Skocz do zawartości

Żarty podszyte prawdą lub niekoniecznie 2.0


Brzytwa

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Yahu napisał:

Cicho faszysto, mizoginie jeden. Jest podział na damskie i męskie normy, ale nie wolno o tym mówić. Kobiety są silne i niezależne!

Ależ ja jestem skrajnym feministą! Wszystkie kobiety powinny mieć dokładnie takie same prawa jak mężczyźni! Na przykład, ten sam wiek przejścia na emeryturę. Te same normy dźwigania ciężarów. Wiesz, że w więzieniach jest potężna nierówność w liczbie osadzonych, i niedostateczna liczba kobiet?

Ponadto, aby zwiększyć równość płci, i zmniejszyć mizoginistyczne obciążanie kobiet "tradycyjnymi obowiązkami" narzuconymi przez kulturę patriarchatu, należałoby wyrównać w polskich sądach kwestie przydzielania opieki nad dzieckiem podczas rozwodu - przecież statystycznie powinna wynosić 50%, i w połowie spraw to ojciec powinien mieć przyznaną pełną i wyłączną opiekę, skoro kobiety są równe mężczyznom!

A przyjmowanie na uczelnie i parytety płci? Każda uczelnia powinna przyjmować po 50% kobiet i mężczyzn, szczególnie takie kierunki jak medycyna, architektura, metalurgia czy budownictwo.

Zatrudnienie? Ooo, to dramat - jeszcze nie widziałem by kobiety osiągnęły połowę zatrudnienia w tak typowo męskich zawodach jak prezes przedsiębiorstwa, członek (sic!) zarządu, murarz, czy śmieciarz. Ilu biednym kobietom droga do wymarzonej pracy została zatrzaśnięta przed nosem? Jeśli więc wprowadzamy parytety zatrudnienia płci w Sejmie, wprowadźmy tez w budowlance, wodociągach, oczyszczaniu miasta, górnictwie, hutnictwie, ślusarstwie, i policji (szczególnie przy tłumieniu burd stadionowych feministki mogłyby w końcu pokazać swą siłę w walce z patriarchatem). I oczywiście wprowadźmy też parytet w wojsku, szczególnie oddziałach frontowych, ostatnim bastionie patriarchalnego zatrudnienia.

Nawet nie zaczynam o nierówności płac. Każdy niezależnie od płci powinien mieć tyle samo za każdą przepracowaną godzinę; tak więc kobieta, która wychodzi wcześniej z pracy ze względu na urlop "matki karmiącej", powinna mieć taką samą stawkę godzinową jak mężczyzna w tej samej pracy. No i możliwość wzięcia urlopu "macierzyńskiego" - sama nazwa sugeruje tu nierówność, skoro kobiety są równe mężczyznom to dowolny rodzic powinien mieć możliwość opieki nad dzieckiem, już od pierwszego dnia po narodzinach!

Tak więc powinno być oczywiste, że jestem zatwardziałym feministą, skoro tak gorliwie chcę wprowadzenia równych praw i obowiązków, niezależnych od płci.

 

d970b680f8edf9100379d0cb04485c6a.jpg

 

78de44ab0b3e62ea471c29ae60f7eda2.png

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wroński napisał:

To też dobre. Niektóre akcenty zaliczyłem, ale to inna historia

Mógłbym książkę napisać o tym co widziałem i co przeżyłem, wynajmując kiedyś pokoje :P Np, zastanawiało mnie jakie dzieło sztuki można ułożyć z brudnych naczyń w zlewie, ale to mały pikuś, książkę mówię, można by było napisać :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert

 

Prawdziwy oświecony feminizm m mówi każdemu według potrzeb od każdego wg. możliwości (podwaliny zostały już pod to położone w postaci oceniania zdolności zarobkowej).

 

Oczywiście do czasu, aż zostaną osiągnięte sprawiedliwe proporcje dystrybucji dóbr przejściowo należy zgodzić się na dyskryminację pozytywną.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? Wstyd się przyznać ale nie znam tej artystki, miłośniczki gry na flecie jak widzę. Cholera starzeje się i chyba i za mało światowy ze mnie człek. :unsure:

 

Azjatycki tuning - podświetlane podwozie. 

b21af60184a82c72.jpg

 

49523690_10217291213649866_5496759502596

Edytowane przez realista
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.