Skocz do zawartości

Żarty podszyte prawdą lub niekoniecznie 2.0


Brzytwa

Rekomendowane odpowiedzi

ENnsu3ILQrcYtxOsEVDd4JZHeWKIoy-4bzjyduVX

 

==============================================================

Wałęsizmy: 

 

  • Jestem za, a nawet przeciw[4]
  • Odpowiem wymijająco wprost[4]
  • Zdrowie wasze w gardła nasze![1] – wypowiedziany w czasie transmisji telewizyjnej ze sztabu wyborczego, po uzyskaniu informacji, że według prognoz Lech Wałęsa wygrał wybory prezydenckie w 1990 roku. Trawestacja popularnego polskiego toastu: „Zdrowie twoje w gardło moje!”; za ten cytat Lech Wałęsa otrzymał w 1992 roku Srebrne Usta[6]
  • Nie chcem, ale muszem![1] – za ten cytat Lech Wałęsa otrzymał w 1992 roku Srebrne Usta[6]
  • Dodatnie i ujemne plusy[4]
  • Moja ilość trochę psuje moją jakość[1]
  • Ja już nie szukam pieniędzy za książki, bo te całkowicie udupiłem w sprawach społecznych… – przejęzyczenie; zamiast: utopiłem; dzięki temu cytatowi Lech Wałęsa zajął w 1996 roku 2. miejsce w plebiscycie Srebrne Usta[6]
  • Nie można mieć pretensji do Słońca, że kręci się wokół Ziemi[1] – między innymi dzięki temu cytatowi Lech Wałęsa zajął w 1993 roku zajął 2. miejsce w plebiscycie Srebrne Usta (Wałęsa nagrodę otrzymał Za całokształt, w tym: „Nie można mieć pretensji do Słońca, że się kręci wokół Ziemi.”)[6]
  • To pan w niedzielę wszedł tu jak do obory i ani be, ani me, ani kukuryku[7] – wypowiedziany w czasie drugiej telewizyjnej debaty prezydenckiej z 1995 pod adresem kontrkandydata Aleksandra Kwaśniewskiego, krytykujący jego zachowanie w studio przed debatą
  • Tonący brzytwy, chwyta się byle czego![1]
  • Dokonałem zwrotu o 360 stopni[8]
  • Miała być demokracja, a tu każdy wygaduje, co chce![8]
  • Będę jeździł z siekierą po kraju i ciął złodziei[5][9]
  • Dobrze się stało, że źle się stało, to znaczy inaczej – źle się stało, że się dobrze stało.
  • Furman nie może być koniem i odwrotnie.
  • Odpowiem wymijająco wprost.
  • Plusy Unii Europejskiej mają plusy i minusy.

220px-LechWalesa_smiling.jpg

Edytowane przez cst9191
  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.