Skocz do zawartości

Potrzebne logo stowarzyszenia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką sprawę,jeśli ktoś potrafiłby stworzyć i zaprojektować małe logo w jakimś programie komputerowym byłbym wdzięczny. Ja się w sumie nie znam na tym a myślę że jak ktoś w tym obcykany to zrobi w pół godzinki. Pomożecie? :P Więcej info dam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym znam. Zrobienie logo to nie jest 0,5h. W 0,5h to można zrobić krótko mówiąc rzadką kupcię na ceramicznym ołtarzu wielkiej muszli. 

Niestety kolego za dobry logotyp to tak od 1100-1300PLN w górę. Mówię o wersji podstawowej w trzech wariantach kolorystycznych (baza+greyscale+invert), wraz z opracowaniem do potencjalnych publikacji web/print. Oczywiście mowa o logotypie bez tzw. książki znaku. Przykre realia branży projektowej.

 

Co do oczekiwań to niestety, wciąż pokutuje brak świadomości tego, że kliknięcie paru rzeczy w Photoshopie wymaga co najmniej kilku (wersja dalece optymistyczna) lat nauki programów i podstaw plastyki oraz stałej obecności i obserwacji branży. A nikt kto jest przy zdrowych zmysłach i tyle czasu w to zainwestował nie będzie robił za darmo.
 

Ja wiem, że to forum to magiczne miejsce, gdzie każdy sobie pomaga. Gdzie człowiek czuje się wyluzowany i swobodny.

Ale niestety ta prośba kwalifikuje się do kategorii: mam mały dach do postawienia. Ja się w sumie nie znam na tym a myślę że jak ktoś w tym obcykany to zrobi w pół godzinki.

 

Jeżeli szukasz kogoś kto zrobi to za darmo lub za symboliczne dwie stówki, to w najbardziej optymistycznym wariancie trafisz na kogoś kto chce się wybić i zacząć tego rodzaju pracę, więc szuka miejsc gdzie mógłby się zareklamować i sprawdzić. W gorszym trafisz na studenta-desperata, na kogoś kto odwali popelinę, albo na zwykłego frajera. A w takich przypadkach polecam ściągnięcie sobie wersji trailowej Photoshopa/Illustratora lub innego GIMP'a i zrobienie loga samemu (w sieci są tony tutoriali). Więcej się nauczysz.

To co napisałem może się wydawać skurwysyńskie, ale znam kilka przypadków, chociażby taki, gdzie wydawnictwo obracające grubymi tysiącami srało się (za przeproszeniem) o ustalonego w umowie 'tauzena', który miał być wypłacony jako zapłata za zlecenie, po czym, śmiejąc się, graficzce za 2 tygodnie pracy (której efekty oczywiście przywłaszczyli) rzucili jak psu 50PLN na stół, bo ona "tylko kilka razy kliknęła w klawiaturę, a to przecież podobno pasja i sama przyjemność dla grafika, więc o co chodzi?". Więc sorry-gregory, ale mogę być nieco przewrażliwiony na tym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jery na prawdę ?Toś mnie zmartwił ;( Nie spodziewałem się. Zobacz na tą stronę http://moje-riese.blogspot.com/   i po prawej stronie jest, takie proste też tak drogo kosztuje? Ja pomysł mam, chodzi o zwykłe w kółeczku , coś jak moneta 2zł z tyłu,po bokach napis i to wszystko, w środku grafika którą też mam gotową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich prostych duperelków to polecam GIMP'a na początek. Linuxowy, darmowy program open-source. Tutorial ogarniesz w 0,5h. I po robocie.
Nie chce żeby to było odebrane jako wyzłośliwianie się. :) Ale jak ogarniesz samemu, to satysfakcje z własnej roboty mieć będziesz a i na przyszłość nie trzeba będzie nikogo prosić, bo już będziesz umiał.

Ewentualnie, jak będziesz chciał robić w Photoshopie, to mogę pomóc i doradzić przy pracy, bo akurat ten program dość dobrze znam.

 

A. I tak, nawet tak mały i prosty logotyp tyle kosztuje. U profesjonalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć Fiata 126p a można mieć i Lamborghini. I jedno i drugie jeździ.
Wyśmiewanie Lambo (jego jakości, lub możliwości jego posiadania) z poziomu majętności posiadacza Kaszlaka jest według mnie pozbawione sensu.

Przeciętny mechanik Malucha naprawi, albo złoży z kupionych na szrocie/allegro części. Czy bez mozolnego treningu i zdobycia elitarnej wiedzy dałby sobie radę z droższym konkurentem? Hę? Ano właśnie.

 

Wybór jakikolwiek by nie był, należy uszanować. Co też niniejszym czynię. Powodzenia na szlaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.