Skocz do zawartości

Żarty podszyte prawdą lub niekoniecznie 2.0


Brzytwa

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tolerancyjna, ale uważam, że LKHT+ (programiści Lisp, Kotlin, Haskell, TypeScript i innych nieobiektonormatywnych języków) nie powinni się z tym obnosić i epatować swoją funkcyjnością w miejscu pracy/uczelni. Jeśli ktoś chce uprawiać rekursję, to niech robi to w swoim repo. Ja im do IDE nie chcę zaglądać. Czy widzieliście, żeby jakiś programista C++ obnosił się tym co robi ze swoimi wskaźnikami? Czy programiści Javy chwalą się swoimi wyjątkami? NIE!

 

Ideolodzy LKHT+ chcą ingerować w nasze uniwersytety i warsztaty. „Edukatorzy funkcjonalni" chcą edukować naszych juniorów! W ramach propagandy LKHT+ chcą zakazać mutowania zmiennych i referencji do stanu globalnego! Musimy obronić się przed deprawacją, złymi praktykami i niszczeniem imperatywnej tradycji. Precz z niejawnymi rzutowaniami! Precz z algebraicznymi typami!

 

Środowisko LKHT+ próbuje nam wmówić, że „monada" jest monoidem w kategorii endofunktorów, a wariancja jest normalną właściwością funkcji, taką samą, jak kowariancja i kontrawariancja! Na zepsutym zachodzie teoria kategorii jest wykładana na uczelniach!

 

Zresztą założę się, że wielu takich programistów LKHT wcale nie programuje w tych językach. Po prostu są grubo opłacani przez duże korporacje. Mam kolegę, który programuje w Haskellu i on wygląda normalnie, i nie chodzi ani nie popiera konferencji LKHT+.

 

KLASA I DZIEDZICZENIE – NORMALNE KODZENIE! ZAKAZ FUNKTOROWANIA!

  • Haha 5
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom spokojnej starości, on i ona spotykają się na ławeczce, z uwagi na niemożność on ją prosi aby mu choć potrzymała w dłoni. 

 

Po kilku tygodniach tego procederu, ona widzi go z inną robiącą to samo i pyta go wprost:

 

- Co ma ta suka czego nie mam ja?!

 

On cichutko odpowiada:

- Parkinsona.

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.