Skocz do zawartości

Co z tą złotówką?


Kacperski

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Conrad napisał:

?s=wig20usd&c=30y&t=l&a=lg&svg

 

Wykupią nas za darmo za chwilę, dramat.

Niestety, w tę stronę zmierza GPW. Trzeba będzie podczepić się pod pociąg i jeśli na wiosnę pojawią się sygnały, że konflikt na Ukrainie podlega uspokojeniu, należałoby obkupic się w tanie akcje 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podczas pandemii miałem przeczucie, ze złotówka będzie szmacona. 
Obecnie doszedłem do stanu, ze trzymam tylko na bieżące rachunki, nadwyżki uciekam jak tylko

moge. 
Końca świata nie będzie ale jeżeli ktoś wierzy, ze to przypadek ze wszystkie europejskie waluty dostają po głowie to czas się obudzić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spacemarine napisał:

Ktoś ma revoluta?

 

Czy jak wpłacę np 5000 zł z jednego konta to później mogę sobie wypłacić na dowolne konto czy musi by to amo konto skąd przyszły środki?

Są tam jakieś ograniczenia?

 

Szykuj się na KYC i AML przy większych ruchach.

 

U kilku znanych mi krypciarzy zdarzały się blokady środków, chociaż nie są tak nagminne i dodatkowo polityczne, jak na PayPalu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stóp nie podniesiono przy 17% inflacji, a powinny być dwucyfrowe, wygląda na to że jesteśmy w pełnej kampanii wyborczej  i pewnie już nie pójdą znacząco do góry, inflacja 30% w przyszłym roku to chyba już pewnik.

 

Ja ewakuuje się z zł do końca, masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, spacemarine said:

Ja ewakuuje się z zł do końca, masakra

Ale za chwilę wszystkie BC "zachodu" odpalą drukarki. Nawet UK już przecież wysłał jasny sygnał a europejskie P.I.G.S.y nie przestały nimi być i nie uciągną wyższych odsetek od długu.

Jeśli jeszcze totalniackie aparaty rządowe położą łapę na wszystkim, czego nie można wziąć w kieszeń albo przed nimi ukryć (najtrudniej schować nierucha) - a na to wygląda - te dobra staną się ich własnością. Bo jak wiemy, rząd zawsze chce naszego dobra. 

 

ps. Sam już nawet nasz "najlepszy rząd po '89" (tribute to @RealLife), przyznaje, że PL może zostać uznana za niewypłacalną a do obsługi długu użyją funduszy przeznaczonych na inne cele. No samo się jakoś tak stało. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej przekonuje się że ta wojna będzie wykorzystana do przyśpieszenia fit for 55 i gospodarki subskrypcyjnej. Nie stać Ciebie na drogie auto, subskrypcja itd. Zmiecione będą małe i średnie firmy a corpo przetrwają i będą miały większy rynek, przy małej podaży mogą dyktować warunki.

 

Zauważcie że zaczynają ludziom wchodzić na konta, chcą zapisywać logowania do emaili, wszyscy są podejrzani, naprawdę idzie nowe i to pokazuje też że ta zabawa na wschodzi nie jest takim priorytetem jak przygotowują się na niepokoje społeczne, ostatnio policja chciała duże podwyżki, więc będzie ciekawie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, spacemarine said:

Zmiecione będą małe i średnie firmy a corpo przetrwają i będą miały większy rynek, przy małej podaży mogą dyktować warunki.

Do tego jeszcze OPEC dogadało się z Pućkiem i mają zmniejszyć wydobycie o 2mln baryłek dziennie = wzrost cen. Więc tworzone są warunki zdecydowanie lepsze dla globalnych korpo (indywidualne umowy bilateralne korpo-korpo, plus "wtyki" w rządach) niż dla MIŚów. Te już wyżej wała nie podskoczą (przecież jeszcze zbójnicki fiskalizm+legislacje) i ich właściciele będą klaskać uszami, że jakieś korpo zaproponuje im wykup za pół ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ktoś ma jakieś pomysły jak może wyglądać kurs USD /PLN w najbliższych miesiącach? Jedne prognozy mówią o zjezdzie w dół, inne że będzie dołek, a potem znowu jazda w górę pod 5PLN.

 

Zainkasowałem ostatnio dużą zapłatę w USD i mam dylemat jak cholera czy trzymać, czy przewalutować. 😕

 

Wróżenie z fusów, wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, spacemarine said:

to dopiero będzie dodruk

W rzeczywistości M3 wciąż u nas rośnie jak na drożdżach, więc jakoś ta polityka antyinflacyjna ściągania nadmiaru kasy z rynku nie za bardzo działa (no dobra, wszyscy wiemy że "walka z inflacją" to kolejny rządowy bullshit). Np. w sierpniu +7,4% r/r, we wrześniu 7,7% r/r  (za PKO Research). No to pardon, czego niby oczekiwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maroon napisał:

Ktoś ma jakieś pomysły jak może wyglądać kurs USD /PLN w najbliższych miesiącach? Jedne prognozy mówią o zjezdzie w dół, inne że będzie dołek, a potem znowu jazda w górę pod 5PLN.

 

Zainkasowałem ostatnio dużą zapłatę w USD i mam dylemat jak cholera czy trzymać, czy przewalutować. 😕

 

Wróżenie z fusów, wiem. 

krótkoterminowo:

Teoretycznie dixie może się odbić od linii wsparcia, support na ~103, jak poleci , to poleci.

dlugoterminowo:

Jednymi z najtańszych pieniędzy jest NOK np.

Dane z USA wieszczą recesję, z której też mogą wychodzić falami - raz dodruk, raz stopy, byle bezrobocie utrzymać w ryzach.

Co siedzi we łbach zarządców USA , nie wiem, ale zaczynają padać większe, przeszacowane biznesy, np. Carvana, gdzie zarząd sobie zrobił wyjście z akcji na górce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zostawiłem sobie ten temat, by wrócić do niego po kilku miesiącach. Fajnie pokazuje sentyment w czasie paniki rynkowej (można sobie na niego teraz popatrzeć dziś już bez tamtych emocji) i potwierdza kolejny raz radę, aby wyjść większości naprzeciw i nie działać pod wpływem emocji, a na podstawie chłodnej analizy i brać papier, jak jest tani, a ten drogi opchnąć. Od tamtego czasu USDPLN z 5 zł zbliża się do spadku o 20%, a polska giełda, ostrożnie licząc, dała zarobić 30%. To się stało znowu.

 

Co dalej? Obstawiam w długim terminie dalszą deprecjację USDPLN i wzrosty na GPW, z jakąś większą korektą, którą coś mi tu pośmierduje, ale zostawiam portfel w spokoju i nie sprzedaję, naciąłem się już tak parę razy. Najwyżej coś wtedy dokupię.

 

Owocnych inwestycji życzę i zapraszam do zabawy w "co będzie dalej".

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Są dwie przyczyny ruchów finansowych.

1. Zarobić.

2. Mieć walutę, która będzie coś warta gdy g*wno wpadnie w wentylator.

 

Jeśli chodzi o pierwszą z nich to może nawet być jakiś pomysł, choć wiemy z historii co kraje z najlepszymi ustrojami potrafiły zrobić z pieniędzmi.

W jakimś momencie szachrajska wymiana i stara forsą możesz palić w piecu.

Znaczy się - wtedy mogłeś. Teraz niekoniecznie, bo to szkodliwe dla środowiska.

Jeszcze dopieprzą ci karę i a co najzabawniesze tą forsą nie będziesz mógł jej zapłacić.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JoeBlue napisał(a):

Są dwie przyczyny ruchów finansowych.

1. Zarobić.

2. Mieć walutę, która będzie coś warta gdy g*wno wpadnie w wentylator.

Tu myślę o zarobku, z nadzieją że jednak Rosja nie pójdzie drogą Wenezueli,  tylko że wojna się skończy i w perspektywie 2-3 lat Rubel jednak zdrożeje.  Do odzyskania ma kilkadziesiąt procent więc jest pokusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bzgqdn napisał(a):

Tu myślę o zarobku, z nadzieją że jednak Rosja nie pójdzie drogą Wenezueli,  tylko że wojna się skończy i w perspektywie 2-3 lat Rubel jednak zdrożeje.  Do odzyskania ma kilkadziesiąt procent więc jest pokusa.

No nabiło na rublu sporo, ze 30% w dół. Ale inwestycja w takie waluty to jednak ruska ruletka. Zwłaszcza przy lewarowaniu można sobie wpakować kulkę w łeb.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, JoeBlue napisał(a):

Rosja ma te tradycję, że gdy kompletnie rozpieprzy swoją gospodarkę zamiast ją naprawić, co przy ich mentalności a zwłaszcza mentalności władzy jest praktycznie niemożliwe, po prostu wyciąga łapy po cudze.

Przypomniał mi się ten mem:

q9wmgxbk0xk81.jpg?auto=webp&s=79d8919520

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.