonim 'mniej jeść, więcej się ruszać'. Co więcej, ta operacja nic nie kosztuje BA! Może jeszcze zaoszczędzić Ci w kieszeni.

 

Dwie znajome przeszły operacje zmniejszenia żołądka o (chyba) 1/3. Efekt? Są grubsze niż były.

 

Jest jeszcze jedna opcja. jeść dużo, ale zdrowo i dużo się ruszać. Organizm sam się dostosuje i będzie sprawnie spalać. Otyłość to wynik mechanizmu który w obliczu braku substancji odżywczych magazynuje tłuszcz jako materiał energetyczny. Żeby jednak kupować dużo i zdrowo trzeba mieć troche czasu na gotowanie, zakupy i kasy. Plus jedzenie i spanie w odpowiednich ilościach co bierąc pod uwage tryb życia przeciętnego Polaka który zapierdala jak wół to jest to bardzo trudne.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eknm2005 napisał:

Macie jakieś opinie na temat leków na odchudzanie / operacji na spadek wagi?

Zarówno operacja pomniejszenia żołądka jak i branie leków na odchudzanie wiążą się z dużym ryzykiem, więc to jest rozwiązanie dla osób, gdzie zalety przewyższają ryzyko. Leki jak mysimba mają w skutkach ubocznych depresje czy biegunkę (sranie i rzyganie kilka razy dziennie), a po takiej operacji nie wolno np. pić gazowanych napojów do końca życia. Jeśli otyłość stwarza zagrożenie dla zdrowia, to ok. Znam kilka osób i efekty w postaci utraty wagi są super.

 

Przy BMI rzędu 30-35 i względnie zdrowym organizmie zainwestowałbym w dietę pudełkową, bo ta eliminuje większość problemów z trzymaniem michy. Spadek masy o 10% w ciągu półtora miesiąca to realne rezultaty za inwestycję rzędu 500 zł miesięcznie ponad to, co się normalnie wydaje na jedzenie domowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leki zapobiegające wchłanianiu się tłuszczy są trudne do stosowania, nie hamują apetytu,a stosowane dłuższy czas mogą doprowadzić do niedoborów.

Polecam zainteresowanie się środkami zawierającymi liraglutyd, podaje się je podskórnie, samodzielnie i mają dobre efekty, łatwiej trzymać dietę, nawet jak masz problemy z insulina i związane z tym napady głodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy z jakiej wagi startujesz, jak żyjesz, jak z twoją silną wolą.

Z operacją żołądka kojarzy mi sie tylko bigboy z TVN 2/3 chlopa ubyło.

 

Sam jesienią 2020 ważylem 107kg, dziś 89kg. Dostałem kopa od życia, samozaparcie i wdrożyłem czyste keto.

W tym roku się zaniedbalem bo zacząłem rok  z 85kg, ale adaptuję się na nowo i jadę dalej - cel okolice 80kg

 

Wszystko siedzi w głowie, bylem gruby przez dobre 15 lat, żadne diety, dukany, tabletki nic nie pomagało, wszystko tylko ma chwilę, a potem jojo. Obiecywałem ex że dla niej schudnę i ch.j z tego, aż w końcu się udało bo postanowiłem schudnąć DLA SIEBIE.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, eknm2005 said:

Macie jakieś opinie na temat leków na odchudzanie / operacji na spadek wagi?

 

Post. Nie dieta a post.

 

Jest kilka tematów na forum.

Post ma tę zaletę, że nie powoduje jojo a po poście jeszcze tydzień, dwa chce mniej jeść i jest się sytym szybciej.

Do tego leczy z wielu chorób przemiany materii i jeszcze wypieku innych.

Jest więcej zalet postu ale to sobie doczytasz.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.