Skocz do zawartości

Obroniłem się


samiecżeta

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, samiecżeta napisał:

Dzisiaj w wieku 42 lat obroniłem pracę magisterską i jestem z siebie w chuj dumny. 

W tym wieku to podwójne wyzwanie (gdy czas zapieprza szybciej), także gratuluję determinacji i wytrwałości! 💪

Nagroda zaplanowana za dokonanie?

1 godzinę temu, Akadyjczyk napisał:

Studia nic nie dają, chyba że medycyna.

Wszystko da, jeśli umiesz to zintegrować i wykorzystać na własną korzyść.

Dużo ludzi, to też znajomości i możliwości szlifowania komunikacji, główne zadanie - zarzucenie dużego wyzwania do balansowania czasem i zarządzania kryzysowym (wiadomo, najlepiej się uczy przed sesją).

Edytowane przez lync
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Akadyjczyk napisał:

Studia nic nie dają, chyba że medycyna.

 

Dają jeśli wie po co się idzie. Nawet jeśli ktoś idzie pobawić się i ma tego świadomość, to jego życie i cele.

 

Natomiast oczywiście błędne jest  przeświadczenie, że po studiach będziemy mieli przyzwoity lub bardzo wysoki poziom życia. 

 

Dlatego nie demonizowałbym nawet politologii. Mam znajomego, który poszedł na zasadzie, że to najłatwiejsze studia. Brał kredyt studencki i rentę, a w międzyczasie rozwijał firmę w AiP. Powoli do przodu, w chwili obrony dyplomu miał stabilne źródło utrzymania, poimprezował i jeszcze zobaczył kawałek świata dzięki możliwościom jakie mają studenci. 

 

Jeśli chcemy pracować dla kogoś, to skończone studia, to często sygnał, że dana osoba jest zorientowana na osiąganie celów. Dlatego w korpo lubią jak ktoś ma jednak dyplom, a nie koniecznie jakieś konkretne wykształcenie. 

 

Natomiast polskie uczelnie to oczywiście bagno. Powinni to zaorać, jakoś ludzi z PGRów nikt nie żałował w czasie transformacji, a roztkliwiają się nad "elitą narodu" wybitnymi fachowcami, którzy przecież z dnia na dzień znaleźliby pracę z wyższymi dochodami gdyby nie ich miłość do nauki i ojczyzny. 

 

@samiecżeta - gratulacje! 

Edytowane przez Piter_1982
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.