Skocz do zawartości

Żarty podszyte prawdą lub niekoniecznie 2.0


Brzytwa

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Yolo napisał:

@Staś

No ale to nie wiara, tylko wgrane programy albo siła otoczenia. Czasem wystarczy np. sceptyczny partner czy przeprowadzka i kiedy mija presja społeczna, ludzie całkowicie się zmieniają pod tym kątem. 

A żeby było ciekawiej, ludzie wierzący też potrafią się mocno różnić. Są np. tacy, którzy używają wiary utylitarnie, są znerwicowani religijnie. Są ludzie ze sporymi problemami, którzy w wierze szukają pokrzepienia i wiele, wiele innych postaw. To się zresztą może przenikać, ewoluować. Ci ludzie autentycznie wierzą, a wiara odzwierciedla ich stopień rozwoju. 

I nie mam na myśli tylko katolików, bo to dotyczy każdej religii, ale i pułapek na indywidualnej drodze, poza instytucjami.

Ludzie czasem oczekują od wierzących, że ci będą ideałami, a nie o to w tym chodzi.

 

Ps. Ktoś wie jak uniknąć tych powiększonych wyrazów klikając z tel? Nie widać tego w trakcie pisania, dopiero po wysłaniu.

Źle zakończyłem , pani z pełna powaga mówi (również do własnej rodziny) ze nigdy w Boga nie wierzyła ani jak do kościoła chodziła ani jak brała ślub tak ze :

 

1) logicznym jest zatem  iż  przysięgę którą złożyła przed Bogiem mężowi uważa za nie istniejaca i nie poczuwa sie do jej sotosowania.

 

2)  opcja jest taka ze szon gdzieś tam pewnie poleciał po kutangach i aby uratować stan psychiczny twierdzi ze nie ma Boga co daje jej przekonanie ze nic  złego nie mogła zrobić bo przysięga nie ważna czyt. punkt 1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Staś napisał:

aby uratować stan psychiczny twierdzi ze nie ma Boga co daje jej przekonanie ze nic  złego nie mogła zrobić

Na ludzi trzeba brać poprawkę. Też mi się kilka razy styki spięły, kiedy widziałem zachowania sprzeczne z deklaracjami, a nawet z dotychczasową praktyką. Jakimś dziwnym trafem, były to kobiety. Pewnie miałem pecha, bo to przecież niemożliwe;) 

Taki to czarny humor podszyty prawdą, te perypetie ?

 

Siebie trzeba pilnować, odnaleźć swoją drogę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piratos napisał:

Ja nie, ale panowie poniżej i owszem ?

nNXCYgeRWeGTjrk8Q4AvJ7htfjboA5Ks.jpg

 

Słabe. Tu mam lepszy kaliber:

 

Adolf-Hitler-dog-Blonda-884196.jpgz1pxxnkpszm01.jpg27905832068_5b7e7fb14b_o1.jpg

 

W ogóle taka anegdotka. Hitler kiedyś powiedział w zaufanym gronie, że jemu jako mężowi stanu nie przystaje, by mieć małego psa, źle to wpływa na wizerunek silnego przywódcy. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ibqOWSD53ULqY5oBNfTD_WgNXBqHIbOyjnjs1XKP

Edytowane przez cst9191
  • Like 2
  • Dzięki 2
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 22:30, Ruslan napisał:

Spowiadać należy się Bogu, okazać skruchę, szczerze żałować i pokutować. Taka spowiedź nie umacnia poczucia winy ale z niej uwalnia. Po to Jezus poniósł ofiarę.

 

W dniu 6.10.2020 o 22:30, Ruslan napisał:

Polacy też ponieśli ofiarę, ciągle zastanawiając się, skąd Niemcy, Czerwoni, Zaborcy......mieli listy Polaków przeznaczonych do likwidacji.

Edytowane przez vodkas85
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.