Skocz do zawartości

Co samotny, bedzietny i bezżenny chłop może zrobić z czasem wolnym?


pytamowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, thyr napisał:

Ozen sie . Bedziesz milo wspominal te dni kiedy sie mocno nudziles w weekendy .

chętnie, ale póki co nie dane mi to jest

Godzinę temu, SamiecGamma napisał:

Nigdy nie rozumiałem takich ludzi. Życie to tak unikalne zjawisko, jest tyle rzeczy naokoło, które sa interesujące. Wiele z nich nie wymaga kasy ani przygotowania - np. jakieś sporty amatorsko, czytanie ksiązek, słuchanie muzyki, żeby wymienić tylko trzy...

widocznie nigdy nie miałeś depresji ani ahedonii po lekach antydepresyjnych

14 minut temu, sargon napisał:

...mam 5 hektarów lasu do obrobienia i wygrodzenia. Wpadaj ;>

o to by było fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pytamowiec napisał:

Mam mnóstw czasu wolnego, z którym nie wiem co zrobić.

Czytam książki, gram w gry, uczę się, chodzę na siłkę, spaceruję, a i tak mam mnóstwo czasu wolnego. Nudzi mi się. W weekendy najgorzej. 

Nie dziwi mnie, że wielu mężczyzn pije z nudów.

Jak Wy zabijacie czas?

Wydać, że nie pracujesz, skoro masz czas na to wszystko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja robię w wolnym czasie jak mam spokój od rodzinki - rower ile się da, spacery po lesie 15-20 km, treningi paintballa, czytanie książek, sprzątanie żeby home office był przyjemny.

 

Ile bym dał, żebym raz w miesiącu miał weekend tylko dla siebie.

 

Alkoholu prawie nie ruszam bo mnie zamula i nie chce mi się nic.

Edytowane przez MM_
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pytamowiec napisał:

o to by było fajne

 

Zapewniam grochówkę, miejscówkę, alkohol, narzędzia i szkolenie, turnusy 2-5 dni, na jeden to się nie opłaca jeździć ;)

 

Jak ktoś ma potrzeby duchowe to niedaleko są pustelnie, kościół, krąg druidyczny, miejsce mocy i fort orków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sargon napisał:

Zapewniam grochówkę, miejscówkę, alkohol, narzędzia i szkolenie, turnusy 2-5 dni, na jeden to się nie opłaca jeździć ;)

 

Jak ktoś ma potrzeby duchowe to niedaleko są pustelnie, kościół, krąg druidyczny, miejsce mocy i fort orków.

 

Szkoda że jestem po urlopie, brzmi całkiem nieźlę. U siebie lubię przygotowywać drewno na zimę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, pytamowiec said:

Mam mnóstw czasu wolnego, z którym nie wiem co zrobić.

 

Ależ podejrzewam, że twój problem został już rozwiązany w momencie gdy zarejestrowałeś się na tym forum.

Ja to sam siebie przeklinam bo czasem potrafie zaprzepaścić cały dzień siedząc tutaj i czytając jak się jebne na kanape po pracy XD 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pytamowiec napisał:

Mam mnóstw czasu wolnego, z którym nie wiem co zrobić.

Czytam książki, gram w gry, uczę się, chodzę na siłkę, spaceruję, a i tak mam mnóstwo czasu wolnego. Nudzi mi się. W weekendy najgorzej. 

Nie dziwi mnie, że wielu mężczyzn pije z nudów.

Jak Wy zabijacie czas?

Wolontariat. W schronisku chociażby. 
Wydaje mi się że Ty potrzebujesz być potrzebny.
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, pytamowiec said:

Mam mnóstw czasu wolnego, z którym nie wiem co zrobić.

Czytam książki, gram w gry, uczę się, chodzę na siłkę, spaceruję, a i tak mam mnóstwo czasu wolnego. Nudzi mi się. W weekendy najgorzej. 

Nie dziwi mnie, że wielu mężczyzn pije z nudów.

Jak Wy zabijacie czas?

 

Własnie zabijanie czasu nie ma sensu. Ja za 2 miesiące zamierzam znowu wywrócić swoje życie do góry nogami. Biorę się za naukę (co potrwa jakieś pół roku), ale też czas zadbać o zdrowie kontakty ze znajomymi których nie widziałem miesiącami, wymianę garderoby, wyprzedanie niepotrzebnych rzeczy z mieszkania, może przekopanie działki itp. etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Indywidualista said:

Ja to sam siebie przeklinam bo czasem potrafie zaprzepaścić cały dzień siedząc tutaj i czytając jak się jebne na kanape po pracy XD 

 

Nie ma co siebie przeklinać. Czas po pracy czasem trzeba spędzić bezproduktywnie. Tak jest zdrowiej, problem w naszym programowaniu niewolniczym, że musimy zasuwać w kołowrotku nawet w czasei wolnym, a prawda jest taka że czasem trzeba się jebnąć, i porobić pierdoły. nawet takie bezproduktywne.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejając ten wątek z jednym z twoich poprzednich wątków:

To wnioskuję, że brakuje Tobie zajęcia bardziej socjalnego. Wszystkie rzeczy, które wymieniłeś czyli:

5 godzin temu, pytamowiec napisał:

Czytam książki, gram w gry, uczę się, chodzę na siłkę, spaceruję

są fajne, ale są też raczej wykonywane w pojedynkę. Ewentualnie spacerować lub chodzić na siłownie możesz z kimś.

 

Spójrz jeszcze raz na listę od radqa albo pomyśl czy jest jakaś rzecz, której zawsze chciałeś spróbować. Propozycja @Libertyna też może być interesująca.

Nikt nie wymyśli za Ciebie co lubisz robić i jak chcesz spędzać swój wolny czas. Nawet sam nie wymyślisz co lubisz robić jeśli najpierw nie spróbujesz czegoś nowego

Nie ma tutaj magicznego rozwiązania. Trzeba wyjść ze swojej cieplutkiej piwnicy do ludzi i potestować różne aktywności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam niedługo miasto. Sam będę pewnie w podobnej sytuacji, mam więc zaplanowane: 

Miejscowe wycieczki rowerowe

Wydarzenia w okolicy

Kurs pływania bo pływam po swojemu, samouk

Może wolontariat

Jakieś zajecia grupowe, joga

Może jakiś obóz sportowy jak będzie więcej wolnego

Może sztuki walki

 

Ogólnie też, to "ludzie robią ludzi" i jak poznasz bliżej kogoś to Cię będzie wprowadzać do swojej paczki znajomych 

Edytowane przez krzy_siek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pytamowiec napisał:

Mam mnóstw czasu wolnego, z którym nie wiem co zrobić.

Miliony mężczyzn w Polandii zazdroszczą takiego stanu. Zasuwając po 8-10 godzin przez 5-6 dni w tygodniu, na wredną Karynę/Grażynę i niewdzięczne gówniaki. 

Ciesz się lekkim życiem, o którym mężowie tylko marzą. 

 

@pytamowiec Jeżeli wątek to nie fejk dorzuciłbym naukę: nowego języka, dyscypliny sportu, programowania, medytacji albo metody Silvy. Pomysłów są miliony. 

 

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, c0rrupted napisał:

Spodziewałem, się ciekawszych opinii i rozwiązań.  Rozczarowałem się wątkiem, ale temat click-baitowy.

To zaproponuj coś "ciekawszego" zamiast smęcić. Czy chcesz przejąć schedę po siostrze Barry i zostać naczelną marudą forum?

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rarek2 napisał:

inteligentni ludzie się nie nudzą

czyżby? nie jestem inteligentny?

mam iq ok 120-130

33 minuty temu, Morfeusz napisał:

Miliony mężczyzn w Polandii zazdroszczą takiego stanu. Zasuwając po 8-10 godzin przez 5-6 dni w tygodniu,

przecież te 40 godz. w tygodniu to jest 1/3 tygodnia tylko co przez pozostałe 2/3 robić.

57 minut temu, DOHC napisał:

A dlaczego samotny, bezdzietny i bezżetny? Weź poznaj jakąś panią, w dzisiejszych czasach to proste.

dla Ciebie proste dla mnie niewykonalne

Edytowane przez pytamowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pytamowiec napisał:

przecież te 40 godz. w tygodniu to jest 1/3 tygodnia tylko. Ja pytam o te 2/3

Home office i brak nadgodzin oraz dojazdów?
Pytasz o 1/3. Chyba ześ cyborg i nie śpisz tylko wymieniasz baterie
 

 

5 minut temu, pytamowiec napisał:
2 godziny temu, rarek2 napisał:

inteligentni ludzie się nie nudzą

czyżby? nie jestem inteligentny?

mam iq ok 120-130

Inteligentni ludzie sie nie nudzą. 
Oni popadają w anhedonie i rzeczy ciekawe stają się nieciekawe.
Inteligentni ludzie się nie nudzą bo non stop myślą i nieraz te myśli ich dobijają.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.