Skocz do zawartości

Żarty podszyte prawdą lub niekoniecznie 2.0


Brzytwa

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.05.2021 o 18:35, Lukas3k napisał:

Mam klika pytań:

  1. Jakiej narodowości był Goebbels?
  2. Jakiej narodowości był Adolf i jaka narodowość go sponsorowała?
  3. Jesteś mośkiem? (oczywiście na to nie odpisuj, bo to cud by żyd się po dobroci przyznał do swojego plemienia...)

Ad.1 Był Niemcem;

Ad.2 Był Austriakiem :)

Ad.3 Nie, nie jestem. Ale w sumie to nawet może bym chciał być ;) Wtedy stałbym za wszystkim i knuł misterny plan zniewolenia świata i uczynienia @Lukas3k swoim niewolnikiem. Choć BTW kiepski ten plan skoro już jakieś 3 tys lat działa i ciągle bez efektów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GurneyHalleck, masz sporo racji, ale akurat wierchuszka narodowych socjalistów często bardzo wybiórczo podchodziła do kwestii "szerokich kapeluszy". Również w swoich szeregach. Mam na myśli nie tylko Goeringa z jego "o tym, kto jest Żydem w Luftwaffe,decyduję ja".

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Obliteraror napisał:

akurat wierchuszka narodowych socjalistów często bardzo wybiórczo podchodziła do kwestii "szerokich kapeluszy". Również w swoich szeregach. Mam na myśli nie tylko Goeringa z jego "o tym, kto jest Żydem w Luftwaffe,decyduję ja".

Prawda. Wiązało się to z tym, że dużo towarzyszy broni Goeringa miało żydowskie korzenie. Nie byli Żydami de facto.
Natomiast byli w rozumieniu nazistowskiego prawa. Był również tytuł "Żyd niezbędny dla gospodarki Rzeszy".

Często się zapomina, że ustawa o ochronie krwi niemieckiej dość dokładnie specyfikowała, kto jest Żydem, kto nie, a kto tzw. mischlingiem.
Sporo było takich ludzi i w WH i Luftwaffe i Kriegsmarine ... a duża część z nich walczyła za Wielkie Niemcy.

Natomiast żydowskie korzenie prominentnych działaczy nazistowskich można między bajki włożyć - w to wierzą już tylko twardogłowi naziści, którzy muszą sobie wytłumaczyć czemu ukochanemu Führerowi nie wyszło.

Ale tu trochę złe miejsce na dyskusję o tym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.